Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Provident fórum

Provident (beszélgetős fórum)

1 2
2008. ápr. 5. 09:10
Régen,ha valaki 20%-ra adott kölcsön akkor azt nondták rá,hogy uzsorás.Ma mennyit fizetsz vissza a banknak ha felveszel pénzt?
2008. ápr. 4. 20:58
Uzsorás
2008. febr. 10. 10:26
Én is vettem már fel,és nem mondom,tényleg jó volt akkor,hogy adtak,de mivel kétszer is előre vissza mertem fizetni,amire van egy hét,akkor kamatok nélkül vissza lehet adni a pénzt.Ezért kijelentették,hogy többet nem adnak,az ő pénzüket ne használja senki csak úgy.Így majdhogy nem egy kalap alá vettek azokkal az emberekkel,akik nem is fizették tisztességgel vissza felé,én meg soha nem késtem egy törlesztővel sem,ezt érdemeltem.Kérdem én,akkor minek adnak egy hetet,hogy vissza lehessen fizetni,ha csak kétszer lehet?Olyan emberkéről is tudok,aki 500ezer forintot halmozott fel a közvetítő jóvoltából,és nem tudta fizetni,így a bank felajánlotta,hogy fizesse havi 15ezerrel a majd 60ezer forint helyett.Jó mi?
27. LoLiNa (válaszként erre: 26. - Bernuska)
2008. febr. 10. 06:34
nemsemmi.. most beindult valami újabb provident szerű kölcsönösdi, tv-ben már ment a reklámja, csak telefonálni kell .. na kiváncsi leszek annak a "hírére"
2008. febr. 9. 21:52

Nekem is van egy providenten élő család-ismerősöm, akik halmozták a hiteleket, olyan fontos dolgokra, mint pl. házimozi... :S Azonban pár hónapja kiderült, hogy közel 1 millát ráterheltek a lakására. Most nagy bajban van.


Sőt van olyan volt providentes ügynök ismerősöm, aki felélte azt a pénzt, ami hitelkihelyezés miatt volt nála....

Hétfőnként ment egy "központba", ahol elszámolt azzal a pénzzel, amit előző hétvégén beszedett az ügyfelektől (részletet), a központban megtervezte, mennyi hitelt fog adni a következő héten, és ezt a pénzt felvehette.

25. petka
2007. dec. 22. 10:37
Nehéz az olyan emberektől behajtani, akinek nincs bejelentett jövedelme, vagy állandóan változik a lakcíme, és sehol nem találják meg. Mondjuk százezer tartozás miatt nem fognak nyomozni senki után. Vannak akikkel nem tudnak semmit tenni. A tisztességes emberek meg szépen kifizetik.
24. LoLiNa (válaszként erre: 23. - E71af41436)
2007. dec. 22. 06:14
ex sógorék kb 4 éve nem fizetik.. és sehol semmi
23. e71af41436 (válaszként erre: 22. - 84034aa627)
2007. dec. 21. 08:47
még....
22. 84034aa627 (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. dec. 15. 18:08
Akkor ez nem régóta van, ugyanis egy csomó olyan ember van, aki nem fizette vissza a kamatokat és nem történt velük semmi. Tudom.
21. petrikek (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. dec. 15. 17:12
Jó lenne, ha egyéb más bankok is kiküldenének ilyen olyan kétajtós szekrényeket családlátogatás céljából...
20. petrikek (válaszként erre: 19. - Petka)
2007. dec. 15. 17:12
:))) Akkor lehet, hogy ő verőlegény is volt...
19. petka
2007. dec. 15. 13:32
Az "ügyintéző"-ről csak annyit, nem tudom hogy tudatos-e vagy nem, én kifogtam egy olyat, akinek beszélgetés közben rángatózott az arcizma, és olyan félelmetes volt, hogy már nem is akartam a pénzt. Olyan volt mint egy pszichopata sorozatgyilkos.
18. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. dec. 15. 07:34
van irodájuk!méghozzá nem is a legszarabb helyen!Csak ők kiszállós bank,nem ügyfélfogadós.az iroda nekik a papírmunka elvégzését jelenti.
17. e71af41436 (válaszként erre: 2. - 84034aa627)
2007. dec. 15. 07:31

ezt rosszul tudod....

voltam pár éve felvételi beszélgetésen.üzletkötő akartam lenni,merthogy folyamataosan kere4snek oda embereket,mivel annyi az igénylő!a lényeg,hogy én rákérdeztem,hogy mi van akkor,ha nem akarnak fizetni sokadjára sem?azt mondta az emberke,hogy kb.10 alkalom az,amit tolerálnak(ezalatt bárki rendezi)azután megvannak a kellően felkészített emberek,akik kimennek a lakásra.Azt mondta:azoknak nem mert még senki nemet mondani.

Gondolom ez nem azt jelenti,hogy lelkibeszédet tartanak...

16. LoLiNa (válaszként erre: 12. - Petka)
2007. dec. 15. 05:34
mondjuk szerintem ez érthető is. sokszor a "fehér ember" sem fizeti vissza, nemhogy ők.. kapásból tudok kettőt, az exemék családjában. több éves tartozás.. és csak húzódik, húzódik.. majd a végén néznek egy nagyot..
15. LoLiNa (válaszként erre: 9. - CILUSKA)
2007. dec. 15. 05:32
ők is figyelik a bar listát! legalábbis nálunk
14. petrikek (válaszként erre: 10. - Petka)
2007. dec. 14. 19:55
Akkor ezek szerint attól is függ, hogy milyen "ügyintézőt" fogsz ki. Egyik adatokat hamisít, a másiknál meg egy személyi számon elbuksz.
13. Liza13 (válaszként erre: 12. - Petka)
2007. dec. 14. 16:10
aha, értem! :))
12. petka
2007. dec. 14. 16:05
Én győri vagyok. Megvannak azok az utcák, ahol több a barna bőrű mint a fehér. pl. Győr-Kossuth utca. Tudják, hogy ezek az emberek soha nem fogják visszafizetni a kölcsönt, és örülhet ha nem verik agyon. Szóval érted!?
11. Liza13 (válaszként erre: 10. - Petka)
2007. dec. 14. 16:02
Ezt hogy érted, hogy bizonyos környékre ki sem mennek? A szegényebb helyekre, vagy mi?
10. petka
2007. dec. 14. 15:43
Azért annyira nem egyszerű, hogy csak kezedbe nyomják a pénzt. Tőlem kértek munkaszerződést, jövedelemigazolást, utolsó 3 bankszámlakivonatot stb. Meg volt egy csomó kérdés, hogy tisztában vagyok e a kamatokkal, meg hogy mire kell a pénz. Végül azért nem kaptam, mert nem tudtam igazolni a személyi számom utolsó 4 számjegyét, amit ugye sok helyen már nem is kérnek. Szóval ilyen egyszerű. Ja, és bizonyos környékekre ki sem mennek.
2007. dec. 14. 15:39

Ez a hitel annak jó, aki máshol nem kap hitelt (például BAR-listás).

Így kénytelen az irreálisan magas kamatot kifitetni.

A kamat lényegesen magasabb, mint máshol.

Az áruhitel, vagy a hitelkártya kamata is eléri a 40%-ot.

Ennek a hitelnek a tényleges kamata (költségekkel együtt) kb 70%.

A hirdetésben szereplő 400%-os kamat egy évre értendő.

Mivel a felvételt követő héten már el kell kezdeni a visszafizetést és minden héten kell fizetni (nem havonta) így a tényleges kamat kevesebb.

Hozzávetőlegesen 60 ezer Ft hitelre 40 ezer Ft a kamat (és költség) összesen.

8. 84034aa627 (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. dec. 14. 12:34
Felhívod őket, kiküldik az egyik képviselőjüket hozzád, aztán már vehetsz is fel pénzt. Egyébként nem csak a provident csinálja ezt.
7. spinneli (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. dec. 14. 11:12
köbö kispénzekre specializálódnak, azon szegényebb emberekre, akiknek nagyobb bankok nem adnak kölcsönt, ők kis összegből csinálnak baromi nagyot.
2007. dec. 14. 10:52

De egyáltalán hogyan működik? Mert ugye irodájuk nincs. TElefonálsz, hogy kell 50 ezer és kimennek becsöngetnek és a kezedbe nyomják, és ha jól értem, akkor 50 ezernél 75 ezret fizetsz vissza?

Hát ez elég furcsa...

2007. dec. 14. 07:25

Az én környezetemben nagyon sokan felveszik ezt a hitelfajtát,van olyan aki épphogy kifizeti már veszi is fel a következőt.Van aki muszájból és van aki nem foglalkozik azzal,hogy milyen horibilis kamatot fizet rá vissza.Eddig szerencsére nem volt rá szükségem,de az is biztos,hogy ez lenne az utolsó lehetőség amit igénybe vennék.Rablók!

Amúgy ez a nem valós adatok az összes ismerősömnél bejátszott.

2007. dec. 14. 06:51
Igen én is ismerem. Amikor a férjem bajban volt, akkor én is felvettem 40.000.-ft-ot, de minek. Még a nó beszélt rá, hogy többet vegyek fel, nekem jobb lesz neki is. Csak éppen akkor nem számoltam a másfélszeres visszafizetéssel. Igaz, azonnal zsebből megkaptam. Nálam is beírt nem valós adatokat. Tegnap meg jött a tlómra és a páromére is egy üzi, hogy még karácsonyig felvehetem. Nagyon sajnálom azokat akik beugranak, tán muszájból, és amiért megkapják minden herce-hurca nélkül még örülnek is. De ha én tenném, hogy ekkora uzsora kamatra nyopmnék ki lóvét, akkor mehetnék a bíróságra miatta.. Ez egy bank...
2007. dec. 14. 06:19

nekünk is volt ilyen. sokan belemásznak muszájból. mert semmi nélkül megkapod, akár aznap is, hogy megigényled.

1x úgy vettem fel (6 éve) , hogy sima gyesem volt (18000ft) , a párom meg nem dolgozozz, se meló, se munkanélküli.

beírt a pasi kamu adatokat, még aznap megvolt a pénz.

minél több ügyfél miatt, hogy legyen nekik, jóformán bármit megtesznek..

ismerek olyanokat, akik nem fizették vissza, évek óta.. a behajtó nem is foglalkozik velük.. csak fenyegetőznek. de elöbb utóbb majd megkapják... és igen a bar lista, ha nem fizetsz felkerülsz.


rettenetesen szemét egy "bank" vagy mi ez. lényegében visszafizeted a felvett összeget + a felét. hiába fizeted vissza előbb, nem adnak kedvezményt x %-ot, hanem még ha nem jelzed előre, hogy az egészet vissza tudod fizetni, még megcsesznek, azt fizethetsz pluszban. holott 6 éve nem így volt, ha előbb visszafizetted, akkor kedvezményt adtak. visszakaptál a pénzből.


hirtelen ennyit tudok róla.. soha többet nem akarom látni.bár a mai napig bombáznak levelekkel, hogy vegyek fel 150000ft-t :D

2007. dec. 13. 19:43
Pedig elhiheted, nagyon sokan igénylik. Csak sokan nem fizetik vissza a kamatokat (persze gondolom, így meg felkerülnek a BAR listára...) (Ha azt nézzük, akkor ez is uzsorakölcsön, csak itt nem vernek össze, ha nem adod meg....no).
2007. dec. 13. 05:50
Érdekelne, hogy ismeri e valaki ezt a Providentes hitelt? Nem tudom elképzelni, hogy ekkora THM mellett bárki is felvegyen ilyet. És fura, hogy én még egyetlen kirendeltségüket sem láttam sehol. Ti ismeritek ezt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook