Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív tesztre várva... fórum

Pozitív tesztre várva... (beszélgetős fórum)


289. b1266b8c26 (válaszként erre: 287. - 1baba2012)
2012. jún. 9. 20:25

Hát ez tényleg érdekes.

Tesztet csináltál már, hogy esetleg nem-e baba van a dologban?

288. b1266b8c26 (válaszként erre: 286. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 9. 20:23

Gondolom, ugyanaz, mint eddig. Igazából ezt próbálták meg kideríteni (ami 2,5 évbe került), hogy mi lehet a baj, amiért sokszor csak gyógyszeresen jön meg. És végülis ez lett. Ijesztgettek a pco-val. És bár voltak rá utaló jeleim, tudtam, hogy nem lehet az, mert fizikai tünetem nem volt, vagyis egyáltalán nincs cisztám. Hozzáteszem hálistennek.


Olvastam egy oldalon, hogy a D-vitamin hiány okozhat zavart a petefészekben. Sőt inzulin rezisztenciához is vezethet. Lehet, hogy időben kapták még most el.


Mindenesetre ma gyűjtöttem a D-vitamint. :) Kicsit napoztam itthon. Meg el is mentünk kirándulni. :)

2012. jún. 9. 16:33

Sziasztok!

Kicsit hormonzavar van nálam úgy ltapasztalom! :-SS

Mint írtam a korábbi hozzászólásomban jún. 4-én kellett volna megjönnie és szombaton reggel volt egy pici barnás folyásom, valamint vasárnap is hasonló, hétfőn pedig 1 nap vérzés!

A mensi időpontja előtt 2 héttel már görcsölt a hasam , és ez lett a mensimből!

az elmúlt héten pedig úgy fáj a derekam és barnás folyásom is van!

Kicsit érdekes most a szervezetem! :-)

286. *ForróCsoki* (válaszként erre: 285. - B1266b8c26)
2012. jún. 9. 14:47

Sajnálom.:(


Igen, ezután biztos jönni fog most már az a baba, és valószínű meg is marad.

Szívből kívánom! :)


Szerencsére rá jöttek a probléma okára.


És erre mondtak valamit, hogy miért nem jön meg?

285. b1266b8c26 (válaszként erre: 282. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 9. 11:06

Sajnos utoljára április 13-án volt meg. :( Még márciusban csináltam egy pozitív tesztet, de sajnos egy hét múlva megjött. :( Utána megjött normálisan, és azóta semmi. Bár gondoltam, hogy májusban nem fog megjönni, mert a munkámból adódóan ez a hónap eléggé stresszes hónap. A D-vitamin hiány miatt, pedig kicsit magas a kortizol szintem is. De reménykedem, hogy most már helyre jön.


Pont tegnap olvastam egy cikket, hogy egy nőnél megállapították a PCO-t. El is kezdték kezelni, de még rosszabbodott is a helyzet. Aztán megnézték neki a D-vitamin szintjét, ami nagyon alacsony volt neki. Felírtak neki vitamint, és onnantól kezdve helyre állt a dolog, és jött is a baba. Ez a történet annyira fellelkesített. Hátha nekünk is sikerül végre.

284. *ForróCsoki* (válaszként erre: 283. - Kukac0921)
2012. jún. 9. 08:09

Szia. :)


Sosem szedtem gyógyszert, így nem tudom, hogy is működik ez, de tudtommal ha több napot kihagysz, akkor megjöhet magától és hamarabb is a vérzés.

Milyen volt az állaga?

Ha nagyon kevés, nem darabos, és tényleg egy tisztasági elbírta, akkor nagy esély van a babára :), viszont ha normális mensi volt, akkor igen kevés.


Meg ugye az ovu félidőben szokott lenni, ami a gyógyszer szedése alatt nincs is, mert olyankor a vérzés és az egész ciklus "mesterséges".

Gyógyszer melletti teherbeesés akkor van, ha hiperovuláció történik, azaz, még is kilökődik egy petesejt (normál, nem gyógyszeres esetben pedig akkor beszélünk h.ovuról, ha egynél több petesejt lökődik ki :)), és akkor van esély a megtermékenyülésre.


De ha kiszámolod, nagyon minimális az esélye annak, hogy pont abban a három napban történt, mikor nem szedted be a gyógyszert.


Félre ne érts, nem lelombozni szeretnélek, de nagyon rossz, ha az ember beleéli magát, majd csalódik.


A tünetekről annyit, én mindig úgy voltam vele, hogy elsőre sikerülni fog.

Együtt is voltunk és a félidőtől kezdve mindenféle tüneteket produkáltam.

Minden este hánytam, kívánós voltam, a mellem annyira fájt, hogy aludni sem bírtam rajtuk, erőteljesen duzzadt is volt, még a pattanások sem jöttek ki az arcomon, amik mensi előtt szoktak.


Megvoltam győződve, hogy tesztem pozitív lesz.

A nem várt előtt két nappal teszteltem, egy fránya negatívat, és érdekes módon minden tünetem elmúlt, két nap múlva meg rendesen meg is jött.


Pszichésen az agy ilyenkor nagyon sok mindenre képes, főleg ha el is hiszed, vagy feltételezed, hogy úgy van. :)

Úgy hogy a test tud érdekes dolgokat produkálni.


Ha nagyon bizonytalan vagy, menj, csinálj egy tesztet, már biztosra ki kell mutatni. :)


Mielőbbi babásodást kívánok Neked is! :)

2012. jún. 8. 23:03

Sziasztok!


26 eves vagyok, uj forumozo es Uj babara vagyo :) mar annyi forumot, oldalt olvastam a terhessegrol, hogy mar magam sem tudom, miben higyjek vagy miben nem. a tortenet roviden annyi, hogy a parommal nehany honapja mar gondolkozunk ezen a teman, de miutan neki mar van egy 11 eves kislanya, kisse fel a dologtol, de szeretne is - lengyel, nagyon csaladcentrikus. utoljara majus 11-en jott meg a menstruaciom, amit normalisnak neveznek, de azota jottek az ossze-vissza gondolatok a fejemben.. meg szedtem a gyogyszert ebben az idoben, de 3 napos kesessel kezdtem el szedni, miutan itt volt a testverem nalunk latogatoba, es a 'majd kesobb beveszem, most rohanunk' allapotbol 3 nap keses lett. utana minden nap szedtem rendesen, majd ra 2 es fel hetre megjott, de valahogy mashogy, mint szokott.. akkor megallapodtunk a parommal, hogy akkor ez valamifele jel, es abbahagyom a gyogyszert. ez meg is tortent, azota viszont mindenfele tuneteket produkalok, lehet h mar tenyleg azert, mert nagyon szeretnek egy kis bentlakot :) faj a hasam, a hatam, faradt vagyok - ami mondjuk nalam sajnos mindennapi, miutan kozel egy eve Scleosis multiplexet diagnosztizaltak nalam, ami faradekonysaggal is jar. (az orvosom szerint a terhesseg javit az allapoton - mellesleg en egeszsegesnek vallom magam, azt mondjak, a pszihes pozitiv gondolat sokat szamit) utana jartam a dolognak, a baba szerencsere nem orokolheti. Szoval, most van az, hogy ha az utolso, 'furcsa' menstruaciot szamolom, akkor peteeres idoszak, es erosen dolgozunk is rajta :) de bennem ott lebeg a kerdes, hogy az nem eshetett meg, hogy mi dolgozunk rajta, o meg, a leendobeli vagy mar tenyleges pocaklako bekoltozott az alatt a 3 napos szunet alatt? remelem nem voltam tul hosszu es tul faraszto, nehez egy-ket honap esemenyeit roviden megfogalmazni, es remelem valaszra is talalok :) szep estet mindenkinek! Gabi

282. *ForróCsoki* (válaszként erre: 281. - B1266b8c26)
2012. jún. 8. 21:01

Ez remek! :)

Ha megvan a probléma és rá a gyógymód is, akkor biztosan hamar sikerülni fog. :)


Nem mensizel? Vagy az utolsó mondatod nem igazán értem... :)

281. b1266b8c26 (válaszként erre: 280. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 8. 15:24

Szia!


Köszi. :)


Még első baba. A kivizsgálásoknak, ha minden igaz vége, és talán most már végre megtaláltuk a baj forrását. Kóros D-vitamin hiány. Ez 2 napja derült ki, írt is ki a doki rá kapszulát, és most azt szedem. És várom a hatását. Egy havi adagot kell beszednem. Remélem hat, mert már régen volt mensim is.

280. *ForróCsoki* (válaszként erre: 279. - B1266b8c26)
2012. jún. 8. 15:20

Szia, üdv köztünk.


Van már babátok vagy első baba lenne?

Kivizsgáláson gondolkodtatok már?


Kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön az a kisbaba! :)

2012. jún. 8. 15:15

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Mi is a párommal szeretnénk kisbabát. Mi már 2,5 éve próbálkozunk kisebb-nagyobb megszakításokkal, de eddig sajna nem sikerült. :(

De most bízok benne, hátha ezen a nyáron végre sikerül.

278. *ForróCsoki* (válaszként erre: 276. - 1baba2012)
2012. jún. 8. 12:37

Azt mondják ha darabos a vérzés, akkor nincs baba.

De nem tudom mi igaz belőle, nekem ilyen még nem volt. :S

277. panna2 (válaszként erre: 269. - Ba7da9cfc0)
2012. jún. 8. 10:57
Első babámnál szedtem minden nap terhes vitamint,mint ahogyan azt tanácsolták,híztam is 12 kilót,és 4kg-val született a fiam. 4 hónapos volt a kisfiam ,amikor megint teherbe estem. De a második terhességem alatt nem szedtem vitamint,csak zöldséget és gyümölcsött ettem.(gondoltam,nehogy már megint 4 kilós gyereket kelljen szülnöm!) Nem híztam 1 dekát sem,viszont a második kisbabám 4 és fél kilóval született!
276. 1baba2012 (válaszként erre: 275. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 8. 07:19

Szia!


Igen, voltak darabok a vérzésemben, bár azt mindig tapasztalok! :-(

2 hét múlva megyek nőgyógyászhoz kicsit rlszletesebb vizsgálatra az eredménytelen próbálkozás okát keresve!

275. *ForróCsoki* (válaszként erre: 274. - 1baba2012)
2012. jún. 8. 07:06

Hát ez érdekes, már mint ugye maga a tény, hogy nem a szokott módon mensiztél.

Mindenképp várj még egy hetet, utána csinálj még egy tesztet.

Ha az is negatív, akkor valószínűleg csak valami zavar volt odabent és nem baba, de drukkolok, hogy baba legyen!


Darabos volt a vérzésed?

274. 1baba2012 (válaszként erre: 272. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 7. 16:19

Szia!

Ma reggel csináltam és semmi! :-(

Az a helyzet, hogy ugye szombat reggel volt kis barnás folt-egész nap semmi; vasránap reggel kis barnás folt, egész nap semmi!

Hétfőn egy napra véreztem és azóta semmi! ???? :-OOO

273. *ForróCsoki* (válaszként erre: 270. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 7. 16:16

Nem tudom, én ebben a rágörcsölésben annyira nem hiszek.

Szerintem ez biológia, és semmi köze ahhoz, hogy akarjuk-e vagy sem. :)

De annyi ellen példa van... Fene sem tudja. :)


Most én sem figyelem sem az ovum, sőt, semmi mást sem.

Együtt vagyunk, ha jól esik, aztán majd meglátjuk.

272. *ForróCsoki* (válaszként erre: 267. - 1baba2012)
2012. jún. 7. 16:15

Szerintem mindenképp csinálj egy tesztet. :)

Én amondó vagyok, ha már késik, jobb biztosat tudni, sem mint a bizonytalanságban lenni minden nap...

271. *ForróCsoki* (válaszként erre: 266. - Panna2)
2012. jún. 7. 16:13

Hát engem szó szerint az irigység esz meg, mikor új kismama van a közelemben.

Persze szívből örülök neki, sőőőt!

De azért szívesen lennék már az én is. :)

2012. jún. 7. 15:07
lehet,h valaki nagyon rágörcsöl,nem?van,h pont attól nem sikerül
269. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 267. - 1baba2012)
2012. jún. 7. 14:15

Szia! Üdv a "klubban". Mi szeptember óta próbálkozunk és még nincs babó. Ha 4-én kellett volna megjönnie, akkor sztem nicns baba. Késik vagy az 1 napos volt a mensit. Múlt nyáron történt velem, hogy meg kelelt volan jönnie, a görcsök jöttek, be is vetem egy gyógyszert, de csak 1 nap barna volt és ennyi. Rá kb 1 hónapra jött meg. szóvan van ilyen is, igaz ritka. Eddig nekem sem volt ilyen kiamradás. Az a baj, hogy ha az ember babát akar, a szervezete nagyon sok mindent tud produkálni. Én a tünetekre már nem adok, mert az össze létező tünetet produkáltam már.

Sztem teljesen felesleges szedned a vitamint, elég ha folsavat szedsz, míg nem jön a baba. Én sztem utána se fogom túlzásba vinni, nem szereték 4 kg-os babát.

É már sok dolgot kipróbáltam, de mint látszik eddig egy se jött be. Most mind ketten E-vitamint szedünk, fiúknál a katonákat erősíti és gyorsítja, számukat növeli, nálunk a beágyazódást segíti.

268. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 263. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 7. 14:07

Pedig így volt, csak kaptam az értesítést, hogy kiléptettek. Nem érdekel, úgy is volt ott pár emebr, akit nem nagyon bírta, hülyeségeket hordtak össze.

Nem hiszem, hogy klubozzni akarok, emrt akkro teljesen rápörög az emebr a témára és az nem jó.

2012. jún. 7. 13:41

Sziasztok! Most csatlakoztam hozzátok! Nagyon szeretnénk babát a Férjemmel! Október óta próbélkozunk és mlg semmi! A Párom külföldön dolgozik és havonta 3-4 napot van itthon /változó időpontokon/ és így lehet még nehezebb teherbe esni!

Szedem a gravida vitamint, most márc.ápriliban végig itthon volt számltam a ciklusomat és akkor is együtt voltunk amikor peteérésem volt! De semmi tünet...

vagy mégis, mert jún. 4-én kellett volna megjönnie és szombaton reggel volt egy pici barnás folyásom, valamint vasárnap is hasonló, hétfőn pedig 1 nap vérzés!

A mensi időpontja előtt 2 héttel már görcsölt a hasam ,és ez lett a mensimből! Ma teszteltem, de semmi! Viszont picit fájdogál a hasam alja és a vese résen a derekam! Segítsetek légy szíves mi lehet ez és mit csináljak a siker érdekében!???

A környezetemben spontán olyan hamar lesznek terhesek a kismamák! :-(

266. panna2
2012. jún. 7. 13:25

Sziasztok! Vagyok ám én is,csak biztos,hogy minden nap eljutok idáig.

hogy vagytok?

Mióta mi is próbálkozunk a babával,azóta engem is tökre megvisel,ha valaki kismama a környezetemben. Nem kimondottan irigy vagyok....vagy mégis!?

265. Sibetti (válaszként erre: 264. - *ForróCsoki*)
2012. jún. 7. 12:11
Nem rossz, bár láttam már jobbat! 4 párról szól, akik babát várnak, és ilyen vígjáték. Jó pofa, csak én teljesen ráhangolódtam erre a terhesség témára, és totál depis lettem tőle! :(
264. *ForróCsoki* (válaszként erre: 261. - Sibetti)
2012. jún. 7. 11:52

Jó film? :)

Mi is készülünk moziba, csak még nem tudom mit kellene megnézni. :)

263. *ForróCsoki* (válaszként erre: 259. - Ba7da9cfc0)
2012. jún. 7. 11:51

Nem hiszem, hogy bárki is ki tenne, főleg úgy nem, hogy előtte nem ír egy levelet, hogy miújság Veled, miért nem jelentkezel...


De persze ezt Neked kell eldöntened, én szívesen várlak! :)

262. *ForróCsoki* (válaszként erre: 258. - Sibetti)
2012. jún. 7. 11:50

Hát szerintem le is morzsolódtak innen páran...

De nem baj, akik maradnak, maradnak, akik nem hát nem... :(


Gyere nyugodtan, nem probléma ha nem írsz sűrűn, ezért ne maradj ki. :)

261. Sibetti
2012. jún. 7. 10:05
Lányok, tegnap megnéztünk egy filmet a moziban. Várandósok a címe! Hát én legszívesebben végig bőgtem volna az egészet, és utána is. És ma mit látok a FB-on, egy ismerősöm is babát vár! Most már teljesen kész vagyok! Én is akarom!!!!!!!
260. Sibetti (válaszként erre: 259. - Ba7da9cfc0)
2012. jún. 7. 09:57
Én is pont így jártam, csak nem akartam ide kiírni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook