Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív teszt után mikor érdemes felkeresni az orvost? fórum

Pozitív teszt után mikor érdemes felkeresni az orvost? (tudásbázis kérdés)


28. kszb
2015. nov. 9. 11:56

Én amint pozitív lett a tesztem, azonnal elkezdtem magnéziumot és C- vitamint szedni (+a terhesvitamin). Menses szerű, meg akar jönni görcsölgetés nekem is volt, és még sokaknak van. Ez szerintem természetes, illetve azt mondják, hogy később is lehet abban az időben, amikor menstruálnál (emlékezik a szervezet).

Engem mindenki lebeszélt róla, hogy rohanjak dokihoz a teszt után. Így a 8. héten voltam először. Akkor már biztosan volt szívhang, és nem csak petezsák, hanem a szikhólyag + embrió volt látható (képet is kaptunk róla).

2015. nov. 9. 09:31

Ha a görcsölés miatt szeretnél menni, akkor minnél hamarabb.

Egyébként viszont ráérsz kb 6-7 hetes terhességgel orvoshoz menni,addigra tuti látszik, az első feladataidat- labor, ekg, védőnő- ráérsz 12 hetes korig megcsinálni, az első genetikai uh(szintén 12hetesen) után kell majd csak visszamenned.

2015. nov. 9. 09:07
Én mensi kimaradása után 2-3 nappal teszteltem az összes terhességnél, még aznap bejelentkeztem a dokihoz, aki mindig rá 2-3 hét múlva fogadott. Tehát olyan 7-8 hetesen.
2015. nov. 8. 22:12

Az elsővel 6 hetesen voltam, a másodikkal csak a 8.-9. hétben mentem.

Ha görcsölsz menj el mihamarabb, már csak a saját magad megnyugtatására is. :)

Nem kell félni, lesz még néhány vizsgálat úgy is :)

Gratulálok!

24. Cessi
2015. nov. 8. 19:29

Amikor tudsz, menj el. Én 6 hetesen voltam, amikor már volt szívhang.

Mellesleg most 13 hetes vagyok, és még mindig görcsölgetek néha.

Nem kell rögtön rosszra gondolni. Magne B6, pihenés és sok-sok pozitív gondolat!

Gratula a babához!

2015. nov. 8. 18:56
Egyszer voltam, de akkor is csak uh volt, ezért félek. Nem vészes a görcs szerencsére, mondom csak néha van. Ha kapok idopontot akkor kedden rendel a doki, s megyek.
22. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 18:48
Nyugodtam menj holnap, ha tudsz. Ha nagyon görcsölsz vagy nagyon aggódsz, akkor mindenképp holnap menj.
21. 76c87e32e1 (válaszként erre: 6. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 18:48
Csak voltál már életedben nőgyógyásznál, nem kell félned, nem harap. :) Ha bármilyen komoly görcs vagy vérzés lenne, menj ügyeletre. Ha nincs, akkor hívd fel az orvosodat, az időpont kérése mellett rögtön el is mondhatod a tüneteidet, hogy megnyugtasson.
2015. nov. 8. 18:45
Szerintem ha fáj a hassa érdemes menni orvoshoz. Én most 10 hetes terhes vagyok. Fájt a hasam a terhesség elején egy éjszaka arra ébredtem hogy minden tiszta vér.Hála az égnek volt még szívhang kaptam egy injekciót bent voltam 1 hetet kórházba.De én még mindig félek mert már 3 vetélésem volt leg utolsó január 2 és majdnem 12 hetesen
19. Zsófi2014 (válaszként erre: 17. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 17:33
Menj csak az a tuti!! Abbol baj nem lesz! Ne stresszelj!
2015. nov. 8. 17:32
Dehogy fog elverezni! Nekem volt spontan vetelesem, az embrio meretei alapjan 7hetes terhesseg szakadt meg. Mehlepeny ekkor meg nincs, a nyalkahartyaba van beagyazodva az embrio, az tavozik, ami nagyon bo es darabos verzest jelent, de en verezve mentem be a korhazba es azonkivul, hogy megneztek a babat semmit nem csinaltak, haza kuldtek, hogy fekudjek le, hatha megmarad, de ha erosodik a verzes akkor ennyi. Ha lezajlott a veteles akkor menjek vissza, hogy megnezzek, hogy kitisztult e minden vagy pedig kell eü kaparas. Nemhogy elverzes... Amugy meg 35nappal kesobb ujra varandos voltam :)
2015. nov. 8. 17:28
Nem élem magam bele, csak tényleg nem akarok bajt. Nem durván fáj, és nem folyamatosan. Stressz az van szóval ki tudja. De mindenképpen megyek dokihoz.
16. mrfoglalt (válaszként erre: 11. - Aac131dc75)
2015. nov. 8. 17:24

2x állapított meg nálam a doki 2 hét késés után terhességet, és mind a 2 alkalommal megjött utána.


Nem volt semmi extra, nem véreztem el.


Az ilyen korai terhességek sokszor akár észrevétlenül is megszakadhatnak.

Nem biztos, hogy jó dolog az, ha valaki ideje korán beleéli magát a babavárásba.

2015. nov. 8. 17:22
Ne ijesztgessuk! Legyel pozitiv, megmarad a baba! Mennyire gorcsolsz? Faj vagy csak inkabb idegesit, mert felted a babat? Normalis ilyenkor enyhe gorcsolgetes, ha erosnek iteled akkor holnap menj orvoshoz! Ameddig szivhang nincs nem fogsz kapni semmilyen "feladatot". Addig nem tekintenek elo terhessegkent az orvosok a dologra es nem is utalnak laborba se vedonohoz. Ha nem iteled meg komolynak a gorcsoket akkor raersz menni ket het mulva, ha most kesik harom napja akkor ket het mulva lesz kb 6 hetes a terhesseg (nem a baba, a baba csak kb4) es abban a terhessegi hetben indul be a szivmukodes vagy meg esetleg csak a szivcso pulzalasa lathato, de az is szuper! Ezt neked kell megitelni! Mi latatlanban csak azt tudjuk javasolni ami a legbiztonsagosabb, hogy hivd fel\ menj el. Ha potyara mesz akkor is megallapithatja a terhesseg tenyet, lathat petezsakot es visszahiv 2-3 hettel kesobbre. Gratulalok!
2015. nov. 8. 17:19
Nem durván görcsöl, hebe hoba, bele szur, begorcsol. Hát jövő héten akkor megyek, csak mindenképpen magán dokihoz, nem kórházba...
2015. nov. 8. 17:16
Ja, és a görcsölés normális egy adott pontig, fogsz majdnem végig, arra adnak MagneB6-ot.
12. panda92 (válaszként erre: 1. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 17:15
Én pozi teszt után felhívtam a dokit, megkérdezte, mikor jött meg utoljára, és gyors fejszámolás után 5. hetesen hívott be, amikor már látszik a petezsák, hogy tudjuk, ne legyen méhen kívüli.
11. aac131dc75 (válaszként erre: 10. - Mrfoglalt)
2015. nov. 8. 17:15
Nem,de ha nem válik le minden akkor elvérzik orvosi segítség nélkül!
10. mrfoglalt (válaszként erre: 8. - Nimol)
2015. nov. 8. 17:13
nem minden terhesség marad meg...
9. nimol (válaszként erre: 1. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 16:57
Amúgy azért is görcsölgethetsz PICIT, mert éppen most lenne a menstruációd, és addig fogod ezt érezni, míg el nem múlna a menses.
8. nimol (válaszként erre: 7. - Mrfoglalt)
2015. nov. 8. 16:46
Ha görcsöl, akkor ugyan ne várjon már 3 hetet...
2015. nov. 8. 16:45
Rá érsz 3-3 hét múlva elmenni orvoshoz.
6. vorosmanoka (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2015. nov. 8. 16:37
3 napja késik. Hú az szép lesz. De rettentő módon félek az orvosoktol.
5. Anyagi (válaszként erre: 1. - Vorosmanoka)
2015. nov. 8. 16:14

Menj minél előbb, ha teheted, mert a vizitet követő első 2-3 hétre annyi feladatot fog adni, hogy csak győzzed!

Meg ha örülsz a babának, akkor olyan jó és megnyugtató amit mond, meg mutat!

4. aac131dc75 (válaszként erre: 3. - Koalexandra)
2015. nov. 8. 15:59
Nem mindegy?Pozitív tesztel a kezében orvoshoz kell mennie!
2015. nov. 8. 15:58

Szia!

Mióta késik?

2015. nov. 8. 15:53
Nőgyógyász!Pl.holnap!
2015. nov. 8. 15:51
Sziasztok! Némi segítségre lenne szükségem, pozitív teszt után néha gorcsolok. Mikor menjek dokihoz, vagy először vérvétel? Hogyan megy ez? Nogyogyasznal még nem jártam, emiatt nem kérek megkovezest, segítséget, tanácsot csupán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook