Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pöttömke az életmentő fórum

Pöttömke az életmentő (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pöttömke az életmentő

1 2 3
61. Mia 74
2009. okt. 21. 10:12

Sziasztok lányok!

Borzasztó dolgokat olvastam itt, azért gondoltam, hogy írok nektek, hogy kicsit mindenkibe öntsek egy kis lelket, bár tudom, hogy nagyon nehéz! Remélem, azóta már többen kismamák vagytok, és várjátok a picit.

Hogy miért is írok? Bizony tavaly márius végén én is elvetéltem, 8 hetesen. MIre visszamentem szívhangot nézni, elhalt a terhességem. Be is indult húsvétkor maga a vetélés, de a dokim javaslatára ő "fejezte be", hogy letisztuljon minden a méhemben. Bizony akkor nagyon elkeseredtem, de az eszemmel tudtam, ennek így kellett lennie, és inkább ilyen korán történjen meg, mint később, mikor még jobban ragaszkodom a kicsimhez. Aztán szerencsére júliusban megint terhes lettem, és idén márciusban megszületett a kisfiunk. Igaz a terhességem elején picit vérezgettem, így duphastont kellett szednem, és kellett mennem magzatvízvételre is, amitől kicsit tartottam, de végül minden rendben ment.

60. Dorottya84 (válaszként erre: 59. - Esztibéby)
2009. máj. 31. 21:57

Szia!

Semmit az égegyadta világon nem csináltál rosszul.....bár ésszerű magyarázattal nem tudlak megvígasztalni,engem sem nagyon tudtak............értetlenűl álltam hogy mi is történt ,ezért teljesen megértelek és együtt érzek veled...........az idő múltával egy kicsit enyhűlni fog a fájdalmad és természetesen lesz még szép egészséges babátok is :0)

2009. máj. 31. 19:41

Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok itt Nálatok,de gondoltam regisztrálok.Velem is hasonló rossz történt pont egy hete,a névnapomon.4 hetes terhes voltam pont azon a vasárnapon.Délelőtt rózsaszin folyásom volt,majd beindult intenziven a vérzésem.Az orvos csinált egy hüvelyi ultrahangot,amin láttam a 2 mmes picit.Az orvos nem kecsegtetett semmi jóval,de adott tablettákat,hogy megmaradjon.Én persze sejtettem,hogy ennek nem lesz jó vége.Véreztem nagyon,bár görcsöm nem volt.Másnap reggel megcsinálták a tesztet,az orvos azt mondta negatív lett,a baba elhalt...Már halott volt amikor az ultrahangon láttam.Szóval halva vetéltem el a picit.Másnap ismét ultrahang,már nem volt ott...Ami akkor éreztem,az leirhatatlan.Azóta is előttem van a kép,amikor láttam és amikor már nem volt ott.Meg is csinálták a kaparást.Azóta is gondolkodom,hogy mit rontottam el?Miért történt mindez velünk.Fiatal házasok vagyunk,gyorsan össze is jött a baba,és már Férjemmel azt beszéltünk,hogy a karácsonyfa alatt már hárman leszünk,igaz még csak a pocakomban lesz.Azóta amikor rágondolok,vagy kismamát látok,összeszorul a szivem.Igaz picike,4 hetes volt,de akkor is akkora fájdalom.Sikerül legközelebb?Nem tudom mikor lesz lelkierőm egy ujabb baba várásához.Mindenki biztat,ennek igy kellett történnie,de ugy érzem muszály elmondanom olyan nőknek,akik már sajnos ugyanezt átélték.Mert aki nem élt át ilyet,az nem tudja mekkora fájdalom.Mert egy vetélés mindig mély törést okoz attól függetlenül,hogy hány terhes voltál...

Köszönöm,hogy meghallgattatok.

2009. ápr. 23. 17:42
nagyon nagyon kivagyok lelkileg
2009. ápr. 23. 17:42
sziasztok én is igy jrtam 9 hetesen elveteltem :(:(nagyon szomoru dolog ma jottem haza a korhazbol
56. Szamó (válaszként erre: 55. - Munya)
2009. ápr. 14. 11:52
Köszi, köszi, köszi!!!!
55. Munya (válaszként erre: 52. - Szamó)
2009. ápr. 14. 09:54
Jaj, nagy gratula! Én is szorítok ezerrel!
54. Szamó (válaszként erre: 53. - Dorottya84)
2009. ápr. 13. 19:38

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy!


Minden drukkra szükségem van :-)

53. Dorottya84 (válaszként erre: 52. - Szamó)
2009. ápr. 12. 09:25

Szia!

Istenkém Jajj De JÓ!!!!!!!!!!!!!!!!Nagyon örülök nektek!!!!!!!!!!!!!Nagyon szorítok értetek!!!!!!!!!!!!Drukkolok hogy minden rendben menjen!!!!!Szorítok! :0)))))))))))))))

52. Szamó
2009. ápr. 12. 07:08

Sziasztok!


Örömhírem van:

kismama vagyok!


Most már csak abban bízok, hogy nem lesz semmi gond.....

Nem szeretném, ha megismétlődne a tavalyi.....


Kérlek, szorítsatok nekem :-)

51. Allegra-Zoe (válaszként erre: 46. - Allegra-Zoe)
2009. márc. 9. 08:30

Sziasztok csajszik:)

Ma már nem teszem fel magamnak azt a kérdést,miért pont velem...hanem hogy MIÉRT????Amikor minden ok volt velünk,eredmények rendeben,de elküldtek amniocentézisre,és el is vetéletm(26-hétig vetélésnek mondják)!A dokim az sugta lehet nem volt steril a tű,és ezért kaptam fertőzést,ami bekerült a burokba,és be inditotta a szülést(büzös volt a magzatviz amikor szültem)ezért biztosak a fertőzésben!Ha nem megyek oda,akkor ma már anya lehetnék a szo szoros értelmében....ezért fáj a legjobban...

50. Allegra-Zoe (válaszként erre: 48. - Szamó)
2009. márc. 8. 13:30
Köszönöm a kedves szavakat!Jol esett ezeket kiirni magambol,bár volna még mit mesélnem,de egyenlőre az még nem megy!Én is bizom benne hogy hamarosan összejön a kisbabánk:)én megteszek mindent:)szép napot mindenkinek!
49. Szamó (válaszként erre: 47. - Eraa)
2009. márc. 7. 15:46

Szióka!


Tudom, hogy mit érzel, nekem is nagyon nehéz feldolgozni! Talán nem is lehet soha teljesen túl tenni magunkat a dolgokon......Csak az érti ezt, aki már volt hasonló helyzetben.....


Lehet tudni, hogy miért vesztetted el Őt? Persze csak ha akarsz írni róla!

48. Szamó (válaszként erre: 46. - Allegra-Zoe)
2009. márc. 7. 15:43

Szia!


Én is megkönnyeztem a babádat :-(

Szomorú, amiken keresztül mentél!


Nagyon drukkolok és kívánom, hogy nemsokára egészséges, gyönyörű babucid legyen! Hidd el, sikerülni fog!

47. eraa
2009. márc. 6. 15:02
sziasztok!en tavaly veszittetem el a babamat 10 hetes terhes voltam!nem tudom tul tenni magam rajta ha belegondolok hogy vartuk a picit;de elveszitettem es most mar felek masikat vallalni!!!!az volt a legrosszabb hogy lattam es hogy mijen picike volt tan soha nem felejtem el ot!szeretnem ha segitenetek es tanacsot adnatok!!!!!!!koszonom elore is!
2009. márc. 6. 09:56
Sziasztok lányok!Én most találtam rá erre a forumra...sirva olvastam ezekről a rémséges dolgokrol,ami velem is megtörtént,és nem gondoltam volna hogy nem csak én jártam igy...Az én(mi)kálváriánk tavaly február 15-én ért véget,és azota sem tudok tullépni a kis angyalkánk elvesztésén...:)2007 augusztusában megvolt még a mensim,de már szeptemberben nem jött meg,nem gondoltam rá hogy baba van a dologban,mert előtte 5-évig hiába probálkoztunk semmi!Aztán,hogy kiderült babánk lesz,nagy volt az öröm...minden simán ment,minden leletem okés volt,nem voltam rosszul,szolval renben mentek a dolgok!A 12-hetes genetikai uh-tökéletes volt,aztán jött az AFP-,ami alacsony lett,én nem izgultam ekkor sem,de a dokim azt mondta ismételjük meg,mert lehet nem időben vették le..na ismétlés,az sem lett jo!Elküldtek ismét uh-ra,már elmultam 18-hetes akkor,ott is oké volt minden,de hát alacsony AFP-,azt mondták menjünk el a Baross utcába genetikai tanácsadásra!Időpont,stb,genetikai uh,ott is minden ok!Ekkor jártam a 21.-dik héten,azt javasolták csináljuk meg a magzatvizvételt,nehezen de bele mentem,mert hát akkor már izgultam,és persze egészséges babát akartam!Aláiratták velem a pairt,hogy vetélés következhetbe,1-2 százalékban,és nyugodjak meg ez csak formaság,bla-bla!Eljött a nap amikor elmentünk a magzatvizvételre,minden renben ment,semmit nem éreztem..Haza jöttem,pihi,mindent ugy csináltam ahogy kell!Eltelt 3-hét,én jol voltam,semmi panasz,de egy pétek hajnali napon görcsölt a hasam alja,megilyedtem,irány a korház..vizsgálatok sora,eredmény:minden ok,de feküdjek be!Infuzio,gyogyok stb..egésznap fájdogáltam,hol kiszünt-hol jobban fájt!Még aznap este 8-kor megvizsgáltak,és ekkor jött a szőrnyü eredmény,3-és fél ujjnyira kivagyok tágulva,ebből baba lesz,nem lehet vissza forditani a dolgokat!De akkor már szivárgott a magzatviz,sőt véreztem is!Felhivták a szülészemet,aki azzonnal jött,és este 10:20 megszültem a lányomat!Igazábol felsem fogtam mi történik velem,olyan volt mintha filmet néznék...február 15-dike volt ekkor....7-hetet élt az én Allegrám,az életem,és azota sem tudok tullépni rajta!Ma ,hogy eltelt már egy év,ott tartunk jöhet a másik baba,de az valahogy nem sikrül!Voltam dokinál aki megnézette a hormonháztartásom,kiderült nem ugy müködik ahogy kell,erre felirta nekem a Bromocriptint+Prednisolont!Ezeket szedtem egy honapig,de most áttértünk a Prednisolon+Colstra,amit tegnaptol szedek!Nagy reményekkel,remélem hamarosan babám lesz,bár ezt a tragédiát mig élek nem dolgozom fel...köszönöm hogy meghallagatatok!
45. misz
2009. márc. 4. 12:13
Szia Szamo! Majd megszakadt a szívem, ahogy olvastam a soraidat. Én két babát veszítettem el a kislányom születése után, 12 és 6 hetesen. Sokáig úgy érezetm én vagyok a legszerncsétlenebb ember a világon. És most 19 hetes kismama vagyok. Ne add fel! Semmi nem történik véletlenül és a Jóisten akkor nyúl érted, amikor nem is számítassz rá! Teljes szívemből kívánok Neked egy egészséges és gyönyörű kistesót!
2009. márc. 3. 22:23
Szia Szamo!Remélem hamarosan kopogtat a gólya és lesz egy egézséges kisbabád.Nagyon szívbemarkolo a történeted.Drukkolok,hogy minden rendben legyen.
43. rheni
2009. febr. 27. 18:01
szia!fájdalmas volt olvasni a soraidat. Ezek után csak minden jót és sok örömet, boldogságot tudok neked kívánni és hogy kapd meg az élettől azt a kisbabát amire vágysz! A legjobb helyre kerülne.
42. Priska
2009. febr. 26. 21:11
Szia Szamo, végig bögtem a cikked, nagyon erös vagy,le a kalappal elötted. Meglátod még sikerülni fog, nagyon szoritok nektek.Kitartás.
2009. febr. 26. 11:20

Szia!


Hát én is megkönnyeztem...

Csak pozitívan jól döntöttél és kárpótolni fognak ezért nagyon nagyon remélem! Szorítok neked!

40. v.kler
2009. febr. 24. 18:00

Szia, Szamó!


Én csak most vettem rá magam, hogy elolvassam a cikked. Mint itt sokan, én is megkönnyeztem! Főleg, amikor ahhozt a részhez érkeztem, amikor leírtad, hogy mikor veszítetted el Pöttömkét...én aznap tudtam meg, hogy kismama vagyok... Becsülöm a kitartásodat, és az erődet. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy én ilyent nem bírnék ki. Tiszta szívből drukkolok, hogy egyszer tényleg összejöjjön, és bekopogtasson hozzátok a gólya! Pöttömke úgyis mindig a szivedben él!!!

39. Ani10
2009. febr. 24. 06:34

Nincsenek szavak..csak a könnyek...

De ezután csak a jó jöhet...hidd el,én biztos vagyok benne!

2009. febr. 23. 23:37

Kedves Szamó!!!

Annyira bátor vagy hogy igy megtudod osztani másokkal ezeket az érzéseidet és amik veled(veletek)történtek! Egy ilyen jó ember mint Te annyira megérdemelné a jót az élettől!!! Hidd el hogy egyszer megkapod amire nagyon vágysz, mert remek ember vagy, jó anyuka, akinek nagyon tündér kisfia van, és a leirtak alapján a világ egyik legjobb férje is a Tiéd!

Én 19 évesen nagyon sokat szivok a PCOS-om miatt és nagyon félek hogy nem lehet majd egyszer kisbabum...de erőt ad az hogy látom hogy van olyan ember aki igy tud küzdeni!!! Nagyon nagyon kivánom neked hogy légy boldog!!!

Vigyázz nagyon a kiscsaládodra!!!

A legjobbakat: Anna

2009. febr. 23. 22:53

Szia Szamó!

Nagyon erős vagy! Le a kalappal előtted.

Végig bőgtem, míg olvastam...

Szorítok nektek!

Üdv:Erzsó

2009. febr. 23. 22:05

Kedves Szamó!

Olvastam a történetedet.Nagyon szívbemarkoló. Nagyon erős vagy.

A kisfiadban legyen sok-sok örömöd neki nagy szüksége van rád!Hidd el hamarosan minden jóra fordul és lesz egy gyönyörű kistesó.

35. Szamó
2009. febr. 23. 20:49

Újra csak azt tudom írni, hogy KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!!!!!


El sem hiszitek, hogy mennyire jó érzés, hogy ennyi embert érdekel az életem, a történetem. És még írtok is.....


KÖSZÖNÖM!

2009. febr. 23. 19:22

Szoritok neked!

Kitartas!!!!!!!!!!!!!!!

2009. febr. 23. 18:10

Le a kalappal!

A hideg futkosott a hátamon, ahogy olvastam a történeted..

Remélem, hogy minden rendben lesz veled!

32. Ildenc
2009. febr. 23. 16:43

Szia Szamó!


Továbbra is nagyon szorítok nektek!

Az idei év hidd el, hogy tartogat még meglepetéseket számotokra és egy kis Pötyike ismét boldogságot fog okozni nektek!

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook