Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Popsikiütés fórum

Popsikiütés (beszélgetős fórum)


18. Fanni_
2011. febr. 24. 21:37
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált, nagyon jó fejek vagytok. Meggyógyult a popsija, nagyon sokat volt levegőztetve, és kaptunk egy kikevert krémet, 2 nap alatt helyre jött.Köszi mindenkinek
2011. febr. 22. 14:14

Szia


Sudocrem vagy patikába kevert popsikrém mert abban van gyulladás csökentö.Sokat hagyd szabadon.

Nekünk bevált.

16. andi.nagy (válaszként erre: 14. - Dalya)
2011. febr. 20. 13:23
Jobban el kellene olvasni és értelmezni amit írtam. Én a nők lapja cafe-ról másoltam be ide egy hozzászólást, én nem vagyok asszisztens, bár én is próbáltam ezt a disznózsíros dolgot, igaz nem véres, hólyagos, kisebesedett popsira, hanem szerencsére még csak kezdetlegesen pirosra.
15. youlcsi (válaszként erre: 2. - Fanni_)
2011. febr. 19. 20:24

szia!

ugyan a kisfiam még nagyon kicsi, de nekünk egyik pillanatról a másikra lett nagyon durván vörös hólyagos a popsija. soducrem sajnos nem segített, de kb 2 nap alatt rendbevágta a jó régi hagyományos csukamájolajas popsikenőcs (unguentum infantum)

azóta azon a részen ezzel kenem, a többit, körbe pedig a czoboly-krémmel.

14. dalya (válaszként erre: 13. - Andi.nagy)
2011. febr. 19. 16:43

Úr isten te meg milyen tanácsokat adsz???????????

Ha bőrgyógyászaton vagy asszisztens akkor tudhatnád, hogy ezzel a baba akár még erősebb bőrfertőzést is kaphat. Saját tapasztalatból mondom, mert amikor mi voltunk a Lászlóba pont egy ilyen disznózsírral bekent popsit próbáltak ellátni az orvosok. Ami teljesen elvolt a zsírtól fertőződve, a szomorú hogy egy román gyermek orvos tanácsolta.

2011. febr. 19. 15:55

Ezt a nők lapja cafen találtam és én is próbáltam már, bevált.

"A legeslegegyszerűbb a legjobb: lemosás után éjszakára kend be vékonyan sima, mezei, egyszerű disznózsírral. Reggelre új bőre lesz.A legjobb minél többször kibontani és szellőztetni.


Egy bőrgyógyászaton vagyok asszisztens :)"


Remélem tudtam segíteni.

12. dalya (válaszként erre: 1. - Fanni_)
2011. febr. 19. 15:51
Mi nemrég voltunk kórházban és ott többek között a kicsi lányom rettenetesen piros sebes popóját ami volt hogy vérzett is 1 éjszaka alatt rendbe tudtam hozni. Annyira egyszerű, hogy az ember nem is gondolná. Betadine oldatot felhígítunk vízzel:kb fele-fele arányban. Ezután minden egyes tisztába tételnél folyó víz alatt lemossuk a baba popóját, és utána vattával amit belemártunk ebbe az oldatban 1-szer és csak egyszer minden egyes húzás a új vattával legyen. Nem krémezzük, nem púderezzük, csak be csomagoljuk a pelusba, és addig míg piros nagyon vagy sebes, csak ezt kell használni. Nekünk 1 éjszaka elégvolt. Utána Negranomollal kel kenni amíg teljesen nincs rendbe.
11. anikko (válaszként erre: 8. - 949c31f8b9)
2011. febr. 19. 15:40
...és fertőtlenít is :)
2011. febr. 19. 15:36
eddig mindig a doki által kiírt gyógyszertári volt a befutó pelenkakiütésre+ este fürdés után szellőztetni a popsiját
2011. febr. 19. 15:36

Sudocrem-et próbáltad már?

Sztem nagyon jó ilyen problémára.

2011. febr. 19. 15:24
És a neogranormont hagyd mert nekünk nem segített semmit.A bepanthen is azért jó igazán mert gyorsan hámosít egy kicsit zsíros nem éri annyira a pisi meg minden a bőrét.
7. 7f1aaaaa11 (válaszként erre: 6. - 949c31f8b9)
2011. febr. 19. 15:23
:)
2011. febr. 19. 15:22
Mivel én már voltam hasonló cipőben ezért remélem tudok neked segíteni .Nálunk is hasonló volt.Hagyni kell levegőzni,de melegben mert felfázik.És először sudocrémmel nagyon nagyon vékonyan bekenni utána a tetejébe bepanthent kell kenni.Már másnapra is sokat javul.És minden pisi kaki után alaposan le kell törölni a fenekét.Nekem mondjuk kisebb volt a lányom akkoriban és épp a hasmenés miatt lett olyan a feneke,de már pöttyökben vérzett.:((((Kb 1 hét alatt teljesen helyrejött neki.
5. 7f1aaaaa11 (válaszként erre: 2. - Fanni_)
2011. febr. 19. 15:18
Hagyd hogy levegőzzön! Sudocrem?
4. banita32 (válaszként erre: 2. - Fanni_)
2011. febr. 19. 15:18

Én semmikép nem próbálkoznék hanem elvinném megmutatni a dokinak.

Az én fiamnak egyszer volt, el is vittem másnap, adott egy kenőcsöt amit a gyógyszertárban kevertek ki és 2 nap múlva semmi baja nem volt. Azóta se szerencsére.

De nem biztos hogy a pelenka gyakori cseréje elég lehet hogy váltani kell mert valami olyan anyag került bele, rá ami nem tesz jót a bőrének. Akkor meg hiába cseréled.

2011. febr. 19. 15:16
És mi a kérdés?
2011. febr. 19. 15:16

Sziasztok


2 éves kisfiam popsija nagyon csúnyán kiütéses, sem a neogranormon sem más már nem segít. Sűrűn cserélünk pelenkát, de sajna egyre csúnyább. A kérdésem az h esetleg szerintetek a cinkrázó segíthet e vagy h tudtok e valami igazán jó kenőcsőt?! Köszönöm

2011. febr. 19. 15:14
Popsikiütés

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook