Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocakfájós baba fórum

Pocakfájós baba (beszélgetős fórum)


24. Lencsy (válaszként erre: 21. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 18:43
Értem, sajnálom :(
23. Zebra25 (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 17:49

a karikásat nem

de vannak rugalmas kendők amiket lehet használni bátran már újszülött kortól

2012. ápr. 12. 14:25

gripe water...

A kendőt újszülött kortól lehet :)

21. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. ápr. 12. 13:18
Próbáltam ezt is, de szabályszerűen öklendezett tőle, és kiköpködte. A nagyobbik fiam 3 éves, ő sem ivott meg semmilyen teát, a mai napig csak vizet hajlandó inni, vagy bio gyümölcsleveket ( a sima boltban kaphatóakra valamiért azt mondja hogy nem jó, nem kell...), teát abszolut nem kér még most sem. Azt mondja nem finom (próbáltam kisebbnek az instant csecsemőteáktól kezdve a filtereseken át minden félét, és azokat sem kérte).
20. t_marcsi (válaszként erre: 18. - Orsi1971)
2012. ápr. 12. 13:16
Vettem már karikás kendőt, mei tait, zsebit, dönthető hordozót, de minden az volt írva, hogy 3 hós kortól 15 kilóig... de ezek szerint akkor a kendőt mégis lehet :)
19. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Erzsi PIC)
2012. ápr. 12. 13:15
Kiírás előtt 1 héttel született 3,5 kilóval, 53 centivel, úgyhogy az orvosom szerint el volt számolva a kiírt dátum, és nem a baba jött előbb.
18. Orsi1971 (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 13:12
A hordozókendőt újszülött kortól lehet használni. Mi hazajöttünk a kórházból és már kötöztem is fel. Nézz utána nyugodtan a neten : [link] pl. itt. Koraszülött babáknak is ajánlják, mert a puha kendő körülöleli őket mint az anyaméh. Csak meg kell tanulni jól felkötni. :)
17. Lencsy (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 12:29

Én nem vagyok híve a baba gyógyszerezésének még akkor sem ha az homeopátiás , így nálunk a pici fiam gyógyszertári , kimért édeskömény teát ivott egészen 4 hónapos koráig . Nagyon hasfájós volt és az édeskömény nagyon bevált ! Elkészítése egyszerű és a babák szeretik, mert alapból édeskés , de nagyon ici-pici cukorral sem fogsz ártani .

200 ml forralt víz , 1 teás kanál édeskömény mag ..kiázik pár perc alatt , leszűrőd és mehet a babának :)

16. Erzsi PIC (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 12:11

Időre született? Mert nekem kora szülött volt, és én is bármit kiprobáltam semmi sem használt!

Aztán amikor elérte a kiírt születési idejét mintha elvágták volna! Onnantól kezdve egyáltalán nem fájt neki?

2012. ápr. 12. 11:25

Az Infacol, Espumisan, Gripe Water sem vált be sajnos. Pocakmasszázst próbáltam, de szinte nonstop és bárhol rájön a hasfájás, és nem tudom mindenhol masszírozni a pocit. Hordozókendőre mindre az van írva, hogy 3 hós kor alatt nem ajánlott, pedig már nagyon gondolkoztam rajta, mert eddig összvissz az vált be, hogy felhúzott lábakkal magamhoz szorítom és ütögetem a popsiját. Ettől mindig megkönnyebbül, viszont 5 kiló az 5 kiló az én hátamnak is, és a 3 évesem kezdi nem díjazni, hogy öcsi mindig ölben van, és elkezdett ő is egyre többször felkéredzkedni a potom 18 kilójával, úgyhogy van, hogy 2 gyereket hurcolok a lakásban...


Szélcsövezni csak végső esetben szoktam, mert egy idő után hozzászokik, azt pedig végképp nem szeretném.


Tápszert most váltottunk BEBA-ra, de nem sensitivet, hanem csak sima pro startot írtak fel. Tegnapelőtt kezdtük el, most ezt az egy dobozzal még megesszük, aztán beszélek a gyerekorvossal ha ez sem. Igazából ez már a 3. tápszerünk, mert a Milupától hasmenése volt, a Humanatól hasmenése és hasgörcse. A BEBA most a hasmenést normalizálta, lehet hogy a pocakfájásnak több idő kellene...

2012. ápr. 12. 09:37
Gripe Water
2012. ápr. 12. 09:33
Én is a pocakmasszázst javaslom, az a leghatékonyabb, akár óránként csináld meg vele, + amikor sír. Nem tudom, tudod-e hogy hogy kell, de ha nem, leírom szívesen. És tényleg, a hordozókendő csodákra képes, igaz akkor is rajtad van, de legalább szabad a kezed. És kevésbé érzed nehéznek, mint ha hurcolod:) Nekem ami még bevált, hogy takaróba csavarom, erre is vannak speciális kötések, volt hogy csak ez segített. Kitartás!
2012. ápr. 12. 09:30
felmelegitett meggyparna bevalt nalunk is.
2012. ápr. 12. 09:28
Ez kimaradt az előzőből: Nekünk akkor múlt el a hasfájás, amikor tápszert váltottunk. Van a nestlének,egy tápszere, ami direkt hasfájós babáknak van. A neve Beba HA Sensitive. Esetleg ha mentek dokihoz, kérdezd meg tőle, hogy mi a a véleménye erről, s próbáljátok ki.
2012. ápr. 12. 09:24
Szia! Mi is nagyon hasfájósak voltunk és úgy igazából semmi nem segített. De 3 hónaposan valóban elmúlt. Ami egy picit bevált és az előttem szólók még nem írták le: hordozókendő elől kötve. A pocakját masszírozza a tiéd és melegíti is, közben van 2 szabad kezed. Főztem is így... Papaverines kanalas, amit doki írhat fel és.... szélcső. Ez utóbbitól valóban megkönnyebbül, csak nem szabad túl gyakran használni mert hozzászokhat a baba. Nekünk sikerült megtalálni a középutat... Kitartás!!!! Már csak pár hét!
2012. ápr. 12. 09:21
Hát mi is szenvedtünk rendesen. Kipróbáltuk az Infacolt, az Espumisant, különféle csecsemőteákat, Grippe Watert csak azért nem, mert épp hiánycikk volt. Egyik sem segített semmit. Tornáztatást, masszírozást utálta. Maradt a dajkálás. Mi is vártuk a három hónapos kort, mint a messiást, de semmi nem történt, vártuk a hat hónapost, semmi. Most egy éves, de még mindig gyakran előfordul éjszaka, hogy fájdogál szegénynek. :-/
2012. ápr. 12. 09:09
Az kisfiam sokat volt kézbe. Hason az alkarunkra fektettük, az mindig szuper volt neki. - csak nekünk nem :) -. Jó volt neki a hajszárítózás is. Ráraktam a pocakjára egy takarót és fújtam neki megfelelő távolságból. A kezem mindig ott volt, hogy érezzem, ha esetleg melegebb lenne a kelleténél. Amikor már semmi nem használt, elmentünk a védőnőhöz aki mutatott masszírozó mozdulatokat, valamint kaptunk egy vízben oldható gyógyszert amit ritkán adtam neki. 3 hónapos korára valóban elmúlt, de addig a kínok kínját álltuk ki vele. Kitartás!!! A tápszerváltást dokitól kell kérni, ha javasolja érdemes váltani.
2012. ápr. 12. 09:04
Ki lehet próbálni a colief cseppet
2012. ápr. 12. 09:03

Az én kisfiam is hasfájós volt. Próbáltuk az infacolt, az olyan székrekedést okozott, h utána már azért is szenvedett. Az espumisan kicsit jobb volt, talán mondhatni használt is. Ennek nem volt melléhatása.

És ajánlom, hogy vegyél meggymag párnát, azt melegítés után a pocakra kell tenni, s segít valamelyest. DM-ben pár száz forintért lehet beszerezni, tehát nem egy nagy kiadás!

Na meg rengeteg torna. Nekünk így sikerült átvészelnünk a 3 hónapot!

2012. ápr. 12. 09:01
Moki-poki jókat írt! Én még a meggymagpárnát tudnám javasolni. A dm-ben lehet kapni. Felmelegíted a mikróban és a pocakra teszed. Jó még a szuriknál is, mert akkor meg a hűtőben lehűtöd és jó borogatásnak.
2012. ápr. 12. 09:00
torna és espumisan, aztán 3 hónapos korára elmúlt
2012. ápr. 12. 08:57

szia!

infacol vagy espumisan sok babánál beválik.


meg ami nekünk nagyon bevált az a babynos pocakmasszázs krém :) + torna


chamomilla homeópátiás golyó


A tápszerváltás a gyerekorvossal beszéld meg.


Remélem hamar megoldódik a pocifájás.

2012. ápr. 12. 08:52

Akinek van tapasztalta, lszi írja le, hogyan lehet pocakfájós 2 hónaposnak segíteni. Egész nap nyugtalan, huzogatja a lábát és sír a pici fiam. A nagyobbik is hasfájós volt, de nem ennyire durván.


Esetleg tápszerváltás? Valamilyen "széltelenítő" cumó, ami bevált?

2012. ápr. 12. 08:51
Pocakfájós baba

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook