Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pneumococcus fórum

Pneumococcus (beszélgetős fórum)


24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. júl. 9. 21:53
Szerintem nem is baj, hogy nem oltatjuk őket minden betegség ellen...persze a bárányhimlő ellen én is beoltattam mindkettőt, ma sem tudom, jól döntöttem-e...hallottam ezt is, azt is...
23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2009. júl. 9. 21:50

Bocs, elfelejtettem, hogy ismétlője is van, pedig a kisebbik lányom is kettőt kapott, a nagyobb csak egyet, mert majdnem két éves volt.

Ne várj 5 éves korig, meg van határozva, a két oltás között max. mennyi idő telhet el. Az egy éves lányom 2 hónap eltéréssel kapta, de ha fiatalabb, több hónap is eltelhet, évek nem.

Tudom nem ehhez a témához tartozik, de ne lepődj meg, ha a Rota vakcina ellenére mégis megkapná a manód a vírust. 12 fajta rotavírustörzs létezik, az "oltás" pedig csak 5 ellen véd. Sajnos találkoztunk a kórházban "beoltott" rotás babákkal.:(

22. ében11 (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2009. júl. 9. 10:36

hát nem jó egyszerre többet, meg a baba is jó ha egészséges mikor kapja az oltást.

én csak a bárányhimlőset és egy másikat adattam be neki, nem akartam az összes nem kötelezőt beadatni.

a doki is mondta sok mindentől függ kell-e neki egyáltalán.pl. jár-e közösségbe van-e tesó.

1 év alatt mindent baci vírus jobban megviseli a babákat.később erősödik az immunrendszerük, a dokim azt mondta 3-4 évesen korukra erősödnek meg.

az enyém 6 hósan kapott el előszőr vírust,1,5 éves koráig ez párszor előfordult(torokgyulladás,és egyszer a hányás hasmenést is elkapta)de pár nap alatt átment rajta minden.azóta nem volt beteg.igaz nem jártunk bölcsibe.azok az ismerőseim küszködnek állandóan betegséggel akik bölcsibe oviba járnak, általában 2-3 hetente összeszednek a gyerekek valamit:(, mi ősszel megyünk oviba-meglátom mi lesz.

a pneumococcus elleni nálunk kimaradt, de egy hasonló baci ellenit megkapott.a doki azt mondta persze ajánlja az összes nem kötelezőt, de ha mindet megkapja-egyáltalán nem biztos hogy nem lesz beteg néha a gyerek.

21. Peppelínó (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 9. 10:21
A legközelebbi 2 hónap múlva lesz neki. Az lesz a 2. oltás a Pneumococcus ellen. Mikor 4 hós volt beakartam neki adatni az első dózist, a Pneumococcus ellen, de a doki ellenezte, mert akkor kapta az egyik kötelezőt és a Rota vírus ellenit. Azt mondta, majd 6 hónapos korában vigyem vissza ezt beadatni (jövőhéten lesz 7 hós). Minden alkalommal azt hallom tőlük, hogy változtak a szabályok az oltásokkal kapcsolatban, hol x hónapos korban lehet beadni, hol pedig csak y hónapos korban. Olyan érzésem van, mintha a Pneumococcus ellenelleni oltást, nem szivesen adnák be neki, és ezért tolják el folyton a beadás idejét. A védőnőtől még azt is megkaptam, hogy a baba 5 éves koráig ráérek ezt beadatni. Pedig a netről le is töltöttem infókat az oltásokról, és ott azt írták, hogy 1 éves kor alattiak, és 65 éves kor fölöttiek a legveszélyeztettebbek pl. a Pneumococcus-szal szemben.
2009. júl. 8. 20:52

Karba ilyen idősen a bárányhimlőt és a BCG-t kapják, a többi mind combos...

Az oltásoknál mindig én fogtam ( nem le, csak megfogtam a lábát) a lányaimat, sokkal nagyobb biztonságban érezték magukat és könnyebben meg tudtam őket nyugtatni, mintha a sok idegen csinálta volna.

19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Peppelínó)
2009. júl. 8. 20:50

Lázcsillapító kúpot vagy szuszpenziót adhatsz neki, akkor nem lázasodik be. Az oltás helyét pedig borogathatod vizes zsebkendővel, így nem fog bekeményedni és nem lesz fájdalmas. (Lehet, hogy elmondta az orvos, de nem mindenkinek szokták, csak azért írtam.:))

Legközelebb, ha viszed oltásra (a következő a 15 hónapos, szintén combba), próbáld meg megnyugtatni és érezze rajtad, hogy biztonságban van, nem lesz semmi baj:). A lányom sosem sírt az oltások alatt (csak most mióta egy ügyeletes doki a popsijába vágta a tűt), utána néha pityergett egy kicsit, de hamar megvígasztalódott.

2009. júl. 8. 19:08
Túl van a szurin. Szegény már a pelenkázó helyiségben sírt. Biztos tudta, hogy mindjárt megszúrják. Nyügös is az oltás óta, de ez 1-2 napig tart, utánna ismét a régi.
2009. júl. 8. 12:45

nálunk is én fogtam le,mert az aszisztens mégis egy idegen.de soha semmi baja nem volt egy oltástól sem!szerencsére!

ne izgulj,túléli a gyerkőc ezt a kis attrocitást!

szükséges rossz!

16. becseiagi (válaszként erre: 15. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 23:00
Hát igen, szerintem az ő dolguk lenne! Nem a tied!
15. Peppelínó (válaszként erre: 11. - Roni24)
2009. júl. 7. 22:54
Az érthető, hogy a karjait is le kell fogni, de eddig a dokin kívül, ott volt a védőnő, és az asszisztense is. Reméltem, hogy majd ők fogják le, ahol kell, én meg közben elvonom a figyelmét a babának.
14. becseiagi (válaszként erre: 11. - Roni24)
2009. júl. 7. 22:53
De nem a kezébe kapja, hanem a combjába! Akkor hogy jön ide a keze? Az enyémek mindig fogtak valami játékot, vagy az én kezemet. Soha ne vot gond, hogy nem fogom le a gyerek kezeit.
13. becseiagi (válaszként erre: 9. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 22:51
Akkor itt inkább arról van szó, hogy Te pánikolsz a szuritól. Ez rossz hatással lehet a kicsire... :( Megérzi, ha valami nem stimmel az anyukájával. Nekem 2 eset volt, amikor nem tudtam ott lenni a 2 lányom melett... A fülbevaló belövésük 1-1 hónapos korukban. Azt nem bírtam, inkább kimentem.
2009. júl. 7. 22:50
Roni24nek igaza van, nagyobb baja ne legyen a bébinek, én sem szeretem amikor a babámnak szurit adnak, sőt valószínűleg senki sem, de szükséges.
11. Roni24 (válaszként erre: 9. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 22:49
Azért fogják le a karját, mert ha netán elrántja véletlenül, még baj is lehet belőle! Nem szadizmus ez, hanem csak az ő érdekében teszik!
10. Roni24 (válaszként erre: 7. - Roni24)
2009. júl. 7. 22:48
számít
9. Peppelínó (válaszként erre: 8. - Becseiagi)
2009. júl. 7. 22:47
Még a 2 hós kötelező oltásnál kérdeztem is, hogy muszály nekem lefogni a karjait? A válasz igen volt és az, hogy egyfolytában beszéljek a kicsihez. Őszintén szólva, én a mai napig félek a szuriktól (lehet, hogy ezért sem kértem érzéstelenítést szülésnél), de inkább magamat szuratnám meg helyette, (ha az megoldás lenne).
8. becseiagi (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 22:36
Érdekes nálunk ezt az aszisztens nő csinálja, meg a védőnő. Megfogják a lábait, mert a combjába kapja a szurit. A doki szúr, én meg édesgetem a picit.... :) És semmi baj. Illetve egy kis pityergés a szuri után 1 perccel, amit már orvoslok is a felkapom, és ölelgetem, elvonom a figyelmét dologgal.
7. Roni24 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 22:34

Ne viccelj már!

Tudod hányszor fog még oltást kapni? A kötelezőkre amúgy is vinni kell, azoktól nem tudod megóvni! Egyel több vagy kevesebb, mit számat? Egy kicsit rossz neki addig, de gondolj arra hogy csak az ő javát szolgálja!

Egy-két nap és már el is felejtette!

Oké, hogy sajnálod, de ha szereted és meg akarod védeni, akkor muszáj egy kis kellemetlenséget elviselnie neki is! Soha rosszabb dolog ne érje!

6. ében11 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. júl. 7. 22:34

ne aggódj, a babádért adják be az oltást.

én se szerettem vinni, de muszáj.

ne lássa rajta hogy izgulsz.igazából még kicsi is.

az enyém az utolsónál nem is sírt.

nekem is le kellett fognom,de fél pillanat az egész!

volt hogy az asszisztens néni fogta le.után mindig azt mondtam neki milyen ügyes volt, akkor is ha sírt.gondolj arra hogy nem lesz utána nyűgös és lázas sem.

5. Peppelínó (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. júl. 7. 22:31
Az orvos és a védőnő utasított, hogy ilyenkor mindig fogjam le a karjait, hogy ne mozogjon a szuri miatt.
2009. júl. 7. 22:28
Miért kell lefognod? Én soha nem fogtam le. Beszéltem hozzá, és prbátam rávenni, hogy rám nézzen, és rám figyeljen. Az arcodon ilyenkor ne látszódjon semmi. Gondolj valami jóra, pl. hogy érte teszed ezt, hogy ő egészségesebb legyen. Nálunk egyik szurinál sem volt soha semmi, pedig 3 gyerekem van.
2009. júl. 7. 22:28
Pontosan. Egy kis böki, de cserébe ez ellen védett lesz... Sajnos, annyi minden van, ami ellen nem tehetsz semmit, erre legalább van oltás...
2009. júl. 7. 22:26
Mondogasd magadban, hogy a gyermekedért teszed!
2009. júl. 7. 22:25
Holnap viszem (még 6 hós) kisfiamat pneumococcus oltásra. Nagyon sajnálom megszuratni, pedig jó lenne, ha védettséget szerezne ezzel az oltással. Lehet, hogy holnapig meg is gondolom magam az oltást illetően. A szivem szakad meg, mikor le kell fognom, hogy megszurják, és utánna 1-2 napig nyügös, esetleg még lázas is lehet. Hogy készüljek fel lelkileg más, hogy csinálja?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook