Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja, hogy piros a tenyerem és a talpam és égnek is? fórum

Mi okozhatja, hogy piros a tenyerem és a talpam és égnek is? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. f4e7e8321e (válaszként erre: 32. - Globus)
2019. jún. 7. 11:50

Pont ezen nevettem, hogy aki olvassa, azt gondolja majd, hogy valami furcsa mániám van. :)

Annyi az össz' oka, hogy az utóbbi években többször jártam már úgy, hogy a húsvéti sonka főzése után a belseje egy merő zsír volt.

Aztán egyszer kiválasztottam egyet, megcsaptam és tömör hangja volt, az főzés után is szép volt belülről.

Ez a módszer azóta is bevált.

Azzal igazoltam vissza, hogy egy rokonnál is megütögettem az általa vásárolt sonkát, mintha kongott volna picit. Szeletés után kiderült, hogy zsír a belseje.

32. globus (válaszként erre: 25. - F4e7e8321e)
2019. jún. 7. 10:48
Van valami különös oka a sonka csapkodásának?
31. f4e7e8321e (válaszként erre: 30. - Böce)
2019. jún. 7. 10:44

Ja, ez ilyen csomagolt, fóliázott sonka volt. Amúgy eszembe sem jutott volna fogdosni. Szinte mániákusan tartok a fertőzésektől, pláne ha húsról van szó. Ha hentesnél vásárolok, akkor is egyből nylonnal fogom meg és abba teszem a papírba csomagolt húst.

Lehet, hogy finnyásnak tűnök, de ahogy lemérik, csomagolják, kívülről is rákerül némi véres húslé. Aztán rendszerint gyerekkel járok vásárolni, nem akarom úgy bontogatni a túró rudit neki, hogy előtte véres papírt fogdostam.


Igazad van, amit látok én is, főleg multikban... Sokan ott el is fogyasztják az ételt, a papírját meg feldobják egy polcra.

Legutóbb palackozott vizett vettem a gyereknek, kint vettem észre, hogy hiányzik róla a műanyag fülecske, amivel lezárják. Ment a kukába.

Popsitörlőt is vettünk már úgy, hogy felnyitottam a műanyag fedelet itthon, alatta a fólia még rajta volt, de már hiányzott belőle. Gondolom valaki visszazárta és visszatette a polcra.

Ezért már mindig hátulról veszem el a polcról, hatszor körbenézem stb.

30. Böce (válaszként erre: 29. - F4e7e8321e)
2019. jún. 2. 16:03

Mert gondolom, nem mostál kezet előtte. Tudom, az árufeltöltők is összemancsolják, de csak remélem, hogy van rajtuk gumikesztyű.


A kép, hogy jól összetapogatod, csapkodod, aztán majd más vegye meg, nem volt túl guszta nekem. De így oké, hogy megvetted:-)


Az őszibarackot is pl. jól meg szokták a vevők nyomkorászni, aztán persze ott elkezd rohadni, lehet kidobni.

29. f4e7e8321e (válaszként erre: 28. - Böce)
2019. máj. 29. 16:22

Megvettem, igen, azért csapkodtam meg.


Egyébként - halál komolyan kérdezem - milyen károsodást okoz, ha egy tömény, összekötözött izomköteget valaki megcsapkod? Romlik a minősége? Csak mert úgy kérdezted, mintha azt írtam volna, hogy körberágtam. :)

(amúgy tapasztalatom szerint ezeket az előre csomagolt termékeket úgy dobálják az árufeltöltők, mintha muszáj lenne).

28. Böce (válaszként erre: 25. - F4e7e8321e)
2019. máj. 29. 14:28
Azt a "megcsapkodott" sonkát meg is vetted, vagy ott hagytad másnak?
27. zsovi (válaszként erre: 25. - F4e7e8321e)
2019. máj. 28. 14:31
Igen ,kezd elmúlni.Már szinte alig ég a tenyerem ,meg a talpam.Szerintem a gyógyszer amit rám tukmáltak,szedtem egy hónapig,nem kellett volna,a májamat egy kicsit megzavarta. A doki még jót nevetett,mikor azt mondta ,ha tudná ,hogy nem iszom,rám fogná,hogy alkoholista vagyok.Nem kell meg ijedni mondta.Még jó hogy megijedtem tűzpiros égő tenyér talp.
2019. máj. 28. 14:26
Arra még csak lenne magyarázat, hogy neked mitől piros a tenyered és a talpad. De hogy már az ég is ilyen problémákkal küzd az hallatlan.
2019. máj. 28. 14:21

Lett valami eredmény azóta?

Elmúlt esetleg?


Nekem többször előfordult olyan, hogy bevásárlókocsi tolásakor egyszer csak elkezdett égni mindkét tenyerem, vörös volt és bedagadt, zsibbadt is.

Legutóbb éppen terhesen, ügyeletre kellett menni. Ott azt mondták, valami allergia lehet, kaptam kalciumot, pár óra alatt elmúlt.

De nagyon ijesztő volt.

egyszer attól jött elő, hogy megcsapkodtam egy kötözött sonkát valamelyik multiban, ami hűtőben volt. :)

Aztán még régen bicajjal mentem dolgozni, rövidnaciban, és ahol érte a hűs levegő a lábam, végig viszkető vörös foltok jöttek ki, mintha a hidegre lennék allergiás.

24. Guruljka (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2019. máj. 1. 15:34
Te nem tudod megnézni a talpadat?
23. zsovi
2019. máj. 1. 13:03
Azt mondták nem látnak semmit,de én ronda dolgokat láttam az interneten ami hasonlít ,de inkább nem akarom tudni
22. zsovi (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2019. ápr. 30. 08:55
nem hát megnézem
2019. ápr. 30. 08:22
hogy látod a talpadat? tükörből ?
20. zsovi (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2019. ápr. 30. 07:41
vérkép rendben,minden belgyógyászati eredmény jó ezért aggódok ,hogy akkor mi a bánat,persze drága körzeti doki allargia vizsgálatra nem küld el mert minek mondja
19. zsovi (válaszként erre: 18. - Valcsi 2)
2019. ápr. 30. 07:38
Nekem is azt mondták,örűljek,hogy nem vagyok rákos
2019. ápr. 30. 06:10

Jó reggelt!Én már mutattam orvosnak,pont altató orvos volt,azt mondta nekem örüljön hogy nem fekete!

Erről ennyit!

2019. ápr. 29. 21:23

Ezt csak józan paraszti logika alapján gondolom, hogy talán lehet valami érgyengeség is. A tenyerünket meg a talpunkat sokat terheljük, ha gyengék az erek, akkor gondolom "bevérezhetnek". Ha nem néztek vérképet, akkor csináltass, esetleg lehet alacsony trombocita szám is a háttérben.

Remélem az orvos tud majd mondani valamit neked, engem hasonoló tünetetekkel lerázott annyival, hogy a vérképem oké, effektív rosszul nem érzem magam, akkor minek foglalkozom ezzel.

16. zsovi (válaszként erre: 15. - Miss Sárika)
2019. ápr. 29. 20:33
persze megyek
15. Miss Sárika (válaszként erre: 14. - Zsovi)
2019. ápr. 29. 20:27

..Valóban lehet gyógyszertől is. Vagy, akár egy banális vitaminhiánytól is kialakulhat, pl: a B1, a B6 és a B12

Mindenképp fordulj orvoshoz.

14. zsovi (válaszként erre: 13. - Miss Sárika)
2019. ápr. 29. 20:06
idegkárosodás az lehet,mert olyan gyógyszert szedettek velem ,amire semmi szüksége nem volt a szervezetemnek,hirtelen kellett abbahagyni azóta vannak érdekes tüneteim,de ez a piros tenyér meg talp megrémít
2019. ápr. 29. 19:58
A tenyér és talp égő érzését akár a cukorbetegség nyomán fellépő idegkárosodás is okozhatja, de lehet pajzsmirigybetegség tünete is...
12. zsovi (válaszként erre: 11. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 29. 19:51
persze ,mert idegesít
11. ab3619a9cd (válaszként erre: 10. - Zsovi)
2019. ápr. 29. 19:50
Persze, jobb ha utána jársz!
10. zsovi (válaszként erre: 9. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 29. 19:49
én is tudom,de nincsenek hólyagok nem száraz a böróm,csak néha iszonyú piros és ég,ugyhogy ugy döntöttem neurológiára megyek inkább
9. ab3619a9cd (válaszként erre: 8. - Zsovi)
2019. ápr. 29. 19:46
Pikkelysömör legrosszabb fajtája! Bízzunk benne hogy nem az, bár mint pikkelysömörös beteg el kell keserítselek, nagyon gyanús... Sajnálom!
8. zsovi (válaszként erre: 7. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 29. 19:44
ettöl félek én is
2019. ápr. 29. 19:35
Tenyér-talpi pikkelysömör? Pl.!
6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Zsovi)
2019. ápr. 29. 19:35
Menj el belgyógyászatra, ez egy tünet, ki kell vizsgálni, ha ennyire aggaszt
5. zsovi (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2019. ápr. 29. 19:33
de én nem iszom a dermatitisz meg nem ilyen,ugy hogy rettegek mi ez a kórság
4. Bless the child (válaszként erre: 3. - Zsovi)
2019. ápr. 29. 19:25
Alkoholbetegnek szokott még a tenyerük-talpuk piros lenni, vagy dermatitis alakult ki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook