Pihi (beszélgetős fórum)


1 2
2023. szept. 8. 21:17

Nekem változó. Tavasszal-nyáron kevesebb: 7-8h, ősszel-télen 8,5-9,5h


2-3h szerintem nem normális, de 5-6h-val sokan simán elvannak hosszú időn keresztül

2023. szept. 5. 13:08
Engem azzal riogatnak, hogy " aki keveset alszik,nemsokára sokat alszik ".
33. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 12:51

Átlagban fél 12-től 2/negyed 3-ig egyben, utána szaggatottan hatig. Kb. 5-6 óra azért megvan.

Nappal viszont soha, semennyi, hétvégén sem. Éjjeli bulikba nem járunk.

32. Sirga (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 12:43

Ismerek ilyet. Szerintem nem egészséges.

Nekem legalább 8, inkább 9 órára van szükségem. 2-3 órával biztos nem bírnám ki (egészségügyi oka is van).

31. rockcica (válaszként erre: 2. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 5. 10:52
Hát nekem is..de sajnos örülök ha a fele összejön..Pedig nem kelünk extrém korán, én fél nyolckor, gyereket kilencre viszem oviba, a munkaidőm kötetlen, de mivel rosszul alszom éjjel, mindig reggel 3-4-5 felé ájulok el, este 10, fél 11 előtt ritkán fekszünk le...ezért kevés amit tényleges alvással töltök...
2023. szept. 5. 09:46

Különben az alvásidő is csak egy szám, mint az életkor, nem lehet általánosítani. Ebbe fórumba írtam, hogy tegnap 2 óra alvással milyen szuper napon volt. Mára túlteljesitettem, 3,8, de alig bírok ébrenlenni, szédelgek, alig várom az 5 órát, hogy hazamenjek; pedig a szokásos kávét és e. italaimat már elfogyasztottam, és olyan vagyok mint egy hulla. Szerencsére nincs ma jelenésem.


( hogy mit csináltam éjjel 2-ig? netflixet néztem nyelveket gyakoroltam és játszottunk a macskával ),

29. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 09:00

Ha nincs többre szükséged, ha nem érzed rossz hatását akkor normális.


Én az egyetem alatt 2 naponta aludtam, igaz akkor 6-7 órát egyhuzamban.


Egyetem után beálltam a napi alvásra, de nagy alvás igényem akkor sem lett. Szerintem nem feltétlen az alvás mennyisége hanem a minősége számít. Rólam "legendák" keringtek, hogy velem a legjobb aludni, lefekszek 1 perc mulva off és mozdulatlanul, teljes csendben aludtam úgy hogy mellettem bármit lehetett csinálni, nem zavarta meg az alvásom.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 08:54

Az alváshiánya a rövidtávú memóriát cincálja meg elsőre.


Én se szednék altatót. Nem jó hozzászokni, ha nem feltétlenül szükséges.


Inkább ki kellene alakítanod egy rendszert, hogy a napi alvás mennyiséged emelkedjen.


Én is ezen dolgozok, pedig én sokkal többet alszok, mint te;)


Tehát, a fürdést kora estére kell ütemezni 19-20 óra körülire. Eddigre legyél kész mindennel és pihenj, azaz ücsörögj a TV előtt. Majd 21 óra körül feküdj le és lazíts egy könyvvel. Ha unalmas, akkor hamar elalszol:DDDD

Ha fekve nézed a TV-t, akkor a szemed is már félig csukott állapotban van, így elalszol könnyedén. De előtte állítsd be a TV-t, hogy kapcsoljon ki.


Egy idő után megszokod, hogy max. 22 óra magasságában elalszol.


Ha éjjel felkelsz, akkor ne kezdj el filmet nézni vagy netezni, ne kelj ki az ágyból, ha nem szükséges, hanem próbálj meg aludni.

Ha végképp nem megy, akkor jöhet ismét a könyv.


Sosem voltam rossz alvó eddig, így nem tudom elképzelni, hogy milyen az, ha valaki nem tud aludni, így ha hülyeségnek tűnik, amit írok, akkor elnézést!

27. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 08:25

Milyen kíváncsi vagy!

:-D


Engem itt sokat hecceltek egy időben, hogy éjszakánként miért a Hoxán tanyázom, miért nem alszom. Még az a gyanú is felmerült velem kapcsolatban, hogy - hamis szövegeléssel - megjátszom magam, se nem is Európában élek...


Ugyanis az alvási "rutinom" minden inkább, csak nem rutin, s ez évtizedek óta így megy. Korán fekszem (7-8 óra körül), s ebből adódóan felébredek az éjszaka közepén (ami leginkább 1-2 óra). Aztán vagy visszaalszom hajnalban, vagy ha nem, akkor délután "pótolom", ami éjszaka elmaradt.

Ha "átlagolom", napi szinten össze szokott jönni a 6-7 óra.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. szept. 5. 08:21
Ebben lehet valami!Gyakran előfordul,hogy pár másodperc alatt képes vagyok elfelejteni apróbb dolgokat.Amúgy voltam orvosnál,írt altatót,de nem szedem,mert másnap pocsékul érzem magam...el vagyok én így is.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 08:12

Nem IQ teszten fogod észre venni;)

A minden napokban inkább.

Koncentrációs problémák pl.


Tudod!? A mit is akartam? Mit mondott a kollégám az előbb? Hol lehet a kulcsom? Stb.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Pötibaba)
2023. szept. 5. 07:59
Szerintem,nem!Legalábbis nálam...gyakran csinálok IQ-teszteket,sima szellemi teljesítő képesség jellegűeket,és semmi gond,sőt még picit fejlődtem is.Pedig rég elmúltam 20...
2023. szept. 5. 07:47
Szerintem 2-3 óra hosszú távon káros az agyműködésre.
22. ba5dd41df3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 23:32
Nem normális! 24 óra az ideális!
21. ba5dd41df3 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 23:30
Valaki pont a kávétól alszik be, most már tudod a nagy titkot!
2023. szept. 4. 21:55

Általában későn, éjfél után alszom el és reggel 5-1/2 6-kor kelek. Délután 15-17 között pihenek, szunyókálok.

Tk. akkor alszom mikor álmos vagyok, akár napközben is. Ha nyolc órát sikerül egyben aludni, akkor már túlaludtam magam. Nem térek magamhoz órákig és a szemeim bedagadnak.:)

2023. szept. 4. 21:52
Anno, a 8 óra is kevés volt, most már kevesebbel is beérem. Főleg, amióta játszom, alig alszom pár órát. Sajnos, napok óta érzem ennek rossz hatását. Általában délután alszom kb. 2 órát, hogy behozzam az éjszakai fennlétet.
18. globus (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. szept. 4. 18:05
Az a legjobb felkelési időpont. Mindenki szunyál, csendben lehet ténykedni, mire felkelnek, már két kávén túl lehet az ember :)
2023. szept. 4. 18:04
Soha nem iszok kávét,sem más koffeint tartalmazó italt,ha innék,szerintem akkor végképp nem aludnék.
16. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 18:00

nem normális. Én az okosórám szerint is legtöbbször 3-4 órát alszom, a 6 órát már évek óta nem érte el az alvásom,megszoktam a kevés alvást. Mára pl 2,7 órát aludtam, féltem is, hogy állok majd helyt, de csodával határos módon ma minden jól sikerült, a teljesitó képességem is 100 % volt.

Mindig rossz alvó voltam, Néha nagyon rossz a kevés alvás, de ma rásegitettem 4 kávéval és 2 energia itallal.

Már hazaértem, lefekhetnék, de nem vagyok álmos, 2-3 óra körül szoktam elaludni.

Néha beveszek l szem Melatonint, de attól másnap nagyon rosszul vagyok.

2023. szept. 4. 17:23
Szeretnék egyhuzamban 8 órát aludni, de olyat nem mostanában csináltam. Érzem is magamon.
14. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. szept. 4. 17:00
Én nem szeretem, hogy mostanában reggel 6-kor ébredek. Tévézni nem tudok, mert ha felébredek, már kávé és cigi kell. Érdekes, hogy minél később alszom el, annál korábban ébredek.:((
13. Bichi
2023. szept. 4. 16:06
Az alvás számomra egy rémálom, örülök, ha 1-2 között elalszom, és hát reggel simán tudnék szerintem bármeddig, bár ezt még nem próbáltam, de ez egy bakancslista, hogy nem kelek fel még délben sem :DDDDDD
2023. szept. 4. 15:58

Nekem mindig 6-8 óra alvásra van szükségem.

Régebben, azaz néhány éve a naphoz voltam kötve, azaz, amikor napnyugta (19-21 óra között) volt, akkor aludtam el és napkeltekor (4-6 óra között) keltem.


Néhány éve viszont átálltam arra, hogy este 23-24 óra között alszom el és reggel 7-8 óra között kelek.


A régit jobban szerettem.

11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 15:48

Én mindig jó alvó voltam, a korán kelés nem az én világom..

olyan szakmát is választottam ami időben nekem megfelelt

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 4. 15:22
Köszi,hogy kijavítottál!...amúgy nem a munkám miatt nem alszok...egyszerűen,3 óránál nincs többre szükségem....évek óta...
2023. szept. 4. 15:08
7-8 óra
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 15:06

akkor is csinálnám,ha nem fizetnének érte...



Dicséret, nagyon jó hozzáállás, hasonlóan voltam én is vele.

Nehezen voltam alkalmazott, a sajátjában az ember mindig sokkal kreatívabb.

De a kezdett nem volt nekem sem olyan egyszerű...

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 4. 14:56
Nem erről van szó,csak a munkám a hobbym...akkor csinálnám,ha nem fizetnének érte...
6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 14:48

Azt gondolom, hogy más korosztályok vagyunk.

Nekem már meg van mindenem, amit munkával lehetne megszerezni.

Te meg csak dolgozz meg érte.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook