Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pénzről tiniknek fórum

Pénzről tiniknek (beszélgetős fórum)


8. tinianyja (válaszként erre: 7. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 20:54

Ügyes!

Akkor azért nem elveszettek ezek a mai kamaszok.


Becsülettel bevallom, nálunk is előfordult már, hogy mi kértünk...

7. 40163fd81d (válaszként erre: 6. - Tinianyja)
2009. márc. 3. 11:53

Nekem még csak egy lányom van,aki már évet óta kap 5-6000 Ft-ot zsebpénz gyananánt+ uzsipénz.(amikor kisebb volt,arányosan kevesebbet)

Igazából sosem szóltam bele ,mire költi,,kis korában nem is kellett.Folyton összegyűjtötte,volt ,hogy mi kértünk tőle ,ha megszorultunk ,hisrtelen.Aztán fordult a kocka és elkezdte,minden apró vacakságra költeni,most megint fordult a kocka ,mert most egy -egy felső,vagy nadrág ,mindig belefér azért ,olykor -olykor.

Próbálom azért mondogatni neki,hogy ne költse el,vagy valami értelmes dologra költse,de nem mindig sikerül megtartania.

6. tinianyja (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2009. márc. 3. 10:01

Ez csak egy példa volt, a mi életünkből.

Érdekel, hogyan nevelik a pénz kezelésére a gyereket, tudatosan fejlesztik-e a pénzügyi iq-t.

Mert vannak dolgok az életben, amit nem az iskola tanít meg!

5. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - Tinianyja)
2009. márc. 3. 07:51
Nem.Szerintem nagyon kevesen vannak akinek a tinilányának,vagy fiának bankszámlája van.
2009. márc. 3. 07:23
Tényleg csak ketten vagyunk, akiket ez érdekel?
3. tinianyja (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2009. márc. 1. 09:46

Hadd kérdezzem meg. Mert szerintem sok gyereknek beszélnek róla, de nem biztos, hogy értik is.

Szerinted érti? Hogy dolgozni kell érte és főleg hogy véges mennyiségű anyagiak állnak rendelkezésére egy családnak?

2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Tinianyja)
2009. febr. 28. 21:33

Az én fiam még csak 11, de már elég régóta tisztában van azzal, hogy a pénz nem ingyen jön, és hogy mennyi az annyi. Neki is van pénze, és bár arra költi, amire akarja, előtte megbeszéljük, és átértékeljük, hogy mi éri meg, és mi nem. Hülyeségekről pedig észérvekkel lebeszéljük :o)

És elég sokszor elmagyarázom neki, hogy mennyit dolgozunk azért, hogy a lefolyón lemegy feleslegesen a víz, stb. És mindezt nem azért, mert rá vagyunk szorulva, hála istennek...

2009. febr. 28. 21:26

Mikor beszéltetek először komolyan a pénzről? Van-e bankkártyája, ilyesmi. Mert ugye a pénzügyi intelligencia sem jön csak úgy. Pl. tud-e kamaszod a válságról? Tisztában van- azzal, mennyit kell dolgozni, hogy ő pl. sportolhasson könyvet vehessen, pizzázni menjen a barátokkal?


Nálunk ő kérdezett először. Hogy a papa gazdag-e. S hogy ha neki dolgozunk és családban marad a műhely, akkor mi is gazdagok leszünk-e? S ha ő a kapott pénzét a perselybe teszi?

Ekkor beszéltünk először a bankról,kamatokról, akkor nyitottunk neki először számlát - csak befiz. Amikor kapott a rokonoktól valamilyen alkalomból, ő dönthette el, mennyit rak be. Asszem 6 éves volt. Ezekből a pénzekből lett saját választású szobabútora.

Azóta kártyája is van.

Baromi jól kezeli a pénzt. Jobban , mint én:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook