Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom miért nem akar ebédet vinni a munkahelyére? fórum

Párom miért nem akar ebédet vinni a munkahelyére? (beszélgetős fórum)


1 2
22. nikletty (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 20. 08:26

de lehet kb, hisz ha jól értem ketten élnek

az én kollégáim is havi 10-12ezer melegkaját itt el is használják

mi a párommal havi 15ezerért kb le tudjuk a havi vásárlás nagyját kettőnknek, és ebben minden van.

Szóval arányaiban igen sok a napi kis ebédért....

2010. ápr. 20. 08:21

Én meg azért könyörgök a páromnak, hogy menjen el ebédelni, mert náluk van étterem, és akkor nem kéne a hétvégéből az egyik napomat azzal tölteni, hogy egy hétre előre főzzek...


Szerintem ebbe nem szabad beleszólni. Kell, hogy az ember ebben-abban maga dönthessen, és neki ez egy ilyen dolog. Pasik is másképp élik meg ezt az ebld dolgot, mint mi nők, akiknek ez tök természetes.

2010. ápr. 20. 08:18

Örüljön neki, hogy inkább főzöl neki és az meg őt miért zavarja, ha az ebédet beviszi a munkahelyére.

Sajnos melegételutalványt sem minden cég tud igazán biztositani. Megértjük az aggódalmadat, hiszen más fontos dologra is lehet költeni. A szervezetnek szüksége van főtt ételre. Üdv.Ágnes

2010. ápr. 20. 08:18
lehet jobban szeret tanyerbol enni, nekem is jobban esne abbol
18. nikletty (válaszként erre: 3. - Vecy)
2010. ápr. 20. 08:17

szia

én lány vagyok, én is irodában dolgozok többekkel

és Vecy-vel tudok egyet érteni, szerintem ez lehet az oka. Én otthonról hozok kaját, mert főzők, de ha egy kolléganőm szintén nem ezt tenné, hát igen kínosan érezném magam, hogy délben szépen a többiek vonulnak le enni, és igen, egy csomót traccsolnak közben lent, úgy mond így néha ki is maradunk ebből-abból, saját kaját hozók.

Az én párom több műszakos rendben dolgozik, így ő csak időnként visz magával főtt kaját, ált-ban mielőtt elmegy és megjön akkor eszik otthon, és visz magával szendvicset. Kajajegy egy része marad nála, hogy legyen úgy magára kis költő, de más részét elvásároljuk nagy bevásárláskor.


Szerintem ez lehet csak a háttérben.

Viszont biztos vagyok benne, ha össze kellene húzni a nadrágszíjat a párom még a kis költőrül is lemondana.

Szerintem az a gond nálatok, hogy párod nem látja ezt,hogy mért kéne neki ezen spórolni, tehát mért is akarna csak úgy lemondani erről a kis napi luxus-ról?

17. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - Puritan)
2010. ápr. 20. 08:17
Ezt nem értem én se...
16. Ministry (válaszként erre: 14. - Uracsvivi)
2010. ápr. 20. 08:17

Nem éthordóba hordja.

Vettem neki tök jó kis tároló dobozokat.

Azért nem hiszem, hogy ez a gond, mert itthonról hordja az üdítőt, amit egy fél literes kólás üvegben hord, mert ő úgy szokta meg.

15. Ministry (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 20. 08:14
Én ingyen kapom az ebédet, így csak a reggelit, vacsit kell megoldanom, arra pedig ő hideget eszik, én maradékot, amit hétvégén csomagolnak nekünk a szülők.
2010. ápr. 20. 08:13
Miért lenne ciki elővenni az éthordót?Inkább jó érzés lehet,hogy a kis feleség gondoskodik róla.
13. puritan (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. ápr. 20. 08:13

15ezer forintnál kevesebbet költesz egy hónapban ételre, tisztítószerekre és egyebekre?

leírnád hogyan csinálod?

2010. ápr. 20. 08:12

Szió!

Hát szerintem azért mert csak.

Nálunk is voltak hasonló dolgok,pedig még csak nem is utalvánnyal fizetett a férjem a kajáért,hanem készpénzel.Többet költött naponta reggelire,és ebédre,mint amennyiből én a napi főzést megoldottam a családnak.Dühítő volt,de a munkatársai is így ettek,nem akart kilógni,nem akart sóhernak tűnni,azt ehette amit éppen megkívánt,nem azt ami be volt csomagolva,kikapcsolódott a melóból,beszélgettek közben stb,stb..

A te férjed is hasonló indokokat sorolt fel.

Beszéljétek még át sztem.:)

11. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. ápr. 20. 08:12
en is otthonrol hozom az ebedet es nem tudom, hogy bujjak el, hogy ne lasson senki. Ha mehetnek a tobbiekkel ebedelni nagyon orulnek neki, marcsak azert az egyuttoltott szunetert is, hiaba vagyunk egesz nap az irodaban. Mas mikor kimesz es egyutt ebedeltek, lehet beszlegetni barmirol, kicsit kikapcsolodsz.
10. cb82b220ce (válaszként erre: 6. - E1641dee25)
2010. ápr. 20. 08:12
Lehet egyszerűen vannak olyan pasik akiknek ciki ha elő kell venni a kis ételhordót,megmelegíteni stb...főleg ha a legtöbb munkatárs meg veszi a kaját.
2010. ápr. 20. 08:11
Lehetetlennek tartom hogy többet költsön így az ebédjére mint ti ketten egész hónapban.
2010. ápr. 20. 08:09
Bárcsak az én férjemet rá lehetne venni, hogy ne itthonról hordja az ebédet!
2010. ápr. 20. 08:09
De én nem kértem azt, hogy mindennap az én főztömet egye, csupán annyit, fogjuk magunkat vissza, és mondjuk csak heti 2 nap járjon ki.
6. e1641dee25 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. ápr. 20. 08:09

Nem tudom, mi lehet az oka, az én párom sem hajlandó ebédet vinni, pedig felajánlottam neki már többször is, hogy készítek, amit akar...

Inkább nem eszik egész nap :(


Én is kíváncsi lennék, mi ennek az oka...

2010. ápr. 20. 08:08

Szerintem nem kéne feszegetni ezt a témát, hiszen ezért kapja azt az utalvány! Valóban más az ha kimehet a kollegáival ebédel, vagy az otthonit eszi! Nem hiszem, hogy ez veszekedést kell hogy szítson köztek! Nem ciki, buta kifejezés ide!

Persze ha ez anyagilag ilyen sok, akkor talán felezzétek el vagy beszéld meg vele miért szeretnéd ha neked adná!

2010. ápr. 20. 08:08

dehogy ciki!

mi kapunk utalványt is, amit akor szoktunk beváltani ha fáradt vagyok főzni, de 7 napból 4szer-5ször főzök. Ő kiszokott menni ugyanúgy az ebédlőbe a munkatársakkal, előveszi a kis ételhordót, kiönti/megmelegíti, és eszi.

Én is a pénz miatt, ill a spórolás miatt főzökinkább. szerencsére párom megérti

3. Vecy
2010. ápr. 20. 08:07

A déli kajálást a kollégákkal én se cserélném el. Az teljesen más, mint amikor egy irodában ülünk. a legnagyobb pörgések ekkor vannak.

Szerintem nem a főztöddel van a baj, sőt. Egyszerűen ez egy kötetlen fél óra, amikor jól érzi magát az ember a munkatársaival. Én se szeretnék az irodában kuksolni ebédidőben... épp eleget vagyunk ott. Ilyenkor kikapcsol az agy egy kicsit.

2010. ápr. 20. 08:07
Szerintem így kényelmes neki és egy kis szórakozás is egyben.Ha drágán jöttök ki belőle én bizti nem hagynám.
2010. ápr. 20. 08:04

Sziasztok!


Eddig nem zavart, hogy párom kijárt menüzni, mert meleg utalványt kaptunk mindketten, és máshol nem tudtuk volna elkölteni, de most már szinte mindenhol elfogadják, és kértem, váltsunk, ezentúl főzök neki, úgy, mint régen, és másnapra elcsomagolom.

Nagyon összekaptunk, és jöttek a kifogások, miért ne álljunk vissza a régi rendszerre.

Annyit azért beismert, más is hordja az ebédet.

Először azt mondta, azért, mert így együtt tud enni a munkatársaival. Hát, szerintem azt a 20-25 percet kibírják egymás nélkül, főleg, hogy egész nap egy irodában vannak.

Utána, azzal jött, így nagyobb a választék. Hát nem tudom. 2, maximum 3 hely jöhet szóba az idő miatt, és akárhogy is számolom, A és B menüvel ez 4, vagy 6 féle étel. Otthon pedig megcsinálnám neki azt, amit kér.

Mikor ez sem jött be, azzal érvelt, ha úgy csomagolom neki, elfelejt ebédelni, mert így a munkatársak szólnak neki délben, hogy menjenek, egyébként meg kimegy a fejéből. Ez is fura nekem, mert ha a többiek mennek, akkor ő is kimehetne a konyhába enni.

Végül azzal jött, ezzel ő tulajdonképpen pénzt keres, mert ad 3 jegyet, és kap 200 forintot.


Az igazán bosszantó az, hogy ő egyedül többet költ az ebédjére, mint én egész hónapban a teljes bevásárlásra, kajával, tisztítószerekkel, ruhával együtt, kettőnkre.


Főzni nem főzök rosszul. Legalábbis eddig oda volt a főztömért, de most már teljesen elbizonytalanodtam….


Tényleg ennyire ciki manapság otthonról hordani az ebédet a munkahelyre? Vagy miért nem szeretné?


Lefordítaná nekem férfiról érthető férfira, vagy férfiról nőre?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook