Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Parkolói koccanásnál ki a hibás? fórum

Parkolói koccanásnál ki a hibás? (beszélgetős fórum)

2017. szept. 24. 07:05
Egyébként valóan jó ötlet a kamerára rákérdezni a parkoló üzemeltetőjétől, és tényleg hamar-hamar, mert ezek záros időn belül törlésre kerülnek.
2017. szept. 24. 06:51

Ha te álló helyzeten voltál, és ő tolatott beléd akkor ő a felelős a balesetért.

Igen, kellett volna rendőrt hívni, utólag nem lehet lehelyszínelni, mert nincs mit, de bejelenteted utólag is, El nem küldenek, lefotózzák a rongálódásokat, a másik félnél is, és lesz szabálysértési eljárás.

Ez egyébként nem cserbenhagyás, ez egy egyszerű helyszínelhagyás, szóval ne cserbenhagyás miatt jelentsd fel, hanem azért, mert az álló helyzetben lévő autódba beletolatott majd elment.

15. Bichi (válaszként erre: 13. - B49c05d145)
2017. szept. 24. 02:12

Pár éve ez még úgy működött (nem tudom, hogy most is így van-e), hogy a biztosítóhoz kell úgy beadni a kárbejelentőt, hogy rajta van a másik rendszáma, és jelzed, hogy elment a helyszínről. Ilyen esetben a biztosító felvette a károkozó biztosítójával a kapcsolatot, és egymás között lerendezték.

Ez viszont elég sokáig eltarthat, ráadásul egy ilyen kisebb kár (bocsánat, de az 50 ezer azért ide sorolandó), nem biztos hogy megéri, főleg, hogy vélhetően az eset vége osztott felelősség lesz, amivel pont ott leszel, hogy csináltatod magadnak a saját pénzeden. Persze ha találnál tanút, az más helyzet lenne, de nem hiszem hogy bárki egy ilyen "horderejú" ügyben vállalni fogja az utánajárást...

2017. szept. 23. 23:19

Az a hibás, aki a másikba megy. Ha nem hívtál rendőrt, akkor napokkal utána már lehet, hogy hiába. Én azért megpróbálnám, főleg, ha megvan a rendszám.


Bár ilyen bemondásos alapon sok visszaélés és mondvacsinált feljelentés lehetne.

2017. szept. 23. 21:39
A parkolóban sajnos nincs kamera, utánajártam. Egyetlen esélyem lehetne, ha ott dekkolnék a parkolóban és keresném a szemtanút, aki lehet, hogy helyi volt, de kevés esély van rá, hogy megtaláljam. Így sajna marad saját költségből a javítás.
12. 4331bba7c7 (válaszként erre: 8. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 21:03
Egy próbát megér, hátha foglalkoznak vele. Ha már akkor elhúzott, abban az esetben is "hiába" mentek volna oda a rendőrök.
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Menekülés)
2017. szept. 23. 20:51
Nem érted, hogy mit ír?
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 20:50

Mielőbb keresd meg a parkoló üzemeltetőét. Lehetséges, hogy még meg van a kamera felvétel, abból lehetne kiindulni, tényeket egyeztetni.


Egyébként kérdezz rá a biztosítódra mi a teendő ilyenkor, meddig tehetsz panaszt?

Hülye helyzet, mert ő is előállhat pont ezzel a szituval, hogy Te mentél bele.

9. Menekülés (válaszként erre: 8. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 20:42
Ja bocsi ... akkor max kamera felvétel marad. Az ő kocsiján van nyoma?
8. b49c05d145 (válaszként erre: 6. - Menekülés)
2017. szept. 23. 20:29
Írtam, hogy rendszám, tulaj megvan, fel is kerestem, de nem hajlandó elismerni és kitölteni a baleseti bejelentőt, így a biztosítója nem fizeti ki a káromat. Egy szemtanú van, de őt sajnos 99%, hogy nem fogom megtalálni.
2017. szept. 23. 20:27
Ha akkor és ott a helyszínen kihívom a rendőrséget, akkor tehettem volna feljelentést cserbenhagyás miatt? Az ő kocsiján is van sérülés, bár nem annyira jelentős, mint az enyémen, és pont úgy van, hogy látható ki tolatott a másikba, mivel nekem az autó oldalán van szinte, aaz övének pedig a hátulján.
2017. szept. 23. 20:25
Esetleg kamera? Rendszámot nem írtad fel??Én tuti utána mentem volna...
5. 61a61656b0 (válaszként erre: 4. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 20:20

Akkor sajnos saját zsebből kell finanszírozni:(

Nagyon sajnálom,elég bosszantó dolog ez.

4. b49c05d145 (válaszként erre: 2. - 61a61656b0)
2017. szept. 23. 20:19
Azt elfelejtettem írni, hogy nincs casco a kocsimon.
3. sanyinak (válaszként erre: 1. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 20:18

Ezt így szinte lehetetlen utólag bizonyítani.

A jövőre nézve vehetnél magadnak első-hátsó fedélzeti kamerát, ami mindent rögzít.

2. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - B49c05d145)
2017. szept. 23. 20:16

Ha van casco biztosításod ok megteritik a kárt.

Kb ugyanígy jártam néhány éve,csak rám egy teherautó tolatott rám, legyalulta a bal elejét a kocsinak,fényszórót meg egy elemet kellett cserélni biztosító kifizette.

A kedves károkozó nálam is lelepett sűrű anyázás közepette.

2017. szept. 23. 20:09

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy az én helyzetemben lehetne-e még valamit tenni, illetve ti mit csinálnátok?


Néhány napja egy áruház parkolójában összekoccantunk egy nővel tolatás közben. Úgy történt, hogy én (mint máskor is) szétnéztem (tükrök, hátrafordulás), nem jött semmi, úgyhogy elkezdtem kitolatni. Fék, kuplung, rakom egyesbe, hogy igazítsak a tolatáson és ki tudjak menni. Igen ám, de mikor beraktam egyesbe, hátranéztem és látom, hogy a mögöttem lévő helyről elkezd tolatni a nő, de olyan lendülettel jött, hogy már időm sem volt visszaállni a helyemre, így belém tolatott. Jelzem, én a koccanás pillanatában ÁLLTAM. Tolatásnál végig égett a fék illetve a tolatólámpám is, ezért is nem értem, hogy hogyan nem vette észre, hogy én már megkezdtem a tolatást?! Koccanás után visszaálltam a parkolóhelyre, kiszálltam, vártam hogy majd a nő is kiszáll és rendezzük dolgokat. Ki is szállt, majd azzal a lendülettel vissza is ült és elhajtott szó nélkül. Rendszáma megvan, felkerestem, de nem volt hajlandó elismerni, hogy az ő hibája, szerinte egyformán hibásak vagyunk.


Karosszériásnál voltam, a károm 50-100 ezer közötti összeg, amit így hirtelen saját zsebből kifizetni úgy, hogy nem is én okoztam a kárt.. nem lenne túl kellemes. Rendőrséget nem hívtam akkor a heyszínre, mert időpontra kellett akkor éppen mennem, és kicsit le is sokkolt az eset, nem is tudtam hirtelen mit csináljak. Egy személy végignézte az egészet, ő tudná igazolni az én álláspontomat, viszont sem a nevét, sem a telefonszámát nem kértem el az előbb írt okok miatt.


Arra gondoltam, hogy feljelentem cserbenhagyás miatt. Pár nappal az eset után foglalkoznának még ezzel a rendőrök, vagy hagyjam a fenébe, mert a végén még többe kerülne nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook