Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Parkoláshoz bevált tippek? fórum

Parkoláshoz bevált tippek? (tudásbázis kérdés)


13. Bichi
2020. nov. 18. 18:33

Egyet megtaláltam, de ha rákeresel ott a többi is:

[link]

12. Bichi (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. nov. 18. 18:32

Nekem mondjuk sosem volt gondom a parkolással, de elvileg vannak szabályok, amik elég jól alkalmazhatók, de nem tudom hol található meg a neten. Leírják, hogy mikor ezt és ezt látod a tükörben, vagy ez eléri a másik autó valamilyét, akkor kezd el tekerni a kormányt, de én így több mint 30 év után már meg nem mondom, hogy mik voltak ezek, főleg, hogy sosem alkalmaztam...

De én ha ilyen rosszul menne elmennék egy kihaltabb részre, ahol nem ciki,és ott gyakorolnék :)

11. 80ASIQ
2020. nov. 18. 14:01
Praktikus elhagyott helyen magadban gyakorolgatni, kitapasztalni, hogyan reagál az autó. Érezni hol fog a kuplung.
10. 80ASIQ
2020. nov. 18. 14:00

Régen Ladával jártam, most egy Fiat Scudo kisbusszal. Ladával centiméter pontosan be tudtam állni, bármilyen variációban. A Fiattal restellem bevallani, de mielőtt elhagyom a helyszínt, a kocsiból kiszállva is megnézem, hogy sikerült és ha kell, korrigálok. Ritkaság manapság a kényelmes parkolási lehetőség. Leggyakrabban az út szélével párhuzamosan lehet parkolni, ahová tolatva praktikus beállni.

Megjegyzem, induláskor sokszor kell egy kicsit hátrafelé is tolatni. Mindig körbejárom az autót, nincs-e ott valami amiben kárt tudnék tenni vagy ami "énbennem" tud kárt tenni.

9. katt2 (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2020. nov. 18. 13:33
Még egy dolog. Csak annyit tolassunk, amennyit feltétlen muszáj.
2020. nov. 18. 13:25

Autóval a tolatás az egyik legveszélyesebb dolog. Pár jó tanács:

- Tolatni autóval csakis csigalassúsággal szabad.

- Tükörből soha ne tolass!

- Mindig forduljál testtel és a fejeddel, amennyire tudsz oldalra, hogy minél nagyobb teret belássál.

- Ne csak az autókra, hanem a gyalogosokra is figyelj, nem e lép valaki épp a tolató autó elé!

- Sokat gyakoroljál, lehetőleg rutinpályán és ne élesben, mert senki sem úgy születik, hogy a tolatást egyből tudja.

Hidd el, hogy ha már századszor kell tolatnod, sokkal jobban megy majd, mint az első tíz-húsz alkalommal.

2020. nov. 18. 13:01
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás
2020. nov. 18. 12:59

Először is, ha autóval közlekedsz, egyáltalán nem biztos, hogy időre ott leszel. Ennek egyenes következménye, hogy végig kell gondolni, hogy muszáj e sietni? Inkább ne, értelmetlen. A parkolás meg gyakorlat kérdése. Ha egyből nem sikerült, senki nem fog azért szólni, hogy még kitolatsz, visszamész, igazgatod az autót. A hátramenetnél csak azt kell megérteni, hogy hiába hátrafelé mész, ha jobbra tekered a kormányt, akkor az autó hátulja is neked jobbra megy, vagyis mindegy, hogy előre, vagy hátra mész. Különösen a hátramenetnél nem az autó hátulját kell nézni, mert az hozzád képest ugyanott marad, hanem a környezetet.

Igazi gond akkor van, ha háttal kell beállni egy szűk helyre párhuzamosan. Ha már rossz a derekad, vagy a nyakad, nehezen tudsz hátrafordulni. Akkor már csak tükörből megy a dolog. Ha nem megy, akkor keresel egy olyan helyet, ahol szemből be lehet állni. Na, ezért nem kell rohanni, legyen idő erre is.

5. Borzolo (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. nov. 18. 12:52
Én tolatva szeretek merőlegesen beállni. Inkább szenvedek a parkolással, mint hogy indulásnál ne lássak ki rendesen. Párhuzamosan ritkán parkolok, akkor, ha valakit kiteszek vagy felveszek. Magam is meglepődök ha elsőre sikerül :D
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. nov. 18. 12:32
Eleinte képes voltam a világ végén is megállni, csak hogy könnyen be tudjak parkolni. A párhuzamos parkolás volt a legnagyobb mumus. Aztán pár éve egyszer rohantam, nem volt másik hely, idegbetegen kapkodva bevállaltam a párhuzamos pakolós helyet. Elsőre tökéletesen sikerült. Sikítva tapsikoltam örömömben. Akkor vmi áttörés történt. Azóta kezdem kapizsgálni, hogy kell. Most új autóval, tolatókamerával még könnyebb. Csak ne álljon mögöttem vki, aki végignézi...
3. Borzolo (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. nov. 18. 11:45
Nekem annak idején mondta az oktató, hogy melyik parkolásnál mikor lehet tekerni, de már nem emlékszem. Lehet érdemes lenne venned néhány gyakorló órát.
2020. nov. 18. 11:39
Vannak videók erről, keress rá.
2020. nov. 18. 11:30
Az a helyzet hogy vezetni vezetek, de a parkolás sohasem ment így amikor csak lehet emiatt kerülöm a vezetést. Vannak bevált trükkök esetleg? Hogy mikor kezdjem tekerni a kormányt pl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook