Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati gondjaim vannak. Túl sokat adok magamból,... fórum

Párkapcsolati gondjaim vannak. Túl sokat adok magamból,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

14. Főnix3 (válaszként erre: 13. - Janszi)
2022. nov. 1. 10:13

Nem, nem hasonlítok, nem mérem, talán, mert a férjem is ugyan úgy figyel rám!

Mondjuk sokan betegesnek tartják, ahogy mi élünk! 🤣 Lassan 12 éve együtt, majdnem 7 éve egy munkahelyen napi 24h-ban együtt vagyunk! Nem unjuk egymást, mindig van min nevetni, van miről beszélni!

Hiszem, hogy mindenkinek meg van a társa, aki ugyan arra vágyik, mint a másik! Csak nem szabad megelégedni azzal, amit elénk dobott a sors! Sokan beleragadnak egy kapcsolatba, mert félnek egyedül! Én is 17 évet ragadtam egy szar kapcsolatban! Nehéz volt kilépni a burokból!

13. janszi (válaszként erre: 11. - Főnix3)
2022. nov. 1. 08:53

Főnix3,és te hogy mennyit adsz a párodnak,azt mérlegre raktad egyszer is,mérted,hasonlítottad a csere értékét?

Mert az,hogy "túl sokat adok" ,egy hasonlított,arányosított mért mennyiség,ami a viszonzatlanság miatt mérődik,formálódik aránnyá.

A tudatos elfedi és megszépíti,idealizálja a rossz párkapcsolatot is,a zsigeri vagy tudattalan színlelés és képmutatás nélkül hajlandó felfedni a probléma okát,forrását,gyökerét,erre vannak a pszicho-játkok,tudod,pl.amikor körbe állunk,és dobom a labdát,elkapod és gyorsan mondanod kell az első eszedbe jutó szót...


Ha Fi úgy fogalmaz,hogy nem kapok már semmit,alig valamit,az tudatos megfogalmazás lett volna.

Szerintem.

12. tnde
2022. nov. 1. 07:15
Sajnos az én kapcsolataimban is mindig így volt.De. Mégsem volt elég nekik.Vagy talán túl sok volt?Ezen kár gondolkodni.Mert ugysem tudunk rá választ adni.
11. Főnix3 (válaszként erre: 10. - Janszi)
2022. okt. 31. 22:22

Miért mondod, hogy “önmagában is probléma”?

Én minden téren sokat adok a páromnak! Tiszta szívből! Nem kényszerből, kötelességből! Megbecsülést, tiszteletet és viszont szeretést kapok!

Te miért gondolod, hogy probléma?

10. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 19:47

Az egod véd a környezettől,a rossz emberektől,normális a tudattalan reakciója,nem tudod kontrollálni úgysem.


De fordíthatsz kis időt a gondolataid és az életed rendezésére,mert az a kijelentésed,hogy "túl sokat adok magamból",önmagában is probléma.


És ne akard tisztázni,ha bebizonyosodik keresztkérdések által hogy nem tiszta szív a párod,úgy nem hozzád való.Egy életen át nem lehet malmozni egy kapcsolatban magadban,de egymást mángorolni sincs értelme.

2022. okt. 31. 11:41
Pszichiáter az elmebetegekkel foglalkozik....
2022. okt. 31. 11:36
Soha ne hibáztasd magad azért, mert sokat adsz magadból, és ragaszkodó vagy. Másik ember vagy megbecsül, vagy nem. Ha nem, akkor miért ragaszkodsz hozzá? Te tudod hol a határ, meddig türsz. Két összeillő ember, egy úton jár.
7. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. okt. 31. 10:46

A “túl sokat adok magamból” értelmezésem szerint nem a gondjai megoldása .., stb, hanem érzelmileg ad sokat! Szeretni valakit érdekek nélkül és kedveskedni neki , gondoskodni róla! Teszem fel, kedvencét főzni, sütni, vagy csak egy pohár vizet vinni, mert nem láttad inni az elmúl pár órában!

Lehet én értettem félre! 😳

6. Charlize (válaszként erre: 5. - Főnix3)
2022. okt. 31. 10:20

Szerintem van olyan, hogy túl sokat ad valaki. A párja életének minden mozzanatát uralni akarja, mindent megoldani, elintézni, eldönteni helyette. Közben meg sem hallani, mit szeretne a másik, mert ő azt úgyis jobban tudja.

Ez egy éltelmes, önálló embernek sok. Nagyon. Először kicsi kibúvókat keres, aztán jön a nagy tipli.

Lehet siránkozni, hogy “de én mindent megtettem”… Pont ez a baj. Mindent.

5. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 10:15

Olyan nincs, hogy túl sokat adsz! Olyan van, hogy nem a megfelelő partnernek adod!

Falakat emelni hülyeség! Olyat ne tegyél! Ragaszkodni lehet, de ne fojts senkit, élj és élni hagyj!

4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 09:35
A füllentések oka lehet, hogy te magad vagy. Túl sok belőled, folytogató vagy.
2022. okt. 30. 21:00
Amúgy nem árt sosem ha ki tudod magadból beszélni, de ragadni a másikra nem szabad. Kell a szabadság még kapcsolaton belül is....
2022. okt. 30. 20:59
Ezért jobb falakat emelni, már előre, utólag hiába a páncél 🤷‍♀️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook