Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Papírmasé fórum

Papírmasé (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Papírmasé

2009. nov. 24. 12:04

karácsonyra szeretnék mézeskaláccsal telepakolt kis díszdobozokat ajándékozni a szeretteimnek.

Hol tudok a legolcsóbban papírmasé dobozt venni?

(az ideális az lenne, ha 15 cm lenne a kör átmérője...)

segítsetek, tudtok!

2008. nov. 7. 21:16
2 kartont összefogsz, olyan széles legyen mint a haj hossza. 1 kis cérnát hosszába ráteszel. utána körbetekered, amilyen sűrüre akarod. Összekötöd a keresztbe lógó szálat, ollóval elvágod.
12. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Anyuca66)
2008. nov. 7. 18:58
Idáig még OK, de hogyan rögzítsem? Mégsem ragaszthatom a haját szálanként :D
11. anyuca66 (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2008. okt. 30. 15:40
vékony fonal, hímzőcérna. rojtféle forma...
2008. okt. 30. 15:18
Mióta megszületett az unokahúgom, tündérkéket rajzolgattam, különféle fantasy -lényeket. 1 hónapja meghalt a cicám, azóta valahogy különösen odavagyok minden ilyen cuccért, legyen az szobor, kép, mozgókép, játék... bármi! A nagy gyászban le akartam foglalni magam, és elkezdtem egy papírmasé-tündért csinálni, csak sajnos most az időm nem engedi, hogy folytassam... Mivel nagyon vékonyak a kezei-lábai, az újságpapírt egészen ici-pici darabkákra kell tépnem, ami rettent unalmas, viszont a ragasztgatás maga az öröm! :) Készen van maga a tündér (fej-nyak-test-lábak), még csak a kezeit kéne felragasztani, szárnyakat készíteni, és kifesteni. Szerintetek egy papírmasé-tündérnek mi a jó fenéből csináljak szép hosszú hajat?! :D
2008. okt. 28. 21:03
próbáld meg, a szabadidőd bánja, ne a pénz ( amit én csináltam újság papírból készült ha elrontom nem kerül olyan sokba azt nem lehetett volna szerintem )
2008. okt. 26. 11:24

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a megszáradt papírmasét lehet -e csiszolni? gondolok itt arra, hogy teljesen egyenletes felületet hozzak létre...

Ha valaki tudna segíteni az pls írjon.

(nem szeretném elrontani, amit csinálok, gondoltam inkább megkérdezem) :D

2008. aug. 7. 21:56
Én a tapétaragasztó helyett kukoricakeményítőt használok.(kapható por formában) Természetes anyag, és olcsóbb is. Vízben feloldom (mennyiség szükség szerint), és félsűrű masszát főzök. Miután kihűlt, lehet használni. Nagyon jó, csak éppen nem ajánlatos túl sokáig tárolni (megromlik). Próbáljátok ki!!!
2008. júl. 9. 14:57
Én ezt a technikát másképp (kicsit) űztem. Szív alakú alacsony kosarat, ami egyébként műanyagból van, azt csomagoltam körbe. "Trapéz alakba megfelelő "magasságba" szabtam a papírokat. Az alját viszont teljesen körberajzoltam. Vágtam 1 cm-nél kisebbeket is. Én így értem el hogy ne legyen túl egyenetlen. A nem színes rekámújság amiket a pósta ládánkba dobálnak, azt használtam belsőnek. A színes, festett újságokat amit ha jól megnézzük szép képek vannak. Gyömölcs, hús, virág stb. Még egy 5 literes vödröt is körbe csomagoltam így. Vödrös narancs volt akcióban XY boltba. Magamévá tettem vagy 6 újságot. Ezzel ragasztottam a külsejét. Természetesen száradás után a nedvesség, folyadék a legnagyobb ellensége. De azon kívül "szinte bármit" tárolhatunk benne. Akár a fél kilós vajasdobozt is használhatjuk. Az ilyenbe konkrétan a melóhelyemen, hegyező,radír stb ilyen apróságok. Két nyomós ok motivált. A "semmiből valamit, illetve nyersanyag hasznosítás, és nem utolsó sorban mennyi idő míg egy ilyen valami elkészül"!..
2007. márc. 25. 20:51
[link] érdekel a farsangi képeknél megnézheti az így készült álarcokat.
2007. márc. 3. 14:34

Én óvónőként dolgozva gyakran használtam ezt a technikát.Felfújt lufit vontunk be több réteg papírral meg tapétaragasztóval.Keményre száradás után leengedtük a lufit és hosszában félbevágtuk.Tovább díszítve jülönböző állatfejeket formáltunk belőle.(elefánt,malac,majom,béka stb.)

Közeleg a húsvét!Jó móka a gubbasztó nyuszi vagy tyúkocskák készítése is.A végén fűrészporba hempergethetjük a nyulacskákat a csibéket meg színes temperával festhetjük élethűre.Tojásokat is gyárthatunk dekorációnak.Csak a fantáziánk szab határt a lehetőségek tárházának.TESSÉK KIPRÓBÁLNI!

2006. okt. 25. 10:51

Tanárképzőn (rajz szak) tartottunk erről a farsang témakörben egy mikrotanítást az egyik csop.társammal - a csoporttársainknak..:)

Jó kis óra volt: egy gipsz arc volt az alap, ennek a formáját vette fel a papír. Amikor megszáradt kivágták a szemek helyét, így ki is láttak az álarcukon..:) aztán mindenféle klassz arcot festettek rá temperával: bohócot, japán lányt, síró-nevető fejet, stb... a végén gumiszalagot fűztünk rá hátul, így mindenki fel tudta tenni a fejére..

a sok lökött huszonéves csoporttársam annyira élvezte ezt az álarckészítést, a végén fetrengtünk a röhögéstől amikor feltették az álarcokat...:D

2006. okt. 25. 10:14

Amikor általános iskolás voltam, mi is sokszor papírmaséztunk :) Én nagyon szerettem :)

Sok mindent készítettünk, de amire igazán emlékszem, az a papírmasé karperec és nyaklánc volt. Sokáig őriztem őket, mert nagyon szerettem ezeket a kis csecsebecséket :)

2006. aug. 3. 16:36
Papírmasé technikával egyszerű használati-, és dísztárgyakat készíthetünk. Az alapanyagok könnyen és olcsón beszerezhetők, az elkészítéshez az átlagosnál nagyobb kézügyesség nem szükséges. Használhatunk egyszerű újságpapírt, vagy a hobbiboltokban kapható papírmasé port is.

Ugrás a teljes írásra: Papírmasé

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook