Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakás 4. emeletéről szabad kéményt kivezetni a tetőre? fórum

Panel lakás 4. emeletéről szabad kéményt kivezetni a tetőre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Sztavros)
2011. febr. 15. 23:38

És az be tudja melegíteni az egész lakást?

Egyébként ha gyerkőc lesz, akkor zárni kell ám néhány ajtót... Tapasztalat! ;)

16. Sztavros (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2011. febr. 15. 23:37
Áááá, az minimum 800.000 lenne! Nem, mi csak légkeverőset szeretnénk, nem víztereset.
2011. febr. 15. 23:35
De miért nem a kazán helyére teszitek? Azt is rá lehet kötni a radiátorokra, ugyanúgy, mint ahogy most a kazán van. Melegvizet és fűtést is csinálhatna.
2011. febr. 15. 23:32
Akkor ez kilőve :(
13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Sztavros)
2011. febr. 15. 23:31

Ezt most nem egészen értem.

A szellőzőre, mármint arra a szellőzőre, ami kizárólag ezzel a funkcióval van a lakásokba építve, SEMMIT nem lehet rákötni.

Nagyszüleimnek gázkonvektoros a fűtésük, és mikor meglátta a nemtudommilyen szakember (igazából a gázbojlert vizsgálta, hogy nem szivárog-e a gáz, meg konyhában is nézett valamit), hogy a tűzhely feletti elszívó a szellőzőre van kötve, kapásból mondta, hogy az szabályellenes, le kell szereltetni. Pedig anno a beszerelést is szakember csinálta!

12. Sztavros (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2011. febr. 15. 23:18
Az a gond, hogy nem oda menne, ahol a kazán van. Akkor nem tudná befűteni az egész lakást. Viszont azt nem tudom, hogy bele lehetne-e vezetni abba a szerelő vagy cső izébe, ami a wc meg a konyha között fut végig minden lakásban, ahol a szellőztető jó nagy nyílása kimegy a tetőre. Mert ott lenne mellette és akkor még csak új lukat se kéne csinálni...
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Sztavros)
2011. febr. 15. 23:13

Talán abba belemennek, hogy a meglévő kéményre köttessétek rá egy szakemberrel a pellet-kályhát.

Amúgy, ha a ház üzemeltetője bele is megy abba, hogy lyukat üssetek a ház tetején, a lakókkal is meg kell küzdenetek. A tető ugye közös. Ha csak egyetlen valaki nem egyezik bele, akkor tutira nem lehet.

2011. febr. 15. 22:58
Egyedi gázos, radiátoros a lakásunk, szélső és 17 fokon 30-35 ezer a fűtés... Ez így már nem állapot. Jövőre babát szeretnénk, ezért valamit muszáj kitalálni, mert ilyen hidegbe nem jöhet gyerek, ha meg melegebb lenne, rámenne a gatyánk... :( Ez jó megoldás lenne, csak félek, hogy nem egyszerű engedélyeztetni. Mindenképpen meg fogom kérdezni a lakásszövetkezetet is, meg a kéményest is, hogy mit mondanak, csak abban bíztam, talán valaki már megjárta ezt az utat.
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Sztavros)
2011. febr. 15. 22:50

Bocsi, tényleg. :)

Én nem hiszem, hogy ezt meg fogják engedni, de kérdezni lehet, abba nem halt még bele senki. ;) De szerintem ne egy intézővel beszélj, hanem valami fejessel, vezetővel. Hátha... Bár én nem hiszem.

Egyébként gázfűtéses a lakásotok? Mármint konvektoros, vagy központi gázkazános?

Felem azt mondta, hogy esetleg a kéményre a rákötést engedélyezhetik. De ez is csak logika, nem vagyunk szakmabeliek.

8. Sztavros (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2011. febr. 15. 22:43
"Felettünk csak a közös lapos tető van, ahová kivezetnénk a kéményt." KÖZÖS, tehát eszembe jutott.
2011. febr. 15. 22:41

És az senkinek nem jutott eszébe, hogy a tető a ház tulajdona?

A plafon belülről a lakáshoz tartozik, de azt át kell fúrni. Esélytelennek tartom, hogy ezt engedélyezze a ház üzemeltetője.

6. jstefan (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2011. febr. 15. 22:35

A kémény kiépítése építési engedélyköteles!

Előtte meg kell terveztetni,a tervet kéményseprő céggel is jóváhagyatni,utána a társasház közgyűlésével elfogadtatni,majd benyújtani a helyi építési hatósághoz.Ha valaki jogerős építési engedély nélkül építi meg,akkor az építési hatóság azonnal lebontathatja,és köteles kivetni az építésrendészeti bírságot ami több százezer forint is lehet.Azonkívül ha szakszerűtlen a kémény, büntetőeljárás is indítható közveszély okozása miatt.

2011. febr. 15. 22:31
Nem értek hozzá,de szerintem a tűzoltók infarktust kapnak ,ha meghallják...
2011. febr. 15. 22:25
Én nem értek hozzá,de mivel a panelok állati tűzveszélyesek... hát nem hiszem,hogy engedélyeznék.
3. mamcili (válaszként erre: 2. - Sztavros)
2011. febr. 15. 22:25

szerintem nem lehetetlen...

utána kell járni, hogy milyen előírások vannak.

2011. febr. 15. 22:21
Sziasztok! Szeretnénk beszereltetni egy pellet kályhát 4. emeleti lakásunkban. Felettünk csak a közös lapos tető van, ahová kivezetnénk a kéményt. Gondolom, kell hozzá engedély, de valakinek van ezirányú tapasztalata?
2011. febr. 15. 22:19
Panel lakás 4. emeletéről szabad kéményt kivezetni a tetőre?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook