Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy ultrahang negatív, de... fórum

Pajzsmirigy ultrahang negatív, de... (beszélgetős fórum)


12. 9bbc382386 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2013. szept. 24. 16:16

Hogy hogy mi az ok?

Hát alulműködésed van,attól még mert negatív az UH,még alulműködsz vagy túl.

Ez egyértelmű alulműködsé,már csak endokrinológus vagy a házidokidtól kell kérni ismételten egy TSH T3 T4 és ATPO- nézését, hogy megtudd autoimmun e az alulműködésed.

Kapsz rá hormont és reggel éhgyomorra kevés vizzel elkezded szedni,ha autoimmun akkor életed végéig.

Nekem is alulműködik,és minden 5. embernek.

2013. szept. 24. 15:24

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, vannak egyéb alulműködős tünetek is, de nem vészesek, max. az, hogy nagyon nehezen megy a fogyás, a többi csak úgy van (töredező köröm, alacsony testhő, meg ilyenek. Na jó a hangulatingadozás/türelmetlenség is be szokott játszani; depi nincs, bár 7 éve volt...)

Anti-tpo-t nem néztek,de szerintem azt majd az endrokinológus doki néz, anyukámat is mindig megcsapolják, neki túlműködik.


Igazából az érdekelt, hogy mennyire gyakori az elváltozás nélküli pajzsmirigy esetében az alulműködés. Vagy megfordítva, az alulműködőknek gyakori-e, hogy negatív az UH.

Sajnos izgalmamban nem tudtam rendesen megfogalmazni a kérdét:)

2013. szept. 24. 14:11
Szia! Én szintén hasonló cipőben járok, csak nekem a legmagasabb értékem 7 fölött volt vmivel. Én nem érzek semmi problémát, nincs rossz tünetem emiatt, csak egy: 3 éve nem sikerül a baba. Két éve vették észre, hogy alulműködök, azóta szedek rá gyógyszert és beállt a megfelelő értékbe (egy ideig). Most kellett L-Thiroxyinról Letrox-ra váltanom. Mindenképp magándokit ajánlok, mert egy héten belül kapsz időpontot, míg a kórházba hónapokkal később. És évente egyszer kell csak járni ellenőrzésre.
2013. szept. 24. 13:55

Szia ! Itt nagyon sok mindent megtalálsz, ha lesz időd olvassál vissza:

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában?

8. siss27 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2013. szept. 24. 13:36

Alulműködik a pajzsmirigyed,az van.Erre az értékre Letroxot vagy L-thyroxint kell kapjál majd.Meg valószínűleg további pm hormonokat is kell nézetni.Az ultrahangnak nem feltétlen van hozzá köze,hogy negatív,attól a működésben még lehet zavar.Én pl sok-sok éve vagyok alulműködő,tökéletes a pajzsmirigyem ultrahangon.Általában azoknak látszik eltérés,ha gyulladásban van,göbös vagy netalántán más elváltozás van ott.

Ha negatív,annak csak örülhetsz,mert más legalább nincs. :)

2013. szept. 24. 13:32

Isten hozott a pm. "betegek" között. Azért idézőjelben, mert szerintem ez a "betegség" nagy fokban megelőzhető lenne. Nem megyek itt és most bele, hogy miért, de nagy szerepe lenne benne a közegészségügynek is. És a környezetünknek is.


A lényeg, hogy mindenképpen kezelni fogják. A TSH érték megváltozása, tehát a laboreredmények már csak következmények. Az OK-ot nagyon ritkán keresi meg egy átlagos szakorvos. Egy kaptafa...Gyógyszer, TSH csökken oszt mehet a beteg.


Minden esetre, szerencsés vagy, ha egyéb tüneted nincsen. A pm. alulműk. kézenfogva jár még egy csomó más betegséggel. Az anti-tpo igen, fontos lenne, mert utal az autoimmunitásra. Bizakodjunk, hogy Neked nem az lesz...


Tehát csak figyelemfelkeltésként. A pm. alulműködésnek millió - életet megkeresítő tünete van - ahogyan a túlműködésnek is. Az inzulin rezisztancia és a PCO is gyakori ezen betegek körében. A menstr. zavartól elkedzve sok minden változik és változhat.


Drukkolok, hogy jól keezlhető legyen a pm.-ed.

2013. szept. 24. 13:31

Nem normális, sőt! Nagyon magas a TSH-d. Ami pajzsmirigy alulműködést jelez, ha az Uh-on még nincs eltérés az csak jó, de ettől függetlenül gyógyszert kell kapnod. ( A pajzsmirigy megnagyobbodhat, nálam így volt, de á 3 évre meg normális volt, de végig gyógyszert szedtem)

Pár tünet alulműködésre: fáradékonyság, nehéz fogyni, rendszertelen menszesz (meg az erőssége)

száraz bőr, alvási problémák, és van hogy depresszió...ezeket fejből írtam, de jó sok van és biztos találsz olyat, ami illik rád, mert nagyon magas a TSH-d. És persze tehetbeesést is nehezíti.

Antitesteket mindekép nézess, mert nekem is pl Hasimoto-m van ez egyik fajtája.

2013. szept. 24. 13:25
Nem, nem normális. anti-tpo rendben van?
2013. szept. 24. 13:22
Nálam egyébként örökletes, apu családjából jön. Mindenkinek gondj van vele.
3. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2013. szept. 24. 13:21

Nem normális.

Fogsz kapni rá gyógyszert.

Én az ellentéted vagyok, nekem túlműködik és nagyon alacsony a TSH-m. Főlleg most babásan, így már gyógyszert is kell rá szednem.

Nem tudnál magándokihoz menni, hogy előbb kapj gyógyszert?

2013. szept. 24. 13:18

Sziasztok!

Pajzsmirigy UH vizsgálaton mindent rendben találtak, de 9,55-ös TSH-m volt a nyáron.

MI lehet az ok?

Normális ez?

Orvoshoz csak novemberre kaptam időpontot, addig érdekelnének tapasztalatok, hogy másnak is volt-e ilyen, és milyen magyarárat volt rá.


/Bocsánatot kérek, ha lassan reagálok ha van kérdés, most csak be-be tudok,nézni, este jövök hosszan... de azért izgulok:)/

2013. szept. 24. 13:15
Pajzsmirigy ultrahang negatív, de...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook