Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy gyógyszer szedése során minden esetben cukorbeteg leszek és elhízok? fórum

Pajzsmirigy gyógyszer szedése során minden esetben cukorbeteg leszek és elhízok? (beszélgetős fórum)


20. Édua2 (válaszként erre: 19. - Channa*)
nov. 14. 12:20
Köszi.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Édua2)
nov. 14. 12:15

Szuper!

A gyógyszert azért szedned kell!

Gratulálok a fogyásodhoz is!

Nagy odafigyelés kell majd a jövőben, hogy tartsd a súlyod, így kitartást!

18. Édua2 (válaszként erre: 17. - Channa*)
nov. 14. 12:13
Anti-TPO, anti-TG és TRAK.
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Édua2)
nov. 14. 12:07
Milyen vizsgálattal derült ki, hogy nincs hasimotód?
16. Édua2
nov. 14. 11:58

Ja igen, L-Thyroxine 50et szedek.

10 napig 25öt szedtem, utána 50et.

A kontrollon az orvos azt mondta, hogy a letet alapján maradhat az 50.

15. Édua2
nov. 14. 11:56

Azóta pozitívan alakultak a dolgok: egyrészt kiderült, hogy nincs Hashimotom, egyszerű alulműködés van.

8 hét alatt a TSHm 3.4 lett, a T4em 13, a T3am pedig 4.9.

Az uh szerint a pm-em normál méretű és nem látszik rajta semmi göb vagy ilyesmi.

Mióta szedem a gyógyszert csökkent az étvágyam.


Fogytam 5 kilót.

nov. 8. 09:48
nem ez igy nem helytallo.persze elhizhatsz ha nem tudod a merteket vagy falod az edesseget!
13. Édua2 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. szept. 17. 16:29

Gyógyszer mellett használok alternatív dolgokat, orvos tudtával természetesen.


Akkor még egy kérdés: minél kisebb az eltérés, annál (hamarabb) jobban be tudják állítani?


8as TSH-val, 11es T4-gyel és 5ös T3-mal kaptam ezt a 25 mcg mennyiségű adagot....

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Édua2)
2023. szept. 17. 15:39

A kérdésedre adtam elsőre választ, de ha utána olvasol, akkor becsapva érezhetnéd magad, ha ezt nem írnám le.


Tehát, a hormonháztartás jó működése nagyon fontos!

Mivel a pm. szabályozza a teljes rendszert, ezrét fontos a kezelése, hogy ne alakuljon ki társbetegség, de kell hozzá a hajlam is! Nem minden pm. beteg lesz cukorbeteg és nem minden pm. betegnek veszik ki a petefészkeit. Ez olyan, mint a tünetek. Van akinek ilyen, van akinek olyan tünetei vannak.


Ezért nem szoktam helyesnek tartani, ha egymást azzal kábítják, hogy alternatív lehetőségeket ajánlgatnak egymásnak, holott a hormon pótlása a legfontosabb.

11. Édua2 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. szept. 17. 15:27

Hát nagyon remélem, hogy nem mostanában fognak ezek kialakulni, kicsit korai lenne 37 évesen rokkanttá válni emiatt...


Azért kicsit ellentmondásos amit írtál: először azt írtad, hogy akkor leszek cukros, ha hajlamom van rá, sokat idegeskedek, vagy nem figyelek az étkezésre....utána meg társbetegségekről írsz...akkor most mi az igazság?

2023. szept. 17. 14:50

Azért ne dőlj hátra teljesen!

A súlyodra figyelj, azaz ne egyél túl sokat és mozogj, hogy ne hízz tovább, mert a fogyásban nem fog segíteni a tabletta.


Az viszont igaz, hogy a pajzsmirigy betegségek társbetegségei a többi hormonális betegség, mivel a pm. a fő szabályozó a hormonháztartásban, azaz simán lehetsz cukorbeteg, mert ha nem jól működik a pajzsmirigy, akkor az mindenre kihat, így a hasnyálmirigyre is, a mellékvesékre, petefészkekre, stb. És még szív és érrendszeri betegségek is kialakulhatnak.

9. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Édua2)
2023. szept. 17. 12:57
Jesszusom....
2023. szept. 17. 12:42
Szóval helyesen: fogynom kellene.
2023. szept. 17. 12:42

Köszi, most megnyugodtam.


Fogynom mindenképp 75 kiló vagyok, pedig 65nek kéne lennem.

Étvágyam hálistennek nem sok van.

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Édua2)
2023. szept. 17. 12:11

Ez a gyógyszer a helyes pajzsirigy működésben segít, pont abban, hogy az alulműködéstől ne hízz el. De a túlevéstől el tudsz hízni így is.


Én 10 éve szedem és nem lettem cukorbeteg.

2023. szept. 17. 09:52

Nem igaz!

Akkor fogsz elhízni, ha sokat eszel. És akkor leszel cukorbeteg, ha hajlamos vagy rá, sokat idegeskedsz és nem figyelsz az étkezésre.


A hormon pótlástól nem fogsz fogyni, de ha figyelsz az étkezésre és mozgásra, akkor hízni sem fogsz.

2023. szept. 17. 09:44
Nem igaz, sőt még fogyhatsz is tőle.
2023. szept. 17. 09:38
Nem igaz.
2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Édua2)
2023. szept. 17. 09:37

Jesszusom, már miért lennél tőle cukorbeteg és miért híznál el tőle?!


Ez egy hormonpótlás, mert a pajzsmirigyed nem termel elég hormont. Akkor hízol el, ha nem szedsz pótlást és igen, kialakulhat cukorbetegség is, ha felborul a hormonháztartás és az ember nem figyel az étkezésre, elhízik.

2023. szept. 17. 09:17

Sziasztok!


6.napja szedek 25 mcg L-thyroxin-t.

Több helyen olvastam, hogy idővel cukorbeteg leszek tőle.

Ugye nem igaz?


Egyébként szerencsére nem Hashimoto-betegségem van, hanem csak sima alulműködésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook