Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Őzgerinces "saláta" receptjét tudja valaki? fórum

Őzgerinces "saláta" receptjét tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


6. sznilla (válaszként erre: 4. - 4b6a2525df)
2009. okt. 6. 10:55
IMÁDLAK!!! :) Köszi, ez az :) A nevét még véletlenül sem találtam el, pedig kerestem a "mindmegettén" is :) Még egyszer köszi
2009. okt. 6. 10:50
4. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Sznilla)
2009. okt. 6. 10:46

KICSIT HASONLÍT?


Aszpikos őzgerinc


Hozzávalók:


30 dkg sonka


2 db paprika (piros legyen: kaliforniai vagy kápia)


3 db csemege uborka


6 db főtt, kemény tojás


1 húsleveskocka


1 csomag étkezési zselatin


kb. 2-2,5 dl tartármártás



Elkészítés: A sonkát, a paprikát, a csemege uborkát és a főtt tojást apró kockákra vágjuk. Elkészítjük a tartármártást. 1 dl vízben felfőzzük a leveskockát, hozzáadjuk az étkezési zselatint, simára keverjük. Az apróra vágott hozzávalókat összekeverjük a tartármártással, hozzáadjuk a leveskockás-aszpikos levet. Alaposan összekeverjük. Egy őzgerincformát kibélelünk folpackkal úgy, hogy a széle minden irányban túllógjon, belesimítjuk a masszát a formába, a tetejére visszahajtjuk a fóliát. 1 éjszakát hűtőben pihentetjük. Másnap kiborítjuk a formából, díszítjük, szeletelve tálaljuk. Jó étvágyat kívánok! :-)

2009. okt. 6. 10:39
???????????????
2009. okt. 6. 10:39
Anyósom a fodrászánál felírt egyszer egy receptet, kétszer megcsináltuk, de elveszett a papír, nem tudom az arányokat. őzgerincbe kellett tenni főtt tojást, csemegeubit, bacont stb, és leönteni egy húsleveskockás-majonézes-tejfölös-zselatinos cuccal. Egy éjszaka hűtő, másnap gyönyörűen szeletelhető volt. Irtó fincsi sült csirke mellé. Segítég! Tudja valaki a receptet pontosan? Köszi
2009. okt. 6. 10:37
őzgerinces "saláta"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook