Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányosan jött a világra a babám? fórum

Oxigénhiányosan jött a világra a babám? (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. manóvirág (válaszként erre: 51. - Ancsur76)
2011. jan. 25. 13:22
Szépen lassan biztosan behozza ő is a lemaradását!!!
54. manóvirág (válaszként erre: 52. - Gabima)
2011. jan. 25. 13:21
Nagyon örülök, hogy minden rendben van veletek! Ez is egy újabb reménysugár! :-))
53. manóvirág (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2011. jan. 25. 13:20

Voltunk a gyógytornásznál. Tetőtöl talpig lelkiismeretesen átvizsgálta, sokféle dolgot megvizsgált. Annyit vett észre, hogy a felsőtest izomzata egy icipicit gyengébb. Azt mondta, hogy annyira minimálisan, hogy ez magától is helyrejön, csak sokat legyen hason. A fejét rendesen emeli, és tarja. Hát igen, látszik, hogy nem szeret hason lenni, így az ottani izmok kevésbé erősödtek.

Azt mondta, hogy emiatt nem muszáj gyógytornára hordani, csak ha én úgy gondolom, max. két hétben egyszer. Azért átmasszírozta a hátát. Egész jól tűrte a babám, csak a végefelé kezdett sírni, de addigra már meghaladta a tűréshatárát, hogy régóta hason van :-)

Úgyhogy most majd még többet rakom hasra. Várok két-három hetet, és ha még akkor sem támasztja meg magát a kezével, akkor megyünk megint.

Remélem ennél nagyobb problémánk nem lesz :-)

Ja, és közben megtudakoltam egy szakembertől, mit is jelent a zárójelentésen a "fenyegető asphyxia". Azt a választ kaptam, hogy "mint ahogy a nevében is benne van, ez még nem kialakult oxigénhiány". Ha oxigénhiányos, az rajta van a zárójelentésen. A gyógytornász kérdezte, hogy küldtek-e minket hat hetes vagy egyéb kontrollra, de nekünk nem mondtak ilyesmit..Ettől függetlenül nem nyugodtam meg, és néha viszem szakemberhez.

52. gabima (válaszként erre: 41. - Manóvirág)
2011. jan. 25. 11:21

Az én fiam is oxigénhiányos volt, beszorult, vacuummal segítették világra. Születése után rángógörcsei lettek, ezért fejlődésneurológián voltunk egy hónapos koráig. Azt hittük, minden rendben van, mozgásfejlődése tökéletes volt, csak a beszéde nem indult meg. A gyerekorvos csak intett, hogy nyugi, fiú, lusta, stb. nincs semmi baj.Az előzmények után én tudtam, hogy baj van, mert 2 és fél évesen még szótagokat sem tudott mondani, csak artikulálatlan torokhangokat adott ki. Kierőszakoltam egy beutalót a Nevelési Tanácsadóba, ahol szerencsénkre egy remek szakember kezébe került a kisfiam. Kötelező hallásvizsgálat után heti két foglalkozásra hordtuk, és kaptunk egy speciális gyakorlatsort, amit otthon naponta végeznünk kellett. (A Katona módszerhez hasonló torna, csak nagyobb gyerekre igazítva.) Kisfiam napok alatt elkezdett beszélni, három hónap múlva pedig utolérte a kortársait. Csak érdekességként: amíg nem tudott beszélni,(persze utána is), minden este meséltem neki. legjobban az Öreg néne őzikéjét szerette. Amint végre tudott beszélni,elmondta nekem az egészet hibátlanul.

Ha csak egy kicsit is úgy gondolod majd, hogy nem fejlődik a beszéde, vidd fejlesztésre, és ne fogadd el a gyerekorvostól, hogy ráér.

2011. jan. 25. 09:34

Sziasztok!

Az én kisfiam is oxigénhiánnyal született, elvileg, azért mondom, hogy elvileg mert rákérdeztem a nőgyógyásznál, hogy mennyi ideig lehetett oxigénhiányos állapotban és erre azt felelte, hogy nem volt o.-hiányos csak légzési nehézségei voltak és azért kapott rövid ideig maszkos ballonos rásegítést. Persze messziről jött ember azt mond amit akar főleg olyannak aki nem ért hozzá. 6/8-as Apgar értékkel született, nem sírt fel, fehér volt mint a fal és az izomtónusa is gyenge volt. Mivel nekünk rá volt írva a zárójelentésére, hogy nyaki-háti hypótoniája van hamar bekerültünk a fejlődésneurológiára, ami nagyon hasznos volt mert ott egy teljes körű kivizsgálást elvégeztek a fiamon. Az ott felírt gyógytornát itthon végezni kellett ami nagyon kegyetlen egy csecsemőnek. (Katona-módszer)Ezért kerestünk meg egy Dévény módszerrel dolgozó gyógytornászt ami nagyon hasznos volt mert azon kívül amit már biztosra tudtunk, hogy problémás még egy csomó dolgot felsorolt probléma ként. (pl.kifli tartása volt, az egyik medencéje magasabban volt mint a másik, a vállövek tartása se volt normális)és ezeket pl én mint kezdő anyuka nem biztos, hogy észre vettem volna. Szóval mindenkinek tanácsolom a Dévény módszert ami nagyon jó és hatásos, még azoknak is akiknek "tökéletes" a csecsemőjük mert rengeteg olyan problémát meglát egy szakember amit mi nem és amivel feltétlenül foglalkozni kell. Jelenleg 7 hónapos a kisfiam és heti egyszer járnak ( Szerencsére házhoz járnak )őt tornáztatni Dévény módszerrel. Ezenkívül naponta végzünk itthon TSMT gyakorlatokat ami fejleszti az egyensúlyérzékét valamint segíti azon reflexek leépülését amiknek fokozatosan le kell épülni, mert ha nem épülnek le akadályozzák bizonyos mozgásformák kialakulását és a mozgás fejlődését. Annak ellenére, hogy időben (6 hetesen) léptünk és hamar elkezdtük a kezelését lassan alakulnak a dolgok. Sajna annyira gyengék az izmai, hogy még ültetni se szabad mert csuklik össze-vissza, forogni forog de a hátról-hasra forgást nem használja aktívan, kúszni csak hátrafelé kúszik mind háton mind hason. Ezenkívül még tanácsolom mindenkinek aki úgy érzi, hogy problémás a gyerek az keressen fel mindenféleképpen egy fejlődésneurológust mert ő az igazi szakember aki megmondja merre tovább.


Mindenesetre ajánlom mindenki figyelmébe "trapiti" válaszait mert szerintem nagyon okosakat és hasznos dolgokat ír, mivel ő részben tűz közelbe van és mindezeken átment.

50. 1da9380ac7 (válaszként erre: 41. - Manóvirág)
2011. jan. 24. 21:21
Igen,fejleszthető.Sok sok tanulással,gyakorlással,megfelelő szakember segítségével!:)
49. Jk (válaszként erre: 47. - Manóvirág)
2011. jan. 24. 16:48
kilenc hónapos koráig heti egyszer jártunk és otthon minden nap kellett tornáztatni. Két hónaposan kezdtük vele. Biztosan észre veszik ha van valami és tutira tudnak segíteni. Kicsit fog ordítani, de nagyon jót tesz neki!
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Manóvirág)
2011. jan. 24. 15:39
Nagyon hamar sikerült elintézned!!! Nagyon kíváncsi vagyok, mit mondanak és drukkolok Nektek!!! :)
47. manóvirág (válaszként erre: 46. - Jk)
2011. jan. 24. 13:55
:-( hú, nem lehetett könnyű.. meddig tornáztattátok? Holnap megyünk mi is először Dévényre, gondolom észre fogják venni, ha gond van.
46. Jk (válaszként erre: 45. - Manóvirág)
2011. jan. 24. 12:53
szülés után újra kellett éleszteni. aztán intenzívre került. Tíz nap után engedtek haza azzal, hogy már nem hány vért, stabil az állapota. De hogy teljesen meggyógyult e azt nem tudják. Kontroll havonta. Állítólag bármikor előjöhetett volna a fejlődésében valami rendellenesség. De hála a tornának nem kellett izgulnunk rajta.
45. manóvirág (válaszként erre: 44. - Jk)
2011. jan. 24. 11:48
:-))) Tényleg szerencsések vagytok! Már a kórházban mondták, hogy baj lehet az oxigénhiányából? Mitől lett oxigénhiányos?
44. Jk
2011. jan. 24. 10:39

sziasztok.

Nekem már 3 éves a lányom. Oxigénhiányos volt. 6-7 apgár.

Dévényi tornára járattuk. Szerencsénk volt, mert a szomszéd faluban, Pátyon volt egy néni aki kezelte, így nem kellett messzire járni. Közben naponta torna otthon is. Ennek köszönhetően semmi nem látszik rajta. Sőt 9 hónaposan elindult és azon túl, hogy "r" és "L" betűket nem tudja kimondani nincs beszédhibája sem.:)

Nekünk nagyon nagy szerencsénk volt. A kórházban nem fűztek sok reményt hozzá, hogy egészséges lesz, mégis az lett!

43. manóvirág (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2011. jan. 24. 09:59
Nálam elmúltak a tolófájások és esett le a baba szívhangja :-(
2011. jan. 24. 09:42
nem :) elfogyott az erőm a végére kifáradtam, hiába kaptam oxigénmaszkot kába voltam, alig emlékszem valamire az egészből, igaz a vérnyomásom szülés alatt végig 200 volt, előtte "csak" 140
41. manóvirág (válaszként erre: 9. - Gandi76)
2011. jan. 24. 09:41
Mikor ilyen pozitív példákat olvasok, kicsit megnyugszok. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy várom a csodát. Minden rezzenését figyelem. Ha az oxigénhiány a beszédfejlődésben nyilvánul meg, azt is rendbe lehet tenni ugyanígy? Erről van valakinek tapasztalata?
40. manóvirág (válaszként erre: 39. - Jozsi.38)
2011. jan. 24. 09:38
Jó ezt hallani :-)) Nálad is azért volt talán vákum, mert elakadt? Holnapra kaptam időpontot egy Dévényes gyógytornászhoz :-)
2011. jan. 24. 09:03
szerintem a fejlődése abszolút normális kategória :) az én elsőm is vákumos rásegítéssel jött világra, a zárójelentésen is ugyanez szerepelt csak akkor még nem volt netem hogy utánanézzek. 11hónaposan már szaladt és az egyik legjobb mozgású gyerek az óvónők szerint
2011. jan. 24. 08:15
Hiszek benne, hogy egy újszülött nagyon jól tud regenerálódni. Az agykárosodás mértéke nagyon sok mindentől függhet, nem? Pl. hogy időben születik-e, egyéni adottságoktól, mennyi ideig nem jut oxigénhez.. Nem tudok sokat a témáról, csak amennyit utánaolvastam. A remény hal meg utoljára, mindenesetre bármit képes vagyok megtenni azért, hogy egészséges legyen a babám.
37. trapiti (válaszként erre: 36. - Kingi7)
2011. jan. 23. 23:13

Az oxitocinnak és a tüdejében maradó folyadéknak nem sok köze van egymáshoz... ill. nem értem, mit nem nyomott ki az oxitocin??? Az oxitocin egy a méh izomzatát összehúzó hormon, a baba tüdejéhez semmi köze.


Igen, lehet egészséges. Az Apgar érték egy pontrendszer, ami a születést követő első percekben jellemzi a baba életfunkcióit. Ha ez alacsonyabb, akkor az problémát jelez, ami akár keringési, akár légzési végeredményben a szervek oxigénellátását rontja. Az oxigénhiányra pedig az agy a legérzékenyebb.

Az agyat ért károsodások pedig később így vagy úgy de megmutatkoznak. Ezeknek a nagy része megfelelő kezeléssel jelentős mértékben ledolgozható vagy akár megszüntethető. Persze ennke hiányában is lehet egészsége a gyerek ha szerencséje van, de a korai kezeléssel többet lehet kihozni belőle. Én is hiszek Istenben, de hiszem azt is, hogy ami módunkban áll, azt magunknak is meg kell tenni az egészségünkért és a gyermekeinkért és nem csak ölbe tett kézzel várni a csodát. És persze egy diszlexiás vagy az átlagnál ügyetlenebb gyerek is egészséges, én mégis jobban szeretném ezeket megelőzni és nem elégszem meg azzal, hogy nem maradt tolókocsis. Biztosítékunk így sincs semmire, de legalább tudom, hogy ami tőlünk telt, azt megtettük. A többi már tényleg a Gondviselés dolga :)

36. kingi7 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2011. jan. 23. 22:34
Én úgy gondolom, hogy igen-meg így is érzem- A jó isten segít! Én benne bízom! :)nála inkább az lehetett, hogy a tüdejébe maradhatott folyadék, mert az oxitocin nem nyomta ki.Azért mert nem 10/10-es apgarral született, azért lehet egészséges egy gyermek... Van fordítva is...
35. trapiti (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2011. jan. 23. 22:29
Mázli. Reméljük 7-8-9 évesen is kopp-kopp-kopp lesz.
34. kingi7
2011. jan. 23. 22:23
Én csak azt tudom írni, hogy 5/9 volt az apgar, császárral született és nem lila, hanem padlizsán lila-szürke keverék volt a színe, fel se sírt, apja azt hitte ott marad de ahogy kipucolták, felnyöszörgött. Most 18 hónapos és kopp-kopp
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Incó)
2011. jan. 23. 22:22

Egy beszélgetést azért megér... ha jól reagál az anyuka, akkor sokat tudsz neki segíteni :)


A védőnőkről meg jobb nem beszélni - persze tisztelet a kivételnek - de nekem nincs jó tapasztalatom.

32. Incó (válaszként erre: 29. - Manóvirág)
2011. jan. 23. 22:18

[link]


Ajánlom ezt az oldalt, ha van időd olvasd el a lap alján található cikkeket az alap fejlődési fázisokat írja le.


Nálunk is 4 hónaposan forgott először Anna, de olyan 6 hónap a felső határ.


Én is gondban vagyok mostanság, mert a szomszédban lakik egy kisfiú, aki egyidős a lányommal. 11 hónapos és nem kúszik, mászik. Védőnő, gyerekorvos nem nagyon foglalkozik a dologgal. Anyuka értelmes és odafigyelő, de megbántani se akarom, viszont azt hiszem segítségre lenne szükségük. Nem igaz, hogy egy védőnőnek nem tűnik fel, hogy nem úgy fejlődik a mozgása a kisfiúnak...

31. trapiti (válaszként erre: 28. - Manóvirág)
2011. jan. 23. 22:11

Igen, 5 hetes korában fogadtuk örökbe. :)


A vérvétel a pillanatnyi állapotot tükrözi, akkor is csak a vérgáz vizsgálat (ha csináltak egyáltalán) de a néhány nappal vagy akár néhány órával korábbi állapotról semmilyen információt nem ad. Ez alapján azt mondani, hogy a szülés alatt nem volt oxigénhiánya egyszerűen átverés.


Forgás: a 3.-4. hónapban fordulnak meg, először általában hasról hátra.

Ahogyan láttam, hogyan vizsgálták és kezelték a kislányomat (pedig én a modszert és Dévény Annát is gyerekkorom óta ismerem) azt tapasztaltam, hogy én magam sem tudtam volna pontosan megítélni, van-e gond vele, ill. pontosan mekkora. A szakember mást és másként figyel a babán, voltak dolgok amik nekem fel sem tűntek, ott mégis észrevették, más dolgokról amik miatt aggódtam, kiderült, hogy nem is akkora probléma... Szóval ha gyanú van, a szakemberre kell bízni, de sajnos az átlag gyerekorvos nincs otthona témában.

30. trapiti (válaszként erre: 26. - Incó)
2011. jan. 23. 22:03

Maximálisan egyetértek. Sajnos a szülők egy része mintha személyes sértésnek venné, hogy az Ő gyerekével esetleg lehet valami probléma. Más része lusta arra, hogy ezzel az egésszel foglalkozzon - mert lássuk be, ez bizony rengeteg energiát, odafigyelést, és nem utolsó sorban pénzt igényel a szülők részéről. (Csak néhány részlet abból, amit mi végigcsináltunk: kb. 100 óra dévény torna, TB támogatással is 250000 ft + utiköltség, parkolási díj hetente 2x Bp egyik végéből a másikba. Itthon naponta tornáztattam ezalatt. Amióta a DSGM-et abbahagytuk TSMT torna itthon immár két éve heti 2-5 délután. Úszás heti több alkalommal 3 hónapos kora óta. Olyan óvoda, ami szintén fizetős, hogy megkapja azt az odafigyelést amir szüksége van stb stb stb. És mindezt a fizetésünkből finanszírozzuk, amit nem panasznak szánok, de pontosan tudom, hogy sajnos az átlagos keresetű vagy több gyermekes szülő képtelen előteremteni, hiszen mi is alig.

De sokszor azt látom, hogy azt sem teszik meg a gyerekért, ami nem kerülne pénzbe, csak energiába :(


A tanulási- magatartás és egyéb zavaraok tekintetében is igazad van. És mire ráeszmél a szülő hogy gond van, már késő... Az első 3-4 évben a legtöbb dolog eldől, a gyerek sínre kerül. Persze utána is lehet alakítani a dolgokat, de már nehezebb sokkal...

29. manóvirág (válaszként erre: 26. - Incó)
2011. jan. 23. 22:00

Az nem semmi, ha valaki ilyeneket füllent.. a saját gyereke ellen munkálkodik!

Mikor kell forognia egy babának? Először hátról fordul?

2011. jan. 23. 21:58

Van abban igazság, amit mondasz.. De a kórházban sem mondott semmit a gyerekorvos.. hogy mi a teendő.. Pár órával születés után megvizsgálták, vért is vettek tőle (a vér savasságát vizsgálták?), és annyit mondtak, hogy teljesen rendben van a baba, megnyugodhatok. Többször rákérdeztem utána (közben meg nyeltem a könnyeim), és mindig ugyanezt a választ kaptam. Csak napok múlva jött elő belőlem a félelem megint.

Holnap megkeresek egy Dévényest, veszteni nem fogok vele. Bár most még tényleg úgy tűnik, minden rendben vele, nagyon figyelek minden apróságra, dehát nyilván én nem érthetek úgy hozzá, mint egy szakember.

Örökbefogadtad a babád?

27. Incó (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2011. jan. 23. 21:55

Jól tippeled...


De ez az egész egészségügyre igaz, mert mindenki csak a saját területéhez ért igazán.

26. Incó (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2011. jan. 23. 21:52

Sajnos igazad van. Sőt mikor hazakerül egy problémásabb csecsemő, akkor sajna a gyerekorvosok és a védőnők sincsenek a helyzet magaslatán. (Persze van azért kivétel). Az édesanyának kell nagyon résen lenni úgy gondolom. Bármi furcsát észlel azonnal érdemes továbblépni, mert minden perc aranyat ér ilyenkor...


Egyébként meglepődve tapasztalom, hogy az anyukák is érdekesen reagálnak néha. Sokan a gyerekorvos kérdéseire finomítanak a dolgokon. Nemegy anyukával találkoztam akik füllentették, hogy a baba már forog vagy ül csakhogy ne kelljen továbbmenni. A másik meg mikor a baba súlyára vagy vérmérsékletére fogják a dolgot. Meggyőződésem, hogy emiatt van annyi tanulási nehézséggel küzdő gyerek ma.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook