Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Oxigénesvíz fórum

Oxigénesvíz (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 27. 15:40
A legtöbb oxigénes vízhez csapvizet használnak és drágán eladják...
2011. máj. 27. 15:30

1 hónapja iszom oxigénnel dúsított vizet, és kevésbé vagyok fáradékony, nem ásítozok például annyit mint korábban, tehát valószínű, hogy sokkal jobb a sejtjeim oxigénellátása.

Engem nem érdekel mások véleménye, jobban érzem magam tőle..mármint testileg. Szóval továbbra is iszom.

26. Várhegyi Márton (válaszként erre: 24. - WaterMan)
2011. máj. 27. 14:56

"Egy fórumban kritizálni egy a fórum témájával köszönő viszonyban sem lévő honlapot, csak azért, hogy megpróbálj hülyének beállítani, már igencsak személyeskedő kötözködés!"


Nézd! Ha én a hozzáértésedre vagyok kíváncsi, akkor elolvasom azokat az írásokat, amiket te írtál (vagy idéztél máshonnan).


"Még az is hibás, amit Te írtál, mivel a gyomornedv is egy pH TARTOMÁNYT fed le, nem egy fix pH-t."


Már írtam a másik topikban, hogy tipikus értékkel számoltam.


"Most ragadjak ki egy másik pH értéket a tartományból, és hazudtoljalak meg?"


Nyugodtan kiragadhatsz, de légy szíves, számolást is adj hozzá!

Most a kedvedért kiszámoltam egy többé-kevésbé szélsőséges értékkel: 1,5 l pH 4 gyomornedv (ilyen emésztés alatt jön csak létre egészségesekben) + 0,5 l pH 9 puffermentes víz. Az eredmény (századokra kerekítettem): pH 4,13 és pH 4,12. Egyre kíváncsibb vagyok, hogyan jött ki az az 5. tizedes (abszurd értékekkel akár ki is jöhet).


"Esetünkben a gyomorsav jelent problémát, ami több milliárdszoros hidrogénion többlettel rendelkezik, mint amit akár a 10-es pH-val rendelkező víz tartalmaz a hidrogénion hiányos OH (hidroxid) molekulából."


Utoljára írom le: a pH 8-10-es víz hidroxidion-koncentrációja (10^-6)-(10^-4) mol/dm^3. A gyomorsav/nedv protonkoncentrációja (10^-4)-(10^-1) mol/dm^3. A milliárdszoros különbség 9 nagyságrend.


"A hidrogénion különbség így itt elvileg végtelen."


Ennek a gondolatmenetnek mi értelme?

(Más kérdés, hogy szerintem olyan kémiai reaktor nincs, amiben az egyik anyagot csak adod a rendszerhez.)


"A szervezetben ez a különbség viszont csak egy nagyon nagy szám, én meg beírtam egy nagy számtartományt, világossá téve, hogy nincs és nincs is értelme pontos értéket meghatározni."


Már százszor kitárgyaltuk, hogy valóban roppantul kicsi a pH-eltérés.


"Ha viszont a magyarázatok érthetőségén tudsz úgy javítani, hogy a mozdonyszerelő és a szövőnő is tökéletesen értse annyira, hogy egy rafinált ügynök ne tudjon rásózni egy ilyen kütyüt,"


Megértem, hogy nehéz leegyszerűsíteni a problémát, de ettől még nem kell (fölsorolás teljesség igénye nélkül) nagyságrendi tévedéseket ejteni, az aktivitást tévesen magyarázni (egyáltalán minek behozni az aktivitást?), keverni a koncentrációt az abszolút mennyiséggel.

25. Várhegyi Márton (válaszként erre: 23. - WaterMan)
2011. máj. 27. 13:57

"Erre a kérdésedre: Akkor nem! Használd a keresőt!"


Milyen kulcsszavakkal keressek rá? Az "oxygenated water" bacteria kulcsszavakra a következőket kaptam: [link]


A 14 találat közül kettő címében szerepel a water, de egyiknek sincs semmi köze az oxigénesvíz-fogyasztáshoz.


"Ha elolvasod, hogy szabadul fel az oxigén"


Hol olvashatom el?


"Ha érdekel, talán kerekedj fel, ahogy én is tettem, és járj utána."


Hol járhatok utána? Melyik szaklapban publikálták az eredményt?


"Én is csak a saját szememnek hittem."


Én ezzel nem érvelnék a helyedben, de te tudod. Az UFO-kat is a saját szemükkel látják az emberek.


"viszont annak a súlyát sem veszem fel, hogy kijelentsem azt, hogy nem hatásos, annál is inkább, mert a placebo hatás biztos érvényesül."


Általában akkor hatásos valami, ha hatásosabb, mint a placebo. Ha nem hatásosabb, akkor nincs miről beszélni.


"én csak a szervezet és a kémiai reaktor közötti különbségre hoztam fel a példát, amit Te próbáltál összemosni."


Szerinted mit mostam össze mivel?


"Számolj tovább azzal, hogy ha csökken a pH (a vér pH értékére), hogy változik az ORP."


Erre a másik topikban ("Vízionizátorról tudtok véleményeket mondani?") reagálok.

24. WaterMan (válaszként erre: 21. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 24. 23:13

Nos! Egy fórumban kritizálni egy a fórum témájával köszönő viszonyban sem lévő honlapot, csak azért, hogy megpróbálj hülyének beállítani, már igencsak személyeskedő kötözködés! Az, hogy olyan feltűnő csúsztatásokkal élsz, hogy aztán saját magadat kell korrigálni, és még úgy sincs semmi köze ahhoz, amit én írtam, nem engem minősít:


„Igen-igen nagy tévedések (pl. a többmilliárdszoros különbség a gyomornedv hidrogénion- és a lúgos víz hidroxidiontartalmában valójában csak 100-szoros)”

„A "tartalom" nem szerencsés kifejezés itt, mivel térfogatok hiányában csak koncentrációkról lehet beszélni.”

Még az is hibás, amit Te írtál, mivel a gyomornedv is egy pH TARTOMÁNYT fed le, nem egy fix pH-t. Most ragadjak ki egy másik pH értéket a tartományból, és hazudtoljalak meg? Nem értem, hogy milyen élvezetet találsz ebben, én nem teszem.

Mindez persze lényegtelen, mert én sem gyomornedvet, sem térfogatot, sem koncentrációt sőt még időt sem határoztam meg:


„„Esetünkben a gyomorsav jelent problémát, ami több milliárdszoros hidrogénion többlettel rendelkezik, mint amit akár a 10-es pH-val rendelkező víz tartalmaz a hidrogénion hiányos OH (hidroxid) molekulából.”


Egyszerű kémiai reaktorban ez úgy néz ki, hogy van egy folyamatosan termelődő gyomorsavunk szemben egy x és fix mennyiségű lúgos vízzel. A hidrogénion különbség így itt elvileg végtelen. A szervezetben ez a különbség viszont csak egy nagyon nagy szám, én meg beírtam egy nagy számtartományt, világossá téve, hogy nincs és nincs is értelme pontos értéket meghatározni. De hogy megnyugodjál, hozzáteszem, hogy ha a vízivó a vízivást követő percekben elhalálozik, ez a különbség kisebb, de a téma lényege szempontjából még mindig meghatározóan nagy, ráadásul az elhalálozás miatt aktualitását vesztette.

Egyébként a számodra „zavaros magyarázatok” alapján annyi még neked is ki kellett volna derülni, hogy a szervezet teljes pufferkapacitását állítom szembe azzal a csekély mennyiségű hidroxid ionnal, amit az ionizált vízzel be tudsz vinni.

Ha viszont a magyarázatok érthetőségén tudsz úgy javítani, hogy a mozdonyszerelő és a szövőnő is tökéletesen értse annyira, hogy egy rafinált ügynök ne tudjon rásózni egy ilyen kütyüt, akkor azt meg is köszönöm, de ha nem tudsz jobban, akkor megkérlek, hogy kerüld a (burkolt) hülyézést.

23. WaterMan (válaszként erre: 20. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 24. 23:09

„Akkor nem is akarsz válaszolni a kérdéseimre?”

Erre a kérdésedre: Akkor nem! Használd a keresőt!


„Szerinted mitől van káros hatása?”

Ha elolvasod, hogy szabadul fel az oxigén, azonnal érteni fogod! Persze el is hiheted, hogy szelektál a káros meg a hasznos baktériumok között…


„Kontrollált körülmények között bizonyította valaki a működőképességét? Én nem tudok ilyenről, eddig csak anekdotákat hallottam.”

Ha érdekel, talán kerekedj fel, ahogy én is tettem, és járj utána. Én is csak a saját szememnek hittem. Az ivókúra hatását viszont nem igazolom (nem láthattam), viszont annak a súlyát sem veszem fel, hogy kijelentsem azt, hogy nem hatásos, annál is inkább, mert a placebo hatás biztos érvényesül. Az utolsó szalmaszál esetén meg az esetleges mellékhatásai már lényegtelenek.


„Ha azt akarod mondani, hogy a szervezetben vannak pH-korrigáló mechanizmusok, a "vizes közegben" meg nincsenek, akkor egyetértek.”

Nos ennek a megvitatására nem az oxigénes víz fórum szolgál, én csak a szervezet és a kémiai reaktor közötti különbségre hoztam fel a példát, amit Te próbáltál összemosni. De első lépéskén már jó irányba mozdulsz. Számolj tovább azzal, hogy ha csökken a pH (a vér pH értékére), hogy változik az ORP.

2011. máj. 17. 14:47

Korr.:

"a többmilliárdszoros különbség a gyomornedv hidrogénion- és a lúgos víz hidroxidiontartalmában valójában csak 100-szoros"


A "tartalom" nem szerencsés kifejezés itt, mivel térfogatok hiányában csak koncentrációkról lehet beszélni.

21. Várhegyi Márton (válaszként erre: 19. - WaterMan)
2011. máj. 17. 14:44
Elolvastam a honlapodon a "Lúgosító, lúgos víz, élettani hatások" c. részt. Igen-igen nagy tévedések (pl. a többmilliárdszoros különbség a gyomornedv hidrogénion- és a lúgos víz hidroxidiontartalmában valójában csak 100-szoros) és zavaros magyarázatok vannak benne. Kérdéses számomra, hogy ebből bárki megértené, miről van szó.
20. Várhegyi Márton (válaszként erre: 19. - WaterMan)
2011. máj. 17. 14:06

"Ha végigolvastad az előzményeket, láthatod, hogy egészséges emberek esetén veszélyesnek tartom a fogyasztását, így semmilyen formában nem fogom reklámozni."


Akkor nem is akarsz válaszolni a kérdéseimre?


"Bár a gyártó oxigénes vízként forgalmazza, én inkább oxidáló víznek nevezném"


Szerinted mitől van káros hatása?


"Egyébként magam is láttam, hogy nem gyógyuló fekélyes sebek esetén tényleg működik"


Kontrollált körülmények között bizonyította valaki a működőképességét? Én nem tudok ilyenről, eddig csak anekdotákat hallottam.


"Viszont vezesd le, hogy ha megiszod (a vízművek használja klórozáshoz, tehát megiszod), milyen irányba mozdul a vér és a sejtközi víztér pH-ja. Érdekes, nem? Pontosan az oxidáló hatás következménye."


Ha azt akarod mondani, hogy a szervezetben vannak pH-korrigáló mechanizmusok, a "vizes közegben" meg nincsenek, akkor egyetértek. Ettől még nem értem, mire akarsz kilyukadni. Mi a mechanizmus, amitől a redukáló vegyület lúgosító is lesz?

Neked magas szinten kell értened a kémiához, ha vízkémiával foglalkozol, felteszem, tudsz válaszolni a kérdésekre.

19. WaterMan (válaszként erre: 17. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 17. 13:52

Ha végigolvastad az előzményeket, láthatod, hogy egészséges emberek esetén veszélyesnek tartom a fogyasztását, így semmilyen formában nem fogom reklámozni. De nem a fizikai dúsításra gondoltam a gyártástechnológiánál. Bár a gyártó oxigénes vízként forgalmazza, én inkább oxidáló víznek nevezném, bár a H2O-hoz képest valóban rendelkezik oxigén többlettel. Egyébként magam is láttam, hogy nem gyógyuló fekélyes sebek esetén tényleg működik, ennek ellenére ugyan úgy nem ajánlom egészséges embereknek, mint ahogy a gyógyszereket sem.


A szervezet és az egyedényes kémiai reaktor közötti különbséget nagyon jól érzékelteti egy gyakorlati példa: Ha lúgos hypót öntesz egy pH 7,35 (a vér pH-ja) vizes közegbe, emelkedik a pH. Viszont vezesd le, hogy ha megiszod (a vízművek használja klórozáshoz, tehát megiszod), milyen irányba mozdul a vér és a sejtközi víztér pH-ja. Érdekes, nem? Pontosan az oxidáló hatás következménye.

2011. máj. 17. 11:50
(Egyébként a kémia és a fizika kémiai reaktorokban érvényes törvényszerűségei a sejten belül is érvényesek. A kémia és a fizika a sejten belül is kémia vagy fizika marad, csak általában több párhuzamos reakcióval kell számolni.)
17. Várhegyi Márton (válaszként erre: 16. - WaterMan)
2011. máj. 17. 11:47

"Ezen az oldalon kifejezetten tiltott bármilyen termék reklámozása, de igen, van olyan oxigénes víz, aminél ezt a hatást igazolták."


Hogyan szólt a kérdésem? Idézem:

"Ezt ki és melyik tudományos szakfolyóiratban publikálta?"

Nem termékre kérdeztem rá, hanem publikációra.


Egyébként sajnos az a hélyzet, hogy a bélrendszerben élő vagy élősködő baktériumok túlnyomó többsége aerob vagy fakultatív anaerob. Vagyis ezek aerotoleránsak, az oxigén nem fogja elpusztítani őket. (Nagyon nagy oxigénnyomásokra ez nem feltétlenül igaz.)


"Kicsit olvass utána a különböző oxigénes vizek gyártástechnológiáinak, hamar megtalálod a kézenfekvő választ."


A gyártástechnológia az, hogy nagy nyomású oxigéngázzal ekvilibráltatják a rendszert (fizikai oldódás).

Tehát hogyan is képződnek a hidroxidionok?


"Ne egyszerű kémiai reaktorban gondolkodj (de sokan elkövetik ezt a hibát!), hanem a szervezeten belüli élettani folyamatokra, szigorúan szabályozott változókra, ahol a leírtak mindenképpen helytállóak."


Orvostanhallgató vagyok, nem kémiai reaktorokban gondolkodom. De ez most nem orvosbiológiai, hanem általános kémiai probléma.

Mik azok az élettani folyamatok, "szigorúan szabályozott változók", amik miatt a redukáló hatású vegyületek lúgosítanak?

16. WaterMan (válaszként erre: 14. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 17. 11:36

Ezt ki és melyik tudományos szakfolyóiratban publikálta?

Elég nagy oxigéntenzió alakul ki ilyen víz fogyasztásakor a vékony- vagy a vastagbélben ahhoz, hogy elpusztítsa a bélben lévő baktériumokat?


Ezen az oldalon kifejezetten tiltott bármilyen termék reklámozása, de igen, van olyan oxigénes víz, aminél ezt a hatást igazolták. Akit érdekel, úgy is munkára fogja a guglit.


Milyen olyan redoxreakcióban keletkeznek hidroxidionok, ami szobahőmérséklet környékén számottevően lejátszódik, és a pH-t mérhető mértékben megváltoztatja?


Kicsit olvass utána a különböző oxigénes vizek gyártástechnológiáinak, hamar megtalálod a kézenfekvő választ.


Az oxidációt-redukciót ne keverjük a protolitikus reakciókkal! Van olyan redoxreakció, ami pH-változást okoz, de ettől még a kettő elvileg különbözik.


Ne egyszerű kémiai reaktorban gondolkodj (de sokan elkövetik ezt a hibát!), hanem a szervezeten belüli élettani folyamatokra, szigorúan szabályozott változókra, ahol a leírtak mindenképpen helytállóak. Ezernyi publikációt olvashatsz erről is.

2011. máj. 17. 09:43
Az oxigénes víz a szkeptikusoknál is téma: [link]
14. Várhegyi Márton (válaszként erre: 10. - WaterMan)
2011. máj. 17. 09:27

"Nagyobb mennyiségű oxigén bélrendszerbe juttatása vízben oldva elsősorban a bélrendszer fertőzéses, gyulladásos, daganatos betegségeire gyakorol jótékony hatást, a beteg sejtek és a kórokozók oxidációjával elpusztítva azokat."


Ezt ki és melyik tudományos szakfolyóiratban publikálta?

Elég nagy oxigéntenzió alakul ki ilyen víz fogyasztásakor a vékony- vagy a vastagbélben ahhoz, hogy elpusztítsa a bélben lévő baktériumokat?


"Az oxigéntöbblet valóban lúgos irányba tolja el a víz pH-ját , mivel a H2O vízmolekulák egy részéből a többlet oxigén miatt óhatatlanul keletkeznek hidroxidionok (OH-)"


Milyen olyan redoxreakcióban keletkeznek hidroxidionok, ami szobahőmérséklet környékén számottevően lejátszódik, és a pH-t mérhető mértékben megváltoztatja?


"oxidáló (savasít) ill. redukáló (antioxidáns) képessége (lúgosít)."


Az oxidációt-redukciót ne keverjük a protolitikus reakciókkal! Van olyan redoxreakció, ami pH-változást okoz, de ettől még a kettő elvileg különbözik.

13. WaterMan (válaszként erre: 11. - C9cd845d08)
2010. aug. 10. 09:55
Kezeljük úgy mint a gyógyszereket. Roncsolja a beteg sejteket (ezek gyengébbek, ezen alapul a kemoterápiás kezelés is) és a betegséget okozó kórokozókat, de természetesen az egészséges bélflórát, sejteket sem kíméli. Az egyik ilyen gyártó napi egy pohárnyi fogyasztását ajánlja az egészséges embereknek megelőzésre. Ha viszont komolyabb betegségben szenved valaki, a gyógyulásig akár a teljes napi vízmennyiséget is felveheti vele.
12. c9cd845d08 (válaszként erre: 11. - C9cd845d08)
2010. aug. 9. 20:14
mármint az oxigénes szifonra gondoltam...
11. c9cd845d08 (válaszként erre: 10. - WaterMan)
2010. aug. 9. 20:12
Mennyi az a mennyiség ami még egészséges?
2010. aug. 8. 17:12
Nagyobb mennyiségű oxigén bélrendszerbe juttatása vízben oldva elsősorban a bélrendszer fertőzéses, gyulladásos, daganatos betegségeire gyakorol jótékony hatást, a beteg sejtek és a kórokozók oxidációjával elpusztítva azokat. Valamennyi daganatos sejt, különféle kórokozók még egy egészséges ember bélrendszerében is van, így mérsékelt fogyasztása mindenkinek jót tesz, de nem szabad elfelejteni, hogy a bevitt oxigén nem válogat, az egészséges bélflóránkat (hasznos baktériumokat) is rongálja, és gyengíti az antioxidánsok hatását. Még egy közkeletű tévedés: a lúgosítás. (pH = Hidrogénion kitevő, ami a hidrogénion koncentrációtól ill. a hidrogénion aktivitástól függ.) Az oxigéntöbblet valóban lúgos irányba tolja el a víz pH-ját , mivel a H2O vízmolekulák egy részéből a többlet oxigén miatt óhatatlanul keletkeznek hidroxidionok (OH-), vagyis ugyan az a hatás lép fel, mintha a hidrogént vonnánk el. Viszont a szervezetünk pH-ját (ezen leginkább a vér pH-ját értjük, hiszen az a szervezet minden pontján más és más, pl. a tápcsatorna pH-ja felváltva lúgos, savas) nem a fogyasztott víz, vagy élelmiszer pH-ja módosítja, hanem oxidáló (savasít) ill. redukáló (antioxidáns) képessége (lúgosít). Így lehet, hogy az olyan ételek, mint pl. a kovászos uborka, savanyú káposzta, citrom, C-vitamin, stb. savasságuk ellenére kiváló lúgosítók mégpedig pontosan redukáló (antioxidáns) hatásuk miatt. Az oxigénes víz viszont ugyan úgy oxidáns (oxidáló), mint pl. a tartósítószerek, nehézfémek, vagy a klór az ivóvízben. Érdemes tehát az oxigénezett vízből az egészségi állapotunknak megfelelő mennyiségben fogyasztani csak.
2010. aug. 1. 16:49

Sziasztok!

Én most kaptam ajándékba ilyen oxigénes szifont, ez az a fajta amibe oxigén patront kell csavarni.

Nagyon jó a hatása, frissebbnek érzem magam tőle és ráadásul lúgosít is.

A műanyag palackokban árusított oxigénes vizek a nyomába sem lépnek.

2009. szept. 2. 11:15

Sziasztok!

Én ismerem a terméket, nekem is van. Nem olcsó, de nálam bevált. Crohn beteg vagyok és nekem a használat óta sokkal jobb a közérzetem, valamint a teherbíró képességem. Persze nem csodaszer és csak kiegészítő terápiaként használom, de kizárólag pozitívumokat tudok elmondani róla az árát kivéve. A termékkel egyébként egy orosházi természetgyógyász hölgynél találkoztam, aki tulajdonképpen megmentette az életem. A Crohne diagnosztizálása után 18kg fogytam állandó 39-40 fokos lázam volt és annyira le voltam gyengülve, hogy saját súlyomat sem bírtam el. Az orvosok a szteroidoktól kezdve mindenféle kísérleti gyógyszereket nyomtak belém csaknem eredménytelenül. Ekkor kerültem kapcsolatban a Fehér Lótusz Természetgyógyászati Rendelővel Orosházán. A kezelések meghozták az eredményt, visszanyertem a versenysúlyom :), újra sportolok és teljes életet tudok élni. Ezt leginkább Orsinak köszönhetem és az általa előírt terápiás kezeléseknek, melynek része az általatok is említett oxigénes víz. Nem írok ide webcímet, mert nem akarok senkit reklámozni. Akit további részletek érdekelnek azok a rendelő nevére rákeresve úgy is megtalálják az oldalt,ahol egyébként egy külön menüpont van az oxigénes vízről. Amiért külön ajánlani tudom, hogy a vásárlás előtt nyugodtan kérdezhetsz tőle a bajoddal kapcsolatban, nem fogja csak a saját haszna miatt rád tukmálni a szifont. Szerintem érdemes elolvasni a vendégkönyvet is,-én anno az alapján döntöttem mellette.

2009. aug. 1. 15:08
Egy szifonról van szó,amibe 1 liter vizet töltünk és patront tekerünk rá,pont úgy,mint a szódásüvegekre meg a habszifonra a habpatront.Csak ez oxigénnel tölti meg a vizet,amit gyorsan meg kell inni,mert elszáll belőle az oxigén.Ez állítólag erősíti az immunrendszert és különféle betegségekre jó.Erről szeretnék többet tudni,mennyire éri meg megvenni 39990 forintért.Jár hozzá 20 patron,amit később cserélni lehet.Már Gyulán,Békéscsabán vannak üzletek,ahol cserelehetőség van.Én most hallottam róla.
2009. aug. 1. 11:43
Szerintem kiskesztyű nem a víztisztitóra gondolt, hanem az oxigénes vízgépre.-Én is arrol irtam:)
2009. aug. 1. 08:50
Szerintem kiskesztyű nem a víztisztitóra gondolt,hanem az oxigénes vízgépre. Tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, viszont éppen most hoztam be róla egy szórólapot,miszerint nagyon hatásos és egészséges...persze tudjuk, hogy a szórólap, az a néma eladó, tehát kicsit tupírozza a dolgokat.
4. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Kiskesztyű)
2009. júl. 31. 22:51
Apuméknak van.Elég drága sztem ahoz h csak leszűri vmit csinál a vizzel.Nemhinném h megéri.Nem hallottam tőle semmi csodáról.Lehet h már nem is használják,kinek van mindg arra ideje h 1.5-2 liter vizet "kimosson".:S
3. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - Kiskesztyű)
2009. júl. 31. 22:20

Házilag lehet készíteni?

Egy fürdőféléről olvastam, ahol hasonlót használnak gyógykezelésre.

2009. júl. 31. 21:22

Hát, most zavarba jöttem.

Miről is beszélsz?

A szódavízről? Nem ez nem valószínű, mert azt nem oxigénes víznek hívják. Az csak mezeien "buborékos".

Mond csak, muszáj ennyi mindenféle gagyi félinformációval fűszerezni a mindennapokat?

2009. júl. 31. 20:32
Iszik valaki oxigénes vizet?Olyat,amit otthon készítünk.Mint a szódásüveg,csak a patronbanban oxigén van.Tapasztalatokat várok.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook