Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodással itthon dolgozni fórum

Óvodással itthon dolgozni (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvodással itthon dolgozni

14. havanesekutyus (válaszként erre: 4. - Plussmacee)
2020. ápr. 15. 10:22

Ha anyósod főz, az már eleve nagy segítség. Valószínűleg veletek lakik, vagy nagyom közel. Feltételezem, a gyerekeket is rá tudod bízni hébe-hóba, vagy akár minden nap valamennyi időre.

Szóval ne hasonlítsd össze magad azzal, aki mindent egyedül old meg.

2020. ápr. 15. 09:02
Hát őőő. Az én lányaim 3 és 6 évesek, azaz kB olyan idősek mint a cikk írói. Ilyen otthoni kis maszat játéktól soha nem fáradnänak el délre. Ha délelőtt mondjuk 2 órát túrázunk, akkor esetleg (mondom esetleg! De általában nem alszanak) reggel viszont mindannyian kB 8-9ig és pont reggel vannak el a legjobban nélkülem. Én meg biztos fel nem kelek hajnalban főzni, azt együtt szoktuk. Meg takarítani, pakolni is, ugyanis ha soha nem tanulják meg, akkor még 10 év múlva is szolgálhatom ki őket. Home office főleg este megy nálam, meg rendszeresen beugrok az irodába, a párom is itthon van. Én úgy látom, hogy az egyedüli megoldás arra hogy se mi se a szomszédok ne őrüljenek meg, a rendszeres hosszú séta, ha meg sürgős munka van, akkor marad a tévé, ez van.
12. be95e6ff22 (válaszként erre: 4. - Plussmacee)
2020. ápr. 3. 15:48
Kimondtál egy fontos dolgot:anyósod főz.Az,hogy főtt étel kerüljön minden nap az asztalra,sok-sok idő.Felér egy fél műszakkal.Aki nem csinálja,hajlamos azt hinni,hogy csak pikk-pakk összedobja az ember a kaját,de ez nem így van.Az egy külön nőtípus,akire más főz.
2020. ápr. 3. 10:50

Ez lenne az ideális, de nem ez van sajnos.

Főleg ahol mind két szülő home officében, felelős beosztásban.

10. matyera (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2020. ápr. 2. 09:19
😂😂 én is imádom az olyan nagyokosokat, akik osztják az észt, de gyereket közelről még nem láttak...pfff..
9. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2020. ápr. 2. 01:59
ilyen
8. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - MegoldOmmm)
2020. ápr. 2. 01:59

Ahogy azt egy gyerektelen elképzeli.

Elméletben valóban ulyen:-)

7. matyera (válaszként erre: 5. - MegoldOmmm)
2020. ápr. 1. 21:03
Szerintem még egy nagy kamu vagy. Minek kell ennyire nyalasnak lenni? Szeretetzsák...booooa..
6. MegoldOmmm (válaszként erre: 4. - Plussmacee)
2020. ápr. 1. 20:52
Kitartás! Próbálj saját rendszert kialakítani.
2020. ápr. 1. 20:51

Sok "munkám" van benne, nem magától megy. A foglalkoztató csomagokat rendre ki kell találni, hogy tényleg hatásosak legyenek és újdonságként hassanak, a gyerekekre mindig fél füllel figyelni kell, munka közben is, hogy a problémákat még csírájában elcsípje az ember, minden napra készülni kell előre.

Az alvás kevés, a kávé sok. De ez a gyerekekkel jár. :)

2020. ápr. 1. 20:40

Szintén 2 kisgyerkőc anyukájaként mondom, abszolút hihető és le a kalappal előttetek. Nálunk sem ilyen gördülékeny sajnos a dolog, de közelít, és csak a lustaságom ami gátat szab (reggel szeretek addig aludni mint a gyerekek 😅)


Egyébként a nők nagggyon nagy része hihetetlen szarul menedzseli a családi életét, barátnőkön is látom. 1 óvodás gyerekkel jobban el vannak havazva mint én 2 3év alattival. Igaz nálunk anyós főz, az nagy segítség és még házi kosztot is ehetünk, de ha nem így lenne is megoldanám (korábban kelnék, mert 2gyerek mellett tényleg nem lehet főzni plána ha van egy 1éves aki állandóan anyával akar lenni)


Szóval lányok, kevesebb kifogás, munkára fel!


Ui. a déli altatás belőlem is sokat kivesz mert 20percig simi mese utána alig térek magamhoz 2kávétól de ez egy jó ötlet kipróbálom! :)

2020. márc. 29. 08:29
Idilli.Nincs jogom véleményt alkotni mert nincs gyerekem, de kisgyerekes ismerőseimtől nem ennyire gördülékeny mindennapokról hallok.Posztoló szerencsés, hogy nem kell főznie, bár én az itthon készített ételt most jóval biztonságosabbnak tartom a rendeltnél.
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - MegoldOmmm)
2020. márc. 28. 20:02
Túl ideális a kép, nem hihető.
2020. márc. 27. 09:35
Ellátni a munkahelyi feladatokat és óvónőként is funkcionálni egyszerre idehaza... Hát nem könnyű. Az elmúlt két hétben már belekóstolhatott, akit érint. Néhány tapasztalatomat szeretném veletek megosztani, hátha megihlet, megsegít valakit.

Ugrás a teljes írásra: Óvodással itthon dolgozni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook