Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beszokás, betegség. fórum

Óvodai beszokás, betegség. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 2. 20:51

hát nem gyógyulunk:( újabb gyógyszerek , kedden megyünk vissza.

remélem már meggyógyul a kicsi fiam végre.

49. dj.cica (válaszként erre: 48. - Mariann7533)
2009. szept. 30. 16:33

az ovonénik és a dadusok is aranyosak.Megetetik őket ha kell stb....

szóval velük meg vagyok elégedve

48. Mariann7533 (válaszként erre: 45. - Dj.cica)
2009. szept. 30. 09:53
Hát nehéz ügy.Az óvonénik aranyosak?Mert sokszor az is segít,hogy pátyolgatják kicsit az újjakat,ölbe veszik,ha nem akarnak enni,mellé ülnek,együtt esznek,és ez sokat számít.
47. dj.cica (válaszként erre: 44. - Petra523)
2009. szept. 30. 09:22
Ez egy nehéz ügy.Nekem már nem viseli el a pelust.Remélem ha majd végre beszokik ismét visszatérünk a tiszta éjszakákra.
46. dj.cica (válaszként erre: 42. - F0b1dee608)
2009. szept. 30. 09:20
Akkor az jó.Mi is októberben töltjük a 3-at:)
45. dj.cica (válaszként erre: 41. - Mariann7533)
2009. szept. 30. 09:20

szia

Nincs sajna,az anyosom ott dolgozik és mikor 2 után végez valamikor megy át érte.Tehát alvás után tud csak érte menni.

44. petra523 (válaszként erre: 26. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 20:38
Én most visszaadtam a lányomra éjszakára a pelust, pedig neki sem kellett kb 2 hónapig. Nála az a baj, hogy olyan mélyen alszik, hogy arra sem ébred fel, ha már bepisilt. Így hiába keltem éjjel akár 2 óránként ellenőrizni, többször is volt, hogy a kihűlt pisiben szundizott:( Attól féltem, hogy megfázik a veséje, így inkább újból pelust vettem. Ha van valakinek valami ötlete, hogy lehet róla leszoktatni, szívesen fogadom!
2009. szept. 29. 20:32
Mi jövő héten hétfőn kezdjük az ovit. Bár remélem, nem fog minden nyavaját összeszedni egyből, mert már több, mint egy éve bölcsis, így egy kicsit talán edzettebb a szervezete. Én aloés c-vitamint és multivitamint adok neki, eddig bevált. Ja, és beszereztem tetű elleni hajszeszt, mert az oviban tetűjárvány van, jó lenne elkerülni...
42. f0b1dee608 (válaszként erre: 39. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 18:46
Mi októberben leszünk 3évesek és azt hiszem,hogy 1éves kortól lehet adni.
41. Mariann7533 (válaszként erre: 40. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 17:41
Édes manó.Igen azt mondják,hogy ez egy dacolás.Nem tudom.Nincs nagyszülő,aki egy ideig elhozza ebéd után?Tudom,hogy sok helyen nem megoldható,de ha nálatok igen,akkor egy ideig lehet,hogy jobb lenne.Csak amíg bele nem rázódik.
40. dj.cica (válaszként erre: 37. - Mariann7533)
2009. szept. 29. 17:23

Én augusztus közepétöl mentem vissza dolgozni,akkor kezdödtek a problámék,aztán jött az ovi is.Szóval megértem min mehet keresztül,de probálom azért bátoritani.Nehéz ügy még úgyis ha nem beteg a gyerek,hát még úgy hogy 1 hét ovi egy hét betegség.

Most olyan elesett a drága,észrevettem hogy a bepisilés meg a dacolás védekezés nála a változások ellen.

39. dj.cica (válaszként erre: 35. - F0b1dee608)
2009. szept. 29. 17:19
Most nekem multivitamint kap,de immunerösitöt is akarok,lehet a cebionnak kiprobálom a szirupját.Hány éves kortól lehet? mi csak most leszünk 3 évesek.
38. dj.cica (válaszként erre: 36. - 0f4d8711e7)
2009. szept. 29. 17:18

akkor ezért nem kaptad meg:(

na majd írok ismét:)

37. Mariann7533 (válaszként erre: 30. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 11:52
Nem olyan egyszerü a beszokás.Most gondold el,hogy eddig mindig veled volt,szeret otthon lenni,és egyszer csak számára idegen gyerekek között,idegen óvonénikkel van körülvéve.Nagyon rugalmasok a gyerekek,de van olyan gyerkőc,aki nehezen vált.Tudod az én lányomnál a suliban is volt egy hét,amikor haza akart jönni,és azt mondta,hogy még meg kell szoknia,hogy egész nap ott van.Hát majdnem elbőgtem magam.Úgyhogy az iskolában is van beszoktatási időszak,nemhogy az oviban.Ez normális.Mondjuk én ebéd után mindig elhozom a fiam,és a lányomat is mindig elhoztam,mivel a kicsivel itthon vagyok,és megtehetem.Aki viszont dolgozik,annak muszáj benn altatni,és persze,hogy hiányzik anya,apa.
36. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 19. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 10:37
nem kaptam privit!!!!! nem is olyan régen véletlen törlődtem is a hoxáról, de visszaraktak. :P
35. f0b1dee608 (válaszként erre: 29. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 10:10

Én a Béres cseppet adtam téli időszakba C-vitaminnal.Nekünk bejött.

Most van a Cebionnak az immunerősítő szirupja,kíváncsi vagyok,hat-e.

Egyébként én is próbálkozok homeós szerekkel+most vettem mindkét gyerkőcnek borostyánláncot.

Meglátjuk.

34. f0b1dee608 (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2009. szept. 29. 10:08

Szia!

Az én kislányom is be-bepisilt2 és fél évesen,de mára már ügyesen szól mindenért.Amikor bele van merülve a játékba akkor néha becsurrant 1-2 csepp erejéig.Az éjszakák zökkenőmentesek,ritkán van pisi.(1hó/1).

Remélem nem esik vissza az oviba.

2009. szept. 29. 10:01
Megyek én is, de aki tud segítsen köszönöm! Főzök lecsót. :-)
32. L.Niki18 (válaszként erre: 29. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 10:00
Nekünk a homeopátiás szerek bejöttek.
2009. szept. 29. 09:59
most mennem kell.majd késöbb visszanézek.
30. dj.cica (válaszként erre: 25. - Mariann7533)
2009. szept. 29. 09:59
szia nekem napközbe elvan az oviban,de sokszor akart telefonálni eleinte,utána meg mindig azt kérdezte ha rájött ,hogy mikor jön érte anyuci vagy apuci.
29. dj.cica (válaszként erre: 24. - Papp Szilvia)
2009. szept. 29. 09:57

tudom most jön majd a hidegebb idö,bele se merek gondolni....

A munkahelyem nem tudom meddig tolerálja majd ezt.

a doki most valami immunerösitöt akar neki majd adni.Valaki tud ezekröl valamit?

28. L.Niki18 (válaszként erre: 26. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:57
Köszi a választ! Hát nekem napközben is bepisil simán. De néha kéreckedik wc-re. De ennyi.
2009. szept. 29. 09:56
Nem tud senki sem segíteni? :-(
26. dj.cica (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2009. szept. 29. 09:55
fél év még sok idö.Nekem a délutáni alvásnál pisilt be.Most hogy ovis lett meg elötte már visszamentem dolgozni azóta szinte minden éjjel bepisil sajnos,pedig az éjszakai leszokás egyik napról ment a másikra és 2 hónapig két baleset volt.Most meg mindennap szenvedünk evvel is.
2009. szept. 29. 09:53
Sziasztok,én már gyakorló anyuka vagyok ebben a témában.Igen sajnos eleinte többször lesznek betegek,mert hát egy közösségben minden van.És elég,ha egy beteg gyerkőcöt bevisznek,és már fertőzi is a többit.És nem akarok elszomorítani senkit,de még ezután jön a hidegebb idő,és hát az mindig több betegséggel jár.A beszoktatás pedig minden gyereknél más és más.Nekem a nagylányom,aki már elsős,na őt nehezebb volt beszoktatni.Sokszor ment be sírva,de higyjétek el,hogy sok gyerek csak addig sír,amíg beviszik a terembe.Ott utánna már játszanak,reggeliznek,és semmi probléma nincs.A fiam most kiscsoportos,de ő már ismerte az ovit,az óvonéniket,nála egy percig nem volt probléma,de neki már hazai terep volt,hisz a nővére által ismerős volt neki.A kicsi lányommal is könnyebb lesz valószínüleg,mert ővele is megyek a tesóért.Úgyhogy mindenkinek kitartást,és jó óvodai létet.
2009. szept. 29. 09:49

Szia!


Átfog menni ezen a betegeskedésen, megerősödik és hozzászokik a szervezete nem sokára. De készülj fel hogy lesz még egy pár csak ebben az évben (bárányhimlő, influenza, megfázás...sajna nem minden szülő marad otthon a gyerekkel ha beteg, inkább bedobja az oviba aztán fél csoport nem megsy utána...)

2009. szept. 29. 09:48
Sziasztok! Mi Németországban élünk, mi is nemsokára kezdjük az ovit. Kisfiam most 2 és fél éves volt szeptemberben. Még nem sbatiszta. Így nem tudom, hogy fel fogják e venni, otthon biztosan nem vennék fel, vagy tévedek? Bár még 3 éves koráig szobatiszta lehet, addig még van erre fél évünk. Szokott kéreckedni már a wc-re (wc szűkítő) bele is pisil, de pl. kakilni még nem kakilt bele. A bili meg nem tetszett neki régen sem. A wc-re jobban ráül. Mit tegyek? És ha még nem lesz szobatiszta az ovikezdésre? :-S
2009. szept. 29. 09:47

Sziasztok!

Mi október végén kezdjük az ovit,mert akkor tölti a 3évet,de már most be lehet menni egy-egy napra szokatás képpen.

Félek,hogy nem lesz egyszerű,egészségügyileg is,de általában a gyerekek ilyenkor "lerobbanak" egy kicsit,mert eddig csak otthon volt az anyukával(ha nem járt bölcsibe),nem találkozott a szervezete annyi bacival és hozzá kell "szokjon".

Sajnos ez lehet rövidebb és hosszabb lefutású dolog.

Ami pedig a beszokást illeti sok gyerkőc sír az anyuka után,de megszokják idővel.Van,aki sose szeret járni az oviba.Ebben nagy szerepe van az óvónőnek,hogy megszerettesse magát a gyerekkel,ne érje őt még plusz trauma.

Az anyósom óvónő,így volt alkalmam sok mindenbe "bele látni".


Az anyósom óvón

2009. szept. 29. 09:44

Nálunk amúgy úgy volt az elsö naptól fogva hogy alvás utánig ott kellett hagyni.elsö nap nem aludtak,de a többi nap már igen.

akkor már pár nap után abbamaradt a sírás.

de betegség után már keményebb:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook