Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Összemostam a fekete ruhákat egy papírzsebkendővel. Mit tegyek? fórum

Összemostam a fekete ruhákat egy papírzsebkendővel. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 1. 18:42
ígyvan! Nagyon jó! Nyom nélkül eltűntetett mindent a ruháról. :D
2013. aug. 31. 23:33
Úgyhogy próbáljátok csak ki a széles cellux- ragasztószalagot, ami nem is drága, és meglátjátok, milyen jól működik..
2013. aug. 31. 23:32
De persze a széles, az jobban felszed mindent.. de minden rá is tapad szépen..
21. 36a26f5226 (válaszként erre: 20. - Gracielita)
2013. aug. 31. 23:32

Igen, írd csak meg.. :))


A cellux ragasztó milyen kitűnő szöszmösz leszedő..

2013. aug. 31. 21:11
Írtó hálás vagyok midnenkinek! Sikerült eltűntetnem az összes ruháról a szöszt még mielőtt anyumnak feltűnt volna. (Egyébként kifordítva mostam,d eígyis nagyon csúnya volt minden.) Még egy nagyon hatásos módszert tanultam ma, amit nem tudtam! :D
2013. aug. 31. 20:32
Gyakorlott zsebkendőkimosó vagyok! A ragasztószalag tuti! Én a barnás színű széles ragasztószalagot szeretem leginkább erre a célra. Macskaszőrre is jó! Szépen csíkonként végig tapogatod az adott területet, jól rádörzsölöd a ragasztót, majd erőteljesen lerántod, mint a kozmetikus a gyantát szőrtelenítéskor! Persze a ruhádnak nem fáj, ne kíméld! Utána ecetes vízzel át lehet mosni. Az ecet szaga egy idő után elpárolog, és egy ,,tiszta'' szag marad utána, merthogy az ecet szagtalanító is.
18. vikuka
2013. aug. 31. 20:11
van a vastag ragasztó szalag húzz le egy 15cm csíkot. tedd a ruhádra nyomogasd jól rá és húzd le mint egy matricát. ezt tedd a ruha minden részével. azonnal tűnik a zsepi. ha sok van a szalagon tépj le egy újabb 15cm és ismételd! olcsó azonnali hatás ne parázz! zsebe zsepit:))) jó még jobb mint a mobil:)))
17. sanyinak (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. aug. 31. 20:08
Használj textil zsebkendőt, amíg meg nem szárad a pzs!
16. garamond (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. aug. 31. 18:51
Én soxor járok így(éljen a sok zsebes nadrág), semmi gond, hagyd megszáradni, aztán kefével szépen ki lehet szedni. Ja, és nem árt a feketét egyébként is kifordítva mosni.
2013. aug. 31. 18:01

Legközelebb nézd meg a zsebeket.


Egyébként ezzel a hengeres kütyüvel tök jól leszedhetőek a szöszök. :)

2013. aug. 31. 17:02

Én is jártam már így...

Kirázni, lekefélni,kézzel leszedni, majd újra mosni rendesen, nem öblíteni. Ha még így is marad rajta, akkor kefélni, vagy szösztelenítő hengerrel leszedni a maradékot.

2013. aug. 31. 16:39

tudod, mivel lehet jól leszedni?


Széles cellux ragasztóval.. régi nevén tixó.


Minden szöszömöszt felszed, minden rátapad.. én is azt használom a fekete nadrágomhoz..

12. bowie
2013. aug. 31. 16:30
Rázd ki, aztán, ha megszáradt és nincs otthon szösztelenítő hengered, se ruhakeféd, akkor egy széles fajta ragasztócsík is megteszi. Tudod, ami olyan, mint a cellux, csak széles. Rásimít, felhúz, és szépen rátapadnak a szöszök.
11. zseba
2013. aug. 31. 16:24
Egyszer nekem is sikerül így járnom! Még vizesen átkeféltem puha ruhakefével a ruhákat, meg ahol kellett kézzel lecsipkedtem a szöszöket és utána újra kimostam a ruhákat. Teljesen eltűnt róla a szösz.
2013. aug. 31. 16:17

Káromkodj! :)


Kirázás, újraöblítés, majd szárazon szösz-mösz kefével leszedni a maradékot!

2013. aug. 31. 16:14

Sztem az ecet csak frissít a a színeket, de a fehér moszotkákból nem hoz ki semmit.


Én kiráznám, megszárítanám, aztán ismét pickosul kiráznám, ami így is benne marad azt sokszori öblítéssel, centrivel megpróbálnám a minimálisra csökkenteni és ha még szükséges, akkor marad a jó öreg ruhakefe a végére.

8. Anika70 (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2013. aug. 31. 15:35
Már én is porszívóztam emiatt ruhát:-))))
2013. aug. 31. 15:22
Arra is gondoltam hogy a porszívó csövével szépen "kiporszívózom" a ruhákat. :D Hátha sikerülne. Akkor megújítanám a porszívó jelentését. :D
2013. aug. 31. 15:22
De az ecettől nem lesz büdös? Ha megszárad midnenképp megpróbálom először kirázni, de elég durva, nem biztos hogy sikerülni fog.
2013. aug. 31. 15:20
Ecetet önts az öblítő taratóba és őblítsd át, de előtte rázd ki jól a ruhákat.
2013. aug. 31. 15:19
menjél végig rajtuk ruhaszösztelenítő hengerrel (nemtom mi a hivatalos neve), aztán mosd ki újra.
3. ranna (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. aug. 31. 15:19
Hagyd megszáradni és kirázod ill. valami ruhakefével lekeféled.
2013. aug. 31. 15:18
Azóta már kétszer is kimosattam az összes ruhát, de semmit nem segített. Így nem hordhatom!
2013. aug. 31. 15:17
Összemostam a fekete ruhákat egy papírzsebkendővel. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook