Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Osho - bölcsességek fórum

Osho - bölcsességek (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 2. 14:30
Osho szélhámos és köztörvényes bűnöző volt. Az általa becsapottak pénzéből drága autókat és repülőt vett magának. Gyönyörű gondolatok! Gratulálok!
2009. okt. 31. 14:58

“Kétféle beszélgetés van.

Az egyik, amikor mondom a magamét. Amikor önmagamat akarom érvényesíteni. Szavakkal hatalmat lehet szerezni, olyan világot, amely csakis rólam szól, amelyben én vagyok a fontos: amit én gondolok, én érzek, én élek, én fájok – színjátékot, melyben én vagyok a főszereplő.

Aki a magáét mondja: egyedül van. Olyan világban él, ahol senkinek sincs köze hozzá.

Ennél pontosabban nem lehet elmondani azt a helyzetet, amelyben élünk, s amit úgy is nevezhetünk: a szeretetlenség világa. Aki csak mondja a magáét, annak nincs szüksége barát­ra, testvérre, feleségre. Csak közönség kell neki.

A másik fajta beszélgetés az, amikor valaki társat keres. Ez nagyon ritka.”

(Müller Péter: Szeretetkönyv)

16. kinni
2009. okt. 31. 07:33

"... A boldogság az alapanyag, amiből te készültél. Az maga a lényeged, az a legbenső lényeged. Az öröm a legbenső lényeged.

Nézd csak meg a fákat, nézd meg a madarakat, nézd meg a felhőket, nézd meg a csillagokat - és ha van szemed, akkor látni fogod, hogy az egész természet örvendezik. Az egész mindenség egyszerűen boldog. A fák minden ok nélkül boldogok-anélkül boldogok, hogy elnökök vagy miniszterek lennének, anélkül boldogok, hogy millióik lennének a bankban. Nézd meg a virágokat- minden ok nélkül...

Szinte hihetetlen, hogy milyen boldogok a virágok.

Az egész természet alapanyaga az öröm. A hinduk ezt úgy hívják szatcsitánand, ánanda, öröm. Ezért nincs szükség semmilyen okra. Ha tudsz csak önmagadban lenni- nem csinálva semmit, csak önmagadnak örülve, csak önmagadnak lenni, ha képes vagy boldognak lenni csak azért, mert vagy, csak azért, hogy lélegzel, hogy hallod a madarak énekét, indítékok, magyarázatok nélkül...

És ha ok nélkül boldog vagy, akkor azt nem tudod sokáig magadban tartani. Szétárad belőled mások felé, mások is részesülnek belőle. Nem is tudod visszatartani, olyan sok, olyan végtelen. Nem tudod kézben tartani, szétengeded, hadd menjen minden irányba..."

15. littlesparkle (válaszként erre: 2. - 316ab1bb5b)
2009. okt. 30. 22:42
ez jó! :) bővítsétek még idézetekkel, ahogy csak lehet:) mellesleg ajánlom mindenkinek a BÁTORSÁG c. könyvét, engem rendesen helyre tett amikor szükségem volt rá, úgyhogy ..... ;)
14. littlesparkle (válaszként erre: 9. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 30. 22:40

[link]

olvass :D

2009. okt. 30. 18:54

Ha esetleg érdekelne...

Sajnos nem az eredeti,de a szöveg az azonos.


[link]

12. 82420d3f0d (válaszként erre: 11. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 30. 18:39

Élete során Osho az emberi tudat kibontakoztatásának szinte minden aspektusáról beszélt, lámpást adva a mai lelki kereső kezébe. Tanítását nem intellektuális megértésre, hanem megtapasztalásra alapozta.

Osho International Meditation Resort


Osho nem tartozik egyik hagyományos tradícióhoz sem: „Én egy teljesen új vallás-tudat kezdete vagyok – mondja –, kérlek, ne próbáljatok a múlttal összekapcsolni, a múlttal nem érdemes foglalkozni.”


Előadásaira a világ minden tájáról érkeztek tanítványok, barátok, útkeresők. A számukra tartott előadásokat több mint hatszáz kötetben adták ki, és több mint harminc nyelvre fordították le. Úgy mondta: „Az én üzenetem nem egy doktrína, nem egy filozófia. Az én üzenetem egy bizonyos alkímia, egy tudomány az átalakuláshoz, tehát csak akik készek egójukban meghalni és újjászületni valami merőben újban, valamiben, amit most el sem tudsz képzelni… csak annak a kevés embernek lesz bátorsága meghallgatni, mert engem hallgatni veszélyes.”


„Ha engem hallgatsz, akkor megtetted az első lépést az újjászületésed felé. Tehát ez nem egy filozófia, amit magadra ölthetsz, mint egy kabátot, s aztán henceghetsz benne. És nem is doktrína, amiben vigaszt találsz gyötrő kérdéseidre. Nem, az én üzenetem nem valami verbális kommunikáció – ennél sokkal kockázatosabb: nem egyéb, mint halál és újjászületés.”


Osho 1990. január 19-én elhunyt, vagy ahogy tanítványai mondják: „elhagyta a testét”.


Nézd,lehet,hogy szélhámos...lehet,hogy nem.Számomra egy fontos:jó olvasni,néha eggyé válni mondataival és jó hinni...mert hit nélkül szerintem élni nem lehet.

Ha meg tudod hallgatni,akkor a Kőműves Kelemen c.musical Szörényi-Bródy: Munkadal c.részét hallgasd meg.

"...hit nélkül sem alkotni,sem élni nem lehet..."

Kívánok szép estét és jó hétvégét.

2009. okt. 30. 11:40

Osho, born Chandra Mohan Jain (Hindi: चन्द्र मोहन जैन) (11 December 1931 – 19 January 1990), also known as Acharya Rajneesh from the 1960s onwards, calling himself Bhagwan Shree Rajneesh during the 1970s and 1980s and taking the name Osho in 1989, was an Indian mystic and spiritual teacher.


Szóval ez a szélhámos Chandra Mohan Jain néven született 1931 december 31-én és 1990 január 19-én halt meg. Magát Bhagwan Shree Rajneesh-nek nevezte 1970-es és nyolcvanas években, aztán 1989-ben Oshonak kezdte nevezni magát.

10. kinni (válaszként erre: 9. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 30. 11:34
"Osho sohasem született, sohasem halt meg, csak látogatást tett a Föld bolygón 1931. december 11. és 1990. január 19. között."
2009. okt. 30. 11:26

Ez az Osho egy nemzetközileg körözött bűnöző. nemcsak szélhámosság, de emberrablás és gyilkossági kísérlet miatt is.

Ki tudja, már letartóztatták?

2009. okt. 30. 10:54
"Emberek milliói döntenek úgy, hogy nem lesznek érzékenyek. Vastag bőrt növesztenek maguk köré, hogy senki ne okozhasson nekik fájdalmat. De ennek nagy ára van. Senki sem okozhat nekik fájdalmat, de boldoggá sem teheti őket senki."
2009. okt. 30. 09:03
" Amint elkezdesz felelősséget vállalni önmagadért, elkezded levetni álarcaidat. Mások megzavarodnak, mert mindig voltak elvárásaik feléd, amelyeknek mindig megfeleltél. Most úgy érzik, kezdesz felelőtlenné válni."
2009. okt. 30. 08:37
Imádom ezeket az idézeteket.
2009. okt. 30. 07:38
"Te nem véletlenül vagy itt. A létnek szüksége van rád. Nélküled a létből hiányozna valami, amit senki más nem képes pótolni. Ez ad neked méltóságot: az egész lét hiányolna, ha nem lennél itt. A csillagok, a Nap, a Hold, a fák, a madarak, a Föld - a világon minden érezné, hogy valahol egy pici vákuum van, és ezt az űrt rajtad kívül senki más nem töltheti be. Az, hogy a léthez tartozol, és hogy a lét szeret téged, hihetetlen örömöt, megelégedettséget ad. Amint megtisztulsz, látod, hogy minden irányból csak hatalmas szeretet árad feléd." (Osho)
2009. okt. 30. 06:43

"Bármi, ami gyönyörű és értékes, egyúttal rövid életű is. Te mégis azt akarod, hogy minden örökké tartson. Ha szeretsz valakit, azt ígéred: "szeretni foglak egész életemben." És közben pontosan tudod, hogy még a holnapban sem lehetsz biztos - hazug ígéretet teszel. Csupán annyit mondhatsz: szerelmes vagyok beléd e percben és maradéktalanul neked adom magam. A következő pillanatról semmit sem tudok. Hogyan ígérhetnék bármit?"

/Osho/

2009. okt. 30. 06:11

"Három dolgot kell megjegyezni: a legalacsonyabb szintű szerelem a szex;

ez a fizikai szint. A szerelem legmagasabb szintű megnyilvánulása pedig

az együttérzés. A szex a szerelem alatt helyezkedik el, az együttérzés

pedig fölötte: a szerelem épp középen van. Nagyon kevés ember tudja, hogy

mi az a szerelem. Az emberek kilencvenkilenc százaléka sajnos azt hiszi,

hogy a szex a szerelem. Pedig nem. A szexualitás állatias. Természetesen

ott rejtőzik benne a lehetőség arra, hogy szerelemmé fejlődjön, de az

önmagában még nem szerelem, pusztán egy lehetőség... Ha éberré, tudatossá

és meditatívvá válsz, akkor a szexualitásodat szerelemmé tudod változtatni.

És ha a meditációd teljessé, abszolúttá válik, akkor a szerelem együttérzéssé

alakul. A szex a mag, a szerelem a virág, az együttérzés pedig az illat.

Buddha definíciója szerint az együttérzés az szerelem plusz meditáció.

Amikor a szerelmed nem csupán egy vágy a másik iránt, nem csak egy

szükség; amikor szereteted adáson alapul, és nem egy koldus, hanem egy

császár szerelme; amikor szerelmed nem követel cserébe semmit, és kész

arra, hogy pusztán az adás öröméért adjon - akkor add még hozzá ehhez a

meditációt, és a tiszta, valódi illat megjelenik. Ez az együttérzés. Az

együttérzés fölött semmi nem áll."

(Osho)

2009. okt. 30. 04:31

"A lehetetlen

csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek

dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen

kapott világban élni, mint felfedezni magukban

az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem

tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem

kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen

lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A

lehetetlen nem létezik."(Muhammad

Ali)

2009. okt. 30. 01:36

Az emlékezet halott dolog. Az emlékezet nem az igazság és nem is válhat azzá, mert az igazság élő, az igazság az élet; az emlékezet pedig az immár nem létező dolgok őrizgetése, amelyek a szellemvilágban élnek, mégis rabságban tartanak, a börtönünkké válnak. Egyszer belátod, hogy az ego csupán a múltbéli emlékeid összessége, nem pedig te magad. Te tudatosság vagy, az emlékezet pedig tartalom.


(bye bye ex...)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook