Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orosz kék cica tartás fórum

Orosz kék cica tartás (beszélgetős fórum)


1 2
17. Judit1960 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2010. aug. 19. 14:45
igen, elég fiatal, június 2.-án született, 11 hetes. Az a legérdekesebb, hogy éppen aznap született, mikor Döme cicám agyvérzést kapott...
16. Sookie (válaszként erre: 12. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:43
A reménykedéssel nem fogod megnevelni, de ahogy gondolod. Ha szereted az állatot, akkor próbálj tenni vmit, hogy jó magaviselete legyen, mert így se te, se ő nem fogtok jól járni.
15. Judit1960 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2010. aug. 19. 14:42

Nem tnyésztőtől vettem, de remélem orosz kék:-). Az orvos is azt mondta és teljesen olyan, ahogy a fajta leírásban olvastam.

Egy kis hiba viszont történt a vásárláskor.A hölggyel telefonon megbeszéltük, hogy a fiú-lány közül a fiút szeretném (Ő is azt ajánlotta), mivel egyszerübb az ivartalanítás.

Én Kiskunfélegyházán élek, a cicust Budaörsön vettem, egy parkolóban találkoztunk és hülye fejjel nem néztem meg a nemét. Másnap az orvosnál derült ki, hogy kislány.

Már most mindegy, mert nagyon aranyos, de szerintetek melyiknek jobb a természete?

14. emagdi (válaszként erre: 11. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:42
igen, így jobb a cica mint a kutya, az biztos.
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:41

mondjuk az enyém nem annyira klasszikusan bújós, de nagyon igényli a foglalkozást. imád játszani, mindennel apportírozik (szivacslabda, kisegér, fülpálcika stb).

szóval elég mozgékony, de nagyon intelligens.

lehet, hogy a tiéd is lenyugszik később, még biztos nagyon fiatal, és játszana :D


melyik tenyésztőtől vetted?

12. Judit1960 (válaszként erre: 8. - Kitta73)
2010. aug. 19. 14:37

Igen, én is azért vettem orosz kéket, mert a mindenütt ezt olvastam, hogy kedves, bújós, nyugodt cicus.

Akkor reménykedjek?:-)

Bár ivartalanításig még van kb. fél évem.

11. Judit1960 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2010. aug. 19. 14:25
Ja, a kis kutyus már nincs meg. Nekem 8 évig egy fekete perzsa cicám volt, aki 2 hőnapja meghalt. Agyvérzése lett, 3 hétig hordtam minden nap injekciókra, infúzióra, de sajnos el kellett altatni. Nagyon nehéz volt. Egy ismerősömtől kaptam vigasznak a havanese kutyust, de 2 hét után rájöttem, hogy nem nekem való. Egyedül álló nő, emeletes lakásban, ugy hogy 8-9 órát nem vagyok otthon... szóval elajándékoztam, de nem bírtam ki állat nélkül. Igy vettem a kis cicát.
2010. aug. 19. 14:23
mi az utcán találtuk tél víz idején valaki megunta és kirakta,az orvos mondta hogy milyen fajta.
9. Sookie (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2010. aug. 19. 14:21

perzsákat :)


Róluk mondjuk köztudott, hogy nagyon nyugodtak, olyanok, mint egy élő díszpárna, de vettem pár felnőttet, és sajnos nagyon félre voltak nevelve...2 kimondottan ideges típus volt, haraptak is, de leszoktak róla, csak türelem kérdése. Persze bántani nem szabad őket, csak úgy kell fegyelmezni, ahogy az anyukájuk tenné.

2010. aug. 19. 14:18

sziasztok!

Nekem is ilyen vad volt a cicám,de ivartalanítás után teljesen megváltozott,kedves,bújós cica lett.Előtte ha idegen jött a lakásba képes lett volna megtámadni,sokat harapott is.Azóta sajnos már nem él ,de imádtam:-)

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Sookie)
2010. aug. 19. 14:17

igen, ez igaz.

bár ha van kutyája, akkor ezt már tudja a topikindító:))


egyébként igazad van.


milyen macskákat tenyésztettél korábban?

2010. aug. 19. 14:16
Úgy kell elképzelni a dolgt, hogy a macskák képzettársításon keresztül tanulnak. Ez azt jelenti, hogy ha egy viselkedést pozitív megerősítés követ, azt az állat később megismétli. Másfelől a negatív következménnyel járó, vagy hatástalan viselkedést, az állat nem ismétli többet.
5. Sookie (válaszként erre: 4. - Sookie)
2010. aug. 19. 14:13
Ezek hatásosak szoktak lenni, több, mint 10 éves cicás tapasztalattal a hátam mögött, és több évnyi tenyésztői múlttal rendelkezve mondom ezt, nem csak úgy ráütöttem a hasamra, és azt mondtam, na ezt elhiszem, h így van. Több tenyésztő is osztotta a véleményem.
2010. aug. 19. 14:11

A Macska c. magazinból:



Harapás és karmolás játékból


A harapdálás és karmolás megtanulása a kiscicák fejlődésének egyik nagyon fontos lépcsője. Nagyon fontos lecke ez, hiszen a cicák így védekeznek, illetve támadják le zsákmányukat. A macskajátékok alapvető eleme is a levadászás, legyen az másik macska, műegér, vagy akár a gazdi, ha rossz időben van rossz helyen.


A gazdik számára a legfontosabb tanács: Ne tanítsd arra a macskádat, hogy a kezed játékszer! Ha ezt a tanácsot nem fogadjuk meg, a picinyke, ártalmatlan körmöcskék idővel borotvaéles karmokká válnak, a kölyökcica felnő, és egy idő után a játék igencsak fájdalmas lesz!


„Ok, erről már lekéstem"- mit lehet tenni, ha karmolás-témában már félreneveltük cicánkat? Íme néhány jó tanács:


1. Karomvágás - amíg meg nem neveljük cicánkat, legalább vágjuk le tűhegyes karmait. Hogy hogyan, azt ebben a videóban lehet megnézni.


2. Kiáltsunk rá a cicára! - Ha hangos „Auu!"-val reagáljuk le minden egyes esetben a letámadásokat, egyrészt lesz egy pindurkányi időnk arra, hogy kihámozzuk a kezünket karmai közül, ráadásul a cicának is fel fog tűnni, hogy ilyenkor mindig végeszakad a „játéknak"


3. Fogjuk meg a grabancát! - ez egy eléggé hatásos technika, hiszen az anyacicák is hasonlóképpen bánnak rakoncátlan kölykeikkel. Ha rosszul viselkedik a cica, fogjuk meg (óvatosan) a nyakszirtnél, és nyomjuk le határozottan (és óvatosan) a fejét a padlóra, miközben hangosan rászólunk, hogy „nem szabad!". Pár másodpercig tartsuk itt a cicát, ezt a megalázó leckét(hiszen egyértelműen ő lesz a vesztes a játékban) valószínűleg meg fogja jegyezni.


4. Vonjuk el a figyelmét! - néha a cicánk csupán unalmában harapdál és karmolászik. Szánjunk rá legalább egy negyedórát, valami jól átmozgató játékot játsszunk vele, a végén eszébe sem jut karmolászni!

2010. aug. 19. 14:11
vagy hát látom az adatlapodon, hogy van kiskutyád is, akkor hagyjad hadd kergessék egymást:)
2010. aug. 19. 14:10

nekem is orosz kék van, de ő nagyon nyugodt, és extrán figyel mindenre hogy ne tegyen kárt benne.

szerintem nevelni nem nagyon lehet, max sokat foglalkozz és játssz vele, akkor kifárad:D


melyik tenyésztőtől vetted?

2010. aug. 19. 14:07

Sziasztok.

Egy hete vettem egy orosz jék kislányt, Soffit, aki tündéri aranyos, de nagyon rossz kis cica:-)

Ezerrel pörög, karmol, támad (szemem kiszedi:-)

Egy hét alatt két vázát tört össze, a kádba be akar hozzám ugorni, ami hamarosan sikerülni fog neki:-)

Mit tanácsoltok? Hogy neveljem rendre?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook