Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orosz kék cica tartás fórum

Orosz kék cica tartás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 27. 12:15
Az oroszkék cicát lehet udvarban tartani?
46. amacska (válaszként erre: 45. - Judit1960)
2010. dec. 29. 19:05
a cicáim cikk
2010. szept. 7. 11:12
Sajnálom, hogy ez a fórum ennyire nem aktív! Tudtok másik cicás fórumot?
44. emagdi (válaszként erre: 43. - Judit1960)
2010. szept. 5. 19:23

nagyon cuki Szofi :))))


pisilés: hát, szerintem annyit tegyél meg, hogy alaposan szagtalanítod mind az almosládát és környékét (én domestosban szoktam áztatni egy-két órát, utána ecettel is áttörlöm a ládát),

valamint mosd ki a paplant is amire rápisilt.

(azért fontos nemcsak a huzatot, mert ha a paplanon megérzi a vizelet szagát, az arra ingerli hogy megint oda menjen)


ha ez sem segít, akkor talán valami lelki dolog miatt pisilt félre.

esetleg próbáld ki a feliway párologtatót (feliway.hu), ez valami macskaboldogsághormon-szagot nyomat a levegőbe, lenyugtatja kicsit a cicákat és boldogságérzetet vált ki belőlük. nekem már több ismerősnél is bevált, akinek valamiért furcsán viselkedett a cicája. (nem a spray változat, hanem a párologtató).


de először mindenképpen az almos ládát és a paplant szagtalanítsd (ha te nem is érzed a szagot vagy tiszta, akkor is).

2010. szept. 5. 18:10

Sziasztok!

Raktam fel képeket Szofi cicámról!:-))

Nincs törzskönyvünk, de orosz kék cicaként vettem!

Az állatorvos szerint és ahogy nézem a könyvekben, szerintem is az. Rettenetes csöndes, alig hallani, ha véletlen nyávog és ez nagyon jó benne. Viszont állandóan pörög ezerrel!

Sajnos tegnap megint lepisilte a paplanom. Mi lehet vele? Mióta kicseréltem a nyári paplant a melegebbre már másodszor teszi ezt velem a nagysága. Eddig a három hét alatt csak az almot használta...

Nincs valami tanácsotok? Azt nehezen bírnám ki, hogy ne aludjon velem:-(

42. emagdi (válaszként erre: 41. - Judit1960)
2010. szept. 3. 17:29

nem tudom mitől lehet, ha az alom tiszta volt, akkor talán valami megzavarhatta, vagy nyugtalanította?


mindenesetre jól szagtalanítsd azokat a helyeket ahova mellépisilt, mert ha megérzi megint a szagot, az arra ösztönzi hogy megint oda menjen.


remélem megoldódik ez a probléma, mert gondolom nagyon bosszantó lehet:((

2010. szept. 2. 09:08

Sziasztok Cicások!

Szeretnék tanácsot kérni.

Tegnap este Szofi cicám kakilt az alomba, ami tiszta, mert előtte való nap cseréltem ki (szilikonos alom). Délután tiszta ágyneműt húztam, már nem a nyári paplanra, hanem egy melegebbre. Este ahogy lefeküdtem ugrott az ágyra Szofi is. Minden este kb. fél órát pörög, majd megy a párnám melletti törölközőre aludni, és reggel 6-ig alszik, csöndben, nyugiban.Tegnap ahogy felugrott az ágyra már pisilt is, próbálta elkaparni. Ezt miért csinálta?

Ő most 13 hetes, 3 hete van nálam és sosem pisilt, kakilt csak az alomba.

40. emagdi (válaszként erre: 39. - Judit1960)
2010. aug. 28. 21:43

hát, az is ugyanaz, én nem adnék hosszabb távon a macskáknak ilyet.

nézd meg egyszer a címkét, hogy mikből vannak ezek a tápok! :(


de persze bármin elél a macska, csak azért írtam ezeket, mert kérdezted, hogy mivel etesd, és csak a véleményem írtam le :)

39. Judit1960 (válaszként erre: 37. - Judit1960)
2010. aug. 28. 21:07
Bocs, nem jól írtam, nem Pedigré, hanem Cat Chow purina száraztáp.
38. emagdi (válaszként erre: 37. - Judit1960)
2010. aug. 28. 18:36

szia!

hát... én a helyedben valamilyen prémium táppal etetném, megelőzendő a mindenféle későbbi problémákat. (hosszabb távon megéri, mert egyrészt egészségesebb lesz tőle az állat, másrészt az állatorvos sem olcsó mulatság)

szóval szerintem próbáld meg a cicát zömében száraztápra szoktatni, és abból a prémium minőséget (royal canin, hill's stb) vásárold.

az ilyen friskies-whiskas vonal kb olyan mintha egy gyereket mcdonalds-os kajával etetnél, kvázi szemétbe való, ez már csak abból is látszik, hogy színes a táp, tehát tele van színezékkel.


konzervet én csak afféle "desszertnek" adok nekik, a két macska összesen kap napi 1 alutasakot vagy kiskonzervet (85-100g), elosztva reggelre és estére. szóval tényleg csak azért, hogy legyen valami rítus az etetésben:)))


esetleg ha van időd/kedved, akkor vegyél a hentesnél húsmaradékokat (szárnyasok vagy marha, disznó sosem!!), és azt kaphatják nyersen vagy kicsit átsütve-főzve. ez olcsóbb, mint a konzerv, nyilván sokkal egészségesebb és táplálóbb is. csak persze macerás, mert dolgozni kell vele:D

37. Judit1960 (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2010. aug. 27. 10:59

Köszönöm a megnyugtatást!

Egyébként lehet, hogy nem is rossz, csak tul eleven. Tudod, a Döme cicám, aki perzsa volt és 2 hónapja meghalt, ő egész más volt. De Ő meg nagy úr volt, csak akkor jött oda, ha ő akart:-)

Szofinak elég annyit mondanom, "Szofi cica hól vagy"? És máris rohan.

Szerinted mit adjak Szofinak enni? Én Kiskunfélegyházán éleg és már mindent bejártam a Tescótól kezdve a Dm-ig, de szafosban juniór csak a Wiskas alutasakos van, ami elég húzós árú. Száraz táp van minden féle, most Pedigrét kap, vagy a Wiskast?

Eddig ugy etettem, hogy reggel és este fél-fél alutasak Wiskas, napközben pedig mindig van száraz, amire rá is jár, de előbb-utóbb nem lesz elég egy napra 1 tasak és akkor már tényleg drága lesz.

Mikor adhatok már konzervet is?

36. emagdi (válaszként erre: 35. - Judit1960)
2010. aug. 27. 10:47

igen, nyugodt volt már kicsinek is:)

játszani szeret, meg szeretett régen is, de nem szokott vadulni, leginkább azt szereti ha dobálom neki a szivacslabdát, és akkor visszahozza.


de hát minden cica más, és még simán lehet hogy kevésbé lesz élénk Szofi, ha megnő:)

35. Judit1960 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2010. aug. 27. 10:30

Szeretnélek megkérdezni, hogy a Te orosz kék cicád pici korában is nyugodt volt? Szofi 12 hetes, de még most is nagyon ugrál, rohangál a lakásban (mint egy ló ugy trappol:-))

Viszont az arcomba már nem ugrik, már elég csak megfognom a spriccelő üveget, ismeri.

Ja és a körmeit is visszahúzza, úgy sétálgat rajtam...

34. Sookie
2010. aug. 19. 15:28
:))) Köszi, mikor kiállításon voltunk a bíró is emiatt dícsérte agyon, ezért kapta meg tőle a bírói különdíjat is :)
33. emagdi (válaszként erre: 32. - Sookie)
2010. aug. 19. 15:19

hát lány cicaként már ez is nagyon szép nagy!!

:))


nagyon szépek a szemei, és a színe is (különösen a mancsán a zoknik és a mellénykéje :D)

32. Sookie (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2010. aug. 19. 15:15

Köszönjük :)

Legutóbbi mérés szerint 4,5-5kg. Ők 3-5 éves korukra fejlődnek ki, akkorra érik el a kifejlett méretüket, szóval még növögetünk, mert még csak 2 éveske. :)

31. emagdi (válaszként erre: 29. - Sookie)
2010. aug. 19. 15:12

hú, nagyon szép!!


hány kiló? (ezt csak azért kérdezem, mert a fotón nincs mihez viszonyítani, hogy mekkora lehet méretben:))

30. Sookie (válaszként erre: 29. - Sookie)
2010. aug. 19. 15:09
Adatlapomra :)
29. Sookie
2010. aug. 19. 15:08
Felraktam róla 2 fotót, egyiken 3 hónapos a másik kicsit frissebb :)
28. Judit1960 (válaszként erre: 23. - Sookie)
2010. aug. 19. 15:01
és célirányosan tudok "lőni":-)
27. Sookie (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2010. aug. 19. 15:00
Igen :)) Köszi! Rakok fel róla egy képet az adatlapomra mindjárt :)
26. emagdi (válaszként erre: 24. - Sookie)
2010. aug. 19. 14:59
hú, a maine coon-ok is nagyon szépek!!! :)
2010. aug. 19. 14:58

A cicáknak is meg van a saját személyiségük,mint ahogy az embereknek.


Ő ilyen kis csínytevő , majd nyugszik valamelyest:)

Ha rosszat tesz ,akkor rá kell szólni,vagy elmagyarázni...Nálam(lehet nevetni),de bevált!

Kék exoticus perzsafiúm van és Ő tényleg végtelenül nyugodt,nem rosszalkodik,csak a játék és evés alvás.

24. Sookie (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2010. aug. 19. 14:55

Egyébként most is lány cicám van, érdekesebb természetek sztm. :)

Aki most van, ő Maine Coon fajtájú.

23. Sookie (válaszként erre: 22. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:54

Nem is azért mondtam, h baj, h virágspriccelővel csináltad.


Max tényleg azért jobb a vízipisztoly, mert kisebb.

22. Judit1960 (válaszként erre: 20. - Sookie)
2010. aug. 19. 14:52
Akarok is venni vizipisztolyt, de most csak ez volt otthon
21. emagdi (válaszként erre: 15. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:50
enyém lány, és teljesen tökéletes természete van, téynleg, szinte ha írhattam volna egy listát, hogy milyen legyen, akkor sem tudtam volna jobbat kívánni. (nem elfogultságból, van egy másik cicám is, őt is nagyon szeretem, de ég és föld a két macska)
20. Sookie (válaszként erre: 19. - Judit1960)
2010. aug. 19. 14:50
Az sem rossz megoldás, egyik ismerősöm is esküszik a spriccelésre, csak ő vizipisztollyal csinálta. :)
19. Judit1960 (válaszként erre: 16. - Sookie)
2010. aug. 19. 14:48
Persze, hogy megteszek mindent. Rengeteg játéka van, labdák egerek, kaparó fa, két "kilátóval", alul házikóval. 4 óra után ha hazamegyek első, hogy játszunk egy nagyot. Ülök az előszoba szőnyegen, gurítom a labdát...stb. Tegnap kezdtem azt, hogy este amikor lefekszünk, mert persze velem alszik:-)magam mellé tettem a virág spriccelőt, és mikor láttam, hogy ugrani készül a fejemre, lespricceltem. Ez hatásos volt. Kíváncsi leszek a mai délutánunkra.
18. Sookie
2010. aug. 19. 14:46
Általában a fiúknak van jobb természete. Kérdés mi számodra a jó? Ha bújós, kedveskedős, akkor inkább fiú. Persze vannak kivételek, de, mint ahogy sok más fajnál a lányok szeszélyesebbek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook