Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Örökölhettem a cukorbetegséget? fórum

Örökölhettem a cukorbetegséget? (tudásbázis kérdés)


17. kszb (válaszként erre: 14. - Roza78)
2013. máj. 15. 13:18

"Éhgyomri vizsgálat — Diabétesz gyanúja vagy szűrése esetén a rutinvizsgálatot az éhgyomri vércukorszint meghatározása jelenti. Ez egy tizenkét órás éhezés után mért vércukorértéket jelent. Ha az éhgyomri vércukor értéke 7 mmol/l vagy annál nagyobb, akkor ez diabétesz mellitus diagnózisát jelzi.

Ha diabétesz mellitus tünetei mellett, a nem éhgyomri vércukorszint 11,1 mmol/l vagy annál több, a diagnózis ugyancsak bizonyítottnak tekinthető.

Gyakran Terheléses vércukorgörbe (glükóz tolerancia teszt, OGTT) — elvégzésével is kiegészítik a vizsgálatot. Ha az orvos terheléses vércukorgörbe elvégzését javasolja (az Egészségügyi Világszervezet [WHO] ajánlása alapján, 75 g száraz glükózt kell ilyenkor vízben feloldva elfogyasztani, majd 2 óra múlva meghatározzák a vércukor értékét), és ha a 2 órás vércukor 11,1 mmol/l, vagy annál több, ugyancsak felállítható a diabétesz mellitus diagnózisa.

Egy harmadik vizsgálattal is felállítható a diabétesz diagnózisa, ez pedig a glikolizált hemoglobin vizsgálat."


[link]



Ja, és igen, komolyan beszélek....

16. kszb (válaszként erre: 14. - Roza78)
2013. máj. 15. 13:16
nézz utána, h a terhelésen is milyen érték felett mondják rá, h diabos....
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2013. máj. 15. 13:07

én is éppen ezt akartam kiírni: kevés, ha tudod a cukorértéked, az inzulinrezisztenciát, ami a cukorbetegség előszobája ugyanis ez nem mutatja ki.

Az inzulinértéket is ellenőriztetni kell 3 vagy 5 pontos terheléses teszttel

14. Roza78 (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. máj. 15. 13:03
te most komolyan beszelsz???
13. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 11. - C9f9b53798)
2013. máj. 15. 12:57
Nekem a cukrom tökéletes, viszont az inzulinom magas. Ezt otthon sajnos nem tudod nézni. Viszont ha a magas izulinszintre nem figyelsz, akkor lesz belőle cukorbetegség. Viszont az inzulinos terhelést házidoki nem tudja kiírni.
12. kszb (válaszként erre: 1. - Kiera Lie)
2013. máj. 15. 12:53
étkezés utáni 7,1 tökéletes érték. Ha nem megy 11 fölé, akkor nem vagy diabos.
2013. máj. 15. 11:09

Reggel mérés éhgyomorra, aztán eszel 75 g-nak megfelelő ch tartalmú reggelit, elég könnyen ki lehet számolni, majd két óra múlva újra méred. Ha visszamegy 6 alá, akkor valószínű nincs nagy gond, persze a tömény cukoroldat sokkal megterhelőbb, azt nem mondom, hogy igyál 7,5 dkg-nyi cukortartalmú vizet...


kérj a háziorvostól terhelésre beutalót, meg háromhavi átlagot is nézess, úgy megnyugszol

10. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2013. máj. 15. 10:53
Azt nemtom,miert irtam,hgy lehet venni tesztert, hisz gondolom azzal merted... Kicsit szetszort vok,bocsiiii!
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kiera Lie)
2013. máj. 15. 10:52

Lehet venni tesztert, sztem nezd magad egynapon belul tbbszor, ehgyomrit, etkezes elott, majd etkezes utan 2 oraval.

Par napig kell nezni folyamatosan,hgy atfogo kepet kapj!

2013. máj. 15. 10:50

Étkezés után 2 óra múlva kell mérni,akkorra kb.le kell már mennie.De a legbiztosabb a reggel éhgyomorra mért.Azt is több napon át mérd,hiszen nem mindegy ,h elötte nap mit ettél.

De kérj a háziorvostól beutalót,és a 3 havi átlagot is meg tudják akkor mondani.Meg egyéb értékek alapján ő tudja megállapítani,g van-e baj?

2013. máj. 15. 10:49
Nem túl sok kaja után, de nem is tökéletes. Holnap éhgyomorra csináljatok egyet az már többet fog mondani. Minden esetre a hajlam megvan, ezért ch szegény életmód ajánlott!
6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - Kiera Lie)
2013. máj. 15. 10:48

Szerintem kérj terheléses cukorvizsgálatot! Ez nem játék! Még most tehetsz ellene, hogy ne legyél cukros!

Ha diétát írnak elő, akkor is ehetsz szénhidrátot, csak nem fehér lisztől, hanem tönkölny, vagy teljes kiörlésűből. Illetve a rizsből csak a barna vagy a basmati mehet (ezek is mértékkel, mert sok benne a CH), illetve a burgonyát is kerülni kell. Gyüminél pedig a banánt és a szőlőt. Illetve a joghurtot, tejet is kevesebbet lehet enni.

5. Roza78 (válaszként erre: 4. - Kiera Lie)
2013. máj. 15. 10:47
Pont a ch az ami nagyon megemeli a vercukorszintet. Amugy 7-ig normalis etkezes utan, szerintem jobb ha odafigyelsz es mered tobbszor aztan , ha ilyen marad az ertek menj el orvoshoz, jobb megelozni a bajt.
2013. máj. 15. 10:41

Köszönöm, hogy írtatok. Anya szerint így is nagyon sok. Majd éhgyomorra holnap reggel fogjuk megmérni.

Igazából mostanában túlzottan fáradékony vagyok, könnyen elálmosodom, pedig nem terhelem magam. Jobb lesz vigyázni. Cukros dolgokat nem eszem sokat szerencsére, viszont szénhidrátot elég sokat...

2013. máj. 15. 10:38

Étkezés után ez normális érték. De ha Anyukád cukorbeteg,akkor ezeket biztos tudja, kérdezd meg Tőle.

Azért mérd majd meg éhgyomorra is :-)

2013. máj. 15. 10:35
Tudtommal a hajlamot lehet örökölni.Nálunk közel se volt senki sem az,de 2 éve én az lettem.A tesom is,de a vérnyomásunk is magasabb,s a szemünk is egyforma.Egyforma dioptria kell.Vigyázni kell,kerlni kell a cukrot és a szénhidrátot,a streszt,s távol marad a baj.
2013. máj. 15. 10:32
7. 1 volt étkezés után a cukrom. Most akkor cukorbeteg vagyok? Anyukám már nagyon régóta az, lehet, hogy örököltem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook