Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás (beszélgetős fórum)

26. birebora (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 28. 15:35
Én is kivárom.
25. birebora (válaszként erre: 23. - Globus)
jan. 28. 15:30
Az. Én is megkeresem majd az enyémet.
24. globus (válaszként erre: 22. - Birebora)
jan. 28. 15:28
Nekem egy másik volt eredetileg, ami megszűnt és ide lett beolvasztva. Már kivárom a végét, nem sok van hátra.
23. globus (válaszként erre: 21. - Birebora)
jan. 28. 15:24
Én is így emlékszem. Ma megnéztem a fiókomban, nincs kedvezményezett jelölésem. Érdekes.
22. birebora (válaszként erre: 19. - ,zumba)
jan. 28. 15:23
Én sem hiszek. De már nagyon régóta fizetem. Ahogy tudom, kiveszem. Nem bizom sem a bankokban, sem a biztositókban.
21. birebora (válaszként erre: 20. - Globus)
jan. 28. 15:13
Nem az OTP-nél van az önkéntesem. Úgy emlékszem kellett kedvezményezettet megjelölni. Gondolom igy tiszta sor. Legalábbis remélem.
20. globus
jan. 28. 15:01

Figyelem!

OTP Nyugdíjpénztár friss értesítésében kb. 5-ös betűmérettel: Felhívjuk szíves figyelmét, az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítás a hagyatéknak nem része, így lehetősége van -törvényes öröklési renden kívül- rendelkezni haláleseti kedvezményezettről, amely tovább előnye, hogy hagyatéki eljáráson kívül a kedvezményezett gyorsan és célzottan tud hozzájutni a megtakarításhoz. Amennyiben még nem jelölt kedvezményezettet vagy módosítást, személyes adat frissítést szeretne végezni, ezzel kapcsolatos nyomtatványunkat megtalálja a pénztár honlapján.


Én nem találtam meg, a fiókom ügyintézés menüpontjában sem, google segít.

Azért felmerül a kérdés: ha nem képezi hagyaték részét, akkor mi van??

19. ,zumba (válaszként erre: 18. - Farkasne63)
okt. 27. 12:54
Megégetett a magánnyugdíj pillérrel, így nem hiszek egyikben sem előre évtizedekre.
2023. aug. 26. 15:33
A legutóbbi bejegyzésem óta annyi változott, hogy mégis kimentettem februárban a nyugdíjbiztosításból 3 millió forintot, mert úgy voltam vele, hogy amit elveszítek,azt visszakapom egy jó kamatozású befektetésben rizikómentesen már egy év alatt, a maradék közel egy millió forinttal meg már kihúzom ezt a max. 3-4 évet. Saját magamnak állítottam össze a befektetést, így inkább az alacsonyabb de kisebb kockázattal járó értékpapírokat választottam, az éves befizetést meg felfüggesztettem, így most egyelőre elégedett vagyok. Pénzügyi tanácsadók véleményére a továbbiakban nem tartok igényt, s változatlanul az a véleményem, hogy nem szabad nyugdíjbiztosítással foglalkozni, mert magasak a költségek, a piaci körülmények kiszámíthatatlanok, adóvisszatérítés meg kizárólag az éves befizetés után jár, amit hosszabb távon szinte biztos, hogy sokszorosan felemészt az összes kiadás. S akkor még egyáltalán nem biztos, hogy a lejáratig hátralévő 10-20 évben nem szűnhet meg ez a támogatás. Az meg megint csak puszta feltételezés, spekuláció, hogy majd tízen- vagy huszonév múlva mennyi pénz lesz a számlán, hiszen ki tudhatná azt előre megjósolni, miközben a kiszállás is anyagi veszteség! Ugyanakkor aki már belefogott, annak javaslom a kiszállás mérlegelését még akkor is, ha átmenetileg veszíteni fog, mert lehet, hogy még így is jobban jár, mint ha hosszútávon benne marad ebben a rizikós megtakarítási formában. És ezzel nem a pénzügyi tanácsadó cégek ellen beszélek, hanem a nyugdíjbiztosítást minősítettem a saját tapasztalatom, a befektetési feltételek, szabályok, költségek alapján.
2022. dec. 16. 17:53
2016-ban kötöttem nyugdíjbiztosítást a Grantis tanácsadó cégen keresztül, de sajnos életem legszerencsétlenebb befektetési döntése volt. És ugyan egy pillanatig sem gondolom, hogy rosszat akartak volna, meg senki nem tartott a fejemhez szerződéskötéskor pisztolyt, de attól még tény, hogy a rózsaszínben felvázolt várható eredmény hat és fél év elteltével ott tart, hogy nagyjából az a pénz van csak meg, amit befizettem, kiszállni meg a várható komoly elvonások miatt még nagyobb ráfizetés lenne. Úgy hogy nagy hiba volt belefogni ezekkel a feltételekkel, sajnálom, hogy nem voltam elég körültekintő, elhittem azt, amit igazából senki sem garantálhatott, és hogyan is garantálhatott volna, azaz a folyamatos pénz gyarapodást, miközben bármi más eredményesebb lett volna ennél ennyi idő elteltével. Ráadásul minden évben kimaxoltam az adójóváírás szempontjából szükséges befizetést, ami még látványosabbá teszi az eredménytelenséget, és még nagyobb ráfizetést jelentene kiszállás esetén. Ami meg az állami támogatást illeti, az csak egy mézesmadzag, hiszen minél nagyobb a befektetett összeg, annál csekélyebb az adójóváírás aránya, miközben a biztosítás felmondása esetén jóval többet (1,2-szeres áron) kellene azt is visszafizetni. Úgy hogy aki erre szánja rá magát, az két dologgal mindenképpen számoljon: az egyik, hogy ezt felmondani lejárat előtt csak komoly ráfizetéssel lehet, a másik pedig, hogy helyette nem fog ingyen sem a Grantis, sem más gondolkodni, befektetni, bármennyire is jót akarnak, mert konkrét tanácsot adni nem feladatuk, nem is tehetik, mint ahogyan az ügyfél számláját sem fogják monitorozni hosszú éveken át. Az első két évben egyébként még ők is lelkesek voltak, jelentkeztek egy évben egyszer, hogy nézzük át, hogy áll a megtakarítás, de aztán - gondolom, a jutalék megszerzése után - már nem volt fontos ez. Azt meg megint ne higgye senki, hogy a szolgáltatás ingyenes, mert közvetlenül ugyan lehet az, hiszen én sem fizettem a Grantisnak, de kétségem sincs afelől, hogy a biztosító a jutalékot az én befektetésemből, hasznomból fizette ki. Úgy hogy aki nem ért a befektetésekhez, az csak úgy fogjon bele, ha megbízható segítsége van, aki folyamatosan figyeli a befektetés alakulását, mert ha nincs, teljesen magára lesz hagyva. A legokosabb azonban, ha mindenki saját magának tesz félre, mert még egy gyengébb bankbetét is többet hoz, mint a nagy semmi.
2019. júl. 8. 18:29

Gondolom, sokan olvassátok nyugdíjasok a vonatkozó törvényeket. Itt egy cikk, hogy mire számítsatok.


[link]

15. googyi (válaszként erre: 13. - Mimyke)
2018. okt. 3. 14:38

"Nekem kiszámolták" Hogyan? Előre tudják, hogy minek milyen hozama lesz?


"Önkéntest annak érdemes kötnie akinek kevés a havi félrerakandó pénze"

Dehogy, sávos befizetés van. Minél többet fizetsz be, annál kisebb %-ot vonnak le működési költségnek.

Önkéntest annak érdemes kötni, aki nagyon egyszerű megoldást keres és relatíve nem sok ideje van a nyugdíjig (10 év vagy kevesebb).


mi / mibe fektet / befiz költség / éves folyó költség:


1, ÖNYP / magyar állampapír és részvény / 1-5% / ~0.5%-1%


2, nyugbizt / kicsi részvény és kötvény, sok befektetési jegy/ 1-2-3 évnyi befizetés!(jutalék az ügynöknek) / 2-4%


3, NYESZ / magyar részvény, kötvény, befjegy / 0 Ft / 1-2%


Hosszú távon:

A NYESZ-re ki kell választani néhány szimpatikus befektetési alapot, pl. 1/3 kötvényalap, 1/3 részvényalap, 1/3 abszolút hozamú és ezeknek a befjegyeit venni


Rövid távon:

ÖNYP


Nyugbizt:

Én soha nem választanám. Esetleg az Allianz életprogram/bónusz életprogram ajánlható, de a NYESZ-en ugyanazt a befektetési modellt le lehet másolni olcsóbban pl. a KBC-nél, vagy lehet venni magyar kötvényalapot + BUX etf-et, ezzel az ÖNYP-t lehet másolni nagyjából.

14. googyi (válaszként erre: 2. - Valcsi)
2018. okt. 3. 14:21
12 évre ÖNYP egyértelműen. A nyugbizt-nek nagyon magas belépési és viszonylag magas futó költségei vannak.
13. mimyke
2017. júl. 5. 09:46
Attól függ. Nekem kiszámolták, és a nyugdíj biztosítással többet fogok kapni, mint az önkéntessel. De sok mindentől függ az, hogy a végső szám mennyi lesz. Önkéntest annak érdemes kötnie akinek kevés a havi félrerakandó pénze, a nyugdíj biztosítást pedig annak akinek van havi 15 ezer Ft-ja erre.
12. forrest2010 (válaszként erre: 11. - 328e1b30ab)
2016. nov. 18. 13:37
végül is igen ! bármennyire is csökkent a kamat a betéteknél , még mindig több volt azon a kamat , mint a biztosításomnál , még annak is örültem , h 10 év után egyáltalán sikerült belőle kilépnem :(
11. 328e1b30ab (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2016. nov. 18. 13:10
Nem veszteség nélkül vetted fel: az elmaradt haszon a veszteséged, azaz ingyen használták a te pénzedet és ők szedték a kamatot.
10. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Valcsi)
2016. nov. 18. 13:07

Nekem van, kezdetben még a munkahelyem fizette, mára már a dolgozók. Ki mennyit akar, tud. Kb. 16-17 éve nyitottam, apránként emelem a díjat. Valóban van rá adókedvezmény és megnevezhetsz kedvezményezettet is, tehát örökölhető.

Szerintem nem rossz.

8 évem van a nyugdíjig.

9. forrest2010 (válaszként erre: 8. - 328e1b30ab)
2016. nov. 18. 13:02
én m.rha azt hittem hajdanán , ha a nálam 12 évvel idősebb kolléganőm be mert vállalni 1 10 éves biztosítást , akkor , mi az nekem ? én majd 20 éveset fizetek :( aztán mikor letelt a 10 év hálistennek ! fel tudtam venni , veszteség nélkül :( és nyereség nélkül ! de nem fizettem tovább a 2. 10 évet , ha megelégedtem volna a 10 évessel , még talán nyereség is lett volna rajta :( így 10. évben már annyira megemelkedett , h nem mertem tovább fizetni :) mert nem hittem benne h nyerhetek rajta akár 20 ft-ot is :(
2016. nov. 18. 12:56
Önyup. Biztosítást ne.
2016. nov. 18. 12:52
én már nyd-as vagyok :( de míg dolgoztam volt önkéntes magánnyugdíjpénztári megtakarításom a munkahelyem nyitotta az összes dolgozójának még 98-ban , 10 évig fizette , aztán , ha a dolgozó úgy döntött fizethette tovább , már előbb is lehetett kiegészítést fizetni , jó volt , mert nyd-ba menetelkor felvehettük , de amit a többi magánnyugdíj befizetővel műveltek , az több volt , mint szemétség !!!! nem csodálkozom , h sokan kétkedéssel vágnak bele bármilyen megtakarításnak :(
6. agis
2016. nov. 18. 10:06

Van ahol a munkaltato cafeteria keretein belul fizeti helyetted a megtakaritast, de ott nincs 20%os adojovairas - kizarolag a maganszemelyi befizetesk utan ervenyesitheto a 20%

Lehet havonta is fizetni, evente 1x is, kinek hogy jobb.

En is maganbefizetokent ismerem a rendszert, minden evben kuldenek igazolast a befizetett osszegekrol amit az adobevallas megfelelo soraban kell feltuntetni.

5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Agis)
2016. nov. 17. 18:03
Ezt a fajta megtakarítást csak magad után lehet fizetni ? és , lehet évi egy nagyobb összeget is ? v havonta kell ?
4. agis
2016. nov. 17. 16:00

En onkentes nyugdijat fizetek magam utan, 20% eves adokedvezmennyel kombinalva (evi max 750.000 befizetesig igenyelheto)

Azaz befizetsz havi (peldaul) 10.000 forintot, az eves szinten 120.000 + az adobevallaskor visszakapsz 24.000 amit ujra be tudsz fizetni az onkentes szamladra.

12 ev alatt az 288.000....

2016. nov. 17. 15:46
Ez engem is érdekelne...
2016. nov. 17. 15:46

Melyiket érdemes választani?

kb. 12 évem van a nyugdíjkorhatárig?

2016. nov. 17. 15:37
Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook