Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás (beszélgetős fórum)

2019. júl. 8. 18:29

Gondolom, sokan olvassátok nyugdíjasok a vonatkozó törvényeket. Itt egy cikk, hogy mire számítsatok.

[link]

15. googyi (válaszként erre: 13. - Mimyke)
2018. okt. 3. 14:38

"Nekem kiszámolták" Hogyan? Előre tudják, hogy minek milyen hozama lesz?

"Önkéntest annak érdemes kötnie akinek kevés a havi félrerakandó pénze"

Dehogy, sávos befizetés van. Minél többet fizetsz be, annál kisebb %-ot vonnak le működési költségnek.

Önkéntest annak érdemes kötni, aki nagyon egyszerű megoldást keres és relatíve nem sok ideje van a nyugdíjig (10 év vagy kevesebb).

mi / mibe fektet / befiz költség / éves folyó költség:

1, ÖNYP / magyar állampapír és részvény / 1-5% / ~0.5%-1%

2, nyugbizt / kicsi részvény és kötvény, sok befektetési jegy/ 1-2-3 évnyi befizetés!(jutalék az ügynöknek) / 2-4%

3, NYESZ / magyar részvény, kötvény, befjegy / 0 Ft / 1-2%

Hosszú távon:

A NYESZ-re ki kell választani néhány szimpatikus befektetési alapot, pl. 1/3 kötvényalap, 1/3 részvényalap, 1/3 abszolút hozamú és ezeknek a befjegyeit venni

Rövid távon:

ÖNYP

Nyugbizt:

Én soha nem választanám. Esetleg az Allianz életprogram/bónusz életprogram ajánlható, de a NYESZ-en ugyanazt a befektetési modellt le lehet másolni olcsóbban pl. a KBC-nél, vagy lehet venni magyar kötvényalapot + BUX etf-et, ezzel az ÖNYP-t lehet másolni nagyjából.

14. googyi (válaszként erre: 2. - Valcsi)
2018. okt. 3. 14:21
12 évre ÖNYP egyértelműen. A nyugbizt-nek nagyon magas belépési és viszonylag magas futó költségei vannak.
13. mimyke
2017. júl. 5. 09:46
Attól függ. Nekem kiszámolták, és a nyugdíj biztosítással többet fogok kapni, mint az önkéntessel. De sok mindentől függ az, hogy a végső szám mennyi lesz. Önkéntest annak érdemes kötnie akinek kevés a havi félrerakandó pénze, a nyugdíj biztosítást pedig annak akinek van havi 15 ezer Ft-ja erre.
12. forrest2010 (válaszként erre: 11. - 328e1b30ab)
2016. nov. 18. 13:37
végül is igen ! bármennyire is csökkent a kamat a betéteknél , még mindig több volt azon a kamat , mint a biztosításomnál , még annak is örültem , h 10 év után egyáltalán sikerült belőle kilépnem :(
11. 328e1b30ab (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2016. nov. 18. 13:10
Nem veszteség nélkül vetted fel: az elmaradt haszon a veszteséged, azaz ingyen használták a te pénzedet és ők szedték a kamatot.
10. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Valcsi)
2016. nov. 18. 13:07

Nekem van, kezdetben még a munkahelyem fizette, mára már a dolgozók. Ki mennyit akar, tud. Kb. 16-17 éve nyitottam, apránként emelem a díjat. Valóban van rá adókedvezmény és megnevezhetsz kedvezményezettet is, tehát örökölhető.

Szerintem nem rossz.

8 évem van a nyugdíjig.

9. forrest2010 (válaszként erre: 8. - 328e1b30ab)
2016. nov. 18. 13:02
én m.rha azt hittem hajdanán , ha a nálam 12 évvel idősebb kolléganőm be mert vállalni 1 10 éves biztosítást , akkor , mi az nekem ? én majd 20 éveset fizetek :( aztán mikor letelt a 10 év hálistennek ! fel tudtam venni , veszteség nélkül :( és nyereség nélkül ! de nem fizettem tovább a 2. 10 évet , ha megelégedtem volna a 10 évessel , még talán nyereség is lett volna rajta :( így 10. évben már annyira megemelkedett , h nem mertem tovább fizetni :) mert nem hittem benne h nyerhetek rajta akár 20 ft-ot is :(
2016. nov. 18. 12:56
Önyup. Biztosítást ne.
2016. nov. 18. 12:52
én már nyd-as vagyok :( de míg dolgoztam volt önkéntes magánnyugdíjpénztári megtakarításom a munkahelyem nyitotta az összes dolgozójának még 98-ban , 10 évig fizette , aztán , ha a dolgozó úgy döntött fizethette tovább , már előbb is lehetett kiegészítést fizetni , jó volt , mert nyd-ba menetelkor felvehettük , de amit a többi magánnyugdíj befizetővel műveltek , az több volt , mint szemétség !!!! nem csodálkozom , h sokan kétkedéssel vágnak bele bármilyen megtakarításnak :(
6. agis
2016. nov. 18. 10:06

Van ahol a munkaltato cafeteria keretein belul fizeti helyetted a megtakaritast, de ott nincs 20%os adojovairas - kizarolag a maganszemelyi befizetesk utan ervenyesitheto a 20%

Lehet havonta is fizetni, evente 1x is, kinek hogy jobb.

En is maganbefizetokent ismerem a rendszert, minden evben kuldenek igazolast a befizetett osszegekrol amit az adobevallas megfelelo soraban kell feltuntetni.

5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Agis)
2016. nov. 17. 18:03
Ezt a fajta megtakarítást csak magad után lehet fizetni ? és , lehet évi egy nagyobb összeget is ? v havonta kell ?
4. agis
2016. nov. 17. 16:00

En onkentes nyugdijat fizetek magam utan, 20% eves adokedvezmennyel kombinalva (evi max 750.000 befizetesig igenyelheto)

Azaz befizetsz havi (peldaul) 10.000 forintot, az eves szinten 120.000 + az adobevallaskor visszakapsz 24.000 amit ujra be tudsz fizetni az onkentes szamladra.

12 ev alatt az 288.000....

2016. nov. 17. 15:46
Ez engem is érdekelne...
2016. nov. 17. 15:46

Melyiket érdemes választani?

kb. 12 évem van a nyugdíjkorhatárig?

2016. nov. 17. 15:37
Önkéntes nyugdíjpénztár vagy nyugdíjbiztosítás?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook