Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önéletrajz küldés e-mailben fórum

Önéletrajz küldés e-mailben (beszélgetős fórum)

2011. márc. 22. 10:23
Egyet értek. Így kell szerintem is.
2011. márc. 22. 09:26

Szia!Egyetértek az előttem szólókkal. Viszont még néhány jótanács: célszerű közvetlenül az igazgatónak címezni a levelet, ha nem tudod a nevét, akkor is legalább a nemét derítsd ki és aszerint szólítsd meg (Hölgyem/Uram). Én pályakezdőként mindig azzal kezdtem, hogy ez és ez vagyok, itt és itt végeztem ilyen szakon és szeretnék hasznos tagja lenni az Ön cégének/irodájának, stb. Ezután jöhet az, hogy felsorolod néhány jó tulajdonságodat (pl. nagyszerű szervező, jól tudok csapatban is és önállóan is dolgozni,megbízható, stb.). Beleírhatod azt is, hogy honnan értesültél a létezésükről és ha nagy cég, akkor ecseteld, mennyire megtisztelő lenne számodra ott dolgozni.

A végére írhatod, hogy csatoltad önéletrajzodat és reméled, hogy felkeltetted az érdeklődését, ha igen, akkor értesítsen elérhetőségeid valamelyikén. Én mindig úgy köszöntem el, hogy : "A személyes találkozó reményében tisztelettel".

Szóval ennyi. :) Mazsolázgass, de ne ess túlzásokba, mert az sem jó, ha sokat írsz (megijednek és nem olvassák végig).

Üdv:

Dorina

2011. márc. 22. 09:18
Köszi szépen. Akkor kicsit alakítok a motivációs levelemen és elküldöm úgy.
4. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - Héris)
2011. márc. 22. 09:08
Igen,egyetértek.
3. Boszy28 (válaszként erre: 2. - Héris)
2011. márc. 22. 09:06
ugyanígy csináltam én is
2011. márc. 22. 09:02
Szia! Én az ilyet mindig úgy csináltam, hogy eleve a motivációs levelet írtam meg e-mailnek. Utána meg simán lehet írni, hogy a mellékletben van az önéletrajz. Sokkal praktikusabb így, mert már eleve azt látja, mit akarsz és nem kell külön megnyitni a motivációs levelet.
2011. márc. 22. 09:00

sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan fogalmazzak meg egy e-mailt, amiben szeretném elküldeni az önéletrajzomat, HA nem meghirdetett állásra jelentkezem, csak mint leendő pályakezdő szeretném felhívni a munkáltatók figyelmét arra, hogy létezem, és munkát keresek. Nyilván nem csak annyit szeretnék beleírni, hogy mellékelten csatolom az önéletrajzom és a motivációs levelem, hanem egy szép kerítő szöveget is szeretnék még mellékelni, de ezt nem tudom mit írjak!!!

Ha segítenétek, nagyon megköszönném :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook