Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öltözködés - Ki honnan vásárol? fórum

Öltözködés - Ki honnan vásárol? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. trapiti (válaszként erre: 118. - Borian)
2021. máj. 5. 08:28
Neha nem rossz, de nalunkk kb. egy evben egyszer fordul elo hogy nekem is meg a lanyomnak is egyszerre van ehhez kedvunk. A ferjemmel meg meg soha nem tortent ilyen hogy vasarolgatni vagyott :) foleg nem ruhat vagy cipot...
118. Borian (válaszként erre: 115. - Trapiti)
2021. máj. 4. 15:36

mi szeretjük a lányommal... a fiúk kevésbé, de a kedvükért - és ha nekik is kell vmi - azért eljönnek velünk...


van abban vmi jó, próbálgatni kötelezettség nélkül a ruhákat, azt is, amit tudod, hogy úgysem veszed meg, csak kíváncsi vagy, hogy áll, megtapogatni az anyagát, összenézni a hozzáillő kiegészítővel... de ezt persze, aki praktikusan öltözik és vásárol, nem biztos, hogy megérti... nekem ez egy szórakozás, örömforrás, jobb mint egy mozi vagy finom vacsora :-)

2021. máj. 4. 14:28

Sosem csináltam nagy ügyet a vásárlásból, sem a családomnak, sem magamnak, ennek ellenére mégis mindig viszonylag divatosnak jól öltözöttnek tüntünk. Áruház, piac, ritkábban butik a beszrzési helyeim.Régebben sok butik volt a városban, de érdeklődés és forgalom hiányában szinte mind megszünt. nem is hiányoznak senkinek.

Ja, mint Channa, én is tudok varrni, ez megkönnyiti a dolgot.

116. trapiti (válaszként erre: 114. - Fokhagyma)
2021. máj. 4. 11:57
Kb. 7 eve netrol veszem a cipot magamnak, sokkal jobbak vannak most mint amikor a boltok kinalatara voltam utalva. Foleg hogy szeles labam es magas rusztom van. De ehhez korrekt webaruhaz kell amibol Mo-on nincs tul sok.
115. trapiti (válaszként erre: 112. - Borian)
2021. máj. 4. 11:55

Persze, ha ismert a marka, de azert ez a ritkabb.

Regebben, mondjuk 15 evvel ezelott en is koszel 100%-ban a boltokat jartam ha kellett valami. Aztan mikor lett gyerekem raszoktam hogy neki neten vasaroltam, es mindig sokkal jobban fel tudtam merni hogy pontosan mit, milyet es mennyiert szeretnek megvenni. Volt olyan is hogy egy-egy cipot pl. elmentunk felprobalni, aztan szepen otthagytuk es megrendeltem a netrol lenyegesen jobb aron ugyanazt. Altalaban ragaszkodtunk a jol bevalt markakhoz es eleg pontosan tudtam mit varok el mondjuk egy gyerekcipotol, igy nagyon ritkan vasaroltunk ugy hogy jartuk az uzleteket. Kesobb rajottem hogy a felnott holmival ugyanez a helyzet, ha tudom hogy mit akarok, es hol talalom meg, akkor a netrol sokkal hatekonyabb a dolog - oszinten szolva annyi mas sokkal jobb dolgot tudok mint ruhauzletekben jarkalni... a csaladom tobbi tagja, a lanyom is meg a ferjem is kifejezetten utal uzletekbe jarni, igy nekik is en rendelek netrol, amivel nagyon elegedettek. Nalunk megfordult a helyzet, a vasarlasaink 5-10%-a vagy annyi sem ami boltban tortenik... a ferjemnek pl. azota van egynel tobb par cipoje a 48-as labara amiota igy van, mert a neten van valasztek, a boltokban meg nincsen. A netes vasarlashoz is kell egyfajta rutin, hogy az ember jol merje fel mit vesz, de szerintem ez kialakul... Az utobbi egy evben egyebkent elelmiszert is nagyreszt a neten rendeljuk kiszallitassal, es szazszor jobb. Teljesen folosleges hogy a tejet, lisztet es tarsait en szemelyesen cipeljem haza a boltbol...

114. fokhagyma (válaszként erre: 108. - Aszparagusz)
2021. máj. 4. 11:49
A cipő különösen kockázatos, hiszen az azonos méretűek se egyformák. Azt csak lábon lehet érezni, hogy jó-e. Neten nem mernék rendelni még papucsot sem.
113. fokhagyma (válaszként erre: 109. - Aszparagusz)
2021. máj. 4. 11:47
Ó! Ezt jó tudni. Mondanál esetleg ilyet? Nekem általában a nadrágokkal van bajom, mert aminek egyébként jó a mérete, az általában hosszú, és mindig el kell vinni valahova levágatni, felvarratni. Egyszerűbb lenne mindjárt az üzletben.
112. Borian (válaszként erre: 111. - Trapiti)
2021. máj. 4. 10:14

Ha ismered a márkát, kisebb üzletekből is lehet on-line rendelni kockázat nélkül, mert tudod, melyik méretük illik rád, milyen fazon jó kb.


de visszaküldözgetni nem szeretem, ezért ha bármiért kétséges a "lelet", üzletbe rendelem, ott fel tudom próbálni és rögtön visszaadni, ha nem jó


ezzel együtt a vásárlásaimnak ez max 5-10%-a, mert a ruha/cipő vadászatnak megvan a maga élménye :-)

111. trapiti
2021. máj. 4. 08:50
En szoktam neten rendelni, de nem Magyarorszagon. Ahhoz hogy neten jol lehessen vasarolni nagyon komoly webaruhaz kell, meretekkel, leirasokkal, nagy szamu vevoi visszajelzessel pl. arrol hogy az adott meret az illeto altal altalaban hasznalt merethez kepest mekkora volt stb. Ezen kivul ingyenes es egyszeru visszakuldesi lehetoseg gyors ugyintezessel amit altalaban a kis cegek nem tudnak megoldani. Norvegiaban lakunk, itt pl. rendszeresen a netrol rendelek cipot, es ha nem vagyok biztos a dologban elofordul hogy ket meretet is, otthon felprobalom, eldontom, ami nem jo azt beadom az elelmiszerboltnal a potapontra es kesz. A fizetes online penztarcabol megy, legkorabban 14 nappal a termek kezhezvetele utan, amit visszakuldok azt mar jelzem is az applikacioban, nem is kell kifizetnem es 2 nap mulva stornozzak is teljesen. Ennel a webaruhaznal 180 nap!!! elallasi jogom van, igy pl. volt olyan hogy a gyereknek akciosan vettem tavasszal teli cipot tobb meretben, es osszel azt amelyik tul nagy vagy tul kicsi lett egyszeruen visszakuldtem. Tehat igy igen, ilyen feltetelek mellett sokat vasarolok netrol, cipot is es ruhat is. De sosem olyan helyekrol amik ennel gyengebb felteteleket kinalnak.
2021. máj. 4. 08:34
Nem vagyok az a nőcis csaj, de Bonprix, New Yorkerből is vannak ilyen cuccaim + Zara, Levis, Benetton, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, HandM, Geroge, Geox, Lazzarini, Calzedoni, sőt blézereket kínaiban is vettem már.
109. aszparagusz (válaszként erre: 105. - Fokhagyma)
2021. máj. 4. 08:28
Nagyon sok üzlet van már, ahol az ott vett ruhát ingyenesen, vagy térítésért a méretedre igazítják.
108. aszparagusz (válaszként erre: 102. - Bnora89)
2021. máj. 4. 08:27

Egy egyedi méretre készített ruhánál (pl. 5 cm-rel rövidebb nadrág) mit tesztek, ha a vevő eláll a vásárlástól. Utána az a darab már kuka.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: én nem lennék vevő rá. Ruhát, cipőt nem szoktam a neten rendelni. Bár konfekció méretem van, szeretem felpróbálni őket, mert nagyon sokszor másképp néz ki rajtam, mint a próbababán. Arról nem beszélve, hogy a méretezés sem mindig egyező.

2021. máj. 4. 01:51
Mikor milyen kedvem van . Vàsárolok túrkálóbol is , de drágább boltokban is . Rendelni nem szoktam .
2021. máj. 4. 00:05
Nem rendelek ruhát sehonnan.
105. fokhagyma (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2021. máj. 3. 23:25
Én sem. Úgy veszem a ruháimat, hogy elmegyek személyesen a boltba, és felpróbálom. Online biztos, hogy nem vennék. Ha pedig nem jó a konfekció, akkor inkább egy varrónő, akinél próbálni is lehet. Még van ilyen is, bár egyre kevesebb.
104. Guruljka (válaszként erre: 102. - Bnora89)
2021. máj. 3. 23:20

Én megpróbálnám, főleg mert alacsony vagyok és ami körméreteiben jó, az biztosan hosszú.

Az sem lenne baj, ha az oldal megjegyezné a méreteimet és automatikusan igazítana a következő vásárláskor.

103. trapiti (válaszként erre: 102. - Bnora89)
2021. máj. 3. 23:08
Én tuti nem lennék vevő ilyenre...
102. bnora89
2021. máj. 3. 23:00

Sziasztok!


Az után szeretnék érdeklődni, hogy ki mennyire lenne nyitott egy olyan női ruházati vállalkozásra, ahol adott, előre elkészített ruhadarabok mellett plusz szolgáltatások színesítenék a vásárlást. Olyanokra gondoltam, mint egyedi ruhatervező program, ahol ki tudnátok választani, hogy egy adott ruhát milyen nyakkivágással, ujjhosszal, szoknya vagy nadrághosszal szeretnétek és milyen színben. Egy applikáció segítségével, egész alakos fotó feltöltésével "fel lehetne próbálni" az adott darabokat. E mellett lehetőség lenne egyedi kívánságok teljesítésére is, például ha valaki konfekció méreten kívül esik, kérhetné egyénre szabottan. Például az adott szoknyát vagy nadrágot 5 cm-rel hosszabban vagy rövidebben.Az egész egy amolyan szabósággal összekötött online webshop lenne, kifejezetten vásárló barát, akár video chat alkalmával lehetne egyeztetni az egyéni igényekről.

Ti kipróbálnátok egy ilyen oldalt és mernétek onnan vásárolni?

Természetesen itt is lehetőség lenne a 30 napos elállásra.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre ;).

Előre is köszönöm!

2020. júl. 10. 21:55

Nekem a kedvenc boltjaim a Tally Weijl,New Yorker,H&M,

de szoktam vásárolni a Bershkából is

2020. júl. 6. 12:06
Én turkálóban sosem szoktam.Valahogy nem szeretem.Inkább üzletben butikban.De online is szoktam.
99. VendrinerPiroska (válaszként erre: 89. - Aszparagusz)
2020. febr. 3. 23:14

Egyetértek. A CCC-ben tényleg lehet elfogadható cipőket venni. Mostanában onnan vásárolok, bár inkább az olcsóbb kategóriákból, mert a Lasocki most "kissé" drága nekem. Van Deichmannos cipőm is régebbről, ami ragyogóan működik, viszont az utóbbi időben változhatott a méretezésük, mert mostanság vagy túl kicsik, vagy túl nagyok.

Ettől függetlenül azt is megértem, ha valaki beleinvesztál nagyobb összeget 1-1 darabba, ha jó és persze, ha megteheti. Életem legdrágább cipőjét - egy Marks&Spencer bőrcsizmát - jónéhány évvel ezelőtt tettem magamévá és lévén lovagló csizma, amik sohasem mennek ki a divatból, azóta is boldogan hordom. Sajnos, a Skechers sportcipőim jobban bírják a strapát, mint a Decathlonos sportcipőim, bár azok sem rosszak és még mindig jobbak, mint az Adidas pipőm. Bár lehet, hogy csak én fogtam ki egy rossz darabot.

@Trapiti: A norvég árakat csak sejtem, viszont az angolokat már sikerült beérni. Volt már olyan, hogy ugyanannak H&M-es holminak az ára magasabb volt forintban, mint fontban. Lehet, hogy átállok én is az Asda-ra.

98. Channa* (válaszként erre: 93. - 4477403e12)
2020. febr. 3. 21:52

Én sosem veszek Deichmannban cipőt, mert szerintem az összes el van méretezve és kényelmetlenek.

CCC-ben szandált szoktam venni, mert időnként van ami jól néz ki.


Én eddig viszont itt Magyarországon lidlben tudtam kényelmes cipőt, bakancsot és csizmát, tornacipőt venni, illetve van 2 sport cipőm is adidas és egy gyalogló, amit Decathlonba, vettem. Ja, és van egy túra szandálom bicajozáshoz, ami szintén decathlonos.


Ha neked az boldogságot okoz, hogy 50 ezerért veszel egy csizmát és hordod ezer évig, akár úgy is, hogy már rég divatja múlt, hát tedd.

Nekem és sokaknak viszont nem a ruha/cipő ára nyújtja a boldogságot.

Én simán elvagyok a 10 ezres csizmában is, és még kényelmes és csinos is. Bár az én csinosságomhoz nem kell sokat hozzátenni;) gondolom ezért nem aggatok magamra sok tízezres vackokat. Na meg azért sem, mert nem vagyok eldeformálódva és így akár kínaiban is van olyan, amit szinte rám öntöttek.


Tudod, az összkép a lényeg és nem az ára a cuccnak. Hiába vesznek fel sokan drága, márkás vackokat, attól még épp olyan tramplik lesznek, mint anélkül.


Mint írtam én pl. még sosem vettem szoknyát és nyári ruhát sem, mert még sosem találtam olyat, ami nekem megfelelne, így megvarrom magam. Ezért az összes szoknyám és ruhám ára kb. 500 Ft, max. 1000 Ft/db, de sokszor megkérdezték már, hogy hol vettem, mert nagyon csinos/trendi/egyedi.

2020. febr. 3. 21:28

Csajook!!!!!


A modivo.hu oldalról rendelt már valaki? Eredeti termékeket árulnak?

96. Lávli (válaszként erre: 95. - Gyöngy:))
2020. febr. 3. 15:10

Oksa :)

Én most egy sneakert rendeltem, citromsárga, nincs 10 ezer :D és olyan könnyű, puha, mint egy álom :D

95. gyöngy:) (válaszként erre: 88. - Lávli)
2020. febr. 3. 15:05

Legtöbb cipőm innen veszem, sosem vagyok nyanyás.

Majd dobok fel egy tűsarkúsat, ha szezonja lesz! 😊

94. Lávli (válaszként erre: 93. - 4477403e12)
2020. febr. 3. 14:05
Tedd így! 🤗
93. 4477403e12 (válaszként erre: 88. - Lávli)
2020. febr. 3. 14:04

Nem változik ettől még a véleményem ezekről az üzletekről,én inkább egy csizmát veszek 50 ezerért,ami tényleg olyan,mintha rám öntötték volna és nem jön szembe velem naponta többször.

Ezek nem az én üzleteim.

92. Lávli (válaszként erre: 91. - 4477403e12)
2020. febr. 3. 14:02

Dehogy haragszom :)

Bár én nem kínai vackozom le a te gönceidet, pláne, ha nem is ismerem :) Valószínű, hogy nekem meg azok csúnyák, hát ilyen az élet, nem vagyunk egyformák szerencsére.

91. 4477403e12 (válaszként erre: 88. - Lávli)
2020. febr. 3. 13:57
Mindketto csúnya,ne haragudj
90. Lávli (válaszként erre: 89. - Aszparagusz)
2020. febr. 3. 13:07
Én ott még nem vásároltam , de a lányom elégedett a minőségi bőr Lasocki cipőikkel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook