Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Online parfümériából vásárolt parfümről honnan tudhatom, hogy hamis? fórum

Online parfümériából vásárolt parfümről honnan tudhatom, hogy hamis? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 9. 16:31
hát, én általában tesztereket szoktam venni, de soha enm találkoztam még olyannak, aminek az üvegjén nem lett volna rajta a parfüm neve. Sőt! Maximálisan megegyezik a kisebb kiszerelések üvegével, csak a doboza nem díszdoboz, hanem sima papír, és esetenként kupakja nincs az üvegnek.
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2012. dec. 8. 12:47

Nem értelek, de mindegy, fejezzük ezt be.


Ez nem az én stílusom.

2012. dec. 8. 12:13
Remélem már tettél be(fel)jelentést a felháborító fórumhozzászólás miatt a parfüm-rendőrségen :o))
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - 9c57fd10dc)
2012. dec. 8. 12:06

Nem vagyok parfümőr, hanem egy parfümőr tanácsait idéztem.


Látom, bármilyen udvariasan igyekeztem írni, mégis kicsit hevesen reagáltál, nekem nem ilyesmi volt a szándékom.


Felőlem bárki bármilyen drága parfümöt rázhat egyszer, kétszer, amennyiszer akar, engem nem károsít meg azzal, ha pár évvel-hónappal hamarabb megromlik így a méregdrága parfümje.


Azzal is tisztában vagyok, hogy amiket írtam, az tiszta sznobizmusnak tűnik, olyasmi, mint a borkóstolókon a bor 100-szori megprörgetése a pohárban, szagolgatása, stb.


Attól még igaz, hogy pl. postai csomagként feladva és a nyári nagy melegben szállítva a parfüm igenis már veszít bontatlanul is valamennyit az eltarthatóságából, akárcsak a parfümériák forró, megvilágított polcain. attól még mindannyian vagy így, vagy úgy jutunk hozzájuk, senki nem mondta, hogy nekem a gólya hozná őket - bár hozná:)


Tegyen mindenki belátása szerint, de nem tudom megállni: ha egy parfümszakértő - és itt NEM valamelyik női magazin mindenben jártas szerkesztőjére gondolok, hanem végzett szakemberre pl. Zólyomi Zsoltra - valaha bárkinek azt tanácsolná, hogy rázzon fel egy parfümöt akárcsak egyszer is azért, mert ez a legjobb teszt a hamisítványok kiszűrásérére, meg foglak követni.

9. 9c57fd10dc (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. dec. 8. 11:55

És ki kérte, hogy éjjel-nappal rázza? :o)

Szállítás sem tesz jót nekik? Akkor biztos a gólyák röpítik pihe-puha tollaikon a boltokba :o)))

Parfümőrként tudhatod, hogy ennél gyorsabb, egyszerűbb és biztosabb teszt nincs.

8. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2012. dec. 8. 11:48

Ne haragudj, igazán nem kötözködésből, de parfümöt felrázni szigorúan tilos:( az sem tesz nekik jót, ha csak kiszállítják fektetve egy postai csomagban, az meg már kifejezetten árt, ha bedobjuk a kistáskába és abban lögybölődik. Kis kiszereléssel ezt még csak-csak meg lehet tenni - ezért érdemes kifújni a nagy üvegből parfümszóróba -, de nagy üveggel soha, mert összetörnek az illatmolekulák, akárcsak a két csuklón való durva szétdörzsöléssel.


Tényleg nem okoskodni akarok, ez mind tapasztalat, illetve egy parfümőr tanácsai.

2012. dec. 8. 11:35

Rázd fel a parfümöt! :)

Ha hamar eltűnik a "habzó" réteg, akkor eredeti, ha csak nehezen tűnnek el a bubik és habréteg, akkor az hámis ... :-(

6. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Catbond)
2012. dec. 8. 11:30

Szia! Megkérdezhetem, hogy pontosan melyik márkájú parfümről van szó? Elvben előfordulhat, hogy van ilyesfajta külnbség a kisebb és nagyobb kiszerelések között, vagyis, hogy pl. egy 15 ml-es üvegen van felirat, de a 100 ml-esen nincs, vagy csak a kupakon, vagy a parfüm alján a matricán. A teszter pedig kevés kivétellel a legnagyobb elérhető kiszerelés. De ez konkrét márka-függő.


Még valami: az üveg alján lévő matricán annak is szerepelnie kell teszter esetében, hogy teszter, amit a kezedben tartasz. Ez stimmel?


Ha priviben megírod, hogy melyik netes parfümériából rendelted, lehet, hogy az is segítene, mert elég sokkal van tapasztalatom, és van néhány, amelyikért tűzbe is tenném akár a kezem:)


Addig is: ha a kódszám ugyanaz a dobozon és az üvegen, akkor igen nagy valószínűséggel eredeti a teszter.

5. catbond (válaszként erre: 4. - D71ef05a8e)
2012. dec. 8. 10:49
Köszi! De az létezik,hogy tester és az üvegén nincs ráírva a parfüm neve? Kupak volt hozzá,sima parpírdozobos volt. A dobozon meg a parfümön lévő szám megegyezik.
4. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Catbond)
2012. dec. 8. 09:15

A következőket ellenőrizd:


- Van-e az üvegen gyártási kódszám (akár matricán, akár ráütve, akár beelkarcolva)?

- ez a szám pontosan megegyezik-e a sima dobozon lévővel?

- a fújóka szára milyen hosszú, mennyire görbül be az üveg alján? (A hamis parfümök fújókája gyakran hosszabb a kelleténél, ezért jócskán bekanyarodik az alja, míg az eredetieknél legfeljebb egy kis hajlás van, éppen csak leérnek vele az üveg aljára)

- Az "ugyanolyan az illata" dolog nem elég. A fejillat gyakran a megtévesztésig hasonló lehet az első percekben, de a hamis illat már nem bontakozik ki. Ezért a legbiztosabb, ha bemész egy parfümériába, a tiszta csuklódra fújsz egy nyomásnyit a biztosan eredeti parfümből (és egyben azt is megnézed, hogy a TESZTEr üvegje milyen a parfüméria polcain), majd azonnal, az üzletből kilépve a másik cuklódra fújsz a te parfümödből. Ha csak pár pillanat az eltérés, akkr a két csuklódon azonos módon, azonos időben kell változnia, kibontakoznia a két illatnak (Jó, azért itt is van buktató: sokszor pont a parfümériák erősen megvilágított polcain álló, átforrósodott üvegű teszterjei buggyannak meg, míg egy netes parfümériában ez nem fordul elő.)



Végül egy magánvélemény: a sima dobozos, kupak nélküli üveges teszterek azért az esetek döntő többségében nem hamisítványok.


A legnagyobb divatházak (Dior, Chanel) teszterjei azonban gyakran kupakosak. Ha van kupakja a te parfümödnek, azt is alaposan nézd meg. Gyakran az üveg koppintása nagyon jól sikerül, de a kupak gagyi az eredetihez képest (pl. "fröccsöntött műanyag, amin látszanak az öntés nyomai, stb.)és elárulja a hamis parfümöt

2012. dec. 8. 00:49
nekem egy női magazin munkatársa mondta egyszer, h ők ennek utánanéztek, laboratóriumban bevizsgálták meg miden.... az a trükk, hogy "kicsit hamis": ugyanazon a gyártósoron készülnek ezek is, de munkaidőn túl és bár ugyanúgy, ahogy az eredeti, de silányabb alapanyagokból. Szóval, ami megmarad, mert a rendeshez nem használják fel. ezért az illat ugyanaz, nem veszed észre, hogy más, de pl. az allergiás irritációk gyakoribbak lehetnek. :-(
2012. dec. 7. 22:49

Sziasztok! Vásároltam online parfümériáról egy tester parfümöt. Azt tudom,hogy teszter esetében sima dobozba van becsomagolva,azonban a parfüm üvegén nincs rajta a parfüm neve,viszont ugyanaz az illata ugyanúgy néz ki az üvege,de nincs rajta semmi írás,csak az alján van rajta egy matricán a neve,meg a kódja.

Szerintetek? hamis?

2012. dec. 7. 22:47
Online parfümériáról vásárlás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook