Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Okostelefon igen, digitális fényképezőgép nem fórum

Okostelefon igen, digitális fényképezőgép nem (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. ápr. 24. 09:52

Fogalmam sincs, hogy miért van ez.

Teljesen igazad van abban írsz, és teljesen értelmetlen szabály. Na de, tudjuk, hogy hol vagyunk és azt is, hogy ezek a szabályok itt nálunk kőbe vésettek, és nem fogják fel a jogalkotók, hogy ezek elavultak, értelmetlenek, stb.


Nekem eddig 2 dolog miatt szóltak.

Az egyik az volt, hogy koncertre nem vihettem be az ásványvizemet kupakkal. A magyarázat: dobóeszköz, ha van benne folyadék és kupak van rajta. Csak úgy mellékesen: én tudom dobálni kupak nélkül is;)


Pennyben és áruházban is rám szóltak, hogy ne fotózzam az árut. Pennyben nem is tettem ilyet, csak telefonáltam és közben nézegettem, hogy mit kell vennem, azaz a fülemen volt a telefon, így lehetetlen is lett volna.

Áruházban lefotóztam egy csizmát és elküldtem a férjemnek, hogy szerinte milyen?

Nekem azt sem sikerült megértenem, hogy ezeken a helyeken miért nem fotózhatok...

9. Greeneyed (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 24. 09:41

Fényképezőgép = professzionális, eladásra szánt fotó (szerintük).

Egy biztonsági őrnek nem kell értenie a kamerákhoz, úgyhogy egyszerűbb, ha minden fényképezőgépet ilyennek tekint. Nincs is arra ideje, hogy minden kamerát megvizsgáljon, hogy vajon alkalmas-e professzionális fotók készítésére.

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. ápr. 24. 09:39
Én is így gondolom. Megmaradt a régi szabály. Főleg, hogy egy fényképezőgép elég konkrét dolog, hogy ki lehessen tiltani. A mobilokat viszont nem vehetik el az emberektől. Bár logikus lenne. De lázadás törne ki.
7. 71ddaa07fa (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. ápr. 24. 09:11
Mert nem érzem szükségességét egy okostelefonnak egyéb dolgok miatt.
6. 71ddaa07fa (válaszként erre: 3. - Flóra76)
2023. ápr. 24. 09:08
Lehet kellene egy írásos engedélyt kérnem előzetesen, ahova szeretnék menni, hogy a gépemet, ami nem professzionális, engedjék be, hiszen én csak azért, hogy a magam örömére, emlékként készítsek néhány képet nem akarok a fényképezőgépemnél sokkal drágább okostelefont venni.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 24. 09:06

Szerintem semmilyen logikát nem kell keresni, ezek régi szabályok, amiket a digitális fejlődés felülírt.

Mikor kitalálták, hogy egyes rendezvényekre nem lehet fényképezőt bevinni, még nem voltak ilyen telefonok. Most vannak, a szabályok maradtak, még ha hülyék is.

Egyébként ha már többször kerültél emiatt konfliktusba, akkor miért nem váltod ki te is egy telefonnal?

4. 71ddaa07fa (válaszként erre: 2. - Leoborta)
2023. ápr. 24. 09:04
A biztonságiak főnöke azzal magyarázta, hogy a vaku zavarhatja a sportolókat. Mondtam neki, hogy ezen a gépen nincs az a hatalmas vaku, mint, amilyent a fényképészek használnak, illetve abba a távolságba, ahol ülök ez semmit nem érne, így nem használok. Megjegyzem az okostelefonokon is hasonló erősségű a vaku, mint a gépemen.
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 24. 09:03

Másra nem tudok gondolni, mint a nyakban lógó digitális fényképezőgép objektívvel v anélkül, egyenlő a sajtó munkatársával, akiknek meg lehet regisztráció v lejelentkezés-engedélykérési kötelezettségük van.

Okostelefonnal pedig mindent lehet.:)

2023. ápr. 24. 08:58
Ezt én sem értem. Egyszer nekem is dugni kellett, körülöttem meg mindenki telefonnal kamerázott.
2023. ápr. 24. 08:41

A hétvégén egy rendezvényen voltam, mint néző, ahol kisebb vitába keveredtem a rendezőkkel. Sérelmezték, hogy a digitális fényképezőgépem be szeretném vinni, hogy megörökítsek néhány számomra emlékezetes pillanatot.

Azaz, ahol bementem, ott beengedtek, majd mikor a szünetben egy másik kapun ki szerettem volna menni, fényképezőgéppel a nyakamban, a biztonsági személy megkérdezte, hogy miért van nálam fényképezőgép, mert tilos bevinni.

Mondtam a személynek, hogy az én gépemnél egyes okostelefonok sokkal jobb képet készítenek, és nem vagyok hajlandó megválni tőle. A vége némi lökdösődés ( ö ki akart lökni, én nem engedtem) lett és hívta a főnökét.

Vele megbeszéltem, hogy az én gépem nem a tiltásban szereplő professzionális kategória, nincs rajta objektív, sőt, én a telefonokkal ellentétben azonnal megosztani sem tudom a történteket, különböző videomegosztó, vagy közösségi oldalakon.

Mivel már többször kerültem a fényképezőgépem miatt kisebb konfliktusba, úgy, hogy mellettem telefonnal az egész koncertet, sporteseményt, rögzítették, megkérdezném, hátha van köztetek olyan, aki rendezvények biztonságáért felel vagy van ilyen rokona, ismerőse, hogy miért nem nézik jó szemmel a fényképezőgépeket?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook