Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » OKJ-s szakács tanfolyam nehézségei, menete? fórum

OKJ-s szakács tanfolyam nehézségei, menete? (beszélgetős fórum)


14. Szofi91 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2016. aug. 3. 07:55
Ha szidtam,ha szidnám az nem ilyen lenne elhiheted. Simán leírtam mit csináltak,és hogy ez nem tetszett nekem. Te se ennéd meg ha tudnád,hogy előtte a műkörmével a csajszi beleevett a tányérodba,ha tudnád. Konkrétan még ki nem vitte csipegetett a hölgy a vendég tányéráról. Én ennyit írtam le,és azt,hogy ez folyamatos volt,nem csak egyszeri alkalom. Nem tudom ez miért szidás.
13. dilami
2016. aug. 3. 07:41

Sziasztok.


Köszönöm az eddigi válaszokat.


Nem biztos,hogy a szakmában el is helyezkednék,maga a tanfolyam érdekelt(hogy nehéz e stb) A szakma nehéz,ezt tudom.Maga a tanfolyam aggasztott.

2016. aug. 3. 07:16

Szerintem az OKJ-s képzések nem érnek sokat, hiszen kevés a gyakorlat és legtöbbször a diáknak kell megkeresni magának a gyakorlati helyet, ami nem egyszerű.


Amikor meg végzett, akkor nem veszik fel sehova dolgozni, mert nincs gyakorlata, és nem is lesz, mert nincs ahol gyakoroljon.


Én azt gondolom, hogy egy nőnek nem való a vendéglátós szakma. Sem pincér, sem szakács, stb., mert a munkaidő beosztás nem családbarát. Amíg nincs gyerek, addig elmegy, de ha már lesz, akkor megoldhatatlan, hiszen a szakács általában 10-10, vagy 11-11 ig, stb. dolgozik ki megy a gyerekért az oviba, suliba? Ki lesz vele otthon este, éjjel. Főleg ha a férj is hasonló szakmában dolgozik?

Tehát, meggondolandó....

11. Channa* (válaszként erre: 2. - Szofi91)
2016. aug. 3. 07:09
Hát....nem tudom te hol voltál, de miért a pincéreket szidod?
2016. aug. 2. 23:32

Szia.

Szerintem jobb egy több éves nappali tagozat iskola. Ott azért többet lehet tanulni, mint egy OKJ-s képzésen.

De, hogy ha szakácsként szeretnél elhelyezkedni, készülj fel, hogy a vendéglátás nem egy álom. Nincs hétvége, ünnepek (persze más szakmákra is igaz ez, de nem sokra). Nagy türelem kell hozzá, kötél idegek. ès ha megnézed, 35 és felett nem találsz szakácsot a konyhán, maximum vezetö pozícióban. Tudom miröl beszélek, mert a férjem szakács, és én is évek óta a konyhán dolgozom. Persze, meg van a szépsége, és kívánom neked, hogy egy nagyon jó helyre kerülj. Itt kint külföldön sem egyszerü az élet, a vendég itt is vendég :)

9. bc681dac13 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2016. aug. 2. 20:22
A rendes nappali képzés meg az OKJ-s azért nem ugyanaz. Az utóbbit azért nem veszik annyira szigorúan, mert sokan munka mellett csinálják. Sokan nem tudnák elvégezni a hiányzott óraszám miatt, papír nélkül meg nem tudnának munkát váltani. Szóval valahol érthető. Aki link, az úgysem marad a szakmában, aki meg tényleg akar, tud tanulni.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Bc681dac13)
2016. aug. 2. 19:18
Hát ez szomorú. A mi időnkben még komoly volt az iskola. :(
7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dilami)
2016. aug. 2. 19:16
Te nem akarsz majd szakácsként elhelyezkedni?
6. kisj (válaszként erre: 1. - Dilami)
2016. aug. 2. 19:08

Nagyon bírni kell a gyűrődést.

Főleg ha már végeztél és sikerült elhelyezkedned.

Ha kétségeid vannak magadat illetően, akkor inkább el se kezdd.

2016. aug. 2. 11:52

Ja és a sulis órás gyakorlatok nagyon jók szoktak lenni,mert 1-2 főre kell főzni. Aztán jöttek az éttermek,a gyakran ehetetlen menzás kaja,mivel volt szerencsém egy másikban is voltam,ott meg nagyon gáz dolgokat műveltek a pincérek.

Összességében ha vannak kétségeid akkor ne is kezdj bele,és tényleg kell hozzá kötél idegek,amik egy idő után ha van is...szép szakma,de itt ebben az országban nem éri meg,ha mindenképp szakács akarsz lenni csináld meg szerezd tapasztalatot és irány külföld. Én még tanonc voltam 8 szakács keze alatt tanultam,pedig 2 éves volt a képzésem,és mind külföldre ment,többnyire Angliába.

4. bc681dac13 (válaszként erre: 3. - Dilami)
2016. aug. 2. 11:36

Maga a tanfolyam nem vészes, főleg hogy nem szokták az iskolák sem annyira komolyan venni az egészet. Ha az iskolából kikerülve tényleg el akarsz helyezkedni, akkor már a képzés alatt menj el gyakorlatra a kötelező órákon felül.

Megtámogatva amit a másik hozzászóló írt:

[link]

3. dilami (válaszként erre: 2. - Szofi91)
2016. aug. 2. 10:38

Köszönöm a részletes választ.


Akkor önmagában a tanfolyam "nem vészes"?

csak utána ha abban a szakmában helyezkedsz el...

2016. aug. 2. 09:23

Nagyon bírni,és sokan otthagyják,a gyakorlat nem nehéz,de kell ideg hozzá. Nekem ott ment el az egész,amikor a pincérek beleettek a kajákba és ránk volt parancsolva,hogy a zöld közepű húst is panírozzam be. Mondjuk utána be is záratták a helyet,de rájöttem nem nekem való.

Elhivatottság kell,és van,hogy 10-16 órában dolgozni kell,vagy visszaküldik az ételt,hiába csinálod jól mindig lesz egy hisztis vendég.

Szép szakma,csak tényleg elhivatottság kell ehhez,és legfőbb szeretni kell,mert ha ez az álmod akkor jó,de gondolj bele tudnád nyugdíjas korodig csinálni?

Ha kétségek vannak benned inkább más képzésre menj el,vagy tanulj tovább nappalin még van rá lehetőséged,ha olyan akkor estin meló mellett.

Remélem segíthetem.

2016. aug. 2. 08:56

Sziasztok.


Most készülök OKJ-s szakács tanfolyamra menni.


Érdekelnének a nehézségei,és minden apró részlet,melyet számításba kell venni.Nagyon bírni kell a gyűrődést?


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook