Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjkorhatár fórum

Nyugdíjkorhatár (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. aug. 10. 13:36
nálunk a gyártelepen nagyon jó volt az orvos.aztán a fiát,aki szintén jó főorvos volt,kirúgták,mert valami adatokat nem közölt időben.ja,az az az orvos dolga.az ember esze megáll.
72. fincsi5 (válaszként erre: 70. - Timycat)
2023. aug. 10. 11:58
Meg annyira "szétszakosodtak", beszélgetés meg olyan ritka, mint iskolákban az idegennyelvnél. Csak írtak, írtak a suliban, és csodálkozott a tanár, hogy nem ment beszédben a német vagy (fiamnál) a francia.
71. Channa* (válaszként erre: 70. - Timycat)
2023. aug. 9. 20:26

Nekünk egy olyan háziorvosunk volt, mint a papád. És imádtam! Ha egy szakorvos megvizsgált, akkor mindig visszamentem hozzá, hogy egyet ért e, és valóban azt kell e csinálnom, amit ő javasolt? Ha meg nem javasolt semmit, akkor a háziorvunk megtette. Elment nyugdíjba, azóta a második háziorvosunk van, de nagyon nem vagyok elégedett velük.

Nem régen hallottam, hogy heti 1-2 alkalommal újra rendel a doktorunk, aki 86 éves, most figyelnem kell, hogy mikor van, mert lenne pár kérdésem.

A férjem már volt is nála.


És, ahogy írod! Meghallgatja a tüdőnket (egyébként tüdőgyógyász), vérnyomást mér, hasat nyomkod, szívhangot hallgat, kopogtatja a hátunkat, mellkasunkat, nyirokcsomókat tapogat, pulzust mér, kezet és lábat emelget, tekerget, reflexet néz. Kérdezget, sztorizgat.

Mindig lesarlatánoz:DDD és sosem zavarja, ha diagnosztizálok;)

Ha szerinte is az a bajom, akkor lesarlatánoz, ha nem ért egyet, akkor közli, hogy ő az orvos;)

40 évig volt a háziorvosom, így nehezen szokom az újakat a lustaságukkal és érdektelenségükkel...

70. timycat (válaszként erre: 69. - Fincsi5)
2023. aug. 9. 13:24

Ez mondjuk igaz, de állítólag már nem is tanítják az orvosin a régi protokollt, az új tudomány szerint teljesen elvesztette jelentőségét a fizikai vizsgálat, kikérdezés.


Öregapámnál nem lehet megúszni úgy egy látogatást, hogy ne legyen vérnyomásmérés, vércukor, torok kuksi, nyirokcsomó tapperolás, tüdő kopogtatás, hallgatózás, hasi nyomkodás. A krónikus betegeket meg x időnként be is hívja, nem csak telefonhívásra lövik fel a receptet a felhőbe.


Én azt hittem minden háziorvosnál így van, de mondták hogy ló.aszt.

Papa pl beszélget is a betegekkel, mondjuk emiatt siralmasan lassú egy vizsgálat. De azt mondja ő így tanulta, plusz szúrt már ki beszéd alapján neurológiai betegséget, pl magánál hány óra van, és x perc múlva újra kérdezi, ha a beteg nem néz furcsán hogy stikkes a doktor az előbb kérdezte az már gyanús.


Barátnőm 40 éves radiológus Németországban, ő mesélte hogy nála akadt fent egy csaj 7 hónapos terhesen CT-n. A 19-20 éves lány hasi panaszokkal kereste meg a kórházat, átment 3-4 orvoson és egyben sem merült fel egy fiatal nő esetében hogy esetleg terhes, nem kérdezte senki a ciklusát, nemi életét, de még hozzá sem ért egy sem, mert akkor csak kibukott volna a dolog. Hozzá CT-re valami tumor gyanúval küldték erre a képeken egy gyerekkel találta szemben magát... döbbenet. Persze a személyiségi jogok, meg "engem ne vetkőztessen, tapperoljon a doktor, meg mit kérdezősködik" náluk már erősebbek mint a szakmai indokok, így szépen eltűnik a gyakorlatból, ezzel az orvos eltávolodik a betegtől mint embertől.

69. fincsi5 (válaszként erre: 67. - Timycat)
2023. aug. 9. 09:52

A te nagyapád legalább hozzáértően dolgozza le azt a napi 3-4 órát. A mai fiatal háziorvosok közül legtöbben szintén 3-4 órát dolgoznak, de max. a torkodat nézi meg, ha nem piros, ott a beutaló.:((


S a pénteket (legalábbis nálunk) rendszeresen átadja helyettesítőnek, mert ő már akkor utazik el.


Gyerekkoromban volt olyan orvosunk, aki nem küldött soha más szakrendelésre, mindent megoldott. A jó diagnoszták kihaltak, vagy kihalófélben vannak.

68. Channa* (válaszként erre: 67. - Timycat)
2023. aug. 9. 08:23

Én is azt mondom, hogy jobb ha csinálunk valamit, mert nem épülünk le olyan ütemben.


Csak sokan azt gondolják, hogy régebben a nyugdíj mellett végzett munkát jól visszaosztották, mert kaptak emelést, de ugye a befizetett járulékhoz képest, minimális lett vissza adva.


A pontos számokat én se ismerem, a statisztikáknak sem hiszek, de azt tudom, hogy nekem csak olyan ismerősöm van, akik 200 ezer alatti nyugdíjból élnek. Ők az öregségi nyugdíjas ismerőseim, akik 2000. után mentek nyugdíjba. A nők 40-el nyugdíjba menő nő ismerőseim viszont, valóban a jelenlegi/akkori fizetésük 80%-át megkapták, ami a legtöbb esetben inkább 300 ezer feletti összeg.


Ezért azt gondolom, hogy mindenképp érdemes kihasználni a lehetőséget, mert mire az ember eléri az öregségi nyugdíjkor, addigra a szorzók úgy változnak, hogy már kevés lesz, ráadásul elbukja a nyugdíj mellett megkereshető összeget.

67. timycat (válaszként erre: 63. - Channa*)
2023. aug. 8. 22:42

Öregapámnak nem volt opció hogy nem dolgozik, 87 elmúlt, a mai napig teljes állásban dolgozik. Oké olyan orvososan, napi 3-4 óra max, azt kalap-kabát, de legalább addig sincs otthon, plusz 4 alkalmazottat eltart a vállalkozása, jóval minimálbér felett még a takesznő is. Szóval hadd csinálja amíg jól esik neki. Betegek, kollégák szeretik, rég nem a pénzért csinálja.


Az hogy mennyi nyugdíjas van 200ezren vagy a felett fogalmam sincs 🤷‍♀️

66. Channa* (válaszként erre: 65. - Globus)
2023. aug. 8. 19:57
+ ez az átlag nyugdíjas. Én ennek a 20 milliónak a sokkal többszörösét buknám el.
65. globus (válaszként erre: 64. - Channa*)
2023. aug. 8. 19:33
Ráadásul mivel a tovább dolgozónak a nyugdíj plusz bevétel, ügyesen befektethető.
64. Channa* (válaszként erre: 58. - Anyagi)
2023. aug. 8. 19:26

Ha 57 évesen elmegy valaki nyugdíjba a nők 40-el, akkor kapja az átlagkeresete 80%-át.

Ha kivárja az öregségi nyugdíjat ugyan ez a nő, akkor 48 év szolgálati ideje lesz, ami azt jelenti, hogy az átlagkeresete 96%-át kapja.


Egy kb. átlag nyugdíj esetében az átlagkeresete 80%-a 150.000 Ft, amire évente kap, mondjuk 10%-ot, így mire eléri az öregségi nyugdíjkort, addigra, kb. 321.000 Ft lesz a nyugdíja.


Ha tegyük fel, nem megy el nyugdíjba, de továbbra is kap évi 10% bér emelést, akkor mire eléri az öregségi nyugdíjaskort, a fizetése akár elérheti a 400 ezret és ennek a 96%-a=377 ezret. Persze, csak akkor ha minden évben emelik a fizetését 10%-al és van állása, azaz nem munkanélküli.


Igen, ez 50 ezer mínusz havonta, de ha elmegy a nők 40-el nyugdíjba és dolgozik mellette, akkor ha nem emelik a bérét, akkor is keres + 20 milliót a 8 év alatt, illetve jár neki a 13. nyugdíj is, amíg marad.


Ráadásul, bármi történik, azaz nincs állása pl. akkor is van egy állandó bevétele, azaz csak akkor kell munkát vállalnia, ha kevés a nyugdíj és bírja.

63. Channa* (válaszként erre: 56. - Timycat)
2023. aug. 8. 19:14

Elég kevés volt, amit vissza adtak, 0,5% évente és ugye levontak havi 8-9%-ot nyugdíjra a munkabérből.


A nénikém nagyon kevéssel ment el öregségi nyugdíjba 55 évesen, volt olyan, hogy havi 375 Ft-ot emelkedett ezzel a nyugdíja.:D

200 ezres nyugdíjnál is csak 1000 Ft/hó, ami ugye elég kevés nyugdíjasnak van.

62. birebora (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2023. aug. 8. 14:00
Igy van.
61. globus (válaszként erre: 56. - Timycat)
2023. aug. 8. 07:19

Hogyne, akkor még jobban megérte tovább dolgozni, vontak belőle járulékot, lehetett tovább növelni. Újraszámolták a végén.

Kolléganőm szerint közalkalmazott most nem dolgozhat nyd. mellett, vagy-vagy.

2023. aug. 8. 07:08

Ügy gondolom, hogy annak, aki még a Nők 40 mellett tud munkát vállalni annak mindenképp megéri.

A munkabéréből már csak szja-t vonnak. Nyugdíjasként megilletik majd a nyugdíjemelések és a 13. havi nyugdíj.

Szóval, amit elveszt a 20%-al azt bőven behozhatja.

59. semleges (válaszként erre: 57. - Timycat)
2023. aug. 8. 06:03
Ne is mond.
58. Anyagi (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2023. aug. 7. 22:07
57. timycat (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2023. aug. 7. 21:06
Jobb helyen lenne az a pénz nálam amit lerabolnak rólam mindenféle mondvacsinált ürüggyel 😕
56. timycat (válaszként erre: 54. - Globus)
2023. aug. 7. 21:05
Régen nyomtak rá plusz százalékot, minden plusz x év után. Öregapám brutál nyugdíjat kap, igaz van is neki cca. 65 év szolgálati ideje (szerintem anno az orvosit fullba be is számították) és ő mindig jó pénzt is keresett. Még mindig aktív, de pár éve mióta csak szja megy a nyugdíj után ez már nem oszt nem szoroz.
55. andi6020 (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. aug. 7. 16:11
Hát a nyugdíj engem is. Abszolút nem számolok vele.
54. globus (válaszként erre: 53. - ,zumba)
2023. aug. 7. 16:05

18 évesen munkába álltunk és 68 évig szünet nélkül húzzuk, mikor a korhatár is 65, na persze.

Teljesen érthető, ha igénybe veszi valaki a 40 évest, és utána ha tud és akar, dolgozhat. Vagy leteszi a lantot, de az előbbi verzió mindenképpen több pénzt hoz a konyhára.

Annyival nem fog a 68 évessel többet fizetni, mintha nyugdíj ÉS fizetés lenne együtt. Nem is értem, kit tudnak ezzel megvezetni, aki nem tud számolni?

53. ,zumba
2023. aug. 7. 14:27
1997. évi LXXXI.törvény. 2. melléklet tartalmazza a szolgálati idő és a nyugdíj alapját képező havi átlagkereset százalékát. Pl: 50 év szolgálati idő esetén kapja a nyugdíj alapját képező havi átlagkeresete 100%-át. Ezt meg is kell érni.
52. aszparagusz (válaszként erre: 51. - Semleges)
2023. aug. 7. 13:57

Igazad van, nem figyelmesen olvastam.

Csak az jött le, hogy a kedvezményes nyugdíjba vonulóknak nem teljes nyugdíjat adnak.

Bocsi.

51. semleges (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2023. aug. 7. 13:22
Szerintem Anyagi ugyanezt írta.
50. semleges (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2023. aug. 7. 13:15
Én kimentem, semmi nem változott, legalábbis nem annyit. (nem nyugdíj)
49. semleges (válaszként erre: 10. - Hold3)
2023. aug. 7. 13:14
Régen 55 volt, elég is volt annyit dolgozni.
48. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Globus)
2023. aug. 7. 12:33
Kapott.
47. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. aug. 7. 12:33
' 79-ben végeztek.:))
46. globus (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2023. aug. 7. 12:28

Az nem lehet, hogy kapott ösztöndíjat? Bár abból nem vonnak járulékot, csak a szakmunkástanulóktól.

Nekem még azt sem számították, amit nyári gyakorlatként munkával töltöttem.

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2023. aug. 7. 12:05

Ez öregségi nyugdíj volt, ugye? Abba beleszámít, de csak akkor, ha 1998. előtt járt főiskolára vagy egyetemre, a későbbi nem számít bele.


A nők 40-be, nem.

A férfiaknál a katonaság is beleszámít, bár ez hamarosan már nem lesz fontos.


Ja, az öregségi nyugdíjba beleszámít a munkanélküliség is és a passzívtáppénz is, meg a szakmunkás is.


Ezek természetesen szolgálati időnek számítanak, azt nem tudom, hogy pénzben számít e.

44. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Globus)
2023. aug. 7. 11:52

Nem.:))) Férjemnek beleszámított, 41 évet dolgozott, és 46 év (pár hónap, nap) munkaviszony lett feltüntetve. Komolyan. :)))


De már többektől hallottam amit te mondasz, a múltkor itt volt egy évfolyamtárnője, tőle is rákérdeztem, és neki is ugyanúgy beszámított az egyetem, mint j.-nak.


1979-ben végeztek.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook