Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyomorúság arca fórum

Nyomorúság arca (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
52. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 51. - Mydnight)
2012. márc. 12. 20:22
Gondolom.Nem is azt írtam,hogy menjen be és tutti kapni fog.Csak hogy nem olyan magas a fenntartási költsége.
51. mydnight (válaszként erre: 14. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 12. 20:20

Azok szociális bérlakások, akkora várólistával, hogy meglepődnél.

Én konkrétan 7 éve várok önkormányzatira...

2012. márc. 12. 20:08

Azt gondolom, hogy mielőbb munkát kell keresni és segítséget kérni ismerősöktől, hogy a fizetésig náluk lakhass. Mi azaz én sajnos nem tudok segíteni. Manapság mindenki nehezen él meg. Tudom, hogy vacak lehet az utcán élni, bár csak elképzelni tudom.

Hol vannak az ismerősök? Miért nem találsz valakit aki befogad téged és a fiadat? A fiad nem élhetne valamelyik lányoddal, amíg rendezed a lakhatásotokat?

Ha felvesznek bárhová, akkor valahogy keress egy helyet, ahonnan bejárhatsz. Munkásszálló? Tudom, hogy nem olcsó, de hátha átmenetileg megoldható lenne.

Tudom csúnya amit most ajánlani fogok, de nem tudsz egy üres lakást, amit önkényesen elfoglalnál?

Rövid az idő, ami van a lakhatás rendezésére, de mindent meg kell próbálni!

Mennyi pénzt is kapsz havonta? Azt valamilyen szállásra kellene költened és elfogadni bármilyen állást. Tudom, hogy munkát találni is nehéz.

49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 48. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 12. 17:43

Hallottam már hasonló esetről, csak ezért jutott eszembe. Ott egy férfi volt hajléktalan, és nem tudta megoldani a munkába járást.

Persze, lehet e mögött az is, hogy annyira nem is akar dolgozni, de reméljük nem erről van szó,

48. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 47. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 16:19
Nyílván nem egyszerű.De mint írja,minden nap munkát keres.Szóval.... :S Nekem mindegy,én csak egy lehetőséget ajánlottam,a többi rajta múlik.
47. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 46. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 12. 16:17
Dehogynem. Csak most belegondoltam, hogy esetleg még a bejárás is gondot okozhat esetleg...
46. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 45. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 16:10
De munkát keres,azt írja!Akárhova felveszik,oda be kell járni,nem??
45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 44. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 12. 16:09
Utcáról biztosan nem könnyű munkába járni. Ettől függetlenül szép tőled, hogy segíteni akarsz.
2012. márc. 12. 16:03

Nincs okom rá,hogy a szavahihetőségedet kétségbe vonjam.És közöm sincs hozzá.Láthatod,segítő szándékkal fordultam feléd.Ezért írtam a munkát neked,oda felvesznek!!Ma is mentem arra 3x,még betöltetlen a hely!

Annyi azért jól esett volna,hogy legalább nekem visszajelezz!

43. 2a69f78972 (válaszként erre: 42. - Magdolna65)
2012. márc. 12. 15:31

Rendben, vállalom! Hitetlen Tamás vagyok!


Amit "bmkriszta" javasolt munkát, megnézted?

2012. márc. 12. 15:04

Sziasztok!


A Facebook-on kb. egy hónapban ha 2-szer belépek, amúgy a fiam tudja a felhasználónevemet, és jelszavamat, és ő mindig Internet közelében van. Akkor amikor éjjel 2-kor fent voltam itt a Portálon, én kértem meg a fiam barátját, hogy nem e tudja megoldani az anyja tudta nélkül, hogy egy éjszakát ott aludjunk, mert ugyanis: ti kis hitetlenek jól csámcsogtok az én nyomorúságomon. De nagyon szívesen találkozom veletek az éjszaka kellős közepén, és megmutatom, hogy hol, és melyik lépcsőházban alszom. S végig vezetlek benneteket egy napomon, ami hajnal 03:30-00:00-ig tart. Mivel nem tudok napok óta két óránál többet aludni, hajnalban: alszom a Buszon, majd a Metrón, ahol az egyik nap ki is zsebeltek, azóta nincs telefonom. Utána reggel 8-tól - 12:00-ig a Boráros téren koldulok. Onnan Munka után rohangálok. Este találkozom a fiammal 20:00-ig kb. együtt vagyunk. Ő megy a barátjához, én pedig megyek ki vissza az utcára. Akkor este sikerült végre ágyban aludnom kb. 2 órát, és utána mivel nem volt pénzem arra, hogy Internetezőbe menjek, ezért megkértem hogy had nézzek fel egy két helyre az Interneten. A fiam barátja 18 éves, és 5 éve barátok.


Libra924 te azt írod, hogy sántít a történet... Nem hiszem hogy szívesen lennél az én helyemben, és kibírnád mindazt amit én nap mint nap kibírok. Könnyű pálcát törni mások felett... Olyan vagy, mint a Bibliában a hitetlen Tamás... Az aki olyan helyzetben van mint én nem kritikát vár másoktól, hanem együttérzést, mert az erőt ad a továbbiakhoz. A Gyermekvédelmis adott haladékot, ezzel a héttel együtt két hetet, hogy megoldjam a lakhatásunkat, utána szól a Gyámügynek. Összesen van erre 10 napom. Nagyon elkeserítenek a soraitok, és mégjobban megbizonyosottam róla, hogy az Emberek többségének nincs Lelke. Igazán hogy mi van velünk azt csak mi tudjuk, akik benne élünk.

41. 2a69f78972 (válaszként erre: 40. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 11. 17:01

Remélem, hogy legalább valamilyen visszajelzést fogsz kapni.


Nem vagyok egy bizalmatlan ember, de nekem ez a történet több sebből vérzik :(

40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 39. - 2a69f78972)
2012. márc. 11. 16:56
Hmmm.... Érdekes :S Én ajánlottam neki munkát,ahova felveszik,remélem elment azért megnézni :)
39. 2a69f78972 (válaszként erre: 38. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 11. 16:40

Nem akartam az illúzióidat rombolni, de naponta többször is bejön és éjszaka is.


Ezt már az elején is láttam, de mivel kritikát gyakoroltam feléje, nem akartam nagyon rosszindulatúnak tűnni, nehogy leharapják a fejem!


...és ugyanez van a facebook oldalával is!

2012. márc. 11. 16:17
Honnan tudsz hajnali fél 2-kor netezni? :S :)
2012. márc. 9. 16:45
Irtam privit,feltétlen olvasd el kérlek!
2012. márc. 9. 16:41
Több állásportálra be vagyok regisztrálva és sok hírdetést is adtam fel és plakátoltam is hogy bármilyen állást elvállalok. Sajnos ott tartunk hogy mi lépcsöházakban huzzuk meg magunkat. Koldulásból tartjuk fent magunkat. A fiam még a barátjánál lakik, de ha 2 héten belül nem oldodik meg a helyzet akkor intézetbe kerül. ma az iskola gyermekvédelmise telefonálta körbe az anyaotthonokat ahol amugy sincs hely mert váró lista van. A máltait és a baptistákat is felhívta és még ők sem tudtak segíteni. Ez a Magyar szociális háloja ami csak papíron müködik de a valóságban pedig semmi.Sok tanácsot kaptam olyanokat amit én is végigjártam már. Mindenki azt hiszi hogy a hazai szervezetek segítenek a rászorulokon csak ez a valóságban teljesen másképp van. Én a saját börömön tapasztalom. Kivánom, hogy soha senki nekerüljön olyan helyzetbe amibe én mert akkor elveszik mert nincs tovább. Bár bárki bármikor kerülhet ilyen helyzetbe és nem híszem hogy arra lenne szüksége hogy kritizálják vagy tanácsokkal lássák el mintha ő saját maga nem tenne semmit csak várja a sült galambot. Aki ilyen helyzetbe van azért ír róla mert nincs kiutja és segítséget remél, de azt ebben az országban már nem lehet kapni.
35. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 33. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 5. 20:13

Tedd fel a kérdéseket, Kriszta:)

Engem érdekel, biztos a fórumindítót is.

2012. márc. 5. 16:31

Magdolna, azt nem probaltad meg, hogy az osszes budapesti hotelbe elkuldod a jelentkezesedet (nem baj, ha nincs allas hirdetve, sosem tudni). Takaritonak, konyhalanynak, barminek. Ha beirod a keresobe, hogy hotelek Budapesten, akkor kihoz egy nagyon hosszu listat, meg azt megprobalnam a helyedben. Emailben is el lehet kuldozgetni, ha van jo oneletrajzod es kiseroleveled. Akkor ezek szerint az utcan elsz? Onnan biztosan szornyen nehez lehet, de ha talalnal egy allast, szepen lassan helyre johetne minden, csak nagyon kitartoan es szervezetten kellene csinalni. Maltai szeretetszolgalat?

Nem probalod meg a vallasi gyulekezeteket? Hatha befogadna valaki egy kis hazimunkaert cserebe, amig talpra allsz. Nagyon drukkolok, mert innen mar tenyleg csak egy hajszal valaszt el, hogy egyre lentebb kerulj, legy nagyon eros, ne hagyd magad! Meg minden rendbejohet.

2012. márc. 5. 16:05
Ahogy olvaslak,számtalan kérdés jár a fejemben.De nem merem feltenni,mert még félreérthető lennék.Pedig nem bántásból kérdezném,csak hogy tiszta legyen minden,úgy segíteni is könnyebb lenne.Biztos van egy ekkora fórumon olyan ember,aki legalább abban tudna segíteni,hogy a megfelelő helyre,a megfelelő emberhez irányítson Benneteket!
2012. márc. 5. 16:00
Köszönöm a kedves hozzászólásokat. Igazán Szeptembertől fogva vagyok ennyire nehéz helyzetben, azóta keresek folyamatosan munkát, és még a WC pucolástól sem riadok vissza. Sajnos nem sikerült, nagyon sok helyre elküldtem az Önéletrajzomat, naponta legalább: 15-20 helyre. Bármennyire hihetetlen is... Mivel nem volt munkám, kénytelen voltam eladni azokat a holmikat, amiket ellehetett. Miután már nem volt mit, maradt a koldulás. A nagyobbik lányom az Érettségiére készül, a barátnőjénél lakik, és nem kért a mi nyomorunkból, pedig Tisztességgel, Szeretettel neveltem fel. A kisebbik lányom szintén nem kért belőle, így szerelmes lett, és az Anyósához költözött. Telefonon tartjuk a kapcsolatot a kisebbikkel tudja hogy milyen helyzetben vagyunk, de segíteni sajnos nem tud. Az a család 3 hétre befogadott, fedelet adott, és ételt, s ezt mind önzetlenül tette, Emberbaráti Szeretetből. Sajnos ott sem volt munka, mint írtam a családban is 3 munkanélküli volt, nem ők küldtek el, hanem mi nem akartunk visszaélni a vendégszeretetükkel. A fiam nem az utcán van, mert ő egy barátjánál lakik, az eltartásáról akkor is ugyanúgy én gondoskodom. A nagyobbik lányomra visszatérve, nincs más probléma, mint hogy a felfogásával van gond... Megkerestem már minden Szervezetet, Alapítványt, Önkormányzatot, Anyaotthonokat. Segítség nincs, mert ebben az Országban segítség csak papíron létezik, de gyakorlatban nem. Senkit nem érdekel, hogy mi van a másikkal, pedig valamikor ez nem így volt. Bárki, bármikor kerülhet olyan helyzetbe, amiben most én vagyok, s majd neki is jól esne, a segítség. Én sem jóakaratomból kerültem ide, nem ezt akartam, nem erről álmodtam, ezt hozta az Élet. S miért? - mert nincs Munka, nincs lakhatás, mert minden Drága, s ebből kifolyólag nagy a szegénység, s egyre többen csúsznak lefele...
31. Sz.Izolda (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 5. 15:17
Hát erre írtam, hogy ha ilyenek lettek, annak oka van...
2012. márc. 5. 14:06

En a helyedben vallasi szervezeteknel probalkoznek most, mivel semmi mas megoldas nincs, ugy tunik.

Elmennek egy Hit Gyulekezete gyulesre, vagy a buddhistakhoz. A katolikus templomoknal nem hiszem, hogy lenne lehetoseg bent lakni, viszont vannak kulonbozo apaca zardak is. Fogalmam sincs, hogy mukodik, nyilvan nem ilyen egyszeru, mert akkor mindenki oda fordulna. Viszont lehet, hogy jarhato az ut, legalabb annyira, hogy atmenetileg befogadna teged valaki, es akkor onnan mehetnel allasinterjura. A jehova tanui is elegge osszetartanak - bar egyik gyulekezetnek sem vagyok tagja, csak hallottam mar ezt-azt. Ugy tudom, hogy a krisnasoknak kulon kis falujuk is van.

En picit nehezen ertettem meg az elso bejegyzest, mert az elso fele az, hogy csaladnal laktok, aztan meg mar Pestrol irtal. De gondolom lementetted a gepre az elso reszet, es most csak bemasoltad. Mindegy is, mert biztosan alapos okod volt erre a segelykialtasra.

Barhogy van is, szivbol remelem, hogy megoldodnak a gondjaid. Majd gondolkodom, hatha eszembe jut valami.

29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - Sz.Izolda)
2012. márc. 5. 13:52
Az én apám ugyan nem utcán él, hanem hajléktalan szállón, de "végignézem", mert soha nem volt igazán az apám, nem nevelt, nem kaptam tőle soha semmit (A semmi alatt nem anyagiakat értek, de egyébként azt sem). Így nem érdekel.
2012. márc. 5. 13:47

A lányok életkorából adódó nagy önellentmondásokra viszont nem kapunk választ... így a történet hitelessége alapjaiban kérdőjelezhető meg.


Az más kérdés, hogy ha az a része igaz lenne, hogy két lánya végignézi, hogy az anyjuk az utcán él, mitől lettek ennyire rossz emberek. Valaminek itt lennie kell. A történet zavaros, hiteltelen.

27. v.Wiky (válaszként erre: 25. - Magdolna65)
2012. márc. 5. 13:23

Félre ne érts! Nem bíráskodni akarok, nem azért kérdeztem, hogy hol van a fiad, csak pedagógusként sok mindent láttam amíg pesten dolgoztam...

Sőt igazából abban is biztos vagyok, hogy mivel nem most kerültél hirtelen ebbe a helyzetbe amit tudtál, már megnéztél, amiket tanácsoltunk már mindnek utána jártál... De sose lehet tudni, hátha valaki tud majd valami okosat mondani.

Azért az nekem olyan hihetetlen, hogy a lányaid így tesznek az anyjukra... Már elnézést. Ők pesten élnek? Az mint alternatív megoldás nem lehetséges, hogy ahol ők laknak oda bejelentkezz? Még ha nem is laksz náluk, csak a munka miatt legyen egy lakcímed.

Kitartás!

26. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 25. - Magdolna65)
2012. márc. 5. 12:44

Tegyük hozzá, hogy gyerek vigyázónak vagy háztartási alkalmazottnak olyan embert vesznek fel szívesen, aki higiénikus körülmények között él, onnan jár munkába.

Nincs esetleg a lakóhelyeden olyan közhasznú társaság, akik kommunális munkát adnak a munkanélkülieknek?

2012. márc. 5. 12:26
Köszönöm a hozzá szolásokat. Vannak akik megértik a helyzetemet vannak viszont akik azt hiszik, hogy én nem teszek meg semmit. A lányaim élik a saját életüket és igen nem foglalkoznak az annyukkal sem az öccsükkel. Regisztrálva vagyok az anyaotthonokba, de igen nincs hely söt tumultus van. A fiam egy barátjánál lakik nincs kint velem az utcán mert hülye azért nem vagyok. Munka terén pedig nem szégyen a takarítás de sajnos nem vesznek fel mindenhová ha nem tünt volna fel nagyon sok munka nélküli van. Bárki kerülhet olyan helyzetbe mint én.Az hogy nem, folytonos az írásom hanem kicsit kapkodok az azért van mert cikáznak a gondolataim és a koncentráció nagyon nehezen megy. Ha valaki nem hiszi el amit írtam azzal nem tudok mit csinálni én tudom hogy nap mint nap min megyek keresztül és mik az adot lehetőségeim. Az utcárol ne3m lehet elhelyezkedni dolgozni. Sajnos egy 47 éves után már a munkahelyek sem kapkodnak. Gyerek vigyázonak, vagy háztartási alkalmazotnak olyant vesznek fel aki egyedül álló és nincs gyereke. Én soha nem féltem a munkától és most sem félek. Nagyon sok szállásnál a fiam akadály söt még albérletnél is.Nem mindig abban kell a hibvát keresni aki bajban van hanem a társadalomban amiben élünk az milyen lehetőséget kinál és ad a normális élethez hoögy az ember ne kerüljön ilyen helyzetbe mert bárkivel bármikor előfordulhat.
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 5. 09:59

Bocs!!!!!

Mindenkinek: Nem Enissa-nak írtam!

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 5. 09:02

Tudom:)

De volt olyan az írásodban, amit tovább fűztem.

Azért remélem, hogy a fórumindító tudja, hogy neki szól a hozzászólásom!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook