Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szorongás ezer arca fórum

A szorongás ezer arca (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szorongás ezer arca

1 2
49. szőkelédi (válaszként erre: 48. - Fizzy)
2018. nov. 15. 19:02

Az nagyon jó ha tudod mit kell kerülni. Nekem sem jön be a glutén, megfigyeltem.

Bár én nem voltam vizsgálaton,inkább én is intoleranciára gondolok.

Sajnos a tej és tejtermékektől borzalmasan éreztem magam.

Hiányzik ,mert nagyon szerettem,de már megszoktam.

Csak ez a gombóc ne lenne a torkomba.

Jobbulást kívánok neked 😊

48. Fizzy (válaszként erre: 47. - Szőkelédi)
2018. nov. 15. 14:44
Magán vérvételen voltam, 40 féle élelmiszert néztek meg, ott derült ki, hogy tejre és tojásra enyhén, a búzára teljesen intoleráns vagyok. Ez nem azonos az allergiával, mert az allergiás tünetek rögtön fellépnek, az intoleranciánál pedig csak akkor, amikor felhalmozódik a szervezetedben. Én is folyton levert, fáradt vagyok, bár próbálok figyelni az étkezésre, de sokszor "elcsábulok"... A tüneteim viszont nagyon ritkán jönnek elő azóta, mióta figyelek, én puffadtam, és a hasam ment.
47. szőkelédi (válaszként erre: 45. - Fizzy)
2018. nov. 8. 13:02
Olvastam róla,hogy depressziós és szorongós tüneteket is okozhat a glutén és a tej is. Kevésbé tör rám a félelem ,ez jó is . De állandóan levert vagyok . Lehet ,hogy valami ételt nem tolerál a szervezetem. Neked hogy derült ki az allergia?
46. szőkelédi (válaszként erre: 45. - Fizzy)
2018. nov. 8. 12:01

Nos én is eljutottam oda hogy kerülöm a búza glutént. Sajnos hónapok kellenek a javuláshoz.

Tejet elhagytam,mert felfújt,savat okozott, ödémát. 80 kilós lettem ...

Február óta nincs semmi tej, tejtermék. Már 64 kiló vagyok. Később folytatom 😊

45. Fizzy (válaszként erre: 44. - Szőkelédi)
2018. nov. 8. 11:24
De van, búza intoleranciám. Próbálom tartani a diétát, de nem túl szigorúan. Akkor érdemes lenne szigorítani szerinted? Neked mi van és milyen tünetekkel járt?
44. szőkelédi (válaszként erre: 43. - Fizzy)
2018. nov. 6. 17:52
Nincs valami étel allergia vagy intolerancia ? Amióta nem fogyasztok tejet , tejterméket jelentősen csökkent minden tünet .
43. Fizzy
2018. nov. 6. 15:30
Nekem gyes alatt jött a pánik, vele a depi, gyógyszerek 4 évig. Magamtól hagytam el, sosem szedném többet. A szorongás maradt, mindig itt van... Hol jobb, hol rosszabb. Kutyaharapást szőrével, akkor is bemegyek a sok ember közé, színházba, bárhova, le kell küzdeni. De itt van a mindennapokban. Pedig egyáltalán nincs már okom rá, és mégis. Fejfájás, szédülés stb. Szörnyű tud lenni. Van még valaki hasonló cipőben?
42. szőkelédi (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. okt. 14. 20:00

Itt van egy köpésre,de ez a falu pffff.

Jó hely igen ,csak a munkanélküliség sokat ront a városon is .

Hát ez van,ezt kell szeretni.

41. 826302286d (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. okt. 14. 18:51
Igen,aki egy nyelven profin elboldogul,annak könnyebb dolga van a többivel.
40. Guruljka (válaszként erre: 37. - 826302286d)
2018. okt. 14. 17:44

Azért dolgozhatom itthonról, mert annak idején Karlsruhéban közlekedtem... :D

Ha nem hoztak volna onnan haza, akkor Németországban aligha élnék meg fordítóként, bár lehet, akkor tudnék angolul.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Szőkelédi)
2018. okt. 14. 17:43
Baja de jó fej város pedig!
38. szőkelédi (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. okt. 14. 17:42

Úgyszintén rajongok a falumért 😀

Fogalmam sincs ,miért kellett 80-ban idejönni,Baján nem volt jó?

37. 826302286d (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. okt. 14. 01:09
Mi jol elvagyunk Dortmund es en.Mar ugy közlekedem ,mint egy itt született.Neten csak bankolunk es rendelünk.De pl.orvoshoz szemelyesen kell mennem.Na meg a dolgozoba 😊.Irigyellek is ,hogy otthonrol dolgozhatsz.
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - 826302286d)
2018. okt. 14. 00:58

Az bizony!

Én amit csak lehet, a neten intézek.

Nem szeretek az utcára menni sem, esetleg a városban még szívesebben bebuszozom, de úgy utálom már ezt a látványt, ezt a falut. Sose volt szép, és sosem változik.

35. 826302286d (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. okt. 14. 00:52
Nekem is.Remeg neha meg a gyomrom ,ha mennem kell ügyintezni ,es nem az anyanyelvemen.De leküzdöm .Önbizalom növelönek meg szuper.
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2018. okt. 14. 00:22

Mert még azon is lehet szorongani, hogy menni kell megint felíratni. Vagy pont azon, hogy már biztos függő vagyok.

Azt hiszem, nekem nagy szerencsém volt, még időben sikerült leállni.

33. 826302286d (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2018. okt. 13. 23:48
Ra lehet,söt .Ha nagyon szorongsz emeled a dozist,mert miert is ne.Egyre több kell,mar nem is Te beszelsz,hanem a gyogyszer benned.Felpörögsz ,hülyeseget csinalsz ,majd belassulsz üresseg erzese stb.Es ez ,,csak,, Xanax.Soha nem szednem ujra.Bar en csak kökemenyen szorongtam es nem tudtam kezelni a stresszt megfelelöen.Milyen gyogyszert kaptam volna komolyabb tünetekre ?Nagy biznisz a depresszio es tarsai.Mindig azt szoktam volt mondani ,csak az ep eszem örizzem meg.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - 826302286d)
2018. okt. 13. 22:23

Holott állítólag nem addiktív, azaz nem lehet rászokni.

Dehogynem!

31. 826302286d (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. okt. 13. 20:24
A depresszioipart olvasgattam Szendi Gabortol.Tenyek es tevhitek.Akit beszippant nem engedi el.Volt aki csak rossz helyen sirt,epp varta a pszichiateret,es 2 honap zart osztaly lett belöle.😈Felirtak nekem is az akut stresszreakciom kezelesere xanaxot,de egy idö utan ,nem csak a szemelyisegem valtozott meg ,hanem a szep kis arcocskam is larvaszerü kifejezest vett fel.Dobtam is ki,bar olyan elvonasi tüneteim voltak,hogy egy drogos megirigyelte volna.
2018. okt. 13. 19:58

Kiskoromban attól is féltem, hogy bemenjek egy illatszerboltba. Azt hittem, oda csak a nagyok járhatnak.

Ez még kicsi koromban volt, Németországban. A pulton ki voltak rakva kis lapos kosarakban apró próba-tégelyben krémek. (Bár lenne ez ma is!)

Ingyen termékminták voltak, kipróbálásra. Annyira szerettem volna egy-kettőt, de nem mertem bemenni és kérni. Biztosan adtak volna egy kislánynak. Hát még ha élelmes is lettem volna és azt mondom, anyukámnak kérem.

Anyu is oda járt néha, de még neki sem mertem mondani, hogy hozzon. Lehet, ő sem mert elhozni belőle? Neki is voltak még idősebb korában is szorongásai, de ezeket a fiatalabb korában belerögződött államhatósági figyelemnek tulajdonítottam. (Pl. nem lesz nekem abból bajom, hogy másutt adom fel a levelet, mint amely címet a feladónál megadtam?)

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - 826302286d)
2018. okt. 13. 19:52

Az sem rossz, ha nincs rá időd. És csak jó, ha egy bétablokkoló is segít ezen. Még ha "csak" lelkileg is.


Éppen elkezdtem olvasni a Prozac-ország c. könyvet. Nem könnyű olvasmány, ugyanakkor remekül megírt munka.

2018. okt. 13. 19:50
Miota az eszem tudom,mindig szorongtam.Baratnömhöz latogattam_ lehettem vagy 7 eves_ es az öreg nenikek megneztek.Ugy hazafutottam mint a nyul.Viszont miota beledobtak a mely vizbe,külföld ,hazassag ,uj elet.Nem maradt idö a szorongasra😉.Bar a beta blokkolo ,mit a magas pulzusomra szedek ,valahogy segit.Legalabb nem remegek nagyon.Komolyabb gyogyszert nem mertem szedni ,mert igy sem vagyok tiszta fialas neha.😊
27. Guruljka (válaszként erre: 7. - Birebora)
2018. okt. 13. 17:45

Elég annyi, hogy látsz valakit. Pont azért szorongás, mert nem tudod megnevezni. Jön az a bizonyos gyomorszorító érzés.

Közben persze tudod, hogy az egész irreális, mégis szinte rosszul vagy.

26. kisj
2018. okt. 13. 17:31

Te egy boldog zokni vagy.

minek kellet ea netről szedegetett mindenféle okosságot iderittyentened?

2018. okt. 13. 05:16
Ha idős leszel megtudod mi az: szorongani mindentől....
2018. okt. 13. 03:44
Nem ismerem az érzést csak ha valaki a családból vagy én beteg vagyok, akkor kicsit szorongok.
2018. okt. 12. 23:49
Mindig nem kell visszatekintgetni,annak sok értelme nincs.
22. szőkelédi (válaszként erre: 10. - Banános Zselé)
2018. okt. 12. 23:14

Miért akarna bárki megverni? Az ,hogy lassú vagy nem bűn. Bárcsak mindenkinek ennyi hibája lenne .

Persze aki szorong ,a legrosszabbra gondol, tapasztaltam magamon én is .

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Szőkelédi)
2018. okt. 12. 23:13

Az állandó múltba tekintgetés sem használ. Még akkor sem, ha felmentést keresünk, mi miért vagy kinek felróhatóan történt. Pedig ez csak leláncol, nem tudunk előre nézni.

Minden nap egy új nap. Ami megtörtént, azon már túljutottunk, és mégis "ehun vagyok e!"

2018. okt. 12. 23:08
Negyed ennyi akart lenni.... telefon ír helyettem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook