Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyílászáró cserére járó támogatás fórum

Nyílászáró cserére járó támogatás (beszélgetős fórum)


17. Orsova
2010. febr. 17. 10:09

Hello!


Én is pont ezt hallottam, hogy úgy éri meg, ha többen pályáznak a társasházból, egyedül sajnos nem nagyon! Nekem ezt mondta egy ismerősöm, szóval nem saját tapasztalat!


Viszont van egy vállalkozó, aki nekem kicserélte a nyílászáróimat, illetve barátnőm lakásában szigetelést csinált; és nagyon jók, kedvezőek az árai!! És nagyon profi munkát végeznek. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Szólj, ha véletlenül szükséged lenne az elérhetőségeire. :)

16. maya80
2010. febr. 17. 09:21
Tudja valaki megközelítőleg, hogy milyen költséggel jár a pályázat benyújtás?
2010. jan. 28. 20:05
Bocsi, egy apróságot elnéztem: nyílászárók szigeteléséről van szó, mivel társasházban lakom. Nekem nem is kellene müa. ablak.
2010. jan. 28. 20:03
Van egy miskolci cég, akik ezzel foglalkoznak. Ők intéznek mindent, így a pályázatot is, csak a felét kell fizetnem a teljes összegnek, a másik felét ők kapják meg az államtól. Így nekem a 4 ablak+1 erkélyajtó durván 100.000,-Ft, ebből 20 ezret a szerződés megkötésekor kell fizetni, 50-et a szigetelés elvégzésekor, a fennmaradó összeget lehet 3 havi részletben kamatmentesen. Augusztusban lesz aktuális a dolog, én ekkorra kértem.
2009. aug. 13. 05:40
Akinek egyébként nincs pénze, az itt sem rúghat labdába...
12. Panni58 (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2009. aug. 12. 12:14
most nem így van. aug. 1-től lehet beadni.
2009. aug. 12. 11:29
Köszönöm a válaszokat, akkor még ezek szerint fontolóra kell vennünk. AZt is hallottam, hogy minden év március-április környékén kell beadni erre a papírokat, őszre elbírálják, télre van meg a pénz, és így csak következő tavasszal lehet kicserélni az ablakokat. Mert ugye ki az, aki télen cserél abban a lakásban ablakot, ahol lakik? ;-)
2009. aug. 12. 09:04
Anyuék a nyáron csrélték a nyílászárókat családi ház és nem kellett engedély az önkormányzattól,de rengeteg plusz papírt kértek be viszont visszakapták a támogatást valami 200 ezer ft körül kaptak vissza.De tényleg rengeteg helyről kell igazolás sok a papírmunka vele.
9. MMea
2009. aug. 12. 08:58
Egy barátnőmék megnyerték a pályázatot amit a közösképviselőjük intézett, de itt egy egész paneltömbről van szó és a két szoba ablaka (egy nagy erkély) + konyhaablak cseréje került így nekik 100e Ft-ba tavaly. Szerintem az nem sok, csak kell egy jó közösképviselő is.
2009. aug. 12. 08:57
Ja, és ne felejtsük el, hogy ez pályázat. Vagy elfogadják, vagy nem. Az pedig igen bosszantó lehet, ha sok 10ezer (esetleg 100ezer) forintot rááldoz az ember, hogy beadja a pályázatot, a végén meg azt mondják, hogy "Bocsi, de elfogyott a pénz!, vagy "Bocsi, de nem fogadtuk el a pályázatot! stb. Az még dühítőbb lenne.
7. KLMárti (válaszként erre: 6. - Rozália)
2009. aug. 12. 08:54
A GYIK-ben olvastam, hogy ha homlokzatot érintő beruházásról van szó, (márpedig ált. ezek olyanok), akkor még az önkormányzattal is engedélyeztetni kell. Az se kis összeg.
2009. aug. 12. 08:35
Nekem van 13 ablakom, 2 erkély- és 1 bejárati ajtóm. Nagyon sokba kerülne és úgy tudom, nem kevés önrész is kellene hozzá.
2009. aug. 12. 08:32

[link]


Itt utána lehet járni a feltételeknek.

4. Panni58 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. aug. 12. 08:27
Még mi is csak tervezzük, de azt tudom, hogy a teljes beruházás harmadát, maximum 550 eFt-ot adnak. Persze valószínűleg nem jut mindenkinek, mert keretösszeg van, de egy próbát megér.
2009. aug. 12. 08:26
Ez a kérdés engem is érdekelne. Mi is szeretnénk felvenni a támogatást, ha valóban megérné.
2. cskata (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. aug. 12. 08:25

szia!

nekem épp egy nyílászáró cserével foglalkozó vállalkozó mondta, hogy egyénileg nem igazán éri meg pályázni..

annyi dokumentumot kell beszerezni és beadni a pályázat mellé, hogy mire mindennek utánajársz, leigazoltatod és kifizeted (pl. tulajdoni lap kikérése a földhivataltól jó pár ezer forint.. asszem van valami pályázati díj is, amit az önkormányzatnál kell leperkálni.. talán..) - szóval mire mindezt elintézed, akkorra már majdnem ott vagy anyagilag, mintha pályázat nélkül cserélteted ki a nyílászárókat..

persze lehetséges, hogy ez függ attól is, hány ablakot/ajtót cseréltetnél, mert az én esetemben csupán egy kisebb társasházi lakásról volt szó, aminek össz-vissz 3 ablaka van..:)

2009. aug. 12. 08:19
Olyanokat keresek, akik ezt igénybe vették, és meg is kapták! Érdekelne a menete a dolognak, és hogy megéri-e kivárni a végét, mármint összegileg mennyit adnak?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook