Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyelvtanulás fórum

Nyelvtanulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
35. bige (válaszként erre: 34. - 8e6188a358)
2006. júl. 3. 10:12
..és menynibe kerül az ilyen oktató csomag?
2006. júl. 3. 09:54

Sziasztok!

Én angolt kezdtem el tanulni már úgy negyedik alkalommal, de nem volt nagy sikere.

1 éve kb megvettem a relaxációs elveken alapuló nyelvoktató csomagot. Hát szerintem ez fantasztikus és már túl is vagyok az alapfokú C-n. ORIGO!!!

Nekem azt mondta egyszer az iskolai tanárom, hogy hülye vagyok a nyelvtanuláshoz... Hát most azért sem állok meg egy középfokig :)

Nem is gondoltam, hogy ilyen könnyen is lehet tanulni. Mindenkinek ajánlom!

33. notredame (válaszként erre: 31. - Droma)
2006. júl. 3. 05:47

minden elismeresem! fantasztikus nyelverzeked is lehet.

en aprohirdetesekben talatam nyelvtanarokat, akik a halott nyelveket is tanitanak. De ha bemesz az egyetemre ott is tudnak neked segiteni.

tovabbi sok sikert!

32. 549be03e80 (válaszként erre: 31. - Droma)
2006. júl. 3. 01:51
Mivelhogy hithu kereszteny vagyok erre tudok neked valaszolni::) A bibliai heber es ogorog ,ilyen ertelemben halott nyelv,es szerintem valmilyen egyhaznal, punkosdi, hit gyuli,baptista,viszonylag olcsobban hozzaferhetsz ezekhez a nyelvekhez,es biztos vagyok benne,hogyha megmondod, hogy a nyelvtanulas az elsodleges szandekod(ha nem erdekel az illeto egyhaz) ugy is elfogadnak, kizarolag csak nyelvtanulasra, szerintem erdemes probalkoznod?!:)
31. Droma (válaszként erre: 30. - 0f7f8f506d)
2006. júl. 2. 19:30

Köszi.Mondjuk az angolt nem szeretem,meg a latint se.Úgyhogy az csak erős akarat kérdése volt.Mert rájöttem hogy az ember olyan dolgokre is képes amiket álmában se gondol hogy meg fogja csinálni.De ha nagyon akarja és csinálja is rendesen akkor sikerül.Nem csak a nyelvtanulással,hanem mással is igy van!

Én azért szeretnék még más nyelveket is tanulni.Lehet hogy sokan hülyének tartanak érte,de valamilyen halott nyelvet is szeretnék még megtanulni,pl sumér,vagy ilyesmi.Csak nem tudom hogy ilyet hol lehet.

30. 0f7f8f506d (válaszként erre: 29. - Droma)
2006. júl. 2. 18:21
Hűha, nem semmi!!!Bárcsak nekem is lenne ilyen jó nyelvérzékem.gratulálok, nem lehetett könnyű (főleg a német felsőfok), gondolom, de hát aki szereti a nyelvet.
29. Droma
2006. júl. 2. 16:36

Én is nagyon szeretem a nyelveket.

Németből felsőfokúm van.Imádom a németet.Szerintem gyönyörű nyelv.Sokak szerint ronda,meg sokan utálják tanulni,én ezt nem tudom megérteni.

Angolból középfokúm van.Hát annyira nem tetszik a nyelv dehát ugye manapság már mindenhez az kell:/

Franciából is középfokúm van.

Latinból csak alapfok,de azt kényszerből kellett.Soha nem szerettem.De ki tudja,talán még hasznát veszem.

28. Jurák Józsefné (válaszként erre: 13. - 549be03e80)
2006. jún. 30. 15:55
Ez tuti. Én 4 évig tanultam az angolt fősulin, nappalin. Kimentem bébisintérnek anno egy 3 hónapos nyári szünidő erejéig és amit ott tanultam, na az adta meg az igazi bátorságot ahhoz, h merjek kommunikálni a mai napig. A fősulis diplomám semmit sem ért. A család két gyerekétől olyan dolgokat tanultam Londonban, amit 4 év alatt senkitől Debrecenben.Sajnos idehaza az a rendszer, h az itthoni vizsgákon meg kell felelni, az nem jelenti azt, hogy az felbátorítja az embert a kinti kommunikációra vagy egyáltalán képessé teszi arra. Persze tisztelet a kivételeknek.Rendesen ciki volt, amikor fény derült ott kint arra, hogy a testvér szónak van ám egy megfelelője is, nem kell mindig a brother/sister-rel előjönni( sibling).A kiejtésem nekem is Londonban csiszolódott, tollaslabdázás/biciklizés/lovaglás/legózás/kirándulás/krikettezés közben az 5 éves Francistól tanultam a legtöbbet.Az apuka előírta,h naponta egy magyar szót én is tanítsak meg cserébe a fiának. És működött is a dolog, remek időszak volt az akkor az életemben.
27. 0f7f8f506d (válaszként erre: 26. - Notredame)
2006. jún. 30. 14:32
Ja, vigyázat a nyelvtannal, főleg a múlt, és a régmúlt igeidővel:).Amúgy tényleg nem nehéz az olasz, főleg szóban nem.
2006. jún. 30. 14:24

aki angolul tanul, probalta mar az english town nevezetu web lapot? Fel lehet iratkozni mindennapos nyelvi ingyenes levelre. Ahol hallgathatsz egy rovid parbeszedet, minden nap kerdezz toled egy szot, mit is jelent, meghallgathatsz ket szot , hogy is kell kiejteni, vagy bekapcsolodhatsz egy leckebe, ha van audiod.

Persze be is iratkozhatsz az iskolaba, az arara viszont nem emlekszem, de biztos sokat lehet belole tanulni, na meg a lenyeg, hogy akkor amikor neked kedved van. 24 oras a dolog.


Aki olaszul tanul annak meg hajra, igazan nem nehez! Vigyazat a nyelvtannal!

25. 4726e582cf (válaszként erre: 24. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 30. 13:52
:))), én itt nézem meg a szót, amit nem tudok, persze holt angol az egész :), ha végkép nem megy, akkor szótár, ami nem megmagyaráz, hanem lefordít, de végül is mindenből lehet tanulni :).
24. 0f7f8f506d (válaszként erre: 23. - 4726e582cf)
2006. jún. 30. 13:49
megnéztem, és kipróbáltam például a translationnal, elég furcsa volt hallani,azt az orrhangot nem tudom megszokni.Tanárnőm is amikor tanított minket, és előtte volt kint amerikában, és utána furcsa volt, mert szinte átragadt rá az az orrhang.tök jó, azért ebből lehet elég jól tanulni, én fel fogom használni, ha valamit nem tudok, hogy hogy kell kimondani.
23. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 30. 13:35

Van egy jó kis angol szótár, ahol a szavak nagy töbségét beszélős mizé közli veled kiejtés helyesen :)


[link]


Én ide szoktam felmenni, ha nem tudom, hogy hogy kell kiejteni a szót. Kereső, beírod, kidobja és a szó fölött valamivel ott egy kis zöld sáv, előtte a play - gomb, ha megnyomod, akkor hallhatod, hogy hogy is van az a szó angolul kiejtés szerint :).


Megjegyzem, nekem még így is nehezen megy. Tipikusan palócos a kiejtésem, bár tudnám, hogy mitől, hisz pesti vagyok... No mindegy, palócos és nevetséges is egy amerikai számára. Most is a szemem előtt van, ahogy John (a párom bérli tőle a lakást) hogy nevet a kiejtésemen mindig, mikor beszélek vele... :))), de semmi baj, egész jól viselem :). Van, hogy annyira kacag, hogy nem bírja kiejteni helyesen... vagy úgy utánozza az én kiejtésemet :)), mókás :).

22. 0f7f8f506d (válaszként erre: 17. - 4726e582cf)
2006. jún. 30. 13:31
igazad van a párodnak szerintem.Én is ezt vallom, bár azért néha nekem is elegem van belőle.mikor milyen kedvem van.Valamikor szeretek nyelvet tanulni, valamikor pedig nem.Bár jobban szeretem az olaszt tanulni, szerintem könnyebb is, csak az a baj, tudásban az angolban vagyok jobb, mert több mint 10 éve tanulom, az olaszt pedig 4 évig tanultam a gimiben, és utána teljesen elfelejtettem, mert utána lévő suliban nem tanítottak olaszt, de most megfogadtam, hogy elkezdem megint.
21. 0f7f8f506d (válaszként erre: 18. - Proma76)
2006. jún. 30. 13:25
igen, mondjuk tényleg az angolban a kiejtés nagyon nehéz, szinte nem is úgy kell kiejteni, ahogy írjuk.Én az angolban ezzel szoktam bajlódni:))Mondjuk az elején, szerintem minden nyelv nehéz.
20. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - 7e433abb8e)
2006. jún. 30. 13:11
Nahát nahát, a kis belebeszélős :)))).
2006. jún. 30. 13:10
Én csak settenkedve nézek be a forumba :)))
2006. jún. 30. 12:57
Én tanultam németet és angolt is. Szerintem angolba a kiejtés nehezebb , németbe a nyelvtani rész. Bár ha valakinek csak kényszerből kell tanulnia és egy kicsit sem élvezi , úgy minden nyelv nehéz.
17. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 30. 12:16

Erre tudod, hogy mit mondana a párom halál nyersen (amúgy elég nyers fickó, dehát ugye szeretem :D)?!


"Csinálni kell és menni fog." A sírba kerget vele komolyan... Néha úgy elegem van már a tanulásból, hogy na! No de mindegy, nem sírok, ma újult erővel fogok nekikezdeni a tanulásnak... Itt a hétvége, lehet nyomni 3-4 órában az angolt, majd megmistulok tőle :).

16. 93a74b44ea (válaszként erre: 15. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 30. 12:01
Nekem a nemet ment mindig sokkal konnyebben, igaz, 6 eves korom ota tanultam. Az angollal jobban bajlodok, igaz, sokmindent megertek, de mivel nem tudok helyesen beszelni, ezert nem is nagyon merek. Es egy csomo szo nem jut eszembe, amit pedig elvileg ismernem kene. Pedig angolt is 8 evig tanultam, na jo mar annak viszont 9 eve, hogy abbahagytam. Erettsegi ota egyik nyelvvel sem foglalkoztam. Banom is rendesen.
2006. jún. 30. 11:25
A német nyelv elég nehéz nem?Nehezebb mint az angol?Mert volt osztálytársaim, akik németet és angolt is tanultak nagyon utálták a németet, azt mondták sokkal nehezebb.Én szerencsére olaszt tanulok, amely sokkal könnyebb szóban, mint angolnál.Szinte úgy kell kiejteni, ahogy le van írva, egy-két kivétellel.Az angolnál elég nehéz a kiejté, viszont írásban, mindkettő ugyanolyan nehéz, ugyanúgy van egy csomó igeidőfajta.
14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - 549be03e80)
2006. jún. 30. 05:54

Szia!


Nekem muszáj valamilyen szintre eljutnom mire megyek ki Amerikába. Aztán kint egy jó darabig nem fogok tudni emberek között mozogni, a párom meg ugye magyar... Naszóval valahogy túl kéne jutnom a mostani "jajdeszemétmódonnemmegy" korszakomon. Úgyhogy az lesz, hogy gyerektankönyv elő és legalább lesz sikerélményem :). Még ugyan van legalább 3 hónapom tanulásra, szóval bele kell húznom. Igaz eladni nem tudnának már :), hogy a Te szavaiddal éljek. :)))

13. 549be03e80 (válaszként erre: 11. - Jurák Józsefné)
2006. jún. 30. 03:47
En nemetet kiskoromtol fogva tanultam,nemet ovodaba jartam, es megis csak eppenhogy nem tudtak eladni.Megis miutan 2 evig eltem nemet nyevteruleten, ez a 2 ev tobbet tett, mint az OSSZES tobbi ev elotte - tudasban.Az angollal is igy voltam, 1 honap alatt tobbre jutottam itt, mint elotte evekig, a kiejtesrol nem is beszelve,teljesen mas az elo beszed, mint amit kazetten lehet hallani..
12. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Jurák Józsefné)
2006. jún. 29. 23:07
Nagyon nagy köszi :) megfogadom :)))
2006. jún. 29. 22:26

Persze, remélem nálad is beválik.

Én összeszedtem a németes kolléganőimtől a dedósoknak való ált.sulis tesztlapokat , vettem egy szótárt és elkezdtem megoldani a feladatokat.Élveztem, h értettem magát a feladatot is, hiszen nyelvtanár vok.A szavakat is sokat magoltam. A német nyelvtan az angolhoz képest szerintem marha nehéz. Ha vmi nem volt tiszta, a kolléganőm elmagyarázta, és németül kezdtünk egy kicsit beszélni.De magát a nyelvet magamtól szedtem fel. Eléggé sokkoló, de este, amikor aludni készültem, az ágyban magyar szavakat, kifejezéseket hívtam elő és 3 nyelven magamnak lefordítottam és ezt eljátszottam egy párszor míg el nem aludtam. Persze mindig az angollal kezdtem ,utána az orosszal, majd jött a német.És tényleg a rajzos-babás-buborékos 7 éveseknek szánt feladatokkal kezdtem és azokból tanultam a legtöbbet.Fél év német tanulás után a férjemmel kimentünk egy hétre Németországba, a legjobban én lepődtem meg, amikor 'folyékonyan' beszéltem a kintiekkel, ezen felbuzdulva egy hét múlva itthon le is alapfokúztam , majd egy kemény másik fél év tancsi után nekimerészkedtem a középfokúnak.Abban az időben este 11-től hajnal 2-ig oldottam a középiskolás teszteket.Tisztára hülye voltam, de megérte.Volt német kazim is, amin a szövegértést gyakorolhattam, bár a vizsgán azon értem el a legkevesebb pontot.Ennyi csak a módszerem, nem egy nagy valami.Illetve nap közben a körülöttem lévő tárgyakat először megneveztem( szótár is kellett persze) aztán a magam szintjén definiáltam. Ezt a módszert alkalmazom az óráimon is, veszünk egy szöveget, abból kiemelek szavakat,kifejezéseket, majd kérek szinonimákat/antonimákat a diákjaimtól, illetve elmondják angolul-szintjükhöz képest, hogy az adott dolog mire jó,minden létező tulajdonságát összegyűjtjük( ezt én brainstormingnak hívom)és hogy mire asszociálnak. Ez egy erős beszédközpontúság, nálam a nyelvtan csak másodlagos.Én nem iratok angol nyelvi szabályokat magyarul a füzetükbe, mert az csak időpazarlás( ez az én privi véleményem)Ja, és csak angolul szólalok meg az óráimon. A németnél kénytelen voltam a nyelvtant bevágni, bár sokszor a névelőket( der,die, das) csak megtippeltem.;)))

10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Jurák Józsefné)
2006. jún. 29. 21:48

Júúúj, nagyon ügyes vagy :)


Tudol nekem tanácsot adni, hogy hogyan tanuljak nyelvet autodidakta módon? Ugyais ezt csinálom éppen de baromira feldühít, mert alig tudok valamit, holott régen belefolytak a szavak a fejembe szinte tanulás nélkül, mostmeg... :((((


Előre is nagyonköszi :)

2006. jún. 29. 21:42

Imádom a nyelveket: angol tanár vagyok, oroszból és németből középfokúm van. A németet csak úgy autodidakta módon 1 év alatt tanultam meg, gyes alatt.Akkoriban tisztára be voltam kattanva, este ,amikor a család már álmodott, én akkor ültem ki a konyhába és oldottam szakadatlanul a német teszteket, fél év tancsi után alapfokúztam, majd egy év után sikerült elsőre a középfokúm is.

Erre vagyok eddig magammal kapcsolatban a legbüszkébb. Most az egyetemen kiegészítő szakon angol irodalmat és kultúrát tanulok már harmadik éve, jövőre végzek( remélem). Külföldre évente min. kétszer kijutok( Comenius project koordinátorként) és az adott ország nyelvét óriási lelkesedéssel szívom magamba.Utoljára Portugáliában voltam, előtte Spanyolban és Belgiumban, mindenütt elismerő bókokat kaptam a ' felszedett' szavakat,kiejtést, apró mondatokat illetően.Bár a flamandból semmi nem maradt meg a passzív szókincsemben sem, az valahogy nem jött be. Ha befejezem az egyetemet és lesz erőm, akkor min. alapfokon belekóstolnék a franciába. Én csak ehhez értek, semmi üzleti vénám nincs -sajna- mert akkor ilyen nyelvérzékkel már nem itt tartanék.Tanítani meg nagyon szeretek, 18 éves koromtól adok órákat. A nagyobbik fiam is hál istennek rám ütött a nyelveket illetően.

8. 0f7f8f506d (válaszként erre: 7. - 549be03e80)
2006. jún. 24. 08:03
Igen, jártam logopédushoz egészen óvodáskoromtól, 8.-dik osztályos koromig.Segített sokat,meg tanítgatott, de azt mondta, hogy ez rajtam áll, és hogy nagyon oda kell figyelnem a beszédemre.különben az a baj, hogy előbb beszélek, mint ahogy gondolkozok.:)Hallottam már willlisről, hogy dadogott.Hát, igen erős elhatározás, és gyakorlás kérdése.
2006. jún. 24. 04:52

Well done, girl!:)Tudod, [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Bruce Willis[{[{[/A]}]}]s-el epp nemregiben neztem egy riportot,ahol Bruce arrol beszelt, hogy elkepesztoen dadogott!! Hinned rola, ahogy hallod beszelni? Tehat mint te is eros elhatarozassal es nem gorcsos gyakorlassal ,mindenkeppen lehet valtoztatni beszedhibakon.Never give up, never quit!Keep on going..:)Magdban kepzeld el amit mondani akarsz,es belul magadban LASSAN halljad magadat TOKELETES KIEJTESSEL SELYPITES NELKUL BESZELNI, es csak utana szolalj meg, meglatod segiteni fog.

Probaltal beszedterapias dokihoz elmenni, biztos tudna segiteni rajtad ?

2006. jún. 23. 14:33
Hát, igen, én az s, sz, és c betűt nem tudom normálisan kiejteni.Például, amikor az mondom cica, akkor eléggé röhögnek:), ezért inkább macskát mondok, mert az mások számára érthetőbb.Amikor először odakerültem érettségi után az újságírói suliba, az akkori angol tanárom azt kérdezte, hogy hogy tudtam leérettségizni angolból, meg hogy kérhetnék felmentést, de hát nem ilyen vagyok, megmondtam neki, hogy nem kell a felmentésük, én is meg tudom csinálni, ha nagyon összeszedem magam.Harcolok, mégha nehezebben is megy nekem a nyelvtanulás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook