Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyelőcsőgyulladás, fekély tini korban. Mi a tapasztalat? fórum

Nyelőcsőgyulladás, fekély tini korban. Mi a tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


11. Ketike2 (válaszként erre: 10. - Zk669)
2020. márc. 6. 10:59

Kedves Zk669!

Hogy vagy? Sajnos Én is 2 hónapja szenvedek nyelőcső erózív gyulladással. Nem igazán használnak a gyógyszerek. Sokszor véres köpetem is van, de itt a helyi gasztrós, aki vizsgál nem igazán vesz komolyan. Nekem 2x volt antireflux műtétem, de mindig kiújul azaz elengedi magát. Kérdezem Én is ez valaha meggyógyul vagy akkor fognak foglalkozni az emberrel mikor már vért hàny és vagy túléli vagy nem?

10. zk669 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2019. dec. 20. 15:21
Kedves Youlcsi! Nem tudom élő még ez a fórum. 2 hónapja nyelcsőfekélyt állapítottak meg nálam. Protonpumpa gátlót szedek, de a diagnózis óta erőteljesebb lett a nyelőcső irritáció, szegycsont és hátoldali szúró fájdalom, krákogás, stb. A nyelőcsőfekély meg tud gyógyulni? Köszönettel,
9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Énisfutok)
2013. okt. 10. 19:56
Sajnos erre nincs fix diéta sajnos, mert mindenkinek más ételtől fáj a gyomra.
2013. okt. 10. 09:21

A 16 éves szerintem pont a tini kor. Ebben a korban nem gondolnám, hogy neki magának kell esetleg az étkezésére figyelnie, hanem nekem.


A folyamatos gyomorfájdalmon és étvágytalanságon kívül neki semmi tünete nem volt. Semmi gyomorégés, éhség, gyomor ürülésre erősödő fájdalom, sőt, evés után fáj a gyomra.


Éppen arra lennék kíváncsi, hogy mik azok az ételek, amik feltétlenül kerülendők, mivel most per-pill teljesen mindegy mit eszik, fáj a gyomra.

2013. okt. 9. 15:30

Nekem elég durván szokott előjönni. Úgy kezdődik, hogy pár napig gyomorégésem van. Aztán a gyomorégés elmúlik, majd jön a gyomorszáj fájdalom és a folyamatos éhségérzét. Majd a gyomorszáj fájdalom olyan erős, hogy alíg lehet elviselni és mág szinte egész nap hányok.

Aztán ahogy elkezdem szedni a gyógyszer 2 nap alatt elmúlik.

6. youlcsi (válaszként erre: 2. - Énisfutok)
2013. okt. 9. 14:45
amúgy szerintem 16 évesen már nem annyira "tini", legalábbis betegség és annak kezelése szempontjából... bár tudom, még 50 év múlva is a kicsilányod lesz :D
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2013. okt. 9. 14:44

nekem pár éve úgy találtak felmaródást meg fekélyt, hogy sosem volt tőle panaszom... refluxom is van, de csak néha-néha jön vissza a sav. vagy nem tudom, egészséges embernél ez mennyire gyakran fordul elő, de szerintem az, hogy 1-2hetente 1x megesik, az nem gáz.


jajj... ezt most leírva rájöttem, orvoshoz is illene már elmenni...

2013. okt. 9. 14:28

gyógyszeres kezelés és diéta

ki kell tapasztalni, hogy mi az amitől túlzott gyomorsavtermelődése lesz

én épp most jöttem ki belőle, de sajnos sokszor fellángol

2013. okt. 9. 14:17
vsz refluxa van... lehet, hogy semmi komoly, némi savkötő/csökkentő akárhogyisnevezzük, és rendben lesz.
2013. okt. 9. 11:01

Sziasztok!


16 éves Kicsilányomnak 1 hónapja fáj a hasa. Mivel minden humánus vizsgálatának lelete negatív lett, így tegnap sor került gyomor tükrözésre, aminek eredménye: nyelőcsőgyulladás, kis fekély a nyelőcsövön. Van valakinek tapasztalata, hogy mi az a kezelés, amivel minél hamarabb meggyógyul?

2013. okt. 9. 10:59
Nyelőcsőgyulladás, fekély tini korban. Mi a tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook