Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyárfát bárhová, mindenáron, a szöszök ellenére is? fórum

Nyárfát bárhová, mindenáron, a szöszök ellenére is? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyárfát bárhová, mindenáron, a szöszök ellenére is?

1 2
19. andi6020 (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. márc. 5. 17:53

Pár hét?

Hát engem kurvár@ zavar.

18. syria
2013. márc. 5. 17:26

Elismerem a nyárfa összes előnyét. De azt nem értem, hogy miért kell ész nélkül telepíteni oda is, ahol valóban zavarja a lakókat. És nem kell elbagatellizálni, hogy csak pár hétig szöszöl. Abból a szemétből bőven sok még pár nap is.


Van éppen elég erdőterület, ahol nincsenek lakók. Miért nem oda telepítik? Persze, ehhez felelős önkormányzati munkatársakra volna szükség, de azok már régen kipusztultak. :(

2013. márc. 5. 16:14

Én laktam nyárfaerdő mellett (Bp., Pesterzsébet (most már Soroksár), Köves út), hát elég borzasztó valóban! Minden tele vele, nem lehet tergetni, fűnyírónak halál, behordod a lakásba is. A kutyák is prüszköltek a szöszölős idő alatt!

Egyszercsak kivágták az erdőt, felcsillant a remény, hogy valami más jön helyette, de megintcsak nyárfa lett belőle. Bár közbe elköltöztem, úgyhogy nem tudom most mi a helyzet.

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Ancsa 37)
2013. márc. 5. 14:37
Vagyis a fákat már azért is nyírjuk ki mindenhonnan, mert ősszel zavaróak a leveleik?
2013. márc. 5. 14:05

Utálom a nyárfát az összes szöszével...az utcánk egyik oldalán van vagy 25 fa-hetekig nem lehet ablakot nyitni-pont amikor az ember végre örülne a friss levegőnek, a tavasznak.

Az unokahúgom allergiás, amíg virágzik ez a borzadály, felénk se néz mert bedagad mindene és könnyezik napokig.


AZ EGÉSZ UTCÁNAK ELEGE VAN A FÁKBÓL-már aláírást is gyűjtöttek a lakók-az önkormányzat mégsem tesz semmit (az ő területén vannak a fák) szóval nem vagy egyedül a problémáddal. Akit ez A hetekig tartó vattavihar nem zavar, annak én külön gratulálok!


Persze ősszel a rengeteg falevelet is mi takarítjuk, mert a po.hiv. ezzel sem foglalkozik-és a szél csak fújja és fújja az utcán széltében-hosszában, a szöszmösz meg a szárazlevél nem áll meg a tulaj kerítésénél-sajnos.


Esetleg az országgyűlési képviselőnél egy fogadóórán szóvá lehetne tenni...

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2013. márc. 5. 13:21

Szerintem egy kicsit túl lett ez dramatizálva. Pár hétről van szó.


"Nem azt szeretnénk, hogy vágjanak ki minden nyárfát, hanem azt, hogy kicsit ésszerűbben telepítsék."

Gondolom, nem vagy erdész, úgyhogy az ésszerűsítéshez nem hiszem, hogy értenél.


"Ha meg még nincs nyárfa a közelében, akkor nagy valószínűséggel lesz, mert most erre van támogatás az amúgy sem szegény Erdőtulajdonosoknak."

Jól befenyíted a jónépet, hogy együtt hőbörögjetek, még akkor is, ha nekik nincs rá okuk?

Az erdő tulajdonosok (anyagi) helyzetéről meg gondolom szintén nagyon sokat tudsz.


"Másfajta fa is tudna oxigént termelni vattázás nélkül is."

Készíts tanulmányt, nyújtsd be a javaslatod!

13. Syksy
2013. márc. 5. 13:08

Csak engem nem zavar a nyárfa?! A mi házunk mellett is van 2.

Azt a néhány hetet, amíg szöszöl, ki lehet bírni...

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2013. márc. 5. 12:24

Nyárfát?

Nekünk van.

Undorító.

Mintha hó hullana.

Hülyeség volt, de már mindegy.

2013. márc. 5. 12:08
A nyárfának különben elég kicsi a gyökérzete, könnyen törik, úgyhogy csakis tömegesen jó az ültetése, mert egy nagyobb szélvihar eltörheti, sőt kifordíthatja a földből.
10. alkonyat (válaszként erre: 9. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 5. 12:07
Oda gondolnám én is, és amint lesz pénzem, azonnal bele is vágok.
2013. márc. 5. 11:59
Persze:)Én csak a kertbe néztem volna..
8. alkonyat (válaszként erre: 7. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 5. 11:55
:) Hát igen, de ha az élettani hatását vesszük, akkor szerintem jobban megéri (oxigén termelése a hatalmas 60 cm-es levelei miatt igen figyelemre méltó). Arról nem is beszélve, hogy ha erdőt telepítenek belőle, akkor az bőven behozza az árát, ugyanis a 6-8 éves erdőt ki lehet termelni, és a fát eladni. Nagyon jó a fűtőértéke, vagyis nem fog az illető termelő nyakán maradni.
7. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 6. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 5. 11:29
és rohadt drága.
6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 4. - Alkonyat)
2013. márc. 5. 11:29
A császárfát láttam egy virágkatalógusban,nagyon szép.
2013. márc. 5. 11:28
A Császárfa nem új fa (tévesen írtam), csak nálunk az. Már néhány éve elkezdték vizsgálni és pár próbatelepítést is végeztek, hogy az ország mely részén lenne érdemes erdőt telepíteni, hogy a Kárpát-medencében is oxigén dúsabb levegő legyen. A Medence földrajzi elhelyezkedése miatt nem tud rendesen eltávozni az elhasznált levegő. Ezért is kísérleteznek ezzel a fatelepítéssel, ami a hatalmas levelei miatt sokkal több oxigént képes termelni, mint bármelyik, eddig hazánkban honos faj.
2013. márc. 5. 11:18

Ami miatt bekerült az országba ez a fafajta, az azért volt, mert ez az egyik leggyorsabban növő fafajta. Viszonylag hamar lehet belőle erdőt telepíteni, fogja a szelet, mivel a legmagasabbra növő fa, ami nálunk is megmarad. A virágzáskor, azalatt a két hét alatt viszont olyan a környék, mintha hó esett volna. Hát ez vele jár.


Létezik egy új fajta fa, amelyik sokkal több oxigént termel, hamarabb lesz belőle erdő, és még értékesíthető is. Ezt a fajtát ültették a vörös iszapnál a tározókra, mivel a fa gyökere olyan, mint a sárgarépa, lefele egy fő gyökérrel nő, ami megfogja a talajt. Ez a fajtát viszont drágábban lehet beszerezni. Megtérülne bőven, mert a kivágott fa tüzelőnek olyan, mint a legjobb minőségű barna szén. Csak hát kellene beruházás a telepítéshez. Ez a fa a CSÁSZÁRFA.

2013. márc. 5. 09:35
A szösz tényleg idegesítő annak is ,aki nem allergiás. A szembe kerülve szurkálja, irritálja.
2013. márc. 5. 09:11
Szia!Azok a fehér "szöszök"nagyon zavaróak.Tök mindegy,hogy gyalog,vagy brngával az orrom,a szemem,a szám tele van velük.
2013. márc. 5. 09:08
Jelenleg közel így néz ki erdészeti és támogatottsági szempontból a fa és az erdőtelepítés (illetve erdőszerkezet átalakítás). Ahol eddig például fenyőerdő volt, oda általában szürke nyár erdő kerül, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Miért is? Mert erre van állami támogatás és mert ez a fafaj szinte mindenhol megél. Azt senki se nézi, hogy szöszölni kezd évek múlva...

Ugrás a teljes írásra: Nyárfát bárhová, mindenáron, a szöszök ellenére is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook