Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyálkás kicsit véres széklet 4 hónapos csecsemőnél! fórum

Nyálkás kicsit véres széklet 4 hónapos csecsemőnél! (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 27. 22:21

Sziasztok, remélem valami még ide is benéz és esetleg válaszol vagy tippet ad nekem.

Ha a tejre vagy laktózra érzékeny a 4honapos baboca, a véres széklet hány nap után tűnik el ha tejmentes étkezem?

2011. júl. 25. 10:12

Szerintem is a tej okozta nálunk.Hasmenése nincs, szokásos mennyiség volt a kaki a nyálkásnál is.napi 2x kakil általában, de van hogy többször keveset és van, hogy 1x de akkor még én is kakis leszek!:-)A dokink még mindig szabin, de a védőnő azt mondta, ha nem fordul elő többet és nem eszem tejterméket, akkor megvárhatjuk a dokinkat.Remélem minden ok lesz.Tartom a megvonást, bár nem nehéz amúgy se vagyok nagy tejes!:-)

Homern, köszi akkor én is a lactiv baby-t fogom venni, rajtad kívül már írta valaki, hogy azt használta!

19. homern
2011. júl. 24. 13:11

Nálunk 2 hónaposan volt ilyen,amint megláttam a pici vért a pelusában elkezdtem a tejés tejszármazék mentes diétát,nem jelentkezett többet.Most 18 hónapos,tejallergiás,2 évesen megyek vele terheléses vérvételre.A diétát azóta is tartjuk(igen,én is,mert még szoptatom :) ) ,pár pici ekcémás foltocskán kívül semmi tünete nincs azóta.

Nekem is normaflore volt mindig itthon,de amikor már a sokadik doki mondta,hogy inkább a lactiv baby-t adjam,inkább azt kapja ha szükség van ilyesmire.

2011. júl. 24. 13:06

SZia

Nálunk is campilobacter okozta ezt a fajta véres nyálkás kakit.

antibiót kapott rá.

2011. júl. 24. 13:05
Hasmenése 2-3 nap,ha ilyen betegség esetén jó ha megy a hasa mert ki tisztul a baktérium csak egyen meg igyon az a lényeg nehogy ki száradjanak:))
2011. júl. 24. 13:03
Elég sok nyálka van benne vér az nem minden alkalommal volt csak elvétve:)
15. Noricica1987 (válaszként erre: 14. - Timike.baba)
2011. júl. 24. 13:03
Akkor szerencsére biztos nem az, igen neki minden evés után ment,széklet mintát vettek tőle,és ugy,mondták hogy gyengébb az imunredszere és de mái napig (3 éves)Minden betegség a picját támadja meg,Remélem jól vagytok nincs semmi gond meg nem is lesz...
14. timike.baba (válaszként erre: 13. - Noricica1987)
2011. júl. 24. 11:59
Hogy derült ki és mennyivel a nyálkás kaki után?Meddig volt hasmenése?Nálunk mára már semmi nyoma az egésznek (kop-kop-kop).
2011. júl. 23. 20:43
Az én kisfiamnak is véres nyálkás has menéses széklete volt 3 hónapos korában,se nyűgös se lázas,semmi nem volt és mint utólag ki derült Kampínó bakterája volt:((((
12. timike.baba (válaszként erre: 10. - C3b5778d88)
2011. júl. 23. 17:39
Már be is adtam neki.Ügyesen lenyelte.:-)
11. timike.baba (válaszként erre: 9. - C3b5778d88)
2011. júl. 23. 17:37
Akkor tényleg a tej okozhatta.Visszafogok minden tejes tejszármazékos kaját remélem segít.Persze dokihoz mindenképp elviszem.
2011. júl. 23. 17:35
A probiotikum biztosan mehet, használni fog.
2011. júl. 23. 17:34
Szia! A most 3,5 éves fiamnál nekünk is volt hasonló. Anyatejes volt, tápszeres kiegészítést akartam adni, akkor jelentkezett. Ezek után teljesen visszafogtam a tejfogyasztást, de még amiben tejszármazék volt, azt sem ettem. Ha nem akart szopni, akkor fejtem neki. Kiegészítésként tejmentes Humana pépet kapott, zöldség, gyümölcspépeket. Mindent nagyon lassan vezettünk be. 2 hónappal elmúlt egy éves, mikor elkezdtem nagyon óvatosan a tápszert, ekkor már semmi baj nem volt. Most már mindent eszik, bár még tej helyett tápszert iszik, de inkább csak a benne lévő vitaminok miatt adom.
2011. júl. 23. 17:28
Szívesen!! :)
7. timike.baba (válaszként erre: 6. - Pamoabf.sze)
2011. júl. 23. 17:26
Köszi megpróbálom ártani nem árt!
2011. júl. 23. 17:25
Nekünk kellett adni probiotikumot akkor. Lactiv babyt. De a Normaflore is ugyanolyan jó!!
5. timike.baba (válaszként erre: 4. - Pamoabf.sze)
2011. júl. 23. 17:24
Azért gondolt a védőnő is erre mert ettem tegnap tejszínkrémes pudingos sütit és túró rudit is na meg sajtot is és lehet ez volt a sok.mellőzöm a tejet és tejterméket teljesen.Adjak neki normafloret?Segíthet?
2011. júl. 23. 17:21

Szia!!


Az én kisfiamnak 3 hetes korában volt ilyen. Tejallergia gyanús lett. Azóta tejmentes tápszert eszik. A tünetek azóta megszűntek.

Olvasom,hogy ti anyatejesek vagytok. Próbáld mellőzni a tejet,tejtermékeket!!!!

3. timike.baba (válaszként erre: 2. - Moki-kopi)
2011. júl. 23. 17:21
Persze ha még 1x látom megyünk.Igen friss a vér és tényleg nem sok.
2011. júl. 23. 17:18

szia!

ha piros vér, tehát friss, akkor lehet, hogy berepedt picit a popsija. Azért ha többször is előfordul menjetek el az ügyeletre, inkább feleslegesen.

2011. júl. 23. 17:15
Reggel és délután is kis nyálkás vér volt a pici székletébe.A dokink szabadságon van nem tudtam elérni.A másik doki is akit szerettem volna hívni nincs otthon.Beszéltem a védőnővel azt mondta tej allergia lehet.Csak anyatejes.Nem lázas nem fáj a pocak legalábbis eddig.Hívtam az ügyeletet is, azt mondták ha még 1x előfordul menjünk.Legkésőbb hétfőn mindenképp doki.Másnak is volt hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook