Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Női egyenjogúság? fórum

Női egyenjogúság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Női egyenjogúság?

1 2 3 4
69. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 67. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 14:31

abban egyet értek, hogy amit tiltasz, azt nagy valószínűséggel akarni fogja...abban is hogy a szülőhöz mindig bizalommal kell tudni odamenni, akár mit is csinálunk, és ez a szülő felelőssége...de azért azt gondolom, hogy Bubu nem maradi, csak valószínű hogy ő is az a fajta ember, aki tiszteli a nőket, ha azokat lehet, akiket meg nem azokról meg van a véleménye..

az hogy miket csinálnak a mai fiatalok, az azt gondolom, hogy nagy valószínűséggel a szülő felelőssége, és a médiáé..

de mindenek előtt a szülőnek kell a példát mutatnia...itt már csak az a kérdés, hogy a példa milyen volt...

68. a284cbe523 (válaszként erre: 66. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 14:25

Csak azt az embert tisztelik, akinek van tartása. Az pedig belülről jön, szorosan kötődik a kisugárzáshoz. És a felnőtté válás során nagy a szülők felelőssége, hogy ez a tartás meg legyen és az önbecsülés a helyes irányba fejlődjön.


Úgy vélem lejjebb ott az ellenpélda.

67. kotyesz (válaszként erre: 63. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 14:23

Bizony, bizony.

Kedves Bubu99 , ha 99 éves vagy akkor sok minden megbocsájtható a leírtakból, de ha fiatalabb és családban élő tinikkel találkozó ,vagy ha legalább a neten szétnéznél akkor láthatnál tapasztalhatnál annál különbet is mint hogy hogyan szólít le egy 13 éves lány egy 13 éves fiút (Sokan saját bemutatkozó honlapot készítenek több száz fotóval 9-éves lány 11-éves fiúval videón csókolózik, a szülő segített a lap összeállításában, a lány ma már 11 éves de a mostani barátja nincs még feltéve a lapra) talán hajdanán a te idődben is voltak olyan fiatalok akik a tiltott dolgokat titokban művelték, olyanról is tudok aki megvezette a szüleit hogy úgysem értenék meg mit miért csinál.

Pár évvel ezelőtt így reagáltam volna mint Te ha mástól ilyeneket hallok. Szerintem a gyereknek nem észosztásokra van szüksége ha írányítgatni akarom akkor támogatgatnom kell, hogy ne akarja amit én nagyon nem szeretnék neki.

Én örülök hogy amit leírtam azt a lányomtól tudom remélem a megfelelő megjegyzéseket fűztem hozzá.

De így bízhatok benne ha rossz irányba keveredne akkor bármikor segíthetek mert tudok róla.

Bocsi Bubu Én 33 évesen nem voltam ilyen maradi.

66. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 65. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 14:08

ez mind szép és jó, csak az oda vezető út nem mindegy...

nyilván nyitottnak kell lennünk, ahhoz, hogy egy másikat, egy idegent beengedjünk az intim szféránkba, de nem mindegy hogy hogyan...

és azok a bizonyos szabályok amikről beszélünk, csak megerősítenek bennünket, mert azt gondolom, hogy manapság már csak sok minden trendi...de nem életszerű...

65. kotyesz (válaszként erre: 62. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 13:40

Való igaz, mindig vannak szabályok (az igaziak főleg íratlanok) a biológia szabályait akár le is írhatjuk, csak látszat szerint leszünk sokkal okosabbak növünk a hormonok beizzítják a szervezetet sokmindenre rávesznek amire józan állapotban képtelenek lennénk.

Micsoda irracionális dolog a szerelem és még mindig szeszélyes dolog, az egyik tőle szenved a másik érte, jogilag tök egyenlők vagyunk ugye?

Na jó, a favágási jogot még ki kell harcolni.

Néha azt gondolom a teljesen szabálynélküli élet felé haladunk, remélem a tiz parancsolatból legalább 3-4 még egy darabig megmarad.

A "bejössz" részhez még hozzátenném, hogy működnie kell mert alapból gátlásosak vagyunk 1 pill alatt felméred van-e kizáró ok és ha nincs elindul valami (a hormonjaid ébren tartanak) amíg, ki tudja mi történik, egyszer talán vége, De ha nem, megérte...

64. a284cbe523 (válaszként erre: 60. - Ricuti)
2010. ápr. 22. 13:36

Ezzel maximálisan egyet értek.

De ha egy nő fát akar és fog vágni, az már egy másik eset. Akkor ő már nem a NŐ kategóriájába pozicionálja magát. És ugye nem is fog úgy menni a favágás, mint egy férfinak. Vajon miért?


Egyenrangú felek vagyunk, teljességében. Csak éppen az élet egyik területe férfit kíván, a másik nőt, a harmadik pedig embert, nem nélkül (mert ott nem számít).


A harmadik kategóriában mérhetjük össze magunkat. A másik kettőben kiegészítjük egymást.

63. a284cbe523 (válaszként erre: 61. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 13:33

Kedves apuka.


Azt hiszem attól egy példa még rossz, ha az ember gyereke csinálja. Én leülnék vele ezt a dolgot megbeszélni. Talán ön 50 évesen már elfelejtette, milyen egy nő? Mennyit is ér a mi szemünkben? És miért ér egy igazi nő oly sokat? Én inkább beszélnék a gyermekemmel és megpróbálnám nevelgetni és megértetni vele az élet buktatóit. Mert legközelebb már nem ő fog leszólítani egy fiút, hanem már az első randin szét teszi neki a lábát. Bizony kedves apuka, a maga lánya. Persze ez a 21. század és mi már nem érthetjük???


Pedig 17 évesen megteszi. És mit mond akkor? Ezek a mai gyerekek már korábban érnek? És mi lesz a lányából így 25 éves korára? Már 13 éves. Talán még nem késő beszélgetni vele.


Szerintem ne egy 50 éves apuka tanuljon "hülyeségeket" a 13 éves lányától, hanem ő tanuljon okos, értelmes dolgokat az 50 éves fatertól. Mert ugye az élettapasztalat.


Nem sértésnek szánom a levelet.

62. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 61. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 12:56

én azt gondolom, hogy a 21.században is vannak szabályok, amiket "illik" betartani...

éppen itt van a baj, hogy a nők, már nem úgy viselkednek, ahogyan kellene és ez maga után vonszolja azt is, hogy a férfiak sem....

61. kotyesz (válaszként erre: 59. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 12:50

" Ajj . De ez már a 21.-ik század.

Szóval állítólag 20.századi emberek a mai világot alapból nem is érthetik. "

Szóval itt tartunk, de rajta vagyunk a dolgon.

60. ricuti (válaszként erre: 49. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 12:43

szia Bubu!


Persze, h a nő az nő, és nem is akar senki tenni ez ellen :) Ám a nő akkor boldog nő, ha kiteljesedhet, úgy, ahogy ő akar, ez pedig van akinek családanya-szerep, van akinek karrier, és olyan is, akinek mindkettő, nyilván különböző arányokkal. Sokfélék vagyunk, szerintem szerencsére.

üdv

2010. ápr. 22. 12:41
ezen talán az tudna segíteni, ha a szülő felvilágosítaná a gyereket, hogy hogyan vannak az ismerkedési dolgok...etikett...
2010. ápr. 22. 12:40
Ja és hozzátenném a lányomról van szó, most farsangkor látta az iskolai diszkóban másnap az utcán meglátta a barátnőivel utánnament és megmondta neki, a lányok szerint ez már a természetes ( Járunk? - Járunk. ), szóval nem szeretném ha itt ragadna le a társalgási stílusuk a gyerekeknek.
57. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 55. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 12:36

te most komolyan ezt gondolod?

hogy ha hozzád odamegy egy ilyen szöveggel egy nő, akkor te foglalkozol vele? mármint az ágyig elviszed ezt értem, ok, de utána...

56. a284cbe523 (válaszként erre: 55. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 12:30

Ha hozzám jönne egy lány ezzel a szöveggel az utcán, akkor már meg is húzná a bizonyos mércét, ahová magamban elraknám.


Jééé. Hol felejtette ez az önbecsülését? Szerintem nincsen igazad kedves kotyesz.

55. kotyesz (válaszként erre: 54. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 12:27

A "bejössz nekem" részt 13 éves lányoktól hallottam ???? "Mire várjunk most találkoztunk, de a következő lépés már az övé!"

A többit kitaláltam de ez az egy igaz.

54. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 53. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 12:21

ezt most komolyan mondod?

én mondjam egy ismeretlen férfinak, hogy na szevasz, mizu, bejössz nekem...

azért ekkorát ne forduljon már a világ...

és őszintén szólva 29 évesen aki már hozzám való volna, elég érdekesen fogadná ezt a szöveget...és meglenne rólam a véleménye....

53. kotyesz (válaszként erre: 50. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 12:15

Kedves Virág002!

A keresett személyek valóban nehezen fellelhetők.

De mégis ott vannak körülötted.

Vannak akik épp téged keresnek, vannak akik most mentek el melletted, és nem vetted észre.

Talán beszélni kellene velük, (mindenkivel) .

Pl: Mizu? Bejössz nekem. Bejössz hozzám? Akarsz valamit tőlem ? Akarok valamit tőled..........

52. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 51. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 12:07

:D

na neee :D

csak nem????? :D

51. a284cbe523 (válaszként erre: 50. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 12:05

Hirdetés szövege:

Keresem a NŐKET!!!!!!! :D

Egy FÉRFI!!!

50. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 49. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 12:04

Hirdetés szövege:

Keresem a FÉRFIAKAT!!!!!!! :D

Egy NŐ!!!

49. a284cbe523 (válaszként erre: 45. - Ricuti)
2010. ápr. 22. 12:00

Nono.


Én nem azt mondtam, hogy a nő legyen Nő, a férfi, meg legyen Férfi.


Én azt mondtam, hogy a NŐ, az NŐ, a FÉRFI meg FÉRFI.


És ha bele is gebednek kedves hölgyeim, ez ellen tenni nem lehet. Vannak sikeres nők és vannak sikeres férfiak. És vannak akik nem azok.


Nyilván mindig a sikeresebbekből van a kevesebb. És egy nő nem attól NŐ, mert otthon ül és a család békéjére vigyáz. Aki igazán NŐ az tudja, aki nem, az meg csak irigykedik.


A férfi sem attól férfi, hogy éppen fát vág. De ez már egy másik téma...

48. kotyesz (válaszként erre: 19. - Talian35)
2010. ápr. 22. 11:33

A nők favágási jogának kivívásához akartam hozzáfűzni ezt-azt, ami fontos dolog lehet, szerencsére a cikkíró sem szándékozik stílfűrésszel a kezében járni az erdőket lehet, hogy a mai valódi favágók örülnének ha Mesi közöttük lenne? Tehát nem rajtuk áll a dolog.

De TI érdekesebbek vagytok: Judit lemondott a karrierről ehhez is joga van jól érzi "most már" magát családi békéje perspektívája újranyitottá vált, ez lehet az emancipáció csúcsa? ,meglehet.

Talian35 szerinted nagymamád a konyhában nem végzett alkotó kreatív munkát vagy nem volt ott és akkor a maga ura? Szerintem a jó családanya hagyományos szerepében a szeretet művészetét gyakorolja, hasonlóképpen a jó vezető (milyen ritka!) a hatalom-gyakorlás művészetével kell irányítania az alárendelteket legyen bár szoknyás vagy nadrágos az illető.

Hosszútávon (élet-sors) ki a sikeresebb a konyha és a család (titkos) úrnője a nagymama vagy a nyugdíjas Főosztályvezetőnő, ki-ki sokszor naponta többször is dönt a két életpályán való lépegetésről 1 előre ezen 3 hátra azon, a legsikeresebbek mindkettőn egyenletesen haladnak.

A jövő generációja szerintem a mi vágyainkat próbálja megvalósítani, (a mi nevelésünk)!

47. ricuti (válaszként erre: 46. - Castellina)
2010. ápr. 22. 11:28
bólogat <<<
2010. ápr. 22. 11:20

nem minden nő akar otthon ülni, gyereket nevelni és háztartási alkalmazottként leélni az életét!

Vannak nők akiket ez nem elégit ki!

Attól még nem válnak férfiassá!

Én úgy látom, hogy szélsőségekben gondolkodunk.

Én az aranyközépút híve vagyok. Miért ne dolgozhatna egy nő úgy, hogy mellette gyereket nevel, háztartást vezet stb? Az úgy fair, ha a nő képes hozzájárulni a családi kassza gyarapodásához, akkor a férj is legyen képes hozzájárulni a háztartási teendőkhöz és a gyerekneveléshez!!! Az apának ugyanúgy vannak kötelességei a gyerekeivel szemben! És nem hal bele egy pasi, ha időnként neki kell összeporszívóznia, bevásárolnia vagy mosogatnia!

punktum!

45. ricuti
2010. ápr. 22. 11:09

Sokan nagyon belementek ebbe a "nő legyen nő, a férfi férfi" dologba, de értsük meg, hogy vannak, sőt, mindig is voltak nők, akik nem a klasszikus feleség/anya/a háztartás úrnője szerepre születtek, és már évszázadokkal ezelőtt is kitörtek ebből (asszem Brunszvik Teréz, vagy Mária Terézia - h. ne menjünk messzire - elég meggyőző példa. Tehát ha egy otthon békéjét őrző, igazi tyúkanyó típus (nem ér többet vagy kevesebbet a szememben egy karrierista nőnél!!!) magából indul ki, és úgy jelenti ki, h kár volt ez az egyenjogúság, mert ő tök jól elvan, akkor ne felejtse el, hogy ezt a saját szempontjai alapján állapította meg, és ami neki jó, nem lehet jó mindenkinek!

Továbbá: miért ne lehetne erdőmérnök egy nő? (sztem aki érti, h az erdőmérnök nem = favágás, az felteszi ezt a kérdést...)

A jogszabály elavult, és valóban lehet, h alkotmányellenes... Javaslom az Egyenlő Bánásmód Hatóságot!!

üdv mindenkinek :)

44. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 43. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 10:12

így van :)

csak ha nekünk lesz, és nem a gyerek miatt, akkor az már nem is olyan buli a pasik szerint...ameddig egy pasinál ez nem téma...

hát azért ez már közelit az alapkérdéshez nem???

43. a284cbe523 (válaszként erre: 42. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 10:08
No igen, de a pocaknak nincs köze az egyenjogúsághoz. Egy nőnek ugyanannyi joga van pocakot ereszteni, mint egy férfinak. :)
42. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 41. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 10:01

:D

pedig biztosan jól állna a pocak :)

apa pl már a 100. hónapban lehet :)

de anélkül el sem tudnám már képzelni :)

pedig régen nagyon kis csinos vékony fiú volt :)

anya mondja is mindig, hogy hajj amikor mi még fiatalok voltunk... :)

apa kontra: igen igen, akkor még szebbek és csinosabbak voltunk mint most, különösen én :D

41. a284cbe523 (válaszként erre: 40. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 09:57
Próbáltam már szülni, mert nagyon szeretnék gyermeket, de sajnos nem sikerült. :)
40. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 39. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 22. 09:52
helyesbítek... a szülést hoztad példának...:)
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook