Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyász kálvária fórum

Nőgyógyász kálvária (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőgyógyász kálvária

1 2
2012. júl. 11. 23:06
Hát igen ez van sajnos.Az én saját kis naplómban is nőgyógyász a baj ... ez nem fog változni... rettegsz ha el kell menned valahova ... nekem volt egy nagyon jó dokim aki a fiam születése után másfél évvel szívrohamban meghalt a saját kórházuk edzőtermében.Na olyan dokim soha nem lesz sajnos :(
2012. júl. 11. 22:58

Én is 20 éve dolgozom fehér köpenyben, nővérként, és eddig egyetlen egy helyen élveztem elsőbbséget: a kislányommal a tanácsadáson.:)


Az orvosok, szerintem-tisztelet a kivételnek- a munkájuk eszközének tekintik a beteget, és csak az adott szervét látják. Azt hogy ki van amögött a petefészek, vagy máj mögött??? Ezt nem oktatják, sajnos.


És abban is biztos vagyok, hogy lassan kihal az a korosztály, aki azért megy ápolónőnek, mert ezt szeretné kislány kora óta. Az megy ápolónőnek, akit nem vesznek fel sehová. Tőlük ne várjunk mosolyt és empátiát. Itt is tisztelet a kivételnek!


A nőgyógyászomért viszont ki kell állnom.

Az első babámat elveszítettem, a második terhességemet és a szülést is nagyon lelkiismeretesen kísérte végig...egyetlen fillér nélkül. Ritka, mint a fehér holló...azért is kell órákat várni a rendelésén!


Kívánok jobb tapasztalatokat Mindenkinek!

2012. júl. 11. 20:49

Sziasztok.Olvastam az egészségügyis dolgozó levelét.SAjna ugyan az a foglalkozásom. És a saját kórházban ahol melozom, szinte hagynak elpusztulni.13 hónapja, többet vérzem,mint kéne,méghozzá nagyon,A héten már kértem,hogy jegyezzenek elö méheltávolitásra.de a válasz nem,mert nem vagyok daganatos. De hogy honann vérzem folyamatosan, az égenek nem néznék meg altatásban.

Már se fizikailag, sem lelkileg nem birom.

Ha tudják,mit melozol akkor még jobban nem foglakoznak veled,mint azzal ki máshonann, jön, és egy napot sem melozott. Bocsika ,de ez van

23. Bugs02
2012. júl. 11. 19:47

Sziasztok!

Én sajnos nem igazán tudok jót mondani, igaz fizetős dokihoz megyek ha baj van, de nekem egyszer egy idióta vadbarom azt mondta rákom van, két hétig izgultam, aztán a képembe vigyorgott, hogy elkeverték az én papírjaimat, még azt sem mondta elnézést, azóta én ha lehet magán orvoshoz megyek!

Ez egy körzeti doki volt...

2 hétig csak bőgtem, míg végül kiderült nem én vagyok a beteg hanem más...szörnyű volt átélni...

2012. júl. 11. 19:07
Anno évekig ugyanahhoz a dokihoz jártam privát.Egyszer volt valami nagyobb problémám,ami miatt havonta jártam kontrollra.Érdekes módon minden alkalommal megkérdezte mi a panaszom!Nekem meg monoton mindig el kellett sorolnom vissza menőleg a dolgokat,még azt is mit írt fel legutoljára.Halvány fogalma sem volt se rólam,se a problémáról ami miatt rendszeresen hozzá jártam jó kis pénzért.Még arra sem volt képes hogy kartont csináljon a privát betegeinek,ja és ő sem adott semmi papírt,leletet.Na hamar pattintottam is:))
21. kisj
2012. júl. 11. 18:59

Nekem még nem volt problémám nőgyógyász dokikkal. Jártam priváthoz is, de leginkább tb alapon (főleg az utóbbi időkben)

Most vagy szerencsém van, vagy pedig egy érzéketlen tuskó vagyok.

20. sajert
2012. júl. 11. 18:53

Telibe talált a cikk, mivel pont ma voltam nőgyógyásznál. Egy órát várakoztam, mivel a doki mobilon beszélt. Egy nő volt előttem, nagyon erős görcsökkel, vérzéssel, és már az adminisztráción jelezte, hogy terhes... Ő több mint egy órát várt. Többször szólt, hogy most hívjon mentőt, ide a szakrendeléshez??? Mikor vizsgálják meg? Leszarták... Nekem nem súlyos a bajom, de én se poénból ültem ott. Nagyon felháborított... Végül nem tudom mit mondott Neki a doki, mivel mire kijöttem, már elment.

A doki meg flegmán Nekem: tudom mi baja, ha NAGYON AKARJA, akkor megvizsgálom, de felesleges. Na, Anyád. Soha nem megyek hozzá többet. Végül majd 5eFt-ért írt fel szereket - amik ha péntekig nem javulok, akkor menjek, mert majd akkor megvizsgál...

2012. júl. 11. 18:50
Egyszerűen elképesztő, hihetetlen, felfoghatatlan,hogy ez megy Magyarországon, és mindenki tűri, mint a birka, és tejel, mint a katonatiszt. Ez már az az állapot, mikor a káosz lassan renddé fajul. Megáll az ész.
18. Zamila
2012. júl. 11. 18:22
Én direkt beöltöztem a fehér dolgozós ruháimba,amikor vittem a lányomat a traumára,mégis 4 órát vártunk az ambulancián,úgyhogy eü. dolgozó ide-vagy oda szarba sem vesznek:S
17. Jelena23 (válaszként erre: 13. - Mirtus30)
2012. júl. 11. 18:09
Én csak egy általános vizsgálaton voltam, és nem csak én, hanem több barátnőm is ilyen tapasztalattal távozott. Gondolom az ambuláns rendelésen a sok ember miatt, hogy minél gyorsabban végezzenek kevésbé figyelmesek. Jó hallani, hogy van aki jó tapasztalatokkal távozott, sajnos én ezt nem mondhatom el :)
2012. júl. 11. 17:37

Sajnálom, hogy ennyi az együttérző ember, igazán szomorú, és felháborító hogy ez a helyzet a hazai egészségügyben.

Viszont egy kicst vigasztal, hogy nem vagyok egyedül. Bár ennek nem így kéne lennie. A napokban derült ki, hogy az a doki akihez magánrendelésen jártam, kirúgák, mert alkoholt fogyasztott munakidőben, és meghalt egy kisbaba a hibájából.

Na, akkor jó is, hogy elváltak útjaink. Egyébként szerettem, és tudtam, hogy iszik, de nem gondoltam, hogy eddig el mer menni, hogy munkaidőben is megteszi.

15. aniju
2012. júl. 11. 17:31
Ez melyik város pici ngy osztálya?
14. Mirtus30 (válaszként erre: 1. - 2900f4761b)
2012. júl. 11. 17:25
Nagyon jó cikk, egyetértek veled.
13. Mirtus30 (válaszként erre: 9. - Jelena23)
2012. júl. 11. 17:24
Én is a debreceni klinikán szültem választott dokinál, aki aranyos, kedves, aranykezű, tökéletes szaktudással rendelkező, lelkiismeretes, nem pénzéhes volt. Kedvesek voltak az ápolók is, nem néztek le, pedig én 130 km-ről jártam oda kéthetente, mert problémás voltam. A dokim soha nem vett el tőlem semmit. Akárhány vizsgálóban megfordultam, patyolat tisztaság volt, még az illemhelyen is.
2012. júl. 11. 16:59

Nagyon tetszett a cikked minden sora valóban nehéz jó dokit találni és valóban probléma ez a nőknek.

Remélem találsz egy jó dokit majd a későbbiekben.


Gratula a cikkedhez!

11. pteri
2012. júl. 11. 16:58
Megértelek, én is jártam hasonló cipőben, de mivel nálunk csak 1 kórház van, kénytelen voltam házon belül másik orvost keresni, aki a pénzt ugyanúgy elkéri, viszont a rendelőjében és a kórházban is embernek tekint . Másik osztályon jártam úgy, hogy utoljára hívtak be, mert az orvos közölte a nővérrel, hogy munkaidőben vagyok, tudok várni. A bőrgyógyászaton meg egy időben a főorvos kijelölt egy napot a héten, amikor fehér köpenyeseknek rendelés van, hogy ne járkáljunk oda állandóan, én meg a következő napon lettem kiütéses és elküldtek, hogy jöjjek vissza jövő héten. Ha a házidokim nem segít levakartam volna a bőröm addig.
2012. júl. 11. 15:57
Én is egészségügyis vagyok és én is eredetileg saját kórházba akartam szülni de miután az orvos aki megvizsgált semmit nem volt hajlandó mondani, hogy elválal e én így a legközelebbi alkalommal már nem hozzá mentem hanem ahoz az orvoshoz akihez járni is akartam.
2012. júl. 11. 15:56

Én a debreceni Klinika nőgyógyászatát gyűlöltem meg! Szakrendelésen voltam (nem vagyok debreceni, és a pénz is fontos szempont egyetemistaként...). Az információstól kezdve az orvosig minden alkalommal úgy bántak velem mintha egy utolsó senki lennék. Első alkalommal még el is fogadtam ezt, de amikor háromszor egymás után történt akkor megfogadtam többé a lábam nem teszem oda. Volt olyan alkalom, hogy a vizsgálatra berendeltek vagy 10 arab orvostanhallgatót (nem vagyok rasszista), és face to face mosolyogva bámulták a nemiszervemet. A doki meg sem kérdezte, hogy ehhez hozzájárulok-e. Folyamatosan csak kétféle gyógyszert hajlandóak felírni és hiába mondom, hogy előzőleg nem segített, le sem tojják. Arról nem is beszélve, hogy szemmel látható, hogy a vizsgáló széken nem cserélik a betegek alól a papírt...

Az biztos, hogy mindenkit óvva óvok ettől a helytől!

2012. júl. 11. 15:40

Megértem a problémád,nekem ezért nincs,még mindig állandó nőgyogyim...Amikor szültem direkt nem fogadtam orvost,ne kelljen fizetnem,nálam ez elvi kérdés.Kórházba jártam be a vizsgálatokra is,úgy hozta a sors,hogy pont annál a dokinál szültem,akihez jártam is.Ő volt pont ügyeletben.Nagyon rendes volt mindenki.

Utolsó nap,elmenetel,varrat szedés.Nőgyogyira egy csomót kellet várnom,ekkor sem fizettem.Na ekkor bújt ki a szög a zsákból.Flegmán a képembe vágta,hogy továbbiakban a magánrendelőjében megtalálom...

2012. júl. 11. 14:55
Sajnos mindenhol ez van, ha fizetsz, te vagy az Isten. Én a fogaimat tetettem rendbe egy privát dokinál, szó szerint kinyalták a valagamat. Ha államihoz megyek, még egy vacak szurit se kapok. Nekem megérte fizetni, mert a fogorvos olyan kényes kérdés nálam, mint egyeseknek a nőgyógyász.
6. j357
2012. júl. 11. 14:45

Nekem furcsa, hogy így bántak veled, én a kórházban szülés után a kórházbeli másik osztályon dolgozó doki rokonával feküdtem 1 szobában, mit ne mondjak mindenki tök rendes volt vele, és a nőgyógyász sem fogadott el tőle soha pénzt...

Egy másik hölgy aki a kórházban dolgozott áradozott a fogadott dokimról, de tőle sem fogadott el soha a doki pénzt.

2012. júl. 11. 14:21
Nekem 70 000 forintomba került tavaly az, hogy rendesen kivizsgáljanak privátban, és mindez egyetlen nap alatt. UH, mindenféle labor, a doki 8000-e, a kedves bánásmód, minden benne volt, de én is felháborítónak tartom, hogy csak így hajlandóak szóba állni az emberrel. Én sem azért döntöttem privát mellett, mert olyan sok felesleges 70 000-em van, de a korábbi rossz tapasztalatok miatt nem szerettem volna kísérletezgetni, meg heteket várni...
2012. júl. 11. 13:55
Ez nekem is "nagy ügyem". Már vagy a 8. orvoshoz járok, de sajnos még mindig nem találtam meg azt, aki nekem megfelelne. (Jelezném nem vagyok anyagias ebben a témában, mert már inkább csengetek, csak végre azt kapjam,amit szeretnék). Sajnos akivel nem emberileg volt gond, azzal szakmailag, aki pedig szakmailag jó, oda 3 hetekre kapok időpontot. Nehéz ügy :(
2012. júl. 11. 13:18
Tőlem is(ill. a páromtól) elfogadta szemrebbenés nélkül a szülés után a pénzt, pedig mi is egy intézményben dolgozunk... :-(
2012. júl. 11. 13:10

"Ja, és a lényeg, nem is jeleztem, hogy egészségügyi dolgozó vagyok!"

Minél ismerősebb, annál jobban kitolnak valakivel, ez az élet minden területén így van :)

2012. júl. 11. 13:08
Megint egy nőgyógyászatos cikk. Elnézést azoktól, akik unják a témát, de úgy gondolom, hogy nekünk, nőknek nagyon fontos a megfelelő szakember megtalálása. Én úgy vagyok vele, hogy még a háziorvosnál is kellemetlen levetni a pólót, és alig várom, hogy felöltözhessek. A nőgyógyász pedig az egyik olyan egészségügyi mumus, amit minden nőnek elkerülhetetlenül meg kell látogatni élete során néhányszor. Bizony, a fogorvost lehet halogatni, de bizonyos helyzeteknél a nőgyógyászt nem.
Bíznunk kell benne, hinnünk kell a szakértelmében, a tudásában, és közben elvárjuk, hogy legyen empatikus, és betegközpontú. Mi ezt tudjuk, de vajon az orvosunk is tudja-e, hogy nekünk mennyire fontos lenne az személye, a hivatástudata, az együttérzése, és megengedheti e magának azt a doktor, hogy Istenként nézzen le ránk, földi, tudatlan halandókra, és miért nem sül le az arcáról a bőr, amiért mer paraszolvenciát elfogadni- és nem ritkán kérni, pedig még esküt is tett arra, hogy ezt nem teszi.

Ugrás a teljes írásra: Nőgyógyász kálvária
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook