Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyász ad köpenyt átöltözni? fórum

Nőgyógyász ad köpenyt átöltözni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Remoni)
2015. jún. 28. 15:03

Köszönöm, hogy mondod! Nem gondoltam bele, hogy persze, a nőgyógyász meg is vizsgál szűréskor.


Akkor kérek időpontot a nőgyógyászhoz. Nyár van, de ha hűvösebb lenne a megadott napon, viszem a kis vékony, gumis derekú saját pamutszoknyámat. :D

Nem csak utcára lesz az jó nekem! (Nemrég vettem.)

60. Remoni (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2015. jún. 28. 09:19

Létezik egyszer használatos nőgyógyászati vizsgálószoknya. Papírból van, gumis a dereka, párszáz forint. Van orvos aki használja magánrendelésen, akinek fontos a páciens kényelemérzete, az ott nem kérdés. Államiban nincs rá keret, de ez nem az orvos hibája, hanem a rendszeré. Szólnak ők sokmindenért, de falra hányt borsó és jelenleg talán nem is ez a legégetőbb kérdés, amikor kemoterápiákat halasztanak el a pénzhiány miatt. Ez a szoknya kb 200-300 Ft, orvosi eszköz boltban beszerezhető, ha valaki nagyon szemérmes, talán egy-egy vizsgálatba belefér, hogy saját maga finanszírozza, még mindig olcsóbb, mint a magánrendelő.


A védőnőket megtanították kenetet venni, semmi gond velük, de egy rákszűrés nemcsak kenetvételből áll, hanem a cytológia mellett kolposzkópiából, bimanuális vizsgálatból és uh-ból. Ez egy komplex rákszűrés. A méhtestrák legalább olyan gyakori, mint a méhnyakrák, pláne változókor után, ez előbbit nem tudja szűrni a védőnő.

59. Zalagyöngye (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2015. jún. 27. 23:28
Igen, egyetértek!Amikor Bécsből hazajöttem a műtét után, azt mondtam magamban, hogy a fene egye meg, ott miért lehet ezt megcsinálni???Ez nem pénz kérdés,csak tapintat.Mivel én nem találkozom a magyarokkal, nincs kinek szólnom!De biztos, most már bemennék és szóvátenném, ha valami általad is tapasztaltat látnék!
58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Zalagyöngye)
2015. jún. 27. 21:11

Nyilván megoldható az egyszer használatos könnyű takaróanyag, hiszen kisebb darabokat használnak már általánosan is. Nem kell egyedi csomagolású, de egy gurigáról is tisztán(használatlanul) jön le.

Inkább szemléletmód kérdése.


Az orvosin nem tanítják, de ott is orvosok tanítanak. Az nem lehet, hogy az orvosokban nem merült fel, mert még nem volt erre panasz? Hogy senki nem szólt még emiatt?

2015. jún. 27. 20:20

Persze, teljesen jogos, hogy ne a nyilt placcon vizsgáljon mindenki szeme láttára, pludz bunkóság közben kérdezgetni, irogatni.Ezért írtam lentebb, hogy nincs hagyománya itt az orvosképzésben, nincsenek erre kiképezve, hogy ez egy NEMI SZERV, ROHADTUL INTIM TERÜLET!!!Úgy viselkednek, mintha a kez, vagy láb lenne kiterítve.

De azért köpenyt, takarót nem szeretnék, magamra, esetleg csak egyszerhasználatosat, arra meg itt nincs mani,nem hiányzik senki váladéka....

56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Zalagyöngye)
2015. jún. 27. 01:41

Mindenki dönthesse el, kér-e takarást.

Én úgy nőgyógyásznál nem voltam, hogy az asszisztens ne lett volna bent.

Szülés után is feküdtem a "kötelező" két órán át, hogy a beteghordótól kezdve mindenki arra járt el. (Említett emberke még jól belém is tekintett elmenőben.)


Az orvos eldönti, hogy meg kell-e az adott esetben néznie a külső nemi szervet, de a vizsgálón fekszem addig is, míg a panaszaim felől kérdezget. Azt az időt lehet letakarva is tölteni. Akár orvos, akár nem, mégis van egy elemi szégyenérzet. Főleg az adott pózban!


Szerintem sok, főleg idősebb nő ezért is nem jár el szűrésre. Őt még "az ura is csak kombinéban látta", a szülést túlélték, de magától odamenni kitárulkozni nem fog.

Az esetek többségében, mint azt már kitárgyaltuk a vizsgálószék is felesleges. Egy sima ágyon hanyatt fekve, térdeket felhúzva, talpakat összetéve is meg tud vizsgálni, ha akar, én pedig le vagyok takarva még a vizsgálat alatt is térdig. Nem látom a saját alfelemet közben, sőt az orvos arcát is sokkal kevésbé látom. Ebben a pozitúrában is szagolhat, láthat, tapinthat az orvos, végül is diagnózisért mentem oda hozzá. Csak éppen nem hull a plafonról a por a micsodámba. Nem szűzlány vagyok, akinek folyása van, már csak szűrésre járok, de ne rá- vagy lebeszélés kérdése legyen már a szemérem és a kiszolgáltatottság érzése.


Most már a védőnőhöz is lehet menni szűrésre. Aranyos kis teremtés a védőnőnk, de elég nagy feladat lehet a számára. Még nem tudom, ő miként végzi a kenetvételt. Hamarosan elmegyek hozzá (legalább utazni nem kell), és majd beszámolok.

55. Zalagyöngye (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2015. jún. 23. 15:34

Én a takargatást fölöslegesnek, értelmetlennek tartom.A külső nemi szerv megtekintésétől szerintem nem lehet eltekinteni.Vannak betegségei a külső nemi szervnek, a váladék minősége, mennyisége, szaga(már bocsánat), prolapszusok,gyulladás, szemölcs,stb, stb.

Lányok, ő egy orvos, aki sokat tud segíteni, úrrá kell lenni a szégyenérzeten a saját érdekünkben.Persze én is csak olyanhoz megyek , aki maximálisan diszkrét és megérdemli a bizalmat.Ahol bent az aszisztencia , felejtős!

De ne akarjunk csadorban nőgyógyászhoz menni a 21. században!!!!

54. Guruljka (válaszként erre: 52. - Globus)
2015. jún. 22. 22:35

Vagy más program is van még utána, és nem akar külön átöltözni...


Persze megoldható. A táskában elfér egy könnyű, vékony, gumis derekú szoknya, amit a többi holmi helyett felveszek a vizsgálat idejére. :D

53. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Globus)
2015. jún. 22. 07:51
DD
52. globus (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2015. jún. 22. 05:54
Hát a nadrágban, kis blúzban nőgyógyászati vizsgálatra menőket én sem értettem soha :) De megmagyaráztam magamnak: ők biztosan leletért jönnek vissza.
51. Guruljka (válaszként erre: 45. - Bichi)
2015. jún. 22. 00:45

Már bocsánat, a szégyenérzésnek nincs köze ahhoz, hogy "bejáratott út" vagy nem.


A férfiaknál a prosztatavizsgálat nyilván kellemetlen, de nem nemiszervi. Sőt a dolog természeténél fogva nincs szemkontaktus orvos és beteg között.


A nőgyógyászati vizsgáló pózában "heverve" viszont hanyatt vagy, azaz látod az orvos arcát, az asszisztenciát és úgy mindent a szobában. És ha becsukod a szemed, akkor az csak félmegoldás.

A kisgyerek is azt hiszi egy bizonyos fejlődési szakaszban, hogy ha eltakarja a szemét, akkor őt nem látják. Elég hamar rájön, hogy de mégis... :D


A szeméremtest vizsgálata nem mindig fontos, egyébként ha le vagyok takarva, és az orvos egy pillanatra felemeli azt a takarót, akkor az még sokkal inkább rendben van. (Főleg, ha szól előtte, hogy mire készül és miért fontos ez.)


Látom angol és más műsorokban, hogy vizsgálószék nélkül is lehet kisebb nőgyógyászati vizsgálatot végezni, sőt hogy az orvos megnézi a beteg (férfi, de női beteg is!) végbél környéki területét úgy, hogy a beteg oldalt fekszik, az orvosnak háttal, kissé felhúzott térdekkel. Így jobban el is tud lazítani. A belső vizsgálatot is így végzik. (Panasztól függően, nőknél is szükséges lehet, mert nem csak a prosztata lehet problémás.)

50. fincsi5 (válaszként erre: 49. - SophieAnne)
2015. jún. 21. 18:44
Nem is az orvos a nem normális...:)) A tiéd igazán irigylésre méltó, már, ha nem magán.:))
2015. jún. 21. 17:05
Azért itthon is vannak normális orvosok. Ahová én járok ott olyan az ajtó hogy kívülről nem nyithato csak kulccsal, bent csak az orvos van. Van egy meterre a vizsgáló szektol egy eltakarhato öltöző, o pedig addig diszkreten meg így is elfordul és csak akkor jön oda ha már felfekudtem. Vizsgalat után is elfordul elmegy félre, nem bamul. Ez inkább csak az embersegen múlik szerintem.
48. val88 (válaszként erre: 45. - Bichi)
2015. jún. 18. 21:56
Igen! Sajnos tapasztalatból mondom, hogy attól kínosabb vizsgálatot nem igazán tudnék elképzelni :)
47. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Zalagyöngye)
2015. jún. 18. 16:01

Én 1 hónapja voltam, de olyan szar érzés volt, hogy az eredményért sincs kedvem visszamenni.A két asszisztens röhögött, mikor a "vetkőzzön le!" után megkérdeztem a fülkében, hogy :itt?!

A vizsgáló masina 4-5 méterre volt. De a doki volt olyan rendes; felállt, elment a rendelő másik oldalába valami szekrényhez, addig átfutottam.Ő olyan idősebb, jóságos doktorbácsi volt. De a két szemét szemét nem feledem!

2015. jún. 18. 14:59

Sajnos magyarországon nincs hagyománya az intimitás védelmének.Számtalan megalázó helyzet sajnos természetes nálunk.Igen, professzori vizit, 20 orvostanhallgatóval a lábam között, mütét előtt a beteghordó teszi a lábamat a kengyelbe, persze alul semmi.Szülés közben, vizsgálat közben (magánrendelésen is az aszisztens is bekukkantott)járkálnak ki be, miközben ki vagyok tárulkozva.Szinte balkáni , ami nálunk megy.Pedig ez nem pénz kérdése, csak odafigyelés, tapintat.

A köpenyt viszont túlzásnak tartom, lehet úgy menni a nőgyógyászhoz, hogy nem kell a pucér fenekemmel a vizsgálóasztalhoz eljutni.Amit írtatok, szoknya, tunika stb.A lepedő is túlzás, hogy látja a külső nemi szervet,ha letakargat????Ezt nem is értem.

Két nőgyógyászati műtétem volt külföldön, példásan ügyeltek erre a kényes kérdésre.Pl.a műtét előtt már ott állt az egész stáb a lábam között bemosakodva, de addig nem vették le a lepedőt rólam , amíg el nem altattak.Ennyire figyeltek ezekre az apróságokra.Amikor az orvosomat kérdeztem, hogy mitől van ez így itt, erre azt mondta ez itt természetes.

És ez nem kerül semmibe!Mégis óriási dolog egy kiszolgáltatott helyzetben lévő nőnek.

45. Bichi (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2015. jún. 18. 12:11
Hát én tuti nem cserélnék el 100 nőgyógyászati vizsgálatot 1 prosztatával, az tuti. Gondolj bele, milyen megalázó nekik beengedni valamit oda, ahova normál hetero férfi esetébe sosem kerül semmi. Nálunk legalább már bejáratott az út :)
44. Remoni
2015. jún. 17. 23:59
Létezik egyszer használatos vizsgáló szoknya. Maszek rendelőkben itt-ott fellelhető. Ha az orvos fontosnak tartja a diszkréciót, akkor használja. Ettől még a szeméremtestet is látnia kell, nem elég tapintani.
2014. júl. 26. 14:28
Én se találkoztam még olyan rendelővel, magánnal se ahol adtak volna köpenyt. Tényleg sokkal jobb lenne, ha kapnánk valamit, viszont az is tény, ahogy előttem már írták, hogy nem biztos hogy felvenném az előttem lévő beteg után. Nekem a terhességem alatt az ultrahang is megalázó volt, ahol vizsgáltak, az ágy amire le kellett feküdni kb 3 lépésre volt az ajtótól, hosszában. És nem is egyszer előfordult, hogy valaki bejött. Pedig azért egy ultrahang vizsgálathoz is eléggé le kell tolni mindent.
42. life14
2014. júl. 26. 09:26
A G1 intézetben a Tulipán rendeloben van kopeny és papucs is.
41. Guruljka (válaszként erre: 38. - 31bc25d879)
2014. jún. 25. 23:52

A férfiak ehhez épp csak letolják a nadrágot, és kapaszkodnak egy asztal szélébe.

Nem kell a plafon felé tárt szaporítószervüket a világnak kiszolgáltatni olyan pózban, amiből képtelenség hirtelen felpattanni.


Nem vitatom, hogy a vizsgálatra szükség van, csak az elvégzés módján nem gondolkoztak el az elmúlt 50 év alatt.

40. 993dda84ef (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2014. jún. 25. 23:42

"Attól, hogy az ember "hozzászokik" valami marhasághoz, attól az még marhaság marad. "


Kiváló érvelés, mindig élvezem olvasni a véleményed.

2014. jún. 25. 21:50

Remélem sosem kerülök olyan helyre, ahol adnak köpenyt.

Elnézve a "betegeket" nem hinném, hogy van olyan, aki után felvenném a köppenyt, mert az biztos, hogy nem lenne 100 tiszta köpeny, hanem egymás után kellene felvenni, így én maradok a jól bevált nyári nőgyógyászati vizsgálatnál, ahova szoknyába, pólóba és papucsba megyek, így csak a bugyit kell levenni, illetve ha megvizsgálja a melleimet, akkor sem csupaszon állok a rendelő közepén, hanem legalább van rajtam egy szoknya van rajtam.

2014. jún. 25. 18:41

És fordítsuk meg, megnéznék én (illetve dehogy néznék, nem érdekel) amikor a férfiak bepucsítanak a prosztata vizsgálathoz. Az közel olyan szitu mint nálunk a nőgyógyászati vizsgálat.


DE tény, szükség van rá és menni kell! Én is most állok előtte, muszáj időpontot kérnem. 2 éve nem voltam és miómáim vannak.

37. 3a5c305959 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2014. jún. 25. 18:29

Tok igazad van. En 16 eves lehettem mikor egy tanulokorhazban korbe allt vizsgalat kozbep egy csoport 20 ev koruli orvostanhallgato. Azt hittem elsullyedek szegyenemben.


Ezt a kerdest nem szabad az orvos szemszogebol megvizsgalni. Kit erdekel o hogy erzi magat, mit latott eddig?

36. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 25. 18:27

Igazad van, tényleg nagy öröm ha nem talál semmi kórosat. És azt sem kétlem, hogy ő aznap már 20-at látott.


De Guruljkával értek egyet, lehetne ezt kicsit európaibb módon. Senki nem szívesen fekszik fel oda ha nem muszáj.

2014. jún. 25. 18:19
Nálunk múltkor még Uh-ztak egy nőt, mikor én már vetkőztem...Aztán láthattam, ahogy alul semmibe megy öltözni...
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 25. 18:18

Ettől még meztelen vagy. Már magában a vizsgálat is rettenetesen megalázó!


Ismétlem, egyáltalán nem játszik ebben szerepet, hogy a doktor mit látott akár aznap, akár máskor. Ettől nekem még nem könnyebb kitárt mindenfélével ott heverni, egy tehetetlen pózban.

Nem is természetes, de nem is szükséges, hogy így legyen.

Kevés olyan nőgyógyászati betegség van, aminek a diagnózisához hozzájárul a külső szeméremtest esetleges elváltozása. A tapintásos vizsgálatot egy letakart nőn is ugyanígy el lehet végezni, nem? És ugyanúgy rendben talál mindent jó esetben.


Attól, hogy az ember "hozzászokik" valami marhasághoz, attól az még marhaság marad.

És ideje lenne a magyar nőgyógyászati vizsgálati módszereket frissíteni, mert sok országban már megoldották, tehát nem lehetetlen.

33. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2014. jún. 25. 18:09

Senki sem megy örömmel, de sokkal nagyobb az öröm ha a vizsgálatkor nem talál semmi rosszat. Innentől kezdve meg kit érdekel, hogy mit lát?

Látott ő már épp elég nőt, és tapasztalat, hogy az én nődokim ilyenkor nem azt nézi, hogy tápászkodom vagy helyezkedem el a vizsgálatkor....

2014. jún. 25. 17:58

Nagyon megalázó tud lenni.

Ehezképest a köpeny kérdés semmiség. Viszont ha nem hosszú pólóban vagy szoknyában érkezik a beteg még a vizsgálat előtt elvárja doki hogy pucér fenékkel űljön le az asztal mellé elmondani a panaszait,mert a rendelőbe cak vetkőzés után léphet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook