Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » NIFTY-teszt fórum

NIFTY-teszt (beszélgetős fórum)


1 2
2023. aug. 31. 12:12

Sziasztok,


Tegnap voltam Nifty teszten.

A 12 hetes genetikai uh-n hipopláziás orrcsontot írtak, látszik az orrcsont azt mondta a doktornő csak egy kicsit kisebb a korához képest. Mivel 37 éves vagyok 2. terhesség, a kombinált teszt köztes kockázati értéket hozott ki.

5-7 munkanap a Nifty eredmény. Arra lennék kíváncsi volt e már valaki hasonló helyzetbe hogy egy kicsit kisebb az orrcsont a magzatnak a korához képest.

Köszönöm a válaszokat.

42. judite (válaszként erre: 41. - Nikus)
2017. máj. 8. 13:43
Köszönöm a választ, amúgy meg ma hívták hogy minden rendben! Üdv.
41. Nikus (válaszként erre: 40. - Judite)
2017. máj. 7. 23:59
Szia! Az én dokim azt monda van olyan jó mint a magzatvíz vétel. Csak ezt nem támogatja az oep mert drága. Persze a törvény nem ismeri el diagnosztikus értékûnek úgyhogy ha neagy isten baj van kell a magzatvíz vétel a terhesség megszakításhoz.
40. judite
2017. ápr. 26. 10:02

Sziasztok!


Húgom ma volt NIFTY-teszten az Istenhegyi Centrumban. Korrektek voltak, tegnap telefonált, ma már túl is van rajta. Fél a magzatvíz vételtől, így még előtte elment maszekba erre a drága vizsgálatra. Szerintetek ha negatív minden akkor ez a vérvétel egyenértékű a magzatvízből vett genetikai vizsgálattal? 41 éves, tehát neki ez már kötelező lenne... - köszönettel -

39. Nikus
2016. aug. 5. 16:15
2016.08.01 megszületett a kislányom. Minden ok makk egészséges :) happy end
38. Sebibea (válaszként erre: 37. - Nikus)
2016. márc. 28. 03:42
Jajj de jó örülök. Remelem jól vagy
37. Nikus
2016. márc. 21. 11:02

Most hívtak a Nifty eredménnyel azt mondták rendben van baba alacsony kockázat negatív. NEGATÍV


VÉGRE


Nem lesz amnio nem szuratok

36. Nikus
2016. márc. 20. 23:07
Így lesz!
35. Nikus
2016. márc. 20. 23:06
Mindjárt hétfô. Csiga lassan telt a hétvége... De most már nagyon bízok benne hogy holnap hívnak megvan az eredmény. És azt mondják egészséges. Csak így legyen...
34. redd
2016. márc. 19. 00:33
Az integralt teszt valoszinuseget szamit. Olvastam egy anyukarol akinek 1:60-at hozott ki es az amnio negativ lett, a kislany egeszseges. Tudom ez sovany vigasz, de valahogy ki kell birni neked is meg a csaladodnak is ezt az idoszakot.
33. Nikus
2016. márc. 18. 15:46
Ma sincs etedmény. 4. Tel-re tudtam elérni a biorógust az istenhegyibe (szerintem már bújkál elôlem) megkérdeztem hogy az visszaigazolták legalább hogy kiért a levett vér honkongba? Igen nehogy az legyen hogy ja hát nem is kaptunk olyan mintát. Köv kérdésem mennyi volt a leghosszabb ideig tartó Nifty vízsgálat válasz 3 hét. (Benne van apro betüvel a szerzôdésbe) kössz. Honlapon Nifty gyors 5-7 munkanam persze. Áh
32. Nikus (válaszként erre: 31. - Redd)
2016. márc. 17. 14:31
Meditálni més sose. Ma begubóztam a tv elé csak enni inni és pisilni állok fel. Még jó hogy a párom szabadnapos ô ellétja a kisfiam a kutyikat. Vegetálok.
31. redd (válaszként erre: 29. - Nikus)
2016. márc. 17. 13:42

Ettol aztan nem kell felned. O elveszi toled amire szuksege van :)

Nem probaltal meditalni? Jo lenne valami modszer amivel kicsit megnyugtatod magad mert a kepzeleted teljesen elszabadult. Kitartas, nemsokara megjon az eredmeny.

30. Nikus
2016. márc. 17. 13:30
Még ma sincs eredmény.
29. Nikus
2016. márc. 16. 23:53
Majdnem elaludtam mikor eszembejutott nem vettem be a terhes vitamint. Felkeltem bevenni aztán azóta pityergek mi van ha véget kell vessek piciny életének?
28. Nikus (válaszként erre: 27. - Redd)
2016. márc. 16. 15:10
Probálok én már én mindenbe kapaszkodni. De egyre jobban úgy érzem nem élem túl ezt épp ésszel. Hívtam ma az istenhegyit, tudom majd ôk hîvnak de mondtam hogy nagy gázba vagyok îgy majd 20 hetesen. Kérdeztem esetleg nem tudják már hogy mikor jönnek az én leleteim? Persze pontisan nem de talán a héten. Kössz.
27. redd (válaszként erre: 23. - Nikus)
2016. márc. 16. 12:46
Az integralt kevesbe pontos. Tudom elkerulhetetlen az aggodas de az elso es a masodik babad is egeszseges volt, meg ha az elso terhesseg tragediaval vegzodott is (ha jol ertettem a posztodat). Eddig egeszseges gyerekeket fogantal, probalj ebbe kapaszkodni amig a teszteredmeny megerkezik.
26. redd (válaszként erre: 17. - Karióka)
2016. márc. 16. 11:21

Persze, tisztaban vagyok vele, teljesen extrem esetekrol olvastam, es persze barmilyen tesztet csinaltat az ember nem letezik 100%-os bizonyossag. Rengetegfele genetikai problema lehetseges, nem tudjak mindet tesztelni.

De nekem erot ad az hogy vigyazok magamra es mident megteszek h a babanak a leheto legjobb kornyezetet biztositsam :) Ez az a resze a terhessegnek ami felett "hatalmam"van.

25. IzaHold (válaszként erre: 23. - Nikus)
2016. márc. 16. 01:36
Gondtalan, felhőtlen szerintem sem létezik. De boldog az igen! Kívánom, hogy így legyen!
2016. márc. 16. 01:20
Nikus nem tud gondtalan lenni, nekem is folyton volt valami amiért aggódtam. Legyél erős és ha lehet ne szúrass nehogy komplikáció legyen. Írj ha döntöttél.
23. Nikus
2016. márc. 16. 00:15

Nem is tudom már milyen lehet egy gondtalan felhötlenül boldog babavárás.

És nem érzem úgy hogy ennyire rossz lennék hogy ezt érdemeljem. Jò lenne ha fenn is îgy gondolnák.

22. Nikus (válaszként erre: 21. - Karióka)
2016. márc. 16. 00:12
Tiéd sem volt egy egyszerû eset. Anyukám azt mondta hogy tiszta bogaras vagyok mert a legtöbb doki genetikus uh-s azt mondja nem javasolja az amniot én meg csak addig megyek míg azért is csak talâljanak valamit vagy bevonzom a rosszat. Dehát könyörgöm ilyen múltal 41 hétre halott baba down babás barátnô hogy ne félnék?
2016. márc. 15. 23:36

Én már eleve legyengült immunrendszerrel kezdtem a terhességet, illetve a családban volt egy elég alattomos vírus épp a 3-4. hét táján, ami a net szerint problémákat okozhat ebben a korban. Ez be is ültette a bogarat a fülembe, ezért akartam viszonylag biztosat tudni az amnio által. De a Bajcsyn ugye leráztak. Majd a Nifty-t kértük, az pedig Patau gyanút mutatott ki. (az Istenhegyin elvileg lejön az árából a kombinált, így bár nem akartuk, de mivel gyakorlatilag ingyen volt, kértük azt is. Mit ne mondjak, alacsony kockázat jött ki) Akkor jött az amnio, ami szintén megerősítette.

Az én esetem sem tipikus. UH nem mutatta ki, még a 20. heti genetikai sem, amikor már konkrétan a Patau szindróma jellegzetességeit nézték (addigra már megvolt a pozitív amnio-eredmény).

Sajnos teljes bizonyosság még az amnio esetében sincs. A rendellenességek mértékétől függ, mennyire kimutatható UH-n, ilyen-olyan tesztekben vagy invazív beavatkozások által.

20. Nikus (válaszként erre: 19. - Karióka)
2016. márc. 15. 23:12
+ para hogy az egyik barâtnômnek minden vízsgálat jó lett uh kombinált és mikor megszületett akkor derült ki a down. Ùgyhogy nekem q multam mellett ez is mindig feljön. Ès neked mi is adott okot 12 hetesen a további vîzsgálódásra?
19. Karióka (válaszként erre: 18. - Nikus)
2016. márc. 15. 22:55

Igen, sajnos az integrált eredménye elég későn derül ki.

Nekem anno a Bajcsy-ban nem akarták saját kérésre megcsinálni, pedig -hülye dolog, de - éreztem, hogy valami nincs rendben. Lebeszéltek az amnio-ról, és akkor kértük 12 hetesen a Nifty-t.

Most már vizsgálják, hamarosan lesz eredmény is. Hamar eltelik ez a hét. :-)

18. Nikus (válaszként erre: 13. - Karióka)
2016. márc. 15. 22:48

7. Én hétfôn tudtam meg az 1 :500 integrâlt eredményt. Vad netelés és telefonálás után Kedd reggelre lett idôpontom az istenhegyibe Hajdu Krisztához, du a Bajcsiba. Mivel Hajdu K azt mondta hogy ö nem adhat olyan papîrt hogy javasolja az amniot mert szerinte nincs elegengö ok egyértelmü volt számomra hogy a Niftyt csinálják meg amibe épp hogy belefértem mert Uh szerint 17. Hét 5 napos vagyok szâmolás szerint 18 h 2 napos. És a niftyt csk 18. Hétig vállalják. (Bár a Niftyit se javasolta eröltette Hajdu K ami fura is volt hogy nem beszélt haza hogy persze fizessen) Ùgyhogy ott azonnal kellet dönteni, sôt úgy voltam vele ha fizetôs nem vàllalja az amniòt akkor az állami plâne nem. Tévedtem mert ùgye a bajcsi azt mondta nem indokolt de saját kèrésre megcsinálja.

Ùgyhogy én nem idegenkedtem volna az amniótól de gyorsan kellet dönteni îgy indîtottam a Niftyt nehogy arròl is remaradjak.

2016. márc. 15. 22:15
Bocs, hogy belekotty, de nem sok köze van a kromoszómarendellenességnek az életvitelhez, egészéges életmódhoz, betegségekhez (hacsaknem valaki hordozza a rendellenességet).
16. redd (válaszként erre: 11. - Nikus)
2016. márc. 15. 22:00
46 eves leszek, ennyi volt az ok. Az amniot csak vegso esetben tudtam volna elfogadni, ha ez a teszt valamennyi rizikot mutatott volna, de szerencsere a legalacsonyabb ponton vagyunk. Egyebkent nagyon egeszsegesen elunk es a csaladban soha nem voltak hasonlo problemak. Es masodik terhesseg, orvosi beavatkozas nelkul.
2016. márc. 15. 21:51
Hajdú Kriszta szerint semmi baj az felér egy fél Niftyvel, ő az országban a legjobb. Én nem jutottam be hozza, mert szabadságon volt, és nem akartam várni. Ha ő azt mondja minden oké, akkor lehet nem csináltatok tesztet. Ha anyagilag megteheted csináltasd meg! Én 36 éves vagyok, egészséges a lányom. Szúrás szóba sem jött nálunk, férjem nem engedte és én is kizártam. Ne gondolkozz, csináltasd meg minél előbb, mert kikészülsz ( én is ki voltam teljesen). Drukkolok.
2016. márc. 15. 21:38
A legfontosabb most, hogy nyugodj meg. Nehéz, de próbáld elterelni a figyelmedet. Tudom mit érzel, szinte napra pontosan egy éve én is ebben az állapotban voltam.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook