Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Neo Citran alkalmazható Olwexya szedése mellett? fórum

Neo Citran alkalmazható Olwexya szedése mellett? (beszélgetős fórum)


2022. márc. 11. 17:20
Igen
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Rabankari)
2022. márc. 11. 16:02
nincs lázam csak náthás vagyok megfáztam. Forró teát iszok sokat.
6. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 19:07

Lázad van,vagy miért?

Tudod mi van benne??

Paracetamol ,c vitamin ..

Ha lázad van ,erre külön tablettát tudsz bevenni,c vitamint szintén.Főleg,hogy az 60 fokon bomlik,semmit nem ér a forró italban .

Igyál sok forró teát,szedj vitamint,ha lázas vagy lazcsillapítót.

Olcsóbb lesz és nem terheled feleslegesen a szervezeted.

2022. márc. 10. 18:03
Én az ilyeneket a patikussal szoktam megbeszélni.
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 15:06
Ez a leírás ott van a dobozában, csak el kell olvasni és ha bizonytalan vagy felhívni az orvosodat.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. márc. 10. 13:50
akkor ezek szerint szedhetem mert az olwexya az snri
2022. márc. 10. 13:39

"Ne szedje a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek készítményt


ha allergiás (túlérzékeny) a fenilefrin-hidrokloridra, feniramin-maleátra, aszkorbinsavra, paracetamolra vagy a Neo Citran belsőleges por felnőtteknek egyéb összetevőjére,

súlyos máj- és veseelégtelenségben, valamint szív és érrendszeri betegségben, szívritmuszavar esetén,

alacsony fehérvérsejt szám esetén,

kezeletlen magasvérnyomás betegség esetén (hipertónia),

jelentős pajzsmirigy túlműködés esetén,

zártzugú zöldhályog (glaukóma) fennállása esetén,

egyes depresszió elleni gyógyszerek szedése esetén (ld. részletesen A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek c. részben),

ún. glukóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány fennállásakor (örökletes betegség).

Zöld hályog (glaukóma) fennállása esetén a készítmény alkalmazhatóságát előzetes szemészeti vizsgálat során tisztázni kell.


A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek


Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.


KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Dengue-láz - Mennyire veszélyes?


A tenziós fejfájás és tünetei


A tenziós fejfájás - Hogyan kezelhető?


Allergiás nátha és kötőhártya-gyulladás


Mit kérdezhet orvosunk a köhögésről?


Migrén vagy nem? MDX kérdőív


Kérjük, feltétlenül kérje ki a kezelőorvos, vagy a gyógyszerész tanácsát, ha: metoklopramidot, kolesztiramint, nizatidint, kloramfenikolt, szalicilamidot, zidovudint, altató-, vagy nyugtatószert, atropint, fenitoint, szívelégtelenség kezelésére szolgáló (digitálisz tartalmú) gyógyszereket, vérnyomáscsökkentőket (béta-receptor blokkolók), véralvadás gátló gyógyszereket szed.


Nem alkalmazható együtt:


egyéb paracetamol tartalmú gyógyszerrel (láz és fájdalomcsillapítók egy része, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is),

a májműködés fokozódásához vezető gyógyszerekkel (pl. egyes altatószerek, epilepszia elleni szerek, TBC kezelésére szolgáló szerek),

MAO-gátlókkal (depresszió kezelésére használatos gyógyszerek) végzett kezelés alatt, ill. vagy utána 14 napon belül,

tri-, vagy tetraciklusos antidepresszánsokkal (depresszió kezelésére rendelt gyógyszerek).

Alkalmazása során az alkohol tartalmú italok fogyasztását kerülni kell. Egyes szülészetben használatos gyógyszerekkel (ergot alkaloidok, oxitocin), valamint halláskárosító hatású gyógyszerekkel (pl. intravénásan adható aminoglikozid antibiotikumok) együttes alkalmazása kerülendő."

2022. márc. 10. 13:36
Neo citrant vettem megfázásra de viszont én szedek antidepresszánst pontosan olwexyát (SNRI).Az lenne a kérdésem hogy szedhető a neo citran olwexya mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook