Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nemzeti vágta fórum

Nemzeti vágta (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. 8bff41629d (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2013. szept. 28. 21:21
Ha jól emlékszem, a tévéközvetítésben megemlítésre került az, hogy SZAKÉRTŐ MÓDON volt kialakítva a versenypálya...És gondosan kiszámított volt a homokréteg vastagsága is, hogy ideális legyen a lovak patájának...Viszont egy ekkora rendezvényen MINDEN BALESETVESZÉLYT nem lehet azért egyböl kiküszöbölni...Gondolom a pályabiztonság majd évröl-évre javulni fog az előző évi tapasztalatokbol kiindulva...
35. 8bff41629d (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 21:17
Na...Hát mik ki nem derülnek akkor...De mentségemre szolgáljon, hogy már vagy 20 éve, hogy elköltöztem Peströl, éshát azóta a jelek szerint már sokat változott akkor a világ...Amúgy szerintem is tökéletes választás volt a rendezvényhez a Hősök tere...
2013. szept. 28. 18:54
A helyi selejtezők -vagy mik- teljesen ingyenesek, A döntőre a jegyár sem megfizethetetlen, de aki nem akar/tud rá költeni megnézheti a tv-n keresztül is. Nem értem min háborogsz. Színvonalas, értelmes rendezvény.
33. michelle.r (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2013. szept. 28. 18:38

Nem azt mondtam, hogy nem találsz oda, hanem csak úgy arra járni nem szoktak ;) Kényelmetlen, pofátlan parkolódíjat kérnek, sokat kell sétálni....


Szerintem tavaly előtt volt.

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 18:36
A lovak miatt mindenképp ott tartanám az ilyen eseményeket.
31. michelle.r (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2013. szept. 28. 18:35
Igen, a Kincsem park.
30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 18:29

Tényleg lényes eleme a murinak a helyszín, bár aki nem talál el a Kincsem parkba, az nem jut el a BNV-re sem.



Szegény ló. :(

Tavaly is elég gázos volt az esőben. Vagy az volt tavaly előtt?

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 17:49
De maradt valami lóverseny pálya nem? A BNV mellett...
28. michelle.r (válaszként erre: 27. - 8bff41629d)
2013. szept. 28. 17:41

A lovi helyén évek óta helyén az Aréna Pláza van ;) A Kincsem park pedig olyan eldugott helyen van, hogy arra tévedni nemigen lehet. Egyébként a koncepciónak pont a Hősök tere az egyik lényege.


Bár tényleg van veszélye, két éve meg is halt az egyik ló :(

27. 8bff41629d (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2013. szept. 28. 16:48
Dehát egy "piac" az nem úgy működik a jó isten álldja már meg, hogy:"Majd csak odatalál aki akar"...Ha megfigyeled, nem véletlen az, hogy a főútvonalak melett szoktak lenni pl a plázák,és a nagyobb üzletek mindig, és nem valami eldugott mellékutca végében...Éltem hajdanán évekig Pesten, és tudom jól hogy hol van a Lóversenypálya, meg azt is, hogy hol a "Hősök tere"...És ha mondjuk túristaként mennék Pestre, inkább keresném fel a "Hősök terét", mint a Lóversenypálya környékét, mivel az jobban útba esik, meg forgalmasabb helyen van...Szóval jól teszik, hogy ott rendezik meg a vágtát, ahol rendezik...
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2013. szept. 28. 14:14
Olyan izgi lenne egy mindent átszövő nemzeti összeesküvést leleplezni ;)
25. andi6020 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 14:06
Biztos úgy gondolta, valami nemzetbiztonsági titkok lapul a tarsolyában.
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - 8bff41629d)
2013. szept. 28. 13:54

Nem azt mondtam, hogy egy szabolcsi zsákfaluban legyen, hanem azt, hogy a lóverseny pályán, ami szintén Budapest elég frekventált helyén van.

Ez a pálya pont arra van kialakítva, hogy lóversenyeket rendezzenek, így nincs az a veszély, hogy a homokot szétrúgják a lovak és megcsúsznak a kövön, illetve ha bukik a ló, akkor nem a tribünnek repül neki a lovas.

Egyébként a lovi a Nemzetközi vásárhoz közel van és lám oda találnak, akiket érdekel.

23. 8bff41629d (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. szept. 28. 12:21
Így van...A Gesztitöl én sem sajnálom a "nemzeti vágta" bevételét, bízok is benne hogy jól keres vele minden évben...Megérdemli, mert remek volt az ötlete, és mert végigtudta vinni az ötletet a megvalósításig...Ez nem egy könnyü dolog sohasem egy ilyen nagyszabásu rendezvény esetében...
22. michelle.r (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. szept. 28. 12:16
Miért ne írhatnád le? Teljesen nyilvános, hogy a Geszti az ötletgazda, üzleti vállalkozás, nyilván való, hogy nyereség orientált. Remélem is, hogy qkva sokat keres rajta, megdolgozik minden forintjáért.
2013. szept. 28. 12:12
Tudomasul kellene venni, hogy semmit nem adnak ingyen - csak elvetve -.
20. 8bff41629d (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2013. szept. 28. 10:47
Mindig vannak olyan emberek, akiknek sose jó semmi, és belekötnek még az élő fába is...
19. CsillagTM (válaszként erre: 17. - 8bff41629d)
2013. szept. 28. 10:44
hát én sem értem :)
18. 8bff41629d (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. szept. 28. 10:30
Gondolom azért tartják mindig ezt a rendezvényt a "Hősök terén" mivel azért MINDEN TERMÉK SZÁMÁRA FONTOS A CSOMAGOLÁS IS...Egy ilyen KÖZPONTI HELYEN lebonyolított rendezvény NAGYSÁGRENDEKKEL NAGYOBB FELTÜNÉST KELT MINDIG, és nagyobb médiafigyelmet kap, mintha valami eldugott helyen rendeznék meg...Csak képzeld el, hogy milyen érdeklődést keltene akkor egy ilyen rendezvény, ha a "Hősök tere" helyett mondjuk valami Szabolcsi zsákfalu focipályáján tartanák meg...
17. 8bff41629d (válaszként erre: 14. - CsillagTM)
2013. szept. 28. 10:25
Ez esetben meg akkor nem értem sehogyse, hogy mi a gondja némelyeknek a rendezvénnyel...Én imádom egyenesen a "Nemzeti vágtát", ss nagyon jó ötletnek tartom a kigondolását-lebonyolítását...Bevallom, én sose csíptem ezt a Gesztit, de ezért az ötletéért, nagyon tudom becsülni, és elismerni...Nagyon jó ötlet volt ennek a rendezvénynek a kigondolása a részéröl...Zseniális ötlet, amiböl még nagyon sokmindent ki lehet hozni még a későbbiekben is...Nemúgy mint orbán hülye focimániájábol, meg stadionmániáibol...
2013. szept. 28. 09:58

Igen, lehetett ingyen is nézni. Óránként beengedtek embereket ingyen.


Egyébként engem csak az piszkál, ha már egyszer kell jegyet venni, akkor miért nem a lovin tartják, akkor nem kellene ennyi pénzt költeni a pálya kialakítására, nem kellene megsérülnie lovaknak a nem megfelelő talajtól, és nem kellene kellemetlenséget átélnie az ott közlekedőknek. Akit érdekel az ilyen az a lovira is kimenne, akit meg nem, az jól el lenne csak úgy a városligetbe és a környékén.

Én a lovakat sajnálom, mert szegények egy homokkal felszórt csúszós talajon vágtáznának, ha menne nekik, és persze emiatt állandó aggodalom, hogy felbukik e egy ló, megsérül e, stb.?

15. jstefan (válaszként erre: 1. - Hunyorka72)
2013. szept. 27. 20:28
Magántulajdonú vállalkozás! A tulajdonosának a nevét nem írhatom le de többen osztoznak a bevételen. A "nemzeti" ,és "magyar" termék fedőnév alatt milliárdokat lehet keresni!
2013. szept. 27. 14:07
tudtommal ingyen is lehet nézni, eddig legalábbis lehetett. persze nem a tribünről.
2013. szept. 27. 14:04
Nade a dohányboltoknak KÖZTUDOMÁSUAN csak a neve "nemzeti"...Valójában szabályos üzleti vállalkozás...Viszont a "Nemzeti vágta" tényleg úgy van mindig propagálva, mint egy "össznemzeti program, és egy nemzeti jellegü, sajátságos kultúrális fesztivál"...Én ezt eddig el is hittem amúgy...De ha tényleg ilyen jegyárakat szedtek belépőként, hát...Az ember lelkesedése tényleg egyböl kezd is lohadni, éshát úgy vagyok ezzel is akkor, hogy:"Na, egy illúzióval megint kevesebb akkor"...
12. 8bff41629d (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2013. szept. 27. 13:54
Az tény, hogy már nekem is eszembe jutott az, hogy ha egyszer egy "NEMZETI VÁGTA" a rendezvény neve, éshát örökösen kihangsúlyozva van az, hogy ez egy "ösznépi rendezvény", mint hajdanában volt ugye mondjuk az "Augusztus 20-ai légiparádé", meg hasonlók, akkor azért valóban úgy illene, hogy az állam jelentősen dotálja a költségeket, és ha még szednek is belépőjegyeket, akkor az csak egy JELKÉPES ÖSSZEG legyen maximum...Szerintem se ezen rendezvény szponzorálása tenné tönkre a költségvetést...Főleg úgy, hogy azokra a rohadt, és értelmetlen/felesleges focistadionokra meg öntik az állami pénzeket zsákszámra...
11. 8bff41629d (válaszként erre: 4. - 4fbd4b2862)
2013. szept. 27. 13:43
Valamiböl kell szponzorálni a rendezvényt, meg a nyereményeket a győzteseknek...De az kétségtelen, hogy ILYEN ÖSSZEGÜ jegyárak azért már tényleg a túlzás kategória...
2013. szept. 27. 12:45

A nagy nemzeti autoverseny miatt miatt is lehetne haborogni...

Vihar az ejjeliben :D:D

Ha ennyi energiad van, tisztisd meg az ablakokat ekkora vehemenciaval.

Szimpla koltseg, dupla elvezet, ha mar ennyire raersz.

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Hunyorka72)
2013. szept. 27. 12:33

Tényleg miért háborogsz? Nem kötelező jegyet venni rá. Ott laksz? Akadályoz valamiben?


Eatonban ennél sokkal drágábban a jegyek ;)


Szerinted komolyan azért tartunk ott ahol tartunk, mert dacára annak, hogy nem tudtam megközelíteni az Andrássy úti irodám parkolóját nem háborgok azon, hogy egy hétvégén volt egy kis kellemetlenségem?


Tényleg azért tart itt az ország, mert 4.000 forint egy jegy egy rendezvényre?

8. hunyorka72 (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2013. szept. 27. 12:28

Igen ott volt!

Amugy biztos ugy gondolták ök is!:))

7. hunyorka72 (válaszként erre: 4. - 4fbd4b2862)
2013. szept. 27. 12:26

Az komoly!!!!Én jegyárakat nem tudom de hogy ezért fizetni!!



Többiek háát azért tartunk ahol tartunk mert mindenki így áll a dolgokhoz! Átvettük a nyugatól sok mindent de még nagyon sok mindent kéne tanulnunk!:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook