Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németet tanítanék, mik a jogi megoldások? fórum

Németet tanítanék, mik a jogi megoldások? (tudásbázis kérdés)

11. puritan (válaszként erre: 8. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 14:00
egyszerűsített foglalkoztatással csak akkor alkalmazhat valaki, ha megvannak a feltételei, hogy munkáltató legyen, vagyis cég, vagy egyéni vállalkozó...illetve lehetsz még házvezetőnő, takarítónő is, de ez egy másik történet...a szolgáltatások jegyzéke nem sorolja fel külön a nyelveket, csak azt, hogy nyelvoktatás, úgyhogy hajrá...csak hát az megint olyan, hogy a férjed adózna helyetted, vagyis az sem jogszerű :)
10. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 13:33
mármint úgy értem, hogy ha a párod kiváltaná a vállalkozóit, nem kell igazolnia, hogy melyik nyelvet beszéli.
9. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 13:33
nyelvi magánoktatáshoz nem kelle semmilyen papír.
2010. okt. 6. 13:27

Ezek alapján nem csalódtam a magyar jogban... Habár tuxy ötletének még utánajárok, tehát ha a szőlősgazda alkalmazhat valakit egyszerű foglalkoztatásban pl. ásni, akkor nem látom akadályát, hogy engem ne tudna "alkalmazni" így valamelyik tanítványom.


Arra is gondoltam, hogy a párommal csináltatok egy mellékállásút, csak ugye ő meg angolul tud papír szerint is,nem németül, tehát neki meg erre nem adnák ki gondolom.

7. puritan (válaszként erre: 6. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 13:15
az nem sajnos, nem vállonveregetést kapnál érte, hanem büntit :)
2010. okt. 6. 13:04

Hát nem túl bíztató a helyzet. Igen, a 36 órával van a probléma, hogy az nincs meg a munkahelyemen. Pontosan ezért szeretnék jövedelemkiegészítést.


De pl. az már nem törvényes, ha májusban külön jövedelemként bevallom azt az esetleges pár tízezer forintot?

5. puritan (válaszként erre: 1. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 12:56
az utolsó kérdésedre pedig a válasz: igen :)
4. puritan (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2010. okt. 6. 12:55
ahhoz kell egy munkáltató
3. puritan (válaszként erre: 1. - PumaNyuszi)
2010. okt. 6. 12:55
olyan nincs, hogy csak mellékállásod van, ha csak egy munkaviszonyod van, az számít főállásúnak...igaz, ahhoz, hogy kiválthasd az egyénit mellékállásban, ennek heti 36 órát meghaladónak kell lennie...
2010. okt. 6. 12:55
egyszrűsített foglalkoztatás
2010. okt. 6. 12:49

Sziasztok!


Nekem egy kicsit bonyolult kérdésem lenne. Németet szeretnék tanítani, de nem illegálisan.

Viszont csak mellékállásom van jelenleg, így ha jól tudom, mellékállású vállalkozóit - igaz elég logikátlan számomra, hiszen többnyire az keres csak mellékállást, akinek csak az van- nem válthatok ki.


De mivel kezdő játékos lennék, és olcsón szeretnék tanítani, nem tudom az egyéni vállalkozás terheit vállalni. Illetve egyéni vállalkozó sem lehetek azt hiszem, mert mellékállásom van alkalmazotti jogviszonyban.


Tehát pl. az megoldás ha írom szorgosan az adott órákat és év végén bevallást készítek róla?


Vagy mi lenne a megoldás? Vagy a gyesen lévő tanárok, tolmácsok mind feketén fogadják méregdrágán a tanítványokat?


Köszönöm a segítségeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook