Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom, szeretnék-e gyereket fórum

Nem tudom, szeretnék-e gyereket (beszélgetős fórum)


1 2
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 10:44

Mivel a gyermek vállalás kétszemélyes dolog, jobb esetben,beszélj a pároddal is ugyanis ez a legfontosabb lépés.Még ha csak elméleti szinten is ,ugyanis ha ő teljesen elutasító akkor mit tehetsz.


Az hogy idősebb korodra jó lesz e kapcsolatod a gyerekeddel ,,hát ez sincs borítékolva,,illetve tényleg elsodorhatja az élet messzire,,szóval ilyen módon megint nem lehet alapozni.


Szerintem egy kisbaba vállalása nem olyan embert próbáló feladat,,két felnőtt simán hozza ha akarják.

Kaland ,,öröm,,aggódás,,és igen néha "megőrülök" kategória,,de ez a szeretetnek egy olyan foka amit más nem nyújthat:))))

2022. szept. 7. 10:20

Igen, k.va kemény, de rengeteg örömet ad!!! Ha benne vagy, máshogy látod, mint így most gondolati szinten!! A gyerek nagyon gyorsan felnő, a kisgyerekkor elröpül, és hirtelen 20 éves lesz. És igen, ilyenkor egy fokkal könnyebb, de nehogy azt hidd, hogy sokkal. :DD


Sztem bármennyire is nehéz - én 20 éve aggódom, két lányom van - de semmiért nem adnám!! Bármennyire is nehéz sokszor!


Remélem te is jó döntésre fogsz jutni hamarosan. :)

2022. szept. 7. 10:20

Szerintem tedd félre tudatosan a dolgot legalább 1-2 évre. Most amúgy sem ideális a társadalmi helyzet sem, ha kell valami kibúvó, fogd arra, hogy most bizonytalan minden.


Élvezd az életet!


Hogy öregkorára a gyereke az ember mellett marad-e vagy sem, nem tudható. Még a legjobb, legszorosabb kapcsolat esetén is lehet olyan, hogy a gyerek elköltözik Ausztráliába. Rossz indok csak emiatt vállalni.

5. dad1f54482 (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
2022. szept. 7. 10:15
Igen van kb 10 év, de sokan azt gondolták ráérnek ezen gondolkodni, de 40 körül a teherbeesés sem mindig könnyű.
2022. szept. 7. 10:11

Talán pont ez is nehezíti a döntésem, hogy tudom reálisan látni a dolgokat. Ha csak a jó oldalát látnám, biztos én is szeretném :)

És azt hiszem a mostani bizonytalanságban nagyon benne vannak a társadalmi/családi elvárások, és az hogy annyiszor kaptam már meg, hogy ki lesz velem öreg koromban? Eddig csak legyintettem rá, de most szíven ütött a dolog. Tényleg, ki lesz majd velem?

Persze csak amiatt szülni, hogy később ne legyek egyedül, úgy, hogy egyébként nem vágyom rá, hülyeség lenne, azt hiszem.

2022. szept. 7. 10:02

Hát... jól látod, az eleje krv kemény. Nem tudom mennyi év, lehet tényleg 20.

Nekem nagyon szimpatikus benned, hogy nem habosbabosban látod ezt, mint a nők 95%-a, hanem reálisan. Ne szorongj még ezen, majd az évek meghozzák a döntést veled vagy helyetted.

2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 10:00

Legvégső esetben van tíz éved eldönteni...


Igen az anyaság nem egy 20 éves fiatal felnőttel kezdődik.

2022. szept. 7. 09:53
Nem tudom eldönteni, hogy szeretnék-e gyereket. Stabil párkapcsolatban élek, 7 éve, mindketten 31 évesek vagyunk. Eddig teljesen közös volt a nézőpont, miszerint nem szeretnénk gyereket. Ha logikusan végig gondolom, továbbra is úgy érzek, hogy egy gyerek nem nekem, nem nekünk való. Nem látom magam anya-szerepben, hogy éjjelente felkeljek hozzá, hogy oviba, iskolába hordjam, hogy a szabadidőm nagy részét az tegye ki, hogy egy gyerekkel foglalkozom. Őszintén, a mostani életvitelünket nézve, nem is gondolom, hogy rendesen el tudnám látni. Viszont az a kapcsolat, ami egy felnőtt gyerek és anya között van, az már egy olyan dolog, amire vágyom. Csak valahogy ugorjunk át az első 20 évet:D Szóval a lényeg, hogy sokat gondolkodom mostanában idősebb koromon, látom, hogy anyának mennyit jelent, hogy vagyunk neki a tesómmal, és úgy érzem, az fáj, hogy én ebből kimaradok, ha nem vállalok gyereket. Viszont a terhességre, egy babára, kisgyermekre egyáltalán nem vágyom. Azon is sokat szorongok mostanában, hogy mi lesz, ha később mégis gyereket szeretnék, párom véleménye azonban nem változna. Mi lenne logikus? Vagy bízzam az időre, hátha megérünk rá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook